Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 636007 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #780 -: Август 14, 2014, 12:38:06 pm »
Е, Бети, ми ако бях казала, че родният му дом би трябвало да е 4-ти километър, та знам ли я рибата как ще реагира  :57:. То рибите малко им трябва да им бутнеш фитила  :043: :043: :043: :043: :043: :043:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #781 -: Август 14, 2014, 01:02:35 pm »
По въпроса на Бейбиблу

Не знам дали е "типичният мухльо", картите не са чак толкова лоши.
Но ако се изтълкуват трите заедно, има някои неясни моменти.

Обвързан ли е този човек, има ли брак? Ако е женен, има вероятност чувствата да са леко поизстинали и сега да търси начин някак да ги съживи и да съзира такава възможност при трети човек. Не е изключено да изпитва съмнения в съществуващата или предстояща връзка, има вероятност също така да не е напълно искрен. Може да се чувства раздвоен, не знае какво всъщност иска и е склонен към колебание.

Всичките три карти прави ли са, никоя от тях не се е паднала обърната?

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #782 -: Август 14, 2014, 01:38:48 pm »
Имам въпрос - Защо сънувам Х? Рицар пентакли, асо чаши, магьосникът

Някакъв емоционален интерес към него. Има някаква "магия" по между ви  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #783 -: Август 14, 2014, 05:27:36 pm »
Благодаря ви!
Чак сега мога да се включа.
Не се тревожете,че казвате истината :012: На мен само слънцето ми е на 29гр риби ,няма да се засегна :012:
Та за въпросния,той е разведен от 2 години.
Гледах му картата,да -  би могъл да е опасен. Има съвпад на марс,уран и плутон :-\
Ще го питам -ако имам такава възможност - дали е налагал жена си :-X

Всъщност ,защо ви се видя толкова лош?

Аз не зная тези карти да са лоши.Рицарите лоши ли са?
Висшата жрица,не е ли това че човек трябва да разчита на вътрешния си глас,че едва ли не, вече знам отговора какъв е ....?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #784 -: Август 14, 2014, 07:24:33 pm »
На мен трите карти, разглеждани заедно, ми се сториха противоречиви - двама рицари и една жрица  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #785 -: Август 14, 2014, 07:35:09 pm »
Ей затова ви казах, че трябва да се гледат картинките. Рицар мечове е човекът тръгнал на война. Притежаващ достатъчно агресия да върти меч и да се бие за това, което си е наумил.

Рицарят чаши е  пък ревльо и по-емоционален от жена. Отдаващ се на удоволствията.

Чашите са водните знаци бря  :d030:. Пентаклите са земните. Жезлите са огнените. Мечовете са въздуха. Освен тези стихии се гледа и изображението на картата. Какви усещания и чувства ви навява като я погледнете. Трябва да се "гледа" с интуицията, а не с разума.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #786 -: Август 14, 2014, 07:41:40 pm »
Тия неща ги знаем от книжките.  :)

Но в офиса нямам карти с картинки, за да мога да помедитирам върху значениета им.

На мен лично ми се стори противоречива тази подредба, защото се пита за един мъж, а се паднаха двама рицари, които символизират различни и противоречащи си качества. Интересно какво общо имат с Жрицата, защо се е паднала до тях?

В някои случаи Жрицата може да символизира жена, изпитваща вътрешни противоречия.
« Последна редакция: Август 14, 2014, 07:44:23 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #787 -: Август 14, 2014, 07:47:54 pm »
Жрицата означава жена, затворена в мъжко тяло, много пъти съм виждала Жрица да излиза на за отношения между хора или портрет на мъж, който е възлюбен на някаква жена и най-накрая се оказва, че той е абсолютен емоционален боклук. Като се пита за връзка, също - мъжа се крие под въображаемите поли на майка си, за нищо не става. А двама рицари и висша жрица на едно място - тоя не стига, че няма мъжество, че е и в някаква форма на шизофрения явно.  :D :D :D :D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #788 -: Август 14, 2014, 07:51:36 pm »
На мен често ми се е случвало като се пита за друг човек и, да речем, се теглят по три карти, една от тях да символизира и самия питащ, неговото отношение към въпросния човек или мотива, стоящ зад въпроса, който се задава.

Но в случая също така е възможно Жрицата, в комбинация с двамата рицари, да символизира един и същи човек.

---
Стана ми любопитно и реших да задам аналогичен въпрос за една особа.

Какъв човек е Х.?
- 6ца чаши
- 2ка жезли
- 5ца пентакли

И трите карти са изправени, няма обърнати.

Хм, на мен тълкуването на картите като че ли повече ми прилича на прогноза - връзка между минало, настояще и бъдеще и респ. как се чувства Х., на какви качества и обстоятелства залага, какво мотивира поведението на този човек.

Ще ми е интересно да чуя и вашите предположения за човека.  :)



« Последна редакция: Август 14, 2014, 07:58:09 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #789 -: Август 14, 2014, 07:57:37 pm »
Лично за мен двамата рицари плюс жрицата си е чист ненормалник. Затова и написах "с леки психични отклонения". Жрицата е езотеричната интелигентност, но в някои случаи означава и психични отклонения.  Както и магът дава понякога лудости...  :19:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #790 -: Август 14, 2014, 08:02:13 pm »
Иска му се на човека Х малко да разбута живота си и да го продължи, но реално е много сантиментален и все гледа към миналото и не му се получава продължаването заради това. Заобиколен е от неблагоприятни обстоятелства и се оправдава до известна степен с тях, но ми се струва, че по-скоро тези обстоятелства са се появили заради неговия уклон все да гледа към миналото.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #791 -: Август 14, 2014, 08:05:59 pm »
Ще изчакам да се включи и Вещичка, ако й се занимава, и после ще ви кажа за какъв случай става въпрос.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #792 -: Август 14, 2014, 08:42:01 pm »

Какъв човек е Х.?
- 6ца чаши
- 2ка жезли
- 5ца пентакли

И трите карти са изправени, няма обърнати.

 Страдание, тъга и огорчение по отминала нещастна любов. Живее в миналото и съзнанието му е обсебено от това, дори и не забелязва сегашните си завоевания или притежания.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #793 -: Август 14, 2014, 09:04:07 pm »
Ок, ще ви кажа - това е колежката, на чийто "акъл" не спирам да се чудя.  ;D

На знам дали е човек, който живее вкопчен в миналото - по-скоро не би трябвало, а и астрологично не се потвърждава такава тенденция. Според мен тази жена живее в настоящето и при нея има изключително силно изразена тенденция към задържане на статуквото, нежелание за промяна, динамика, развитие.

По мои наблюдения това е човек, който е доволен от съдбата си или поне външно излъчва голямо самодоволство. В голяма степен е човек, който лежи на стари лаври - може би в това се изразява връзката с миналото, която сте видяли.

6ца чаши може да говори за това, че в момента е доволна от това, което е постигнала - за много жени като нея кулминацията на живота е да имат някаква работа, която да им дава привидна стабилност и принос, макар и несъществен, към семейния бюджет, някакъв мъж до себе си и деца. Наистина в този смисъл ми изглежда напълно доволна от живота си. И е от типа жени, които след като постигнат тази цел, спират да се развиват, започват да тъпчат на едно място. Единственото желание при тях е да запазят статуквото. Тя смята, че вече се е реализирала и оттук нататък няма какво да постига, не желае да усвоява нови навици, да се учи на нещо.

2ка жезли - тази карта също загатва за човек, който е постигнал това, което е искал. При това без да му е необходимо нещо да променя и той самият да се променя. Живее си в своя малък свят, докато светът навън непрекъснато се променя. Дали се чувства удовлетворен (ако е способен да бъде честен и искрен със себе си) е друг въпрос. Привидно излъчва спокойствие и удовлетвореност, сякаш всичко това я устройва.

5ца пентакли - тази карта също говори за човек, който не желае да променя статуквото, примирил се е с живота си такъв какъвто е, но тук вече е загатната някаква неудовлетвореност, вътрешно безпокойство, макар и не чак дотам осъзнато. Живее в познатата матрица и не се стреми да излезе извън нея, да промени възприятията си. В този смисъл е ограничен.

Това е - в момента, в който теглих тези карти за нея, се опитах максимално се абстрахирам от чувството за антипатия, за да изтегля карти, които да покажат обективна картина.
Тази жена е едно от най-ограничените същества, които някога съм срещала (и това не е само мое мнение). Единственото интелектуално предизвикателство при нея е ежедневно да чете новините в нета и да ги коментира, в този смисъл развитието е спряло на кота нула.

И още нещо важно - по първата карта. Тя наистина най-добре се чувства със семейството си, само за децата си говори. Работата е за отбиване на номера, в офиса стои заради едната заплата, а не защото й се работи или иска да се развива. Намерила е начин и от офиса да си "наглежда" децата и семейството - в пъти повече лични разговори се водят, отколкото служебни. Така че мисля, че първата карта много ясно показва къде е фокусът на нейния живот, какво й носи истинско удовлетворение. И между другото съм на мнение, че макар и да е некадърен служител, като майка се справя много добре.


 

« Последна редакция: Август 14, 2014, 09:31:57 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #794 -: Август 14, 2014, 11:15:09 pm »
Рицар мечове е човекът тръгнал на война. Притежаващ достатъчно агресия да върти меч и да се бие за това, което си е наумил.

А ако картата е обърната и питаш за отношението на някой човек към теб?

Според вас как да се тълкува в такъв случай - като скрита или потисната агресия, студенина и отчуждение може би?

Питах за отношението на трима души към мен - първите двама са свързани и ми се паднаха обърнат рицар мечове и четворка мечове, а за третия, който няма нищо общо с първите двама - двойка чаши.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui