Автор Тема: Новолуние 13 окт. 2015г.  (Прочетена 24830 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #60 -: Октомври 14, 2015, 10:32:23 am »
с това не съм съгласна.

Може и да не си съгласна, просто споделям дългогодишни наблюдения. И не впечатления от един-двама души, а цяла представителна извадка. Освен това в астрологията Сатурн се свързва с нисшата класа, при негативна изява в хороскопа дава плебейско съзнание.

Почти не съм срещала хора, които да изявяват висшите качества на тази планета.

Като организираност, целеустременост, постоянство, методичност - да. Но не познавам нито един човек, който да носи висшите духовни качества на Сатурн. Масово се живее на много елементарна материална плоскост.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #61 -: Октомври 14, 2015, 10:35:26 am »
значи такива хора срещаш. моите наблюдения са съвсем различни.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #62 -: Октомври 14, 2015, 10:41:40 am »
Може, да. Имам едно наум за такива хора - при тях палачинката много бързо се обръща, според интереса. Проследявала съм го при много сатурнови доминанти - не меркуриеви, не нептунови.

Всеки може да харесва или да не харесва определен типаж, аз вече гледам да страня от такива хора, достатъчно съм им сърбала попарата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #63 -: Октомври 14, 2015, 10:44:15 am »
Е, Лили аз съм със силен Сатурн и мога да кажа, че материалното изобщо не е изразено при мен, даже напротив. Много добре знаеш какъв спор бях заформила за богатите хора във форума. Имам непоносимост към богаташи  :012: Може и да съм изключение не знам, но определено материалното не е водещо при мен.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #64 -: Октомври 14, 2015, 10:48:58 am »
Не знаех, че тук имаме ултра богаташи  :012:

Ами да ви кажа, не е лесно да имаш брак с богат/заможен човек, който има влияние, връзки. В един момент, когато се обърне срещу теб или срещу детето ти, буквално може да те смачка, ще гази като валяк и ще ползва всички възможни средства и вратички. Моят пример е такъв.

Сред тази класа има и възпитани, почтени и етични хора, но в процентно отношение са много малко спрямо аморалните и алчните.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #65 -: Октомври 14, 2015, 10:51:21 am »
а плутон, марс, У8 как са поствени при тези хора? защото описното звучи повече като осмодомско. може би с връзка с 12 дом, ако трябва да се гледа игра не по правилата


trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #66 -: Октомври 14, 2015, 10:52:17 am »
Не, не ме разбра  :012: Не, че във форума има богаташи, а по принцип бях споделила мнението си тук за богатите хора.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #67 -: Октомври 14, 2015, 10:56:55 am »
Обикновено има комбинация Марс/Сатурн, един пъргав/специфично поставен Меркурий и силно поставен Юпитер /за успех, късмет и протекции, винаги да му се разминава стореното зло/. Меркурианско влияние също би трябвало да има - да бъде хамелеон, да умее да заблуждава/манипулира с думи, да създаде погрешно впечатление.

Плутонови доминанти не съм срещала, може би се срещат повече в престъпния свят, където има измами в по-големи размери, корупция.

Попадала съм на случаи с кофти хороскоп, но силно поставени Юпитер и Венера - творят зло, но не получават наказание за стореното. Обикновено им се връща по индиректен начин или чрез друг близък, не пряко на тях.
« Последна редакция: Октомври 14, 2015, 11:03:36 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #68 -: Октомври 14, 2015, 11:12:35 am »
Според  К.Ръшман успехът е по Сатурн,заради постоянството,издръжливостта и търпението в работа по постигане целите.Късмета е по Юпитер,Венера,Уран,по необясним начин да ти се случи нещо хубаво,без труд .По скоро тук трябва да се гледа сатурн като сигнификатор за морал ,възпитание,авторитети .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #69 -: Октомври 14, 2015, 11:16:38 am »
При древните Сатурн се свързва с аморалност.

Но Сатурн и Юпитер са двойнствени планети - ако има такава доминанта в хороскопа, може да се наблюдава двояка изява.

Сатурн при висша изява дава и по-изявени духовни качества. Юпитер при нисша изява - лицемерие и материализъм, дори ако е силно и благоприятно поставен. За съжаление с помощта на модерната астрология е трудно да се определи на какво духовно ниво се изявяват планетите, есенциално слаби или есенциално силни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #70 -: Октомври 14, 2015, 11:18:46 am »
Иначе трябва да се внимава с ,,късметлиите,, ,с тронови планети,добре с връзкзки Нептун,Венера,Юпитер-в работен колектив тия тарикати се измъкват от проблема,който товари за сметка на това другите-като се носи тежко симулират,клинчат,намират си друга работа и изчезват :lol_hitting:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #71 -: Октомври 14, 2015, 11:20:29 am »
За да има мързеливи тарикати, трябва да има и такива, дето носят и се натоварват с повече отговорности - Слънце/Сатурн, Марс/Сатурн. Макар че баш за мързелив тарикат се сещам със Слънце/Марс в квадрат със Сатурн.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #72 -: Октомври 14, 2015, 11:52:20 am »
Обикновено има комбинация Марс/Сатурн, един пъргав/специфично поставен Меркурий и силно поставен Юпитер /за успех, късмет и протекции, винаги да му се разминава стореното зло/. Меркурианско влияние също би трябвало да има - да бъде хамелеон, да умее да заблуждава/манипулира с думи, да създаде погрешно впечатление.
...

Познавам човек, напълно отговорящ на горното описания, но до час на раждане още не съм се добрала. Съвпад Марс/Юпитер в Рак в тригон със Сатурн в Риби и Нептун в Скорпион. Меркурият е лъвски, в съвпад с Венера.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #73 -: Октомври 14, 2015, 12:05:07 pm »
Марс и Сатурн не като аспект, а като доминанта и във връзка със светилата, най-често с двете едновременно. Чела съм го и при античните астролози - да се внимава с такъв човек, ако при това е изгряващ Рак или Лъв, т.е. афликтирано от Марс и Сатурн светило да управлява Асцендента. Има се предвид афликция на светило от двете планети, не само от едната.

При древните може да се прочетат и по-забавни неща - "опозицията Марс/Сатурн в 5/11 дом причинява хемороиди". Бях го прочела в една латинска книжка, само това успях да разкодирам.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #74 -: Октомври 14, 2015, 12:19:48 pm »
При древните Сатурн се свързва с аморалност.


това е странно .... може би е във връзка с Водолей - на него морала не му е много понятен, респ важен и оттам да идва това тълкувание.

Аз имам силен Сатурн, но пък и Юпитер се намесва много и не мога да различа кое какво дава относно морала.