Автор Тема: Новолуние 13 окт. 2015г.  (Прочетена 25111 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #45 -: Октомври 13, 2015, 08:18:59 pm »

Справедливост може и да има, но все по-рядко май се случва да е в рамките на един човешки живот...


Една позната каза, че през поколение се предавало... Не ми се вярва - на такива алчни изроди и децата им са късметлии, и внуците. Те затова са обградени от материален успех, защото никакви скрупули и морални задръжки нямат. Дори си мисля, че колкото по-нисък морал имаш, толкова си по-магнетичен за успеха, благосъстоянието.

Цитат
Не съм адвокат, но след като апартаментът е придобит преди 2 брак и ти си пряк наследник, онзи кво се бърка

Същото ми каза и адвокатката, като ми посочи съответния член в Семейния кодекс. Плюс изтекла погасителна давност за оспорване. Но вероятно на купения съд и това не му се е сторило достатъчно основание.

Много оспамих новолунната тема, после ще си изтрия част от излиянията.



« Последна редакция: Октомври 13, 2015, 08:21:53 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13595
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #46 -: Октомври 13, 2015, 08:37:40 pm »
Чрез дарение беше прехвърлила, той сега го оспорва. Същият адвокат, който сега го обслужва, тогава ни беше семеен адвокат, познат е на първия мъж на майка ми. И май я беше посъветвал да прехвърли чрез дарение, за да се плати минимален данък и нотариална такса /като на роднина по пряка линия/, там се цепеше стотинката на две и впоследствие съпругът й ми натякваше за огромната нотариална такса в размер на цели 140 лв., която тогава беше заплатил.

Имотът е от първия й брак, но това вероятно няма значение. Срокът за оспорване на дарението е изтекъл по закон, но съдът е приел претенцията му. И това много ме усъмнява и ме кара да си мисля, че са били използвани връзки или някой е подкупен.
Точно за това написах чрез покупко-продажба (фиктивна), че е трябвало да го прехвърли на твое име. Грешката ѝ е била , че е подписала брак с този негодник, ама той от тогава е бил тарикат и си е гледал интереса. Щеше да е загубило давност, ако ти си узаконила имота на твое име, след като е починала и ти си го обитавала и плащала данъци следващите 10г, но в случай, че не си придобила наториален акт на твое име, сега сте на равна нога с този и дори да си в правата си, в съда ще ви размотават с дела, за да си напълнат гушите адвокатите.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13595
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #47 -: Октомври 13, 2015, 08:45:49 pm »
PS. Не съм адвокат, но след като апартаментът е придобит преди 2 брак и ти си пряк наследник, онзи кво се бърка :017:?
Ами така е по закон, затова мъжът на починалата ми сестра не се ожени за нито една от трите жени, с които живееше като овдовя, за да не делят един ден апартамента с децата му-моите племенници, с които ме чака същата делба, като при Лили, понеже и моята майка не ме слуша да оправим всичко сега, докато е жива, а не един ден да храня адвокатите, пък и в крайна сметка аз я гледам сега, племенника ми последно е минал да я види лятото на 2013- да иска пари за погребението на баща си, който дори не е бил умрял, когато е минал.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #48 -: Октомври 13, 2015, 08:46:14 pm »
За жилището, което обитавам, имам нотариален акт от 2006 г. - дарение. Преди е било СИО с първия мъж /след развода става нейна индивидуална собственост/, после майка ми го прехвърля на мен, вече бидейки за втори път омъжена. И тоя негодник сега оспорва "накърнен наследствен дял". Горките, с двете леки жени там /внос от чужбина/ сега едва свързват двата края, нагушили се с имоти и със заплата по няколко хиляди долара на месец. Станаха ми ясни още от самото начало, а колко защити чух по техен адрес.  :043: Сега стана окончателно ясно кой е бил прав и кой умее добре да разпознава хората.  ;)

Цитат
Точно за това написах чрез покупко-продажба (фиктивна), че е трябвало да го прехвърли на твое име.

Акрукс, по същия начин ме изнудваха да се откажа от наследствения си дял и да го прехвърля чрез фиктивна възмездна сделка на една дрисла, която през целия си живот съм виждала не повече от 2-3 пъти, при това съвсем бегло. И която все ми виреше носа и ме гледаше надменно, сякаш съм някакъв натрапник там - в жилището, което е било в режим семейна собственост с майка ми, където преди ние сме живели и в което тия двете са дошли на всичко готово, с огромно самочувствие и безброй претенции!

Теглих майна на всичко, изнесох се без претенции и в продължение на 2 години не бях стъпвала там, дори заобикалям улицата и махалата, където се намира злощастният имот. И сега получавам удар под кръста. Щото не стана на тяхната, затова. Ама не може всичко да се подрежда в живота според техните желания, да не са със синя кръв. За пореден път се убеждавам, че прост мъж и жена от плебоса е най-кофти комбинация.


« Последна редакция: Октомври 13, 2015, 09:05:48 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13595
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #49 -: Октомври 13, 2015, 08:50:47 pm »
Горките, с двете леки жени там /внос от чужбина/ сега едва свързват двата края, нагушили се с имоти и със заплата по няколко хиляди долара на месец.
Лили, къде дават тези заплати по няколко хиляди долара, че да вървим и ние на такава заплата- веднага ще намеря жена да гледа майка ми и поеже съм икономичен можел, ще спестя и за собствено жилище  :012:

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #50 -: Октомври 13, 2015, 09:08:41 pm »
Лили, ако сроковете са изтекли, обжалвай, обърни се към някоя телевизия, просто не оставяй нещата. Не се отказвай.
Сестра ми спечели дело за лекарска грешка на "Токуда" на първа инстанция за 300 000 лв. Но на втора инстанция вече беше зле и отиде нейна колежка. Намалиха сумата на 120 000лв. Сестра ми я посъветва да се обърне към медии и телевизии, защото човека е видимо зле, но тя отказа. За съжаление сестра ми вече не беше в състояние да се явява пред камери, и така човека загуби голяма част от парите.
Много зависи от адвоката.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #51 -: Октомври 13, 2015, 09:10:05 pm »
При мен ще е в 12-ти. Луната ще ми квадратира стелиума в Козирог в 3-ти и ще направи тригони със Слънцето, Мерка и Сатъра ми. Тук също очаквам събития...хм дали няма да подпиша договор за работа :017:

Днес цял ден се занимавам с пиянски истории  :( Баща ми има сериозен проблем с алкохола и трябваше отново да бъда свидетел на пиянството му, все едно се върнах в детството. Скарахме се и му излях водката в мивката, той естествено полудя, но в мое присъствие не искам и капка алкохол да близва. Мисля да проуча и да го вкарам в клиника за алкохолици, но той няма да иска  :(

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #52 -: Октомври 13, 2015, 09:17:20 pm »
Лили, ако сроковете са изтекли, обжалвай, обърни се към някоя телевизия, просто не оставяй нещата. Не се отказвай.

Чак телевизия да се ангажира няма смисъл, защото не става въпрос за човешко здраве и живот, а за пари и имоти. А на мен не са ми болна тема, при все това че нямам.

Но ще оспорвам до дупка, просто трябва да се намери по-компетентен адвокат, със стелиумната Везна май наистина съм в грешка. Веднъж да реша да направя компромис и ето какво се получи. Трябваше от самото начало да ангажирам някой по-арогантен, тя е прекалено сладникава и фина.

Все си мислех, че има граници на човешката наглост, ни при сатурновите наистина няма. Там има само прикрита студена злоба, двуличие, тънки сметки и удари зад гърба.

Какво да се очаква от човек, който ми звъня и ми държа тон да върна плюшените играчки, които някога е купувал специално за майка ми!? Все едно съм ги присвоила, откраднала. Те с майка просто ги трупаха в старото жилище, което към него момент не се обитаваше от никой. Като се нанесох тук, завариш тотална мизерия и склад за стари и ненужни вещи.

Да съм върнела плюшените кучета, детето му да може да си играе с тях /към него момент твърде малко за такива играчки/!  :043: :043: :043:

Тоя човек дори претендираше ръкоделието на майка ми /единственото, което имам като спомен от нея/ да остане в неговия апартамент - за третата му жена и тяхното наскоро родено дете!

Такива хора да живеят в късмет и изобилие е Извращение.




« Последна редакция: Октомври 13, 2015, 09:40:45 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13595
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #53 -: Октомври 13, 2015, 09:22:12 pm »
Днес цял ден се занимавам с пиянски истории  :( Баща ми има сериозен проблем с алкохола и трябваше отново да бъда свидетел на пиянството му, все едно се върнах в детството. Скарахме се и му излях водката в мивката, той естествено полудя, но в мое присъствие не искам и капка алкохол да близва. Мисля да проуча и да го вкарам в клиника за алкохолици, но той няма да иска  :(
Колко показателно е при теб Новолунието?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #54 -: Октомври 13, 2015, 10:44:40 pm »
А, не става въпрос за това. Но това е семейство с доста високи доходи, обаче цепят стотинката на две. Готови са да хвърлят няколко хилядарки по адвокати, съдебни разноски и подкупи, вместо да ми ги дадат като компенсация за наследствения дял и така да приключим въпроса. Не можа да им мине номерът за фалшиво споразумение "гратис", затова са бесни. Жени от ниски социални класи в един момент като видят по-висок жизнен стандарт, направо пощуряват, започват да харчат безразборно. Затова всичко трябва да им минава за без пари на тия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #55 -: Октомври 13, 2015, 11:01:46 pm »
Не съм имала толкова шантав ден. От хубаво към лошо и така - до вечерта събития в двете крайности.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #56 -: Октомври 13, 2015, 11:03:25 pm »
Много е странно това новолуние - емоциите ескалират и отиват от едната крайност в другата. То пак се пада в един знак с нодалната ос, но нали този път няма затъмнение?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #57 -: Октомври 13, 2015, 11:11:53 pm »
Много е далече за затъмнение. Орбисът е близо 20 градуса.
Емоционална нестабилност и не само. С този Уран явно целият месец ще е такъв. Добре, че след новолунието Луната беше без курс и няма какво да я активира повече. До седмица ще са вълненията. После тук-там някое ехо със затишие.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #58 -: Октомври 14, 2015, 08:53:05 am »

Сатурновите хора играят много мръсно и с удари под кръста, такъв да не ти е неприятел, за пореден път се убеждавам колко са хитри, двулични и подмолни.

с това не съм съгласна.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #59 -: Октомври 14, 2015, 09:34:26 am »
Вчера ходихме и до Общината с баща ми да си оправя данъците по колата, че беше получил и покана от съдия изпълнител. Гледам, че и снощи ми е писал бивш съученик, което направо ме изненада. Ще го видя какво иска. Та така само с Близнаци се занимавам от вчера  :012: Наблюдавам че много хора от миналото ми започнаха да ме търсят, не знам на кой транзит се дължи. Преди си мислех че е от ретро Мерка, но  сега не знам от кое е  :017: