Автор Тема: Сатурнова криза за подвижният кръст  (Прочетена 41298 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #15 -: Септември 28, 2015, 01:21:20 pm »
Лили, приятелката ти звучи като баща ми. И той е Стрелец. Добър човек, но е кацнал на Юпитера и от него философства дървено за ред, дисциплина, спазване на закони, подреденост. Докато половин час си търси очилата, които са му в ръката. И не спира да ме пита дали съм ги виждала. Естествено, знаех къде са му очилата - само с един поглед ги видях, но го оставих да се гърчи в собствената си глупост. Някак... несериозно е такъв човек да ти дири сметка. Особено в случаите, в които първо теб търси, ако има проблем - уж несериозната.  :57: :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #16 -: Септември 28, 2015, 01:22:59 pm »
Весо, Сатурн ти е отнемал неща нестойностни, залъгалки. Той оставя само това, което си струва времето, усилията и вложените ресурси. Не ти дава възможност да се пилееш навсякъде. И дори нещата, които оставя, тях също подлага на сериозни изпитания и клатене.
Ако искаш нещо, трябва да си го заслужиш. Ще те прекара през Ад, но не го ли пуснеш - твое е.

Не харесваш Сатурн, защото имаш много планети в Стрелец. И в съвпад с Уран. Ти не си свикнал на сатурнов ред. Стрелците от рано започнахте да се гърчите.
Имам приятелка Стрелец, която също не харесва Сатурн и тежко изживява транзитите му. Не обичала да й е суховато, искала винаги да й е весело.  :72: Въздух под налягане юпитеров. Но иска стабилност. Как да стане?
Вие не само, че не го харесвате, а и му се съпротивлявате. Здраво стиснали измамното си щастие и розовите очила. Заради това ви е толкова тежко, отрезвяването ви е болезнено. За което сами сте виновни. А не Сатурн.
Emma, кое нестойностно ми е отнел Сатурн? Брат ми не мисля, че спада към тази категория? А освен това, когато бях ученик и студент, вместо да ходя с другите да се събирам по дискотеки, заведения и т.н., аз бях принуден да си седя вкъщи поради липса на пари. Заради скандалите вкъщи пък така и не посмях да поканя никого у нас и трябваше да страня от другите.
Това, което най-много ми отне Сатурн, беше брат ми, така и не разбирам защо обаче. Той поне имаше талант и имаше върху какво да работи, а не като мен. Той трябваше да остане, а не аз.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #17 -: Септември 28, 2015, 01:32:13 pm »
И на мен Сатурн ми отне единствения близък човек. И не мисля, че е било нещо, което е заслужавало да бъде хвърлено в коша за отпадъци. Моят случай е по-особен, вероятно просто е дошъл моментът да поема свой собствен път. Обстоятелствата не предполагаха това да се случи доброволно, затова се случи доброзорно.

---
Към Весо  :)

Защо ми се струва, че изпитваш чувство за вина? Дори ако се определяш като по-малко талантливият от двама ви, ти не си виновен за избора, направен от брат ти.
« Последна редакция: Септември 28, 2015, 01:34:19 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #18 -: Септември 28, 2015, 01:33:43 pm »
А при мен защо се случи точно с брат ми? Ако някой намери/ измисли някакво обяснение, ще му бъда много благодарен.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #19 -: Септември 28, 2015, 01:39:10 pm »
Някак... несериозно е такъв човек да ти дири сметка.

Тъкмо затова говорехме с един мой приятел. Жена, която не е надраснала общоприетото матрично мислене, как ще дава оценка за живота ми? От онези, дето на около 30 вече изпадат в истерия, ако нямат сериозна връзка с перспектива за сключване на брак. И хващат първия срещнат, който предложи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #20 -: Септември 28, 2015, 01:47:31 pm »
Весо, изпитанието и драмата с брат ти не е само твоя, тя е семейна.
Няма нужда от такива гръмки думи кой трябвало да остава и кой да си заминава.
Не си единствен, който е загубил близък.
Намери начин и излез от това блато. Не обвинявай другите за собствения си живот. Средата ти не е нещо, което е закърпено завинаги за теб. Ако имаш нужното желание и воля, ще намериш начин да се измъкнеш. Няма да спираш да пробваш всеки ден.
Извинявай, не съм от хората, които ще те галят с перце, особено днес.
Искаш нещо, постигни го. Няма кой да дойде и да ти разпъне червен килим.

Подозирам, че не си единствен човек във форума с тежко детство. Акъл да не те лъже - голяма част от съфорумците сме деца на прехода. Едва ли са много тези, в чието семейство всичко е било лесно. Родителите ни са правили каквото могат, за времето си.
И аз помня как с майка ми си деляхме едно кисело мляко на ден, защото нямахме пари за животоспасяваща операция на баща ми. Но продавах по улиците вестници като ученичка. За да си изкарам някой лев за училище и за билет, за да видя баща си - опериран в друг град. Не съм се разциврила из цял форум колко ми е било лошо положението. Стегни се малко.

Ревльовски истории. Стегни се, учи, самодисциплинирай се. И се бори с живота. Брей.
Като не можеш и не искаш - ами да можеш. Съдбата обича смелите. И това си е.

Като сега не го яхнеш този Сатурн за твоите цели, няма кога. Аз съвсем отговорно ти казвам, че Сатурн може да е твой шанс, голям шанс. Но докато бягаш от него и му се чудиш колко ще е лош, няма да го бъде. Да е лош, колко да е лош? Че ще ти се наложи да си отговорен? Не е лесно, адски е трудно.

Има хиляда и триста неща, които да направиш, за да ти е по-добре. В ерата на технологиите и с този стрелешки стелиум - ами учи езици. За това поне има достатъчно самоучители в нета. Чудиш се какви са ти талантите - опитвай, търси. Ако си мислиш, че ще ти падне от небето - не сме от тази класа, на които им пада, Весо. И вместо да ги плюеш, стреми се да ги настигаш.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #21 -: Септември 28, 2015, 01:52:44 pm »
Въпросът ми беше какво точно е искал да ме научи Сатурн с изчезването на брат ми? Дали е жив или не, все тая, понеже го няма и все едно не е на този свят.
А колкото до талантите, ще се уча, но защо пък точно езиците и технологиите? Вярно, че това съм учил, но това стана съвсем случайно, дори и приемането ми в техникума беше такова, понеже в 7 клас имах отличен успех и по някаква програма (и аз не знам каква, майка ми по-добре знае) се класирах без приемен изпит.
Все си мисля, че е по-добре да се насоча или към писане, или към някакъв вид изкуство. Тогава бих изпитвал и вътрешно удовлетворение, а и не е нужно точно с това да се препитавам.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #22 -: Септември 28, 2015, 01:58:38 pm »
Ами тогава напиши някой роман, Весо. А като се стигне до издаването му, с общи усилия ще търсим нужните връзки.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #23 -: Септември 28, 2015, 02:01:02 pm »
Надявам се това да не е казано с ирония.
А за помощ, не мисля, че това е по Сатурн. Когато някой ми е помагал, Сатурн ми е давал да разбера, че не трябва да търся помощ от никого.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #24 -: Септември 28, 2015, 02:07:22 pm »
Не е с ирония, сетих се за онзи среднощен конкурс в говорилнята.  :012:

Пробвай с нещо, което ти доставя вътрешна удовлетвореност. В крайна сметка дори и да се се издаде, виртуален свят широк - винаги можеш да потърсиш съмишленици, хора със сходни творчески интереси. Някои хора си публикуват творбите /или откъси от тях/ в интернет - има сайтове за проза, поезия, изкуство и т.н.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #25 -: Септември 28, 2015, 02:08:28 pm »
Добре. Тогава този път няма да се отказвам.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #26 -: Септември 28, 2015, 02:25:01 pm »
Ама, Весо, то това е Сатурн.

Цитат
Сатурн ми е давал да разбера, че не трябва да търся помощ от никого.

Нали това се опитвам да ти обясня най-простичко. Ти искаш успехи, искаш щастие. Е, много рядко това идва само и единствено от външната среда. Трябва и сам да направиш нещо. Докато си зависим от чужда помощ, вариантите ти за щастие ще са ограничени. Защото си зависим.
Сатурн те ограничава, за да намериш в себе си ресурси, с които да постигаш целите си. Все пак мунданно Сатурн е управител на 10 дом и Козирог. А там се целят върховете. Върховете се катерят сами, другите могат да са ти компания, но не могат да те изтикат до върха.

Това що да е лошо? Че то е прекрасно! Да, няма да е лесно. Но гледай по-мащабно.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #27 -: Септември 28, 2015, 03:08:22 pm »
Без да си положил усилия нищо не идва даром, но и едното усилие не е достатъчно. Нужен е благоприятен външен фон, т.е. обстоятелствата на средата да са в синхрон с нашите усилия. Никога не съм разчитала някой да ми подаде ръка, но бих се радвала на малко повече подкрепящи обстоятелства. Тук вече говорим за личен късмет, това също може да се види в хороскопа, аз си имам заложби да непрекъснати спънки - това е урокът, който усвоявам. А ако вярваме в карма и прераждания, късмета също трябва да си го изработил, това не е случайност. Но като се замисля, допускането на тази хипотеза с нищо не помага на човека, зарежда го с излишен фатализъм. А и моралът на западното общество не допринася за по-дълбоко разбиране на скритите причини - той не ни учи на смирение, т.е. да приемем съдбата си, а по-скоро да се стремим, доколкото е възможно, да я променим в желаната от нас посока. 
« Последна редакция: Септември 28, 2015, 03:11:48 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #28 -: Септември 28, 2015, 04:07:23 pm »
А къде виждаш какъв късмет "ти се е паднал"?
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #29 -: Септември 28, 2015, 04:14:24 pm »
Гледаш как са разпределени планетите във ведическата карта, има и различни планетни комбинации /йоги/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui