Автор Тема: Новолуние 13 окт. 2015г.  (Прочетена 24151 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #90 -: Октомври 14, 2015, 04:55:20 pm »
Егоизъм, морал, агресия -Огън ; Алчност, похотливост, цинизъм -Земя ; Лицемерие, фанатизъм -Въздух ( при Водолей и циничност) ;  Отмъстителност, завист, псевдо-...-Вода. Стихията на съответната планета, в която е поставена показва начинът, по който се изразява природата на същата. В случая след като се дават оценки и се наблюдават другите се разглежда каква е стихията на Венера и АСЦ, защото същите отразяват какво нас ни харесва и как се чувстваме в нечия компания, погледнато от "нашето прозорче"-АСЦ.
На Сатурн е поставен етикет от древните като аморален, защото  е антипод по своята същност на Юпитер -смисъл на живота, морал, но не като твърдение в смисъл на такъв, който е против обществените морални ценности- все пак Сатурн държи МЦ и екзалтира в знак на Венера ? 
Венера във всеки знак е "мръсница', защото това е ( в ) нейната природа, но каква или от кой тип  мръсница, е ще покажат стихията, дома, аспектите в картата. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #91 -: Октомври 14, 2015, 05:57:10 pm »
Мисля Юпитер е мъдрост,философия ,идеал/заради старото управление на риби/,моралът мисля е по-практично изражение ,възпитание,дисциплина,контрол което е по Сатурн има и от двамата по нещо,но Сатурн е с по-голяма тежест тук  ::)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #92 -: Октомври 15, 2015, 10:00:08 am »
При мен ще е в 8 дом, в съвпад с натална Венера У3 и У8, в тригон с асцендента и в секстил с натален Юпитер, У10 и У11. Нямам представа какво да очаквам, при положение, че съм без работа, но ще видим.
Стана така, че се разболях от настинка някаква, дано да не прерасне в нещо сериозно.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #93 -: Октомври 15, 2015, 11:27:31 am »
Мисля Юпитер е мъдрост,философия ,идеал/заради старото управление на риби/,моралът мисля е по-практично изражение ,възпитание,дисциплина,контрол което е по Сатурн има и от двамата по нещо,но Сатурн е с по-голяма тежест тук  ::)

Oposit, ти си с Венера в знак и дом на Юпитер и АСЦ подвластен на Юпитер, така ли беше или бъркам ?  Ако е така , може да споделиш, кое има превес при теб, когато оценяваш света -моралът  ти или възпитанието ти, твоята мироглед, смисъл за живота или наложените контролиращи мисловни модели ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #94 -: Октомври 15, 2015, 04:24:22 pm »
Oposit, ти си с Венера в знак и дом на Юпитер и АСЦ подвластен на Юпитер, така ли беше или бъркам ?  Ако е така , може да споделиш, кое има превес при теб, когато оценяваш света -моралът  ти или възпитанието ти, твоята мироглед, смисъл за живота или наложените контролиращи мисловни модели ? :)
          Рени,такъв ми е натала да,Сатурн ми е в 1д ,овен-мисля когато се отнася за добрата част на морала съм по Юпитер,когато трябва да съдя морала на другите е по Сатурн :017:

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #95 -: Октомври 15, 2015, 07:37:59 pm »
          Рени,такъв ми е натала да,Сатурн ми е в 1д ,овен-мисля когато се отнася за добрата част на морала съм по Юпитер,когато трябва да съдя морала на другите е по Сатурн :017:


 :012: :012: :012:

то така и ние го можем :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #96 -: Октомври 16, 2015, 01:55:15 pm »
Ема, много добре си описала аспекта на Марс и Сатурн. Като притежател от първа ръка мога да кажа, че подобни "тежки" конфигурации на видно място имат едно особено...да речем експозиционно влияние. При мен са на асц. Не съм срещала човек, който да е безразличен към мен или да не ме забелязва. Вярно, отношението варира в двете крайности - от симпатии до раздразнение. Но противно на очакванията - симпатиите са може би поне 70%.

Новолунието ми беше близо до МЦ и в същия ден разбрах, че ще ми връчват награда, свързана с работата. Само морална, за съжаление :)
« Последна редакция: Октомври 16, 2015, 01:57:04 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #97 -: Октомври 16, 2015, 07:03:06 pm »
В точен съвпад с наталния ми Марс беше това новолуние (под точен имам предвид наистина точен - на няколко ъглови минутки). Отделно прогресивната ми Луна има сходящ тригон с въпросния Марс. Май ще ставам марсианка. :012: От вчера съм в пълна бойна готовност. :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #98 -: Октомври 16, 2015, 07:55:32 pm »
В точен съвпад с наталния ми Марс беше това новолуние
чувстваш ли се изпълнена с енергия да покориш света?  :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #99 -: Октомври 16, 2015, 08:00:26 pm »
Пропуснах да спомена, че е намесен и Уран в опозиция с Марса ми - по-скоро да окажа съпротива срещу всяка намеса в делата ми и опит за командване, внушаване на мнение и т. н. Vive la résistance! :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #100 -: Октомври 17, 2015, 01:00:35 am »
Току що ми хрумна, че марсианка по ведическому би било мангалика. Ако имаш и мангал доша — мангалика отвсякъде. Просто мисъл :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #101 -: Октомври 17, 2015, 04:59:01 am »
Лунацията нямаше нищо общо с това, което очаквах като събитийност от нея.

Случи се в мой 12-ти дом, в опозиция с натален Меркурий в 6-ти дом, У9. Ходих на концерт на любима група в чужбина, пътувах точно в деня на новолунието. През цялото време се притеснявах, че ще имам някакви проблеми и закъснения с транспорта, заради опозицията към Меркурий. Всичко мина повече от добре, много положителни емоции и срещи със стари приятели от цял свят, които не бях виждала от години. Вярно,  в момента съм настинала от няколкодневното недоспиване и преумора, това ще да е темата по 6-ти дом.

Изобщо не съм очаквала такава изява на лунация в 12-ти дом и то при аспект опозиция, нещо прогностиката ми напоследък е с много ниска познаваемост :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #102 -: Октомври 17, 2015, 09:38:50 am »
Току що ми хрумна, че марсианка по ведическому би било мангалика. Ако имаш и мангал доша — мангалика отвсякъде. Просто мисъл :)
Да, логично звучи. Не съм манглик по природа - Мангал е в 9-ти дом. Трябва да проверя дали по дашите не е активиран.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3354
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #103 -: Октомври 17, 2015, 09:42:07 am »
Лунацията нямаше нищо общо с това, което очаквах като събитийност от нея.

Случи се в мой 12-ти дом, в опозиция с натален Меркурий в 6-ти дом, У9. Ходих на концерт на любима група в чужбина, пътувах точно в деня на новолунието. През цялото време се притеснявах, че ще имам някакви проблеми и закъснения с транспорта, заради опозицията към Меркурий. Всичко мина повече от добре, много положителни емоции и срещи със стари приятели от цял свят, които не бях виждала от години. Вярно,  в момента съм настинала от няколкодневното недоспиване и преумора, това ще да е темата по 6-ти дом.

Изобщо не съм очаквала такава изява на лунация в 12-ти дом и то при аспект опозиция, нещо прогностиката ми напоследък е с много ниска познаваемост :)


Като пътувам в чужбина винаги имам някакви напрегнати аспекти с 12ти дом или към управителя на девети, веднъж от аспектите сериозно се бях притеснила, че ще стане нещо на граничния контрол. Освен да ме опипа една от полицайките там :012: всичко беше ок.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #104 -: Октомври 17, 2015, 02:01:45 pm »
Мей, а ти какви очаквания по принцип имаш от лунация в твоя 12-ти дом и в частност сега, когато диспозитора на Луна е в съвпад Юпитер , у АСЦ пак с Юпитер, ти си Венерка пак с Юпитер....?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“