Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 430138 пъти)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2025 -: Януари 31, 2021, 06:04:55 pm »
А за останалото... Човек не е толкова свободен, колкото си мисли всъщност и никой не обещава само цветя и рози, личността се развива в контакта с другия. И "непознатите" ни на пръв поглед, не е задължително да са непознати.

Идеята ми беше да се сподели при какви аспекти - транзити, прогресии и т.н. човек е срещал някой сроден, близък...
"срещне" в смисъла на кога се появява в този му живот
или кога го "разпознава"
или нещо друго?

тр. Юпитер (у7) през ЮЛВ в 4д за първото, но не и физическа среща. тогава бях далеч от духовна, имаше някакви наченки, но бях много рационална и далеч от отвореното съзнание, никакви епифании и необясними с физическия свят неща не ми се бяха случвали и гледах на тях с лека насмешка.

тр. Плутон върху Меркурий(у1,2,5)/Нептун(у11) в 8д. //и влизане на тр. Уран в 12д.
тази "среща" стартира духовното ми израстване/съзряване, но си дадох сметка за това години по-късно. (след 3 години (на тр.СЛВ в/у ЮЛВ) нещо започна да мига в мен, някаква аларма, но и тогава не знаех какво се случва, разбрах го година-две по-късно, приех го още няколко години след това, след като се бяха случили всички неща, които не мислех, че може да се случат на човек в този свят, в даден момент не беше останало място за никакви съмнения, просто "знаех", че с този човек сме свързани по начин, по който не съм свързана с друг човек и да, далеч е от романтично, не мога да го сравня и с кармичните връзки, които се усещат и разиграват доста по-различно)

//това е за т.нар. "пламък близнак", което след години не мисля, че се родее до "сродна душа". сродните души са нещо много по-... не знам, не намирам думите. пиша роман около тази идея, ако някога го завърша, ще споделя:Д мисълта ми/усещането ми е, че сродните души са свързани извън физическия свят, те са група от души (условно нека ги нарека така), които се движат заедно, "прераждат" се заедно и имат определена роля/функция в живота си на земята. роля/функция, които са разпределени преди започването на дадения живот. затова не са "завинаги", затова не са "единственият" и т.н. //и затова не са единствено с положителни проявления (макар че на вселенско ниво не мисля, че има добро и лошо, не и по начина, по който ние ги определяме. нещо просто се случва, защото трябва да се случи, за да се "отключи" следващото ниво от играта).


//извинявам се, че се отплеснах и то не астрологично. спирам.
« Последна редакция: Януари 31, 2021, 06:06:54 pm от art7ess »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2026 -: Януари 31, 2021, 06:45:00 pm »
При какви аспекти човек може да срещне своя "сродна душа" или "пламък близнак"?



Всяко среща си е в синхрон с времето, в което се случва. Пламък близнак не знам какво е. Определение на някой в някаква книга ?!
Сродна душа може да ти е всеки, който ти импонира по някакъв начин на Луната. Или синастрично те провокира по подходящия начин.
За да има среща, контакт на човекът А с човека Б - аспект на Плутон, Уран, Нептун към Венера или Луна в композита, ако долу горе знаем часовете и на двамата, участници в него.
За да има силна енергийна свързаност способства синастричен аспект на лични планети с трансатурнови планети.


« Последна редакция: Януари 31, 2021, 07:01:18 pm от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2027 -: Януари 31, 2021, 06:48:30 pm »
Такива усещания съм имала, ако моя южен възел е в контакт с лична планета на човека.
Но такива връзки се разпадат, въпреки силните чувства и усещането, че се знаете и от преди.

Има и още нещо, извън астрологията. Често усещанията, които ти показват, че някой е "точно за теб", "идеалния", "никога не съм се чувствала така", са си знак за токсични и насилствени отношения

Най-големият психически тормоз съм изживявала от хора, които са имали лични планети в точен съвпад с моя ЮЛВ в 7 дом. Изобщо не съм имала усещане за близост, а по-скоро за силна непоносимост. Предизвиквали са в мен агресия и на моменти желание за отмъщение.

Усещането за "сродност", голяма кармичност, съчетано с много силни и интензивни сънища, но същевременно и обреченост при мен се е случвало при тр. Нептун през 12 дом в съвпад с моя нат. Венера... Тогава планетите на същия човек активираха силно моя 12 и 1 дом. Въпреки неприятното развитие, днес съм благодарна, че съдбата го изпрати! Минаха 6 г. оттогава, а и днес продължавам да откривам неща, които вече са ми били споделяни...

А за останалото... Човек не е толкова свободен, колкото си мисли всъщност и никой не обещава само цветя и рози, личността се развива в контакта с другия. И "непознатите" ни на пръв поглед, не е задължително да са непознати.

Идеята ми беше да се сподели при какви аспекти - транзити, прогресии и т.н. човек е срещал някой сроден, близък...
[/color]Да,зависи от натала ,1-7 ,техните управители,възел южен ,Но гледай Луната прогресия и дирекция-душа(ЛУНа)близнак(зодия,съзвездие).При мен освен всичко друго,Хирон е активиран по транзити,дирекция,прогресия и Луна,разбира се.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2028 -: Февруари 01, 2021, 11:25:22 am »
Романтика, ти с кой "аспект " от себе си, очакваш да срещнеш сродна душа ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2029 -: Февруари 01, 2021, 11:56:57 am »
Рени, с тр. Сатурн през 12 дом нещо личните ми очаквания спряха...

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2030 -: Февруари 01, 2021, 03:39:35 pm »
Романтика, няма как Сатурн в 12 да е лесна работа, направо разбива психиката хахахаха
Аз от няколко дни се чудя дали и за магаре ставам. Това във връзка с един проект, който започнах преди време и тогава ми казаха, че и на магаре могат да сбъднат голямата мечта. А днес рязко се свих с убеждението, че няма да се справя и гроздето е кисело.
Виж какво открих
Contemplation of the meaning of our existence, our accomplishments, and our “failures” is the main focus when Saturn transits our twelfth house. This transit marks the end of a cycle, which can most certainly bring with it a fair measure of confusion and discontent, especially at the beginning of the period. Saturn turns a critical eye to all that lies beneath the surface, and we are forced to do some serious “spring cleaning” of our psyches. During this transit, we face our own demons—the vague yet haunting fears that undermine us. We all have skeletons in our closet. What we don’t always realize is that they can seriously undermine our happiness and well-being.
Ето съвет: напиши си супер подробно сиви, ама включи вътре всяко сертификатче, постижение и успех, дори да не е документиран, дори най-незначителния. Ще се почувстваш на мига уау! Ще си припомниш, че си те бива. И че Сатурн има защо и да е доволен.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2031 -: Февруари 01, 2021, 07:40:43 pm »
Рени, с тр. Сатурн през 12 дом нещо личните ми очаквания спряха...

Ако Сатурн е този, с който  ще срещаш "сродна  душа",  тогава е важен неговият транзит.
Всеки дом си има своето предназначение, а не че възпрепятства "срещите". :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2032 -: Февруари 03, 2021, 09:37:14 pm »
Възможно ли е да се види чрез наталната карта дали човека е обвързан?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2033 -: Февруари 04, 2021, 07:32:39 am »
Възможно ли е да се види чрез наталната карта дали човека е обвързан?
Дали има потенциал за брак е възможно да се види,а дали ще се осъществи се прави прогностика кога е вероятно това да се случи.

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2034 -: Февруари 06, 2021, 12:20:50 pm »
Имам въпрос дали лятно/зимно часово време се отразява на наталната карта? Защото според зависи дали човек го приема за реално (все пак това е политическа измислица), часът на раждане се отразява на асцендента и домофикацията.
I deserve the best.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2035 -: Февруари 06, 2021, 04:28:30 pm »
 Астрокомът се е погрижил за тази подробност и автоматично коригира нещата. Там е действителният асцендент.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2036 -: Февруари 07, 2021, 01:02:17 am »
Лекарите по седми дом ли се гледаха? Освен в хорар и в лунар, солар същото ли е?
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2037 -: Февруари 07, 2021, 06:01:29 am »
Лекарите по седми дом ли се гледаха? Освен в хорар и в лунар, солар същото ли е?
да

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2038 -: Февруари 07, 2021, 10:33:04 am »
Благодаря!
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2039 -: Февруари 08, 2021, 10:21:44 pm »
Лекарите по седми дом ли се гледаха? Освен в хорар и в лунар, солар същото ли е?
лекарите специалисти са по 9-ти дом