Автор Тема: Новолуние 13 окт. 2015г.  (Прочетена 25150 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #75 -: Октомври 14, 2015, 12:24:39 pm »
Не, просто Сатурн е малефик, ограничаващ, развалящ, може би затова го свързват и със злото, аморалността, негативните човешки качества. Но сам по себе си може и да не действа така, по-скоро в комбинация с други фактори. Има цели трактати, в които се изброяват планетни комбинации, не съм ги чела задълбочено.

---
Направо ме е срам, но вчера ми дойде нанагорно. Превърнахме темата за новолунието в "къде боли, къде сърби", най-вече аз.
« Последна редакция: Октомври 14, 2015, 01:46:07 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #76 -: Октомври 14, 2015, 01:51:55 pm »
При древните Сатурн се свързва с аморалност.

Но Сатурн и Юпитер са двойнствени планети - ако има такава доминанта в хороскопа, може да се наблюдава двояка изява.

Сатурн при висша изява дава и по-изявени духовни качества. Юпитер при нисша изява - лицемерие и материализъм, дори ако е силно и благоприятно поставен. За съжаление с помощта на модерната астрология е трудно да се определи на какво духовно ниво се изявяват планетите, есенциално слаби или есенциално силни.

Лили, може ли да му видим картата на този наглец?

За аморалност и алчност и Венера си мисля, че трябва да е замесена, не само Сатурн.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #77 -: Октомври 14, 2015, 01:54:44 pm »
Що? Нали затова е форумът - да си споделяме. Имаш право да си излееш огорчението и гнева. В твоя случай с тия нечестни (не знам дали могат да бъдат наречени) хора е съвсем разбираемо.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #78 -: Октомври 14, 2015, 01:57:41 pm »
Аз съм я качвала, а Мирабела, доколкото си спомням, я е пускала и във ведически формат. Но тук в тази тема съвсем ще стане мазало, може би е по-добре в "Натални карти".

Просто не очаквах такъв обрат и изцяло в тяхна полза. Това не са хора, които бих нарекла ощетени, никак даже. И в случая не аз забивам нож в гърба и не аз наглея.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #79 -: Октомври 14, 2015, 01:58:40 pm »
сатурн мисля може да е жесток - чрез студенина или прекален контрол, за да се спазват правилата. но някак не ми пасва да е по подмолните игри.

сатурн съвпад с марс в натал мисля, че даваше агресивност - "аспектът на насилника" - опитва се да контролира чрез физическа сила

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #80 -: Октомври 14, 2015, 02:03:33 pm »


сатурн съвпад с марс в натал мисля, че даваше агресивност - "аспектът на насилника" - опитва се да контролира чрез физическа сила

И баща ми, и майка ми са с такъв аспект, при майка ми абсолютно точен съвпад. Не съм била свидетел, за толкова години, на проява на физическо насилие от тяхна страна. Но и при двамата към съвпада няма напрегнати аспекти.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13595
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #81 -: Октомври 14, 2015, 02:08:31 pm »
Иначе трябва да се внимава с ,,късметлиите,, ,с тронови планети,добре с връзкзки Нептун,Венера,Юпитер-в работен колектив тия тарикати се измъкват от проблема,който товари за сметка на това другите-като се носи тежко симулират,клинчат,намират си друга работа и изчезват :lol_hitting:
Хм, аз съм с тронови Сатурн, Марс, Меркурий, а Юпитер овен в 8д е секстил със Сатурн У5, У6, а защо ли във всеки колектив носех тежките самари, а например една везна с Юпитер стрелец в точен квадрат със Сатурн близнаци, има Нептун стрелец на 5гр от Юпитер, с манипулации, клевети, интриги се издигна до зам. директор по техническата част, при положение, че е пълен некадърник. Фирмата обяви фалит, сега е в друга фирма, но пак в администрацията, а не в производството. :)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #82 -: Октомври 14, 2015, 02:09:59 pm »
И баща ми, и майка ми са с такъв аспект, при майка ми абсолютно точен съвпад. Не съм била свидетел, за толкова години, на проява на физическо насилие от тяхна страна. Но и при двамата към съвпада няма напрегнати аспекти.
за проявлението му в мъжки карти съм го чела. но сигурно трябва да се активира някак. и аз познавам човек с този аспект. има някаква агресия в него, но не е кой знае какво. по-скоро перчене. 

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #83 -: Октомври 14, 2015, 02:44:56 pm »
Приятелка с такъв съвпад в 7 дом - много труден брак, агресивен и потискащ партньор /съвпадът е част от т-квадрат/. Слънце-Венера също участват, но квадратът е в по-лека форма, т.е. не доминират малефиците.

Колежка с такъв квадрат, но доминиран от Марс-Сатурн /в края на 7 дом/, към стелиум в Риби /включващ Юпитер, Слънце, Венера, Меркурий/, е съвсем друг случай. Не тя търпи агресия, тя е агресор - доста заядлив и злобничък нрав, но с престорена сладникавост. Луната е в Рак, но в съвпад с марсова звезда - Полукс, която дава склонност към кавги и агресия. Поне е намерила подходящо поприще за изява на тия заложби, в нейната професия това е от полза, да можеш да си отстояваш позициите и да си леко настъпателен.
« Последна редакция: Октомври 14, 2015, 02:50:39 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #84 -: Октомври 14, 2015, 02:50:55 pm »
При познатите с такъв аспект Марс съвпад Сатурн, не съм забелязала негативни прояви. Аз го харесвам.
Алчни, егоистични, с нисък морал, съм срещала често тронови или екзалтирали Венери.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #85 -: Октомври 14, 2015, 03:25:55 pm »
Аморални личности често съм срещала с Венера в Риби, но в днешни времена моралът е станал доста разтегливо понятие.

При такива Венери са ми най-противни скритите съмнителни подбуди под маската на един алтруизъм, привидна съпричастност, фалшиво благородство.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #86 -: Октомври 14, 2015, 03:51:19 pm »
Такива съм ги чувала вече - "заради теб го правя!", изречено със сълзлив глас и отчаяна физиономия. И същевременно се вижда с просто око, че го прави от егоистични/прагматични подбуди и просто търси оправдание за направения избор. И, разбира се, чрез вменяване на вина, сякаш някой трябва да се чувства виновен за твоите избори. Така се получава - като нямаш дупе да приемеш последствията от личните си действия, все някой друг ще е виновен.

Това не е за Венера в Риби конкретно, малко се поотплеснах...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #87 -: Октомври 14, 2015, 04:04:43 pm »
Едно-две е малко, трябва представителна извадка  :012:

Като видя десетина случая с еднаква доминанта да реагират по сходен начин и да използват сходни ...хм... изразни средства, тогава вече имам едно наум и започвам повече да внимавам с такива хора.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #88 -: Октомври 14, 2015, 04:09:06 pm »
Имам приятелка Овен със съвпад на Марс и Сатурн. Много кротко девойче - дива и щастлива, но добронамерена, не е агресивна. Мъжът й с Луна в Скорпион, прави си каквото иска, а тя се съобразява.
Синът ми е с квадрат на Сатурн и Марс. Сърди се за щяло и нещяло, неизразена агресия, насочена навътре, саморазрушителна. Без грам амбиция.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #89 -: Октомври 14, 2015, 04:09:24 pm »
При съвпад на Марс и Сатурн може да има голяма агресия. Но там и търпението е много. Трябва нещо много изключително, методично да нагнетява, за да избухне Марс.
И от там идва усещането, че тези хора са много зли. Защото Марс не умее периодично да изпуска парата, а всичко задържа в себе си, Сатурн малко го ограничава.
Става много лошо, когато избухне. Наистина много лошо.

Моето седмодомие е с такъв Марс, диспозитор на светилата, упр на Асц и на трон по дом. Той е на двата полюса - или много го харесват, или много го мразят.
Може с години да търпи някой да му се качва на главата, да прекрачва границите на търпението му. Осъзнава за себе си, че е зъл човек. Стреми се да не е такъв. Но падне ли му пердето, по-добре се моли да умреш. Защото както е търпял с години, така и с години ще те 'гони' и методично ще те унищожава. Според прегрешенията, които си имал.
Действа справедливо, агресията му не е самоцелна, нито непремерена.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.