Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 644130 пъти)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1755 -: Април 21, 2015, 08:12:23 am »
Ще изтегля за Тренди и Акрукс също.

А сега за Клер. Позволих си да направя партньорска малка подредба и нея ще тълкувам.
Интересни карти се паднаха. Следи картинките и значението: 1 - питащ, 2 - партньор, 3 - състояние на връзката, 4 - развитие на връзката.

       Девятка пентакли                      Паж пентакли                          Седем меча                          Двойка чаши



Получи се интересно. Картите, които определят теб и него са много сходни, а и мъжкото и женското начало са си на място.

И двамата сте насочени към материализиране на някаква идея, към комфорт в отношенията, задоволяване на нуждите, стабилност.
Може би ти си по-творчески настроена, имаш идеи, интересуваш се от изкуство, стремиш се към красота. Да не си получила наследство или някакви парички? Сякаш имаш повче ресурси от него - дали е талант, финансови или нещо, което притежаваш, емоция - но в теб го има в изобилие.
Смяташ, че сега е момент да напълниш кошничката си с благата, за които си работила. Изпълнена си със светли идеи, вяра, надежда. Но нека не си прекалено вгледана в собствения образ, в личните си нужди.
Има ли човек около теб, който има остър език, дава ти насоки? Дали е изцяло информиран за всичко около ситуацията?
Жената държи сокол в ръката си. А в човката на сокола има клечка според мен - искаш да свиеш гнездо... Колко тематично.

А той да не е изоставил някакъв курс на обучение? Заради работа, парички, от ленивост? При него сякаш промените се случват малко по-бавно, изисква се време, за да се задейства. Сякаш му е необходима голяма причина, за да направи някаква промяна. Да не очаква някаква новина? Мъжът от втората карта е обърнал поглед към агнел. Може би също има своите съветници, които и да са с добри цели, може да не са информирани правилно.

Третата карта отново ме навежда на мисъл, че има някаква неяснота или някой се опитва да подлива вода в отношенията ви с подмолни, неискрени действия. Което може да създава усещане за недоверие, по-малко вяра в доброто развитие на ситуацията.
Да няма някой слънчев Лъв намесен?

Все пак последната карта за мен е много хубава. След изпитанията и гледането в различни посоки, мъж и жена са заедно, под арка, а зад тях има къщичка и домашно стопанство.

Може да получиш предложение за брак или съвместно съжителство - връзката да прерасне в сериозна.
На последната карта има паун и някакъв кръг, паничка. Паунът символизира цялост, единство. Кръгът навява мисли за халка, за вярност, за вечност. Мъжът и жената вдигат тост, чашите им са пълно - има емоция.

Според мен ще заживеете заедно, Клер. Може би ти си с по-поетичната душа, а той е по-прагматичен.
Сега по-скоро за него е важно да добие някакви знания, да се обучи на нещо - дали опит от живота, дали да получи диплома някаква.
В картата, която го определя, има овен на заден план - видимо с големи рога, с голяма козинка - стар овен. Явно му трябва мъдрост или подкрепа от някой по-възрастен, повече живял.
Докато на картата, която определя теб, има туфичка с нарциси - дали не гледаш по-често собствения си образ, отколкото неговия? При теб също има агне, но е по-игриво, в движение. И птицата, която жената държи е граблива, хищна. Може би си настроена малко по-войнствено от него.

Имаш ли усещането, че на моменти ти е обърнал гръб и има по-важни занимания от теб?
много ти благодаря  :58: имаш много точни попадения, дано и за резултатът да се права  :)
аз съм по-нетърпелива и към момента наистина може би съм вглъбена повече в собствени неща. напоследък наистина имам засилен интерес към изкуството. чакам да получа известна сума пари също.
той е по-прагматичен. за да се случи събитието, той трябва да се занимае с административни формалности /книгата/, но изчаква нещо /захвърлена/. което мен ме изнервя. може да се каже, че е замесен и по-възрастен човек също /жена/. агнето пък на моята карта може да показва детето ми /което е слънчев лъв, това как го позна? на 2 чаши лъв ли е емблемата?/- имах много притеснения с него напоследък и още ми държи.
на 7 меча тук има шатра в далечината. човекът е с гръб към нея, но погледът му е натам като че ли. за сега не се действа реално по въпроса за съжителство, но се обсъжда и се правят планове /мечове/.
да, напоследък имах чувството, че има по-важни неща...е нарцисите мисля, че подхождат за тук  :engel016:
офф: за паунът не знаех, че е символ на единството, това ми е важно в момента :)
« Последна редакция: Април 21, 2015, 08:15:20 am от Kler »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1756 -: Април 21, 2015, 09:17:09 am »
Клер, на две от картите има емблеми с лъв. Заради тази повтаряемост реших, че има нещо лъвско в ситуацията. На 7 меча на шатрите има лъвчета върху червен щит. На картинките не се вижда, защото са много мънички.
Това с мечовете може също да е подсказка за притесненията с детенце. Заради лъвчето на шатрите, към които гледа този човек.
И на двойка чаши има лъвове. Там вече са 3 - голям в средата и два малки от двете му страни, точно над човечетата.
За мен ще се получат нещата, въпреки притесненията ти. На двойка чаши има много символи за единство, съюз.  :-* Много семейна карта.

Стар, ти имаш голям запас от оръжия. Вдигни този нелеп чаршаф, с който си ги завила и 'стреляй'.  :72: Пък току и налъмите цъфнали.  :85:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1757 -: Април 21, 2015, 09:22:27 am »
леле, много символични тези карти. общо имаме 3 деца, макар и само едното да е лъв

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1758 -: Април 21, 2015, 09:46:50 am »
Вярно са символични. И аз им се изненадвам.
3 лъвчета - лъв - 5 дом - деца...

 :57:

Значи картите си говорят, стига да има кой да ги слуша.  :58: :-*

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1759 -: Април 21, 2015, 09:49:42 am »
И да питам, че ми стана интересно.
Малко мнение след мнение, да ме прощавате, но бързата мисъл, бързите пръсти, малко ми припрян Марс.

Две от дечицата са на сходна възраст, а едното е малко по-голямко ли?

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1760 -: Април 21, 2015, 10:01:27 am »
2те деца са близнаци и са по-големи.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1761 -: Април 21, 2015, 10:15:06 am »
Питах заради лъвчетата на двойка чаши.
Двете са еднакви - каменните. А другото е с различна големина.

Все пак имало и тук символика.  :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1762 -: Април 21, 2015, 04:32:58 pm »
Миналата година по това време пускахме въпрос за мен относно нова работа. Излезе, че тогава не му е било времето. Днес пак подръчка нещо да погледна в джобса и пак попаднах на май подходяща за мен обява. Та .... бихте ли ми хвърлили пак карти, какви са шансовете ми да си намеря нова работа - която хем да ме удовлетворява, хем да ми носи стабилни доходи. Тази в момента ми дава финансова сигурност, но не е моята работа, напрегнато ми е и направи неприятно да я върша.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1763 -: Април 21, 2015, 05:50:52 pm »
Миналата година по това време пускахме въпрос за мен относно нова работа. Излезе, че тогава не му е било времето. Днес пак подръчка нещо да погледна в джобса и пак попаднах на май подходяща за мен обява. Та .... бихте ли ми хвърлили пак карти, какви са шансовете ми да си намеря нова работа - която хем да ме удовлетворява, хем да ми носи стабилни доходи. Тази в момента ми дава финансова сигурност, но не е моята работа, напрегнато ми е и направи неприятно да я върша.
Отговарям ти в общи хорари  :012:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1764 -: Април 21, 2015, 06:46:38 pm »
Хепи, аз ти изтеглих карти.

         Крал мечове                          Двойка мечове                   Шестица пентакли



Първата карта сякаш описва сегашното ти положение - имаш добри позиции, другите ти имат доверие, вярват във възможностите ти. Но на теб ти тежи короната. Налага ти се да мислиш много, да влагаш умствен труд, да организираш. Стремиш се към хармония с другите. ако имаш подчинени, знаеш как да разговаряш с тях леко, балансиращо, но знаеш и как да им покажеш, че трябва да те следват.
Кралят е седнал на огромен трон, красив, с орнаменти - имаш своите ползи. Но не се чувства удобно - има възглавничка под дупето му, трябва с нещо да компенсира неудобството.
Втората карта показва раздвоението ти, навярно и възможност за избор. Ще се усамотиш някъде, щ ти е аскетично, за да направиш правилния избор. Но двата меча са кръстосани като кръст - дали не се доверяваш много или не вярваш прекалено много на някой, на чужда дума?

Да не живееш или работиш до място с повече вода? Когато е тъмно и е нощ, тогава много ще мислиш по въпроса с изборите. Ще се чудиш кое е по-малкото зло, за да не нараниш някой. Ще се опиташ да балансираш между ситуации и хора, това може да те кара да се чувстваш разпъната на кръст.
До последно все ще мериш и претегляш. Но ще получиш награда за търпението и работата си. Може да се преместиш в някаква по-голяма сграда, по-красива или луксозна. Където ще има повече парички. Не забравяй да дариш нещо на някой. Човек или деца в нужда.
Може да получиш по-висок пост. "Изтъргувай" се добре, не забравяй да дариш нещо на някой за добротата от Съдбата. И ще се почувстваш задоволена.

Има ли църква/храм/нещо свято до дома или работата ти?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1765 -: Април 21, 2015, 07:53:01 pm »
Отговарям ти в общи хорари  :012:

ама умишлено не исках да те занимавам, че и без това има хора с конкретни и важни въпроси ... но, благодаря, ще погледна.

Happy58

  • Гост
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1766 -: Април 21, 2015, 08:32:33 pm »
Хепи, аз ти изтеглих карти.

         Крал мечове                          Двойка мечове                   Шестица пентакли



Първата карта сякаш описва сегашното ти положение - имаш добри позиции, другите ти имат доверие, вярват във възможностите ти. Но на теб ти тежи короната. Налага ти се да мислиш много, да влагаш умствен труд, да организираш. Стремиш се към хармония с другите. ако имаш подчинени, знаеш как да разговаряш с тях леко, балансиращо, но знаеш и как да им покажеш, че трябва да те следват.
Кралят е седнал на огромен трон, красив, с орнаменти - имаш своите ползи. Но не се чувства удобно - има възглавничка под дупето му, трябва с нещо да компенсира неудобството.
Втората карта показва раздвоението ти, навярно и възможност за избор. Ще се усамотиш някъде, щ ти е аскетично, за да направиш правилния избор. Но двата меча са кръстосани като кръст - дали не се доверяваш много или не вярваш прекалено много на някой, на чужда дума?

Да не живееш или работиш до място с повече вода? Когато е тъмно и е нощ, тогава много ще мислиш по въпроса с изборите. Ще се чудиш кое е по-малкото зло, за да не нараниш някой. Ще се опиташ да балансираш между ситуации и хора, това може да те кара да се чувстваш разпъната на кръст.
До последно все ще мериш и претегляш. Но ще получиш награда за търпението и работата си. Може да се преместиш в някаква по-голяма сграда, по-красива или луксозна. Където ще има повече парички. Не забравяй да дариш нещо на някой. Човек или деца в нужда.
Може да получиш по-висок пост. "Изтъргувай" се добре, не забравяй да дариш нещо на някой за добротата от Съдбата. И ще се почувстваш задоволена.

Има ли църква/храм/нещо свято до дома или работата ти?

Благодаря, Емка :)

Да, там, където работя сега наистина е такава ситуацията. Но пък имам само 1 полуподчинен, с асц Скорпион и не мога да се справя с него :) :) - всичко ми е ок, само вида работа ме довежда до състояние, в което ми става лошо, повръща ми се (като днес).

Няма вода около мен (работя и живея в един и същ квартал). А стоята, в която работя наистина е тъмна и съм съвсем сама - то в целия офис съм сама де :), още 1-2 седмици. И поради тази причина все размишлявам ... то мозъка ми е в постоянно действие, а като нямам необходимото работно натоварване все вися във форума и размишлявам :) - и това направо ме убива тихо и бавно.
Да, днес като попаднах на тази обява и като си представих евентуалното напускане, веднага "превключих" на вълна "ами шефа и другия бъдещ шеф как ще се оправят" и веднага направих плана за действие :) - мисля ги тях, а не себе си :)

Това с новата сграда ми хареса, но при този шеф няма как да стане за момента .... ще видим ...

Ще имам предвид съветите ти ... и за доверяването и за дарението.

Наоколо няма нито църква, нито храм, но има детска градина и училище, ако това влиза в категорията.

Ако не друго, поне и картите и хорара дават някакъв оптимизъм .... ще видя какви ще ги свърша.

Благодаря ви, момичета тренди, Ема и акрукс  :58:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1767 -: Април 21, 2015, 09:13:30 pm »
Този папур сбърка положението с храмовете.  ;D Друга асоциация ми дойде от него. Но сега се замислих, че такива растения виреят на места, на които водата е бавна или застояла.
А на Двойка мечове водата е такава - има папурче на нея. Аз го свързах с египетските храмове, виждала съм явно някъде символа му или друга асоциация ми е дошла.
Но пък този твой застой описва бавната вода, в която нищо не се случва и е пълна с организми, които стават отровни - убиват живота във водата.
Положителното е, че има кръгове във водата - някой е пуснал камъче и тя се раздвижва.  :38:

Ако има раздвижване, аз залагам на дни около растяща луна към пълнолуние.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1768 -: Април 22, 2015, 08:49:23 am »
Този папур сбърка положението с храмовете.  ;D Друга асоциация ми дойде от него. Но сега се замислих, че такива растения виреят на места, на които водата е бавна или застояла.
А на Двойка мечове водата е такава - има папурче на нея. Аз го свързах с египетските храмове, виждала съм явно някъде символа му или друга асоциация ми е дошла.
Но пък този твой застой описва бавната вода, в която нищо не се случва и е пълна с организми, които стават отровни - убиват живота във водата.
Положителното е, че има кръгове във водата - някой е пуснал камъче и тя се раздвижва.  :38:

Ако има раздвижване, аз залагам на дни около растяща луна към пълнолуние.

да, определено се чувствам като в блато, колкото и да е сигурно там. Но усещам, че това състояние лека-полека ме трови. И съм раздвоена.

 :38: :58:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1769 -: Април 24, 2015, 07:47:30 pm »
Седмични: 7ж - 7ч - 7м.


Освен, че търся начини за отмъщение, отказвам трета страна да се меси в тези изгубени вече отношения.

 :85:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."