Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 645600 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1920 -: Май 12, 2015, 07:35:21 pm »
И, този ми е по-важен въпрос, как ще си изкарам на обучението другия месец? КМ-6ж-9м

http://astra.la/forum/index.php?topic=164.msg73403;topicseen#msg73403

Цитат
Тръгнах с големи очаквания и накрая се ядосах.  :012:
Едно, че обучението не беше кой знае колко полезно, друго че някои колеги се държаха супер неадекватно и нахално, но имаше нещо изненадващо за мен - колежката, с която прекъснах взаимоотношения, поиска да се изясним и да не се сърдим повече. Оооо, забравих - и купони нямаше.  :012: Въобще, въобще не съм доволна!!!
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1921 -: Май 12, 2015, 10:10:44 pm »
Витхце, а уж нямаше да пиеш.  ;D
 :38:
Питах за пълнолунието, защото виж последната карта - Луната. Но тя е пълна, та преляла. И на усет ми дойде, че тогава може да има някакво избуяване на емоции, на събития. Освен като значение, може да е свързано и с конкретно време, да показва, че ще има действие по пълнолуние.
А иначе знам, че моренцето ме чака. Раковинките също.  :58: Още сега ми пращат разни песни на сирен/и. Подмамващи много. Но аз съм кораво момиченце. Ще чакам правилната песен.  :58:

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1922 -: Май 14, 2015, 12:28:07 pm »
Винаги имам проблеми при тълкуването на Колесницата. Тази карта ми е страшно непредсказуема и никога не се знае в коя посока ще поеме, но винаги ще отиде в някоя крайност, независимо добра или лоша.

Ще съм благодарна на всеки, който сподели личното си виждане за нея  :)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1923 -: Май 14, 2015, 12:48:26 pm »
Satin,
Може би е трудна картата, защото е доста дълбока и не е насочена към другия толкова, колкото за самите нас.

Чела съм Платон и той там определя човешкия разум, като колесница, която е впрегната от 2 коня - един бял (на добрите страсти) и един черен (на лошите)... За мен лично тази карта винаги е показвала собствения ми път и избор.


Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1924 -: Май 14, 2015, 12:55:46 pm »
Аз съм съгласна за сравнението с теорията на Платон за златната среда. За мен значи нужда от баланс между чувства и разум, както и умението да управляваш емоциите си, а не те теб. Близка е до 7 меча в значението й на План, защото изисква хладнокръвие и присъствие тук и сега. Това е и най-добрия път към целта, каквато и да е тя в конкретното питане.  :)
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1925 -: Май 14, 2015, 01:03:55 pm »
Колесницата е под номер 7, а доколкото знам в нумерологията това число означава самодостатъчност, тук Хепи да ме коригира ако не съм права  :) Абсолютен контрол над ситуацията и не, че липсват чувства, а по-скоро те се подчиняват на разума. Също така Колесницата за работа на 3-та дава повишение, а за любовни въпроси раздяла

Happy58

  • Гост
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1926 -: Май 14, 2015, 01:45:22 pm »
Колесницата е под номер 7, а доколкото знам в нумерологията това число означава самодостатъчност, тук Хепи да ме коригира ако не съм права  :) Абсолютен контрол над ситуацията и не, че липсват чувства, а по-скоро те се подчиняват на разума. Също така Колесницата за работа на 3-та дава повишение, а за любовни въпроси раздяла

Ако 12 дом, Нептун, означават самодостатъчност - значи - да :)

7 е висше знание, мъдрост, преминаване през трудности и изпитания, които те водят към тях, това е Божията ръка, това е "Блудният син, който се завръща", това е и милосърдие.
Естествено, неправилното/неподходящото прилагане на 7 носи заблуди, лъжи, наркотици, алкохол.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1927 -: Май 14, 2015, 02:28:11 pm »
Цитат
7 е висше знание, мъдрост, преминаване през трудности и изпитания, които те водят към тях, това е Божията ръка, това е "Блудният син, който се завръща", това е и милосърдие.
Естествено, неправилното/неподходящото прилагане на 7 носи заблуди, лъжи, наркотици, алкохол.

Аз съм с ЖП 7 и познавам и други седмции- описанието е много правилно. А иначе четох някъде, че рождената ми карта е Колесницата . Не знам там как го определиха това.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1928 -: Май 14, 2015, 06:46:41 pm »
Ето още една карта на Колесницата.



Има вода, река и колесница високо над нея.
Решението е между разум и чувства, точно в този тунел. Иначе ситуацията би стигнала крайности. Светлината на нашите желания ни води. Ние сами държим светлината.
Тук трудното ще е дали няма да се спуснем прекалено дълбоко в емоциите. И да се удавим в тях, да се загубим в безпътната река без повей. Или няма да литнем прекалено в небесата, ще изгубим от поглед целта си.

Аз така го разбирам.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1929 -: Май 14, 2015, 08:20:06 pm »
Стар, това е старата версия на картата. Новата е малко по-различна, повече прилича на обичайния образ на Колесницата. На мен ми харесва стара версия. Но и в новата има интересни символи. Лебедите... Нежни и ефирни птици, а са се нагърбили със задачата да теглят колесница... която е неподвижна. Защото този пиедестал си е на крачета на брега на езерото.
Жената се е подпряла на копие, загледана в този герб от лявата страна. В рамката на герба има лъвска глава с криле от двете страни. Водата в езерото видимо е развълнувана, лебедите са в готовност за полет, разперват криле.

Картите в старата версия са малко по-различни.

Това е новата Колесница.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1930 -: Май 14, 2015, 10:33:08 pm »
Аз ще се опитам.

Опитваш се да създадеш някакъв съюз или имаш дилема. Може би искаш да направиш съвместно начинание. Изпитваш задоволство, щастие. Летиш в облаците от радост. Представяш си светло бъдеще. Приповдигнато ти е.
Стар, ти си слънчево Теле, нали?

Виж в картата над Двойка чаши. Има в горен десен ъгъл зелено камъче, на мен ми заприлича на смарагд. Камък на Телците...

Тройка мечове говори за някакво раняване, разочарование. Някой ще се намеси в твоите планове и от това може да последва разпад на идеите или начинанията. Ще си унила, ще рониш 'сълзи'.
Не изричай тежки думи. Не бъди лоша, не прави заклинания. Може би е по-добре да научиш истината, дори да те заболи. 'Изплачи' си мъката, защото трябва да се освободиш и продължиш напред. Тоест, не оставяй горчивина в себе си, направи място за светлината и вярата.
Ще дойде време, в което всичко ще е на мястото си, по стария начин, който ти е познат. Ще се усамотиш, ще премислиш. И след болката ще вземеш решение да изградиш ред. От Хаос към Космос.  :08:

Ще се чувстваш по-мъдра, извисена.
Много красива карта е Висшият жрец, Стар. Каква невероятна спирала, опияняваща.
Първо стигни до своя център. Там е истината, пречистената ти истина. А после се плъзгай по спиралата. От вътре към посока вън. Така ще се обогатиш духовно. По пътя си ще срещаш различни хора, различни култури или знания/учения. Някои може да са се загубили в историята, да ги изтупаш от прах. Но ще градиш свой ред. Помъдряла.

За съжаление съм малко кьорава и не виждам съвсем малките детайли по картите.
На Двойка чаши какви са цветята? Рози или лалета?


И висшият жрез... ще потърся в нета по-голяма снимка.
« Последна редакция: Май 14, 2015, 10:35:14 pm от Emma »
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1931 -: Май 14, 2015, 11:53:15 pm »
Нещо форум се счупи. :(

Имам въпрос, Стар....
На малките аркани, в горен десеън ъгъл - И-Дзин?

Има логика някаква. Ако е това, за Двойка чаши е интересно.

Пък и за Тройка мечове.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1932 -: Май 15, 2015, 09:05:33 am »
Е, Стар, много готини карти. Много символи, харесват ми. Определено ще си ги сложа на сърцето.  :08:

Лалето сивмолизира любовта, каквато е и  идеята на Двойка чаши - двама души препълнени с емоции. Поверието за лалето е, че е поникнало от кръвта на влюбен мъж. Каквото и да е, на мен лично ми носи идеи за опростеност, изчистеност, семпла красота.
Двойката чаши бих тълкувала така с изброените детайли.
Стремеж към единство, обединение, съюз, радост от малките неща, чистота в емоциите, светлина в душата, надежда в душата. Когато човек лети от вълнение и забравя за битовизмите.
Тук е и трудното - ако загубиш връзка с действителността.

Рак - чаши - вода - емоции.
Венера - любов.

За смарагд вече написах, че е камък на Телците. Явно си е на място картата, защото ти си слънчев Телец. Но тук идва и желанието за стабилност, радост, удоволствие от преживяванията. Не какви да са емоции и любов. А носещи стабилност и просперитет.

Халките са интресни. Преплетени - инфинити, безкрайност. И като цяло кръг е с този смисъл, а в това преплитане се подчертава желанието за брезкрайност в тези емоции.
Но кръгът е и колело... Всичко тече, всичко се обръща. Цикъл.

Чашите са златни, халките са сребърни. Слънце и Луна.
Ето една картинка по повода, която много ми харесва и е съвсем на място отновно Луната и Слънцето. Няма случайни неща, преди дни ми попадна в нета и си я краднах за Фейса. И сега ще ми влезе в употреба.



Халките и чашите са като портал. В центъра между тях има светлина, която замъглява картинката. Това е бъдещто. Имаш емоции, имаш любов, имаш мечти, имаш човек, обещания за безкрайност. Но напред хоризонт е неясен.
Все пак имаш някакво начало.

Много интересна карта.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1933 -: Май 15, 2015, 09:08:39 am »
Сега виждам, че неяснотата е от лъчите на изгрева. Отново подсказка за ново начало.
А 6 птици - числото на Венера.
Още и още символика.

И 6 лалета.  ;D
Само си едитвам мнението. Но колкото пъти погледна, толкова пъти виждам нещо.
Наглед много опростена карта, не е претруфена, а всеки детайл на място. Малко неща, но със смисъл сложени.
« Последна редакция: Май 15, 2015, 09:12:14 am от Emma »
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1934 -: Май 15, 2015, 09:10:40 am »
Изтеглих си карти от колодата Таро на търсещия. Ще ми съдействате ли с личното си виждане по отношение на тези карти ?

Имаш някакви любовни трепети, но пасивността на мъжа ще те нарани.