Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 437016 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7341
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1785 -: Август 24, 2020, 09:22:48 pm »
Дирекция на възлите указват ли събития?Имам дирекция възел квадрат нат.Меркурий.
При дерекция СВ съвпад нат.Марс е имало събитие при мъжа ми.Интересно ми стана,че директирайки моя в св показва събития при ММ когато е в антисия с негова планета.
Директирам моята карта и в градус антисия с негова планета е имало събития при него,а не при мен.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1786 -: Август 24, 2020, 10:09:04 pm »
Нетеоретично, но практически видяно-възлите при дир. са съвсем истински хора

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1787 -: Август 26, 2020, 01:24:10 am »
Дирекция на възлите указват ли събития?
Да, проверено

ПП Имах предвид аспект на СД нодална ос към планети/светила в натала и обратно
« Последна редакция: Август 28, 2020, 11:50:20 am от akruks »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1788 -: Август 28, 2020, 08:39:34 am »
Дирекция на възлите указват ли събития?

Не е задължително. Зависи.

Всяка конфигурация в рождената карта, е част от вече започнати сюжетни линии в развитие.  Застопорено разгръщане на процеси и цикли от някакво естество, изразени чрез символиката на планетите. Рождената карта е само тяхно следствие. Северният и южен лунен възел в рождената карта,  е израз и олицетворение „в движение“, разгръщане на сюжета на предхождащото го слънчево затъмнение от определена сарос серия. Преди раждането, което залага основната тема. В този ред на мисли, дирекционната нодална ос указва само на това какво е развитието на тази основна тема. Обусловено от нейният потенциал (рожден управител на дирекционния управител на нодалната ос), поражда условия и обстоятелства с някаква специфика, фокус.
« Последна редакция: Август 28, 2020, 10:51:10 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1789 -: Август 28, 2020, 10:03:17 pm »
Сафо,
Цитат:"-   Съвпадът със Северния възел говори за това, че събитието е много важно и ще има продължителни последствия. Ситуацията, възникваща при такъв съвпад е за дълго, ако не е за цял живот.
-   Съвпадът с Южния възел говори за това, че даденото събитие е следствие на далечно минало или събитие от минали животи.
-   Квадрата към възлите говори за това, че събитието идва от миналото и че има възможност радикално да променим съдбата си."
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7341
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1790 -: Август 28, 2020, 10:16:51 pm »
Благодаря ви хора......дир.сев.възел ще направи съвпад нат.Сатурн у9,у10 домове .Предполагам статусът ми ще претърпи тотална промяна, това, което е заложено, ще се осъществи. Задейства ми Тао квадрата.
« Последна редакция: Август 29, 2020, 09:33:03 am от Сафо »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1791 -: Септември 01, 2020, 08:35:31 am »
Благодаря ви хора......дир.сев.възел ще направи съвпад нат.Сатурн у9,у10 домове .Предполагам статусът ми ще претърпи тотална промяна, това, което е заложено, ще се осъществи. Задейства ми Тао квадрата.

Чак такива предсказания по един възел в никакъв случай не бих направила, освен ако натално не е много силно аспектирана нодалната ос, но дори и тогава е под въпрос. Виж, при транзити може да има по-конкретно проявление, особено при обръщане.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7341
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1792 -: Септември 01, 2020, 06:55:53 pm »
Благодаря ви хора......дир.сев.възел ще направи съвпад нат.Сатурн у9,у10 домове .Предполагам статусът ми ще претърпи тотална промяна, това, което е заложено, ще се осъществи. Задейства ми Тао квадрата.

Чак такива предсказания по един възел в никакъв случай не бих направила, освен ако натално не е много силно аспектирана нодалната ос, но дори и тогава е под въпрос. Виж, при транзити може да има по-конкретно проявление, особено при обръщане.
Да,Папи.....когато му дойде времето.Когато съм на 34 год.дирекция възел е съвпад с Марса ми на к12.При мъжа ми разни истории продължили дълго във времето с трайни последствия,за които разбрах след 13 години.
Тогава почина и мъжа на едната ми леля по майчина линия.Инцидент.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1793 -: Септември 01, 2020, 10:32:18 pm »
Хмм, ти true node ли гледаш? Защото mean node не е в съвпад, а и защо не обвиним венера за тази работа, и какво общо има марс с мъжа ти?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7341
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1794 -: Септември 02, 2020, 06:24:29 am »
Papy,с какво свързваш Марс?Венера е друго.Не гледам в програма,смятам ги на ум,грубо.
Понеже пълн0лунието сега е съвпад с възела ми,та пак съм се вторачила в него.
От малката практика,която имам ,стигам до заключението,че всичко е предначертано и това като свободна воля и подобни неща са абсолютни глупости.
Та за възлите и дирекциите към и от планети,ще го обясна простичко,щото сложностите не ми се отдават.
Имам северен възел в 11*на риби,11 дом.Като производен,това е 5 ти дом на мъжа ми,2ри на баща ми ,9 ти на брат ми,7 ми на сина ми и т.н.
Риби е двоен знак.
Аз директирам всички планети и по часовниковата стрелка и обратно.Особено ретроградните по натал,директирани назад,указват събития.
Относно северен възел,когато съм на 30 години(мои 30г.,не на мъжа ми,не на брат ми ,не на баща ми)Та възелът ми е в 11*на овен и е в точна антисия с Меркурий на мъжа ми-в 19*на дева,който му упр.7 дом.
Когато съм на 32 годишна възраст,Сев.възел е в 13*на овен ,в антисия с Марс на мъжа ми,който му управлява 5 ти и 12 ти домове.
Ако искаме да дълбаем,разглеждаме на какво точно са диспозитори тези планети и т.н.
Меркурий в моята карта е у1,у2,у5 ти домове.Но,обърнато за моя партн.той е управител на 7,8,11 домове.Меркурий ми е в 2*на водолей и когато съм на 39 год,възраст по дирекция той прави съвпад със северният ми възел в риби.
Извод:В нашите карти са отразени събития при нашите близки и не толкова близки хора.
Антисиите са много важни и при дирекции с парт.планети.
« Последна редакция: Септември 02, 2020, 06:32:14 am от Сафо »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1795 -: Септември 02, 2020, 06:28:15 pm »
Добре, Сафо, всеки си има предпочитани методи, щом те водят до смислени изводи, явно са полезни. Тогава аз да попитам-как разбираш при кой от всички възможни производни ще е събитието?

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1796 -: Септември 02, 2020, 10:39:16 pm »
А съвпад на дирекционен Северен възел с куспида на дом дали има влияние?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1797 -: Септември 02, 2020, 10:53:58 pm »
Ако  има -ще кажеш .Всичко е частен случай.Как да опишем градината ти без подробности -сливова, крушова, лозе или поле с макове ?Как ще се отрази времето- дъжд или суша на кактуса? Така попитано-всичко може и нищо не може ..Да не задаваме въпроси без тема, без глава, без хоризонт .Как човек итнересуващ се от астрология ,задава подобен въпрос? А ако за извинение е начинаещ и не разбира ,аз пък не разбирам какво го ползва тоя въпрос и отговорът му ?Айде стига с тоя стрък трева от пейзажа .

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1798 -: Септември 03, 2020, 07:37:55 am »
Не виждам причина за раздразнението ти Ребека, просто попитах, ако някой е забелязал, иначе ще споделя, ако има при мен. Толкова думи, за нещо толкова дребно, ако искаш отговаряй, ако искаш не, но не се дръж сякаш някой е навлязъл в частната ти собственост.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1799 -: Септември 03, 2020, 10:13:12 am »
Отговорът ми казва ,че трябва да се помисли, защото така е безсмислено и няма как да ти се отговори и е отговор на други подобни.. А твоят отговор съдържа негативизма на мързеливия ум свикнал да получи без да мисли и да раздава оценки щом не му се подае според исканото. Щом искаш общи приказки и лъжи- ок. Ще се държа както си искам ,теб дори не те помня коя си .