Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 644508 пъти)

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3195 -: Ноември 06, 2015, 06:15:38 pm »
Емс, съболезнования  :-* Колелото е карта, която е надличностна, няма шикалкавене, всичко е предначертано- няма мърдане  :( Бъди силна, за да вдъхнеш смелост и надежда у приятелката ти - ти го умееш  :38:
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3196 -: Ноември 06, 2015, 07:20:05 pm »
Лека му пръст на човека.  :( Емче, дано вече приключи тази черна серия при теб.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3197 -: Ноември 07, 2015, 02:05:08 am »
Голяма трагедия, хора.  :( Много мъчна ситуация. То е видно, че не му е оставало много с тези болести. Преди операциите имаше оплакване, че леко се задъхвал. По съвет на лекарите се реши семейството им да правят каквото и да било. Сигурно е много грешно да го кажа, но комай щеше да изкара повече, ако не беше намесата на лекарите. Щял е да почине от инфаркт. Все някога... Но не и днес. Не е издържал на упойките и ремонтите, които са му направили.
Благодаря, момичета. И днес не беше голям напън. С тези бюрокрации около смърт в болница.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3198 -: Ноември 07, 2015, 05:44:16 pm »
Новите ми седмични: 9 меча - страшния съд - 8 меча
Хм, безсилие пред промените или осъзнаване, че аз сама преча на промените да навлезнат в живота ми. Вторият вариант, със сигурност. ;D

"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3199 -: Ноември 08, 2015, 11:52:48 am »
Днес се усещам, че една седмица от ноември изтече, а при все още не съм питала за месечни карти. Ако на някой му се занимава, може ли да изтегли?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3200 -: Ноември 08, 2015, 12:56:02 pm »
Флорка, аз ще се включа. Ще ти изтегля таро. И оракулски, ако позволиш. Че много ме сърбят ръцете за тях.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3201 -: Ноември 08, 2015, 01:00:36 pm »
Флорка, аз ще се включа. Ще ти изтегля таро. И оракулски, ако позволиш. Че много ме сърбят ръцете за тях.

Емма, ще може ли и аз за оракулските? Питането ми е до 3 месеца ще разреша ли отношенията си със З?


Днес се усещам, че една седмица от ноември изтече, а при все още не съм питала за месечни карти. Ако на някой му се занимава, може ли да изтегли?

3п - 5ж - 2м; горе рицар чаши . Флора, според мен този месец ще е зает с професионалният ти живот. Единият ми вариант - ако си ходила на интервю за работа, да си в очакване на отговор. А другият - в случай че работиш - в работата ще береш нерви с колеги и колежки. Но ти ще постъпваш под въздействие на разума и ще се справиш с това. Може би другите виждат силен конкурент в твое лице и затова да се опитват да те изкарат извън равновесие.
През месеца и срещи няма да липсват, ще контактуваш усилено с околните, но и информацията, която ще получаваш от тези срещи ще те кара много да се замисляш, сякаш ще получиш известия около някой проект ли, друго подобно начинание, за което ще мислиш дали да вземеш участие. Давай смело, ще се справиш.
 :38:
« Последна редакция: Ноември 08, 2015, 01:27:23 pm от Скорпионче »
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3202 -: Ноември 08, 2015, 01:32:46 pm »
Месечно за Емма:
горе пак рицар чаши; 4ж - кч - светът
Емма, да не смяташ да взимаш отпуска и да отделиш повече време на домашните? Да си ангажирана с тях? Оффф, и тук картите ми се струват леко работни(като при Флора  :012: ) и си мисля, че при теб предстои финализиране на проект, ще береш плодовете на труда си.
Последните ми предположения - да очакваш гост от чужбина или ти самата да организираш парти, тържество и накрая удовлетворението от това, че ще се справиш.
Не ми се виждат лоши картите, освен тоя крал чаши, който в най-лошия случай да показва, че през месеца ще  си твърде емоционална като него и няма да   спазваш поети ангажименти.  :29:
« Последна редакция: Ноември 08, 2015, 01:49:25 pm от Скорпионче »
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3203 -: Ноември 08, 2015, 01:39:38 pm »
Днес се усещам, че една седмица от ноември изтече, а при все още не съм питала за месечни карти. Ако на някой му се занимава, може ли да изтегли?

Флорка, тарото казва тези неща


              Умереността                        Четворка чаши                         Двойка мечове



Подредбата не е първа прелест. Да не си разсеяна в различни занимания? Да ти е трудно да се концентрираш?
Ще трябва да проявиш търпение и да си по-коректна в отдаването на енергия. Да не я пилееш, да я използваш умерено и за правилните неща. Бъди дипломатична и правилно мери как ще действаш. Не забравяй да поглеждаш хубавите неща в живота. Да не се налага да охлаждаш страстите си през месеца?
Сякаш ще има някакво недоволство в теб. Ще ти се искат много неща или ще виждаш, че има повече възможности, а наличното не е достатъчно.
На двете първи карти има ангели/съветници. Не забравяй да слушаш хората, които се опитват да ти кажат, че имаш поводи и за радости.
В край на месеца кръстопътно положение. Може да ти се наложи да направиш тежък избор. Ще се опиташ да запазиш най-ценното, което имаш. Но в тъмнината ще го мислиш.
Бъди внимателна с приятели. Може някой да те нарани.
Около 19-20 ноември ще следиш ли за събития, че ми е интересно?

Последната карта е Десятка мечове.




Скорпионче, и за теб ще изтегля оракулски карти.  :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3204 -: Ноември 08, 2015, 01:43:44 pm »
Флорка, тарото казва тези неща
В край на месеца кръстопътно положение. Може да ти се наложи да направиш тежък избор.


Флора, потвърждава се написаното от Емма с моите 2м.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3205 -: Ноември 08, 2015, 01:52:07 pm »
Благодаря ви много Емка и Скорпи. Тези два меча навсякъде се повтарят, явно ще са тема.  :)

Цитат
Флора, според мен този месец ще е зает с професионалният ти живот. Единият ми вариант - ако си ходила на интервю за работа, да си в очакване на отговор. А другият - в случай че работиш - в работата ще береш нерви с колеги и колежки. Но ти ще постъпваш под въздействие на разума и ще се справиш с това. Може би другите виждат силен конкурент в твое лице и затова да се опитват да те изкарат извън равновесие.
През месеца и срещи няма да липсват, ще контактуваш усилено с околните, но и информацията, която ще получаваш от тези срещи ще те кара много да се замисляш, сякаш ще получиш известия около някой проект ли, друго подобно начинание, за което ще мислиш дали да вземеш участие. Давай смело, ще се справиш.
 :38:

Абсолютно вярно, че на дневен ред е проф живот. В момента работя, но временна дейност, не при един работодател и на различни места. Може да се берат ядове с колеги, зависи на какви ще попаднеш. А иначе много точно показва тарото за инетрвютата-миналата седмица имах три, две от които на едно и също място. Не са за моите неща, но понеже трябват финанси, ходя в момента по интерюта за работи, които ще докарват сами пари и никакъв прогрес по моите неща. Въпреки всичко, гледах да подбирам да са на уж по-приятни места , че не се знае колко време трябва да карам там. В началото на другата седмица очаквам отговор от едното място, тогава имам и няколко пробни часа на другото. Имам и трета опция и май др седемица ще ми се наложи да решавам, в зависимост от отговорите. И в интерес на истината се чудя какво да избера, ако имам възможността за избор. Така че тая седмица  ще се допитвам пак до тарото.  :29:
« Последна редакция: Ноември 08, 2015, 01:53:44 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3206 -: Ноември 08, 2015, 02:18:50 pm »
Флорка, и оракулските карти са интересни и в синхрон с тарото.

Yin Yang                  Hidden path                Loss
                               The search

Първата карта ми навява идея за прилика с Умереността от тарото. Да съвместиш мъжко и женско, да направиш баланс за себе си. Да потърсиш хармонията. Може да се затвориш за другия свят, да се отдалечиш, за да си в покой и да посрещнеш трансформацията мирно. Има нещо в живота ти, което не е в хармония и трябва да го поправиш. Картите съветват да си направиш списък с желанието и нежелани неща. И да работиш по него.
Може да стигнеш до желанията си по някакъв тайнствен път, нещо скрито, не толкова явно. Но ще срещаш ситуации, от които да извличаш полза, ще учиш уроците си. Трябва да съвместиш дух и материя, Флорка. Тоест - прави нещата както ан теб ти харесват, за да имаш хубави дни. Не прави прекалено големи компромиси със себе си.
Доверявай се на интуицията си. На втората карта много символи... В корените на дървото две сърца. Всичко се развива, когато се отглежда с любов.

Все пак ще има мигове, в които ще усещаш загуба. Ще си разочарована от нещо. Особено ако си влагала големи надежди, имала си нереалистични очаквания.

Последната карта също е интересна. Дори да се чувстваш изгубена или самотна, ще търсиш нови пътища към другите и себе си.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3207 -: Ноември 08, 2015, 02:25:23 pm »
Сега се замислих за нещо друго. Четох отново тълкуване на картите в блога 78 истории , много добър блог .  :)

По картите на Скорпи: 5 ж е ясно, но ми беше интеренсо и за 3 пентакли.
Цитат
Тройка пентакли би могла да показва и работа на свободна практика, частен бизнес, някъде, където човек сам си е шеф или си подбира сам по какво да работи. Това е карта на архитектите, проектантите, скулпторите и въобще всичко от този тип.

В момента работата мие  точно на свободна практика, но понеже не е сигурна като доход, а и трябва да се плащат доста осигуровки, се налага да почна някъде друга работа. Може и така да се тълкува 2 меча като избор и компромис. По картите на Емка, 4 чаши също е мн интересна>

[quoteТака и в живота понякога имаме нужда да се дистанцираме от конкретна ситуация, за да поохладим емоциите си, да избягваме определени хора, ако не сме сигурни в техните, а и нашите чувства, а понякога дори да откажем възможности, защото вече сме претърпели достатъчно разочарования и имаме нужда от спокойна и подкрепяща среда. ][/quote]

Също много точно тълкуване.

Ревих да изтегля и аз от моето таро за ноември.

Паднаха ми се асо чаши, 10 пентакли и 8 жезли. Как бихте тълкували ?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3208 -: Ноември 08, 2015, 02:28:11 pm »
Флорка, и оракулските карти са интересни и в синхрон с тарото.

Yin Yang                  Hidden path                Loss
                               The search

Първата карта ми навява идея за прилика с Умереността от тарото. Да съвместиш мъжко и женско, да направиш баланс за себе си. Да потърсиш хармонията. Може да се затвориш за другия свят, да се отдалечиш, за да си в покой и да посрещнеш трансформацията мирно. Има нещо в живота ти, което не е в хармония и трябва да го поправиш. Картите съветват да си направиш списък с желанието и нежелани неща. И да работиш по него.
Може да стигнеш до желанията си по някакъв тайнствен път, нещо скрито, не толкова явно. Но ще срещаш ситуации, от които да извличаш полза, ще учиш уроците си. Трябва да съвместиш дух и материя, Флорка. Тоест - прави нещата както ан теб ти харесват, за да имаш хубави дни. Не прави прекалено големи компромиси със себе си.
Доверявай се на интуицията си. На втората карта много символи... В корените на дървото две сърца. Всичко се развива, когато се отглежда с любов.

Все пак ще има мигове, в които ще усещаш загуба. Ще си разочарована от нещо. Особено ако си влагала големи надежди, имала си нереалистични очаквания.

Последната карта също е интересна. Дори да се чувстваш изгубена или самотна, ще търсиш нови пътища към другите и себе си.

Eми, благодаря много и за тази интересна подредба. За пръв път ми теглиш такива карти, харесват ми като идея .  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3209 -: Ноември 08, 2015, 02:33:20 pm »
Месечно за Емма:
горе пак рицар чаши; 4ж - кч - светът
Емма, да не смяташ да взимаш отпуска и да отделиш повече време на домашните? Да си ангажирана с тях? Оффф, и тук картите ми се струват леко работни(като при Флора  :012: ) и си мисля, че при теб предстои финализиране на проект, ще береш плодовете на труда си.
Последните ми предположения - да очакваш гост от чужбина или ти самата да организираш парти, тържество и накрая удовлетворението от това, че ще се справиш.
Не ми се виждат лоши картите, освен тоя крал чаши, който в най-лошия случай да показва, че през месеца ще  си твърде емоционална като него и няма да   спазваш поети ангажименти.  :29:


Ех, че хубави карти!  :38: :38: :38: Много ми харесаха.

И колодата ми харесва.

Огнището на Четворка жезли ми топли сърцето много. Тъкмо си мислех как с кеф ще запаля камината по-късно. И как неусетно си дойде сезон на камина, на картофи на жарава, дремане на канапето пред нея. Циганка, без огън не мога. Да, ще бера плодове на труда си, още утре.  :08: И съм доволна.  :08:
Парти не предвиждам, но кой знае какво ще ме изненада. Сигурно музикантска вечер ще има скоро. Моето седмодомие ми е поръчало специално дайренце. За да не скучая на сбирките им. Нали... циганка.  :D

Този Крал чаши малко ме обърква. То ще си покаже, ще дам обратна връзка.  :38:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.