Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 437042 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3120 -: Февруари 05, 2023, 04:52:37 pm »
Здравейте,
Ровя си из соларите напред и виждам 25/26г 9сол дом в 11ти натален, но 9ти е пълен с планети: Слънце, Меркурий Rx, ВенераRx, Нептун, СЛВ и Сатурн. Имаме мечта да се преместим в родния град на баща ми който е в планината. Сол.Аац в Лъв в 4нат.дом(баща ми е с асц.Лъв). Това може ли да е индикация за преместване или погледнато от 10ти нат дом, 11ти е 2-ри, може ли е да е финанси от собствен бизнес?  ;)
прекалено напред гледаш, живей си настоящия солар, а относно преместване на дом виж прогресивна ИЦ - на теб и мъжа ти, нали заедно градите дом; сол АС в натален 4-ти не е преместване, а точно обратното - ще се занимаваш с домашни и семейни неща, с дома като цяло, на мястото където се намираш, ще си повече време вкъщи, което е нормално за жена в майчинство

akruks,
Нали съм си Овне припряно, но си цъкам от време на време и просто за първи път виждам толкова много планети в един дом. (да не говорим, че няма да знам точно къде ще съм на рд-то през 25-та г.)
Отделно това все пак са си транзити през 11-ти дом, което пак ми прави впечатление.
Все съм си мислила да правя благотворителност, но все още нямам идея каква да е тя. Чувала съм, че когато правиш нещо благотворително изкупваш лошата карма. 
Да, тук си права за сол Асц. в 4нат.-това го пропуснах. Взех си книгата на Люмиер на революцията и сега я чета. Малко трудна материя, но ще се упражнявам с моите солари.
За пр.IC - моя е в Дева на 14*т.е. в 5-ти дом, а при мъжът ми е на 18* във Водолей, на 1 градус от К5, скоро ще влезе в 5-тият му дом - тука мога да констатирам, че ще става въпрос за деца по 5-ти дом, нали? При него пр.Меркури от 4-ти нат, минава в 5-ти У9 и У12-бях чела някъде, че 9-ти дом е бащинство, но не съм сигурна дали е така, отделно Юпитер е ест.управител на 9-ти дом, т.е. пак свързано с децата. Интересно е, че неговия дир.Юпитер е  на 12* в Дева, т.е на 2* от моя пр.IC, a прогр. му Юпитер е на 6* в Лъв, а моят нат. IC е на 8* в Лъв.
Интересни събития ще има по тези теми.
Благодаря ти!  ;)
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3121 -: Февруари 05, 2023, 08:13:33 pm »
Благодаря ви Сафо, Акрукс. Луна в Дева, за мен в 8, съотв. 4 дом. Засега изглежда пълно разбирателство.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3122 -: Февруари 05, 2023, 08:19:07 pm »
Здравейте,
Ровя си из соларите напред и виждам 25/26г ...
прекалено напред гледаш, живей си настоящия солар, а относно преместване на дом виж прогресивна ИЦ - на теб и мъжа ти, нали заедно градите дом; сол АС в натален 4-ти не е преместване, а точно обратното - ще се занимаваш с домашни и семейни неща, с дома като цяло, на мястото където се намираш, ще си повече време вкъщи, което е нормално за жена в майчинство

Да, и за моя солар през за същия период открих сол. луна върху асц. съвпад нат. десцендент (упр. Сат.+Вен), но реших да си чопля по Сатурна в сол. 5д, управител в момента + сол. Марс (подуправител) на нат. десц. в настоящия; достатъчно предизвикателно ги усещам - като лунациите миналата година опънати нерви х 2.>

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3123 -: Февруари 06, 2023, 08:14:44 pm »
За пр.IC - моя е в Дева на 14*т.е. в 5-ти дом, а при мъжът ми е на 18* във Водолей, на 1 градус от К5
промяна на дом и населено място има при смяна на знака на прогресивен IC

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3124 -: Февруари 07, 2023, 03:30:28 pm »
Здравейте,
Ровя си из соларите напред и виждам 25/26г ...
прекалено напред гледаш, живей си настоящия солар, а относно преместване на дом виж прогресивна ИЦ - на теб и мъжа ти, нали заедно градите дом; сол АС в натален 4-ти не е преместване, а точно обратното - ще се занимаваш с домашни и семейни неща, с дома като цяло, на мястото където се намираш, ще си повече време вкъщи, което е нормално за жена в майчинство

Да, и за моя солар през за същия период открих сол. луна върху асц. съвпад нат. десцендент (упр. Сат.+Вен), но реших да си чопля по Сатурна в сол. 5д, управител в момента + сол. Марс (подуправител) на нат. десц. в настоящия; достатъчно предизвикателно ги усещам - като лунациите миналата година опънати нерви х 2.>

terrarossa,
Значи не съм единствената с психопатии, която рови напред в соларите си  :D ;D

За пр.IC - моя е в Дева на 14*т.е. в 5-ти дом, а при мъжът ми е на 18* във Водолей, на 1 градус от К5
промяна на дом и населено място има при смяна на знака на прогресивен IC

akruks,
Връщах си назад в годините на местенията ми- има такава индикация при мен и при мъжът ми.
Много е показателно.
А един транзитен Юпитер, през 4-ти дом, освен нормалното разширяване на темите по 4-ти дом, може ли да е показателен за нов дом, например по-голям дом от този в който живееш в момента?
И Уран през 3-ти дом, също може ли да покаже преместване/пътуване на кратки разстояния, например с багаж-от едната по-малката къща, в по-голямата? Като и двата транзита са в един и същи период?

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3125 -: Февруари 17, 2023, 06:40:29 pm »
И от мен един въпрос - съвпад на луни в две карти положителен в смисъл стабилно ли е или по-скоро драма? Какво да очаквам?

За близки отношения мъж/ жена- не. За работни- да.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3126 -: Февруари 17, 2023, 06:50:03 pm »
fortunades, при теб у4 е силен и в кардинален знак, позволява движение, но не далеч от дома. Гледаш кога ще дойде периода на Слънце и тогава какво ще правиш с нат. у4, Слънце, в съответния солар.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3127 -: Февруари 20, 2023, 07:54:32 am »
Благодаря Рени, < появяваш се след пауза във форума по новолуние >, ще видим за работа как ще върви. Емоции и работа на едно място е като огън и вода. Или може би погрешно разбрах отговора - Луна върху Луна е драма и проблем на работа и съответно щастие в интимен план? А за две жени приятелство ли означава? Имате ли познати или приятели с подобно разположение? Моята луна е намаляваща, смачкана от Сатурн, докато другата е пълнеща в 4 дом, усещам подкрепа за момента.
« Последна редакция: Февруари 20, 2023, 08:56:07 am от terrarossa »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3128 -: Февруари 20, 2023, 08:11:23 am »

Здравейте,
Ровя си из соларите напред и виждам 25/26г ...
terrarossa,
Значи не съм единствената с психопатии, която рови напред в соларите си  :D ;D

Фортунадес, определено, дори по този начин търсим в психариите система, дали напред или назад все едно, а и 2025 живот и здраве е доста близо.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3129 -: Февруари 20, 2023, 06:05:46 pm »

terrarossa, в близките партньорства се търси сходство, а не еднакво- две еднакви Луни не са ок, защо да приемаш още от същото, което имаш вече ?! На работното място е желателно да няма  емоции и драми,  еднаквото не може да ги стимулира- две еднакви Луни не пречат. Не си ме прочела правилно. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3130 -: Февруари 20, 2023, 09:23:37 pm »
fortunades, при теб у4 е силен и в кардинален знак, позволява движение, но не далеч от дома. Гледаш кога ще дойде периода на Слънце и тогава какво ще правиш с нат. у4, Слънце, в съответния солар.
Благодаря ти, Рени.
Ще разгледам отново всичко, както ти ми го описа.
Интересно, наистина. Местя се само в рамките на България, вече няколко пъти и знам, че този няма да ми е последен и ще си се върна към родните корени в китно планинско градче.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3131 -: Февруари 21, 2023, 07:55:50 am »
Да, трудно е да разбера логиката на това, което казваш. Ако два еднополюсни магнита се отблъскват, това важи за всички ситуации на близост. На практично ниво това може да се провери, ако имах още 2-3 такива случая за сравнение - дали сме на една и съща емоционална вълна със съответния човек. Но всеки астролог според мен би се застраховал, че всичко зависи и от останалите детайли в хороскопите. Например имам брачна двойка познати астрални близнаци от различни градове и съответно от всичко, освен предполагам луните и Асц, получават от същото повторно, но им се получава много добре, предполагам при смяна на хронократорите може да има и периоди на търкания, наблюдавам. При тази двойка например логиката би трябвало като подход да е същата като хороскопи на рождени близнаци, а при съвпадащи луни е тъкмо обратната ситуация. Да имаш човек на работното място, който разпознава безпогрешно емоциите ти и ти съответно нейните, е някак много лично и интимно и може да бъде доста смущаващо в конкурентна ситуация. Разсъждавам само, по луна в Дева.
« Последна редакция: Февруари 21, 2023, 08:04:46 am от terrarossa »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3132 -: Февруари 21, 2023, 10:09:32 am »
terrarossa, съществува факторът преценка. Поясних при какви ситуации краставиците може да ги ползваш за салата или нещо друго. По Луната какъв тип близост търсим и в какъв тип взаимоотношения ? На работното място важно ли ти е да си близък на тактилно ниво с колегата, да си отзивчив към нуждите  му ?  А с любимия човек ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3133 -: Февруари 21, 2023, 10:31:27 am »
fortunades, моля.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3134 -: Февруари 22, 2023, 05:22:00 am »
Да, Рени, все още проучвам дали в астрологията ( коя нейна версия, школа, автор, практик) имат ясни критерии, апробирани със съответните 'клинични случаи" от практиката. Върху какво е базирана преценката. Луната в Дева така аналитично преработва емоциите, луната в Рак обаче със сигурност ще подходи по съвсем различен начин.
« Последна редакция: Февруари 22, 2023, 05:25:52 am от terrarossa »