Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 438091 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7356
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3090 -: Януари 10, 2023, 05:27:27 am »
Акрукс,в кой соларен дом ще е трети натален,където е и дирек.на асц ти?
Може ли да показва смъртта на зет ти задействаният Марс/Нептун.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7356
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3091 -: Януари 10, 2023, 05:29:03 am »
Сега забелязах, че съм забременяла пра сол. ДС съвп. Сл., сол. Луна на с. Асц., съвп. Вен. с Вен. у н5д в сол. 5д.
(нямам ректификация); обаче миналата година съм имала сол. Луна на с. Асц, съвп. Вен.с  Вен. в сол. 5д и -  ;).

Открих година със сол. Асц. съвп. сол. Сатурн + Сл - успешна професионално.

Прегледах в близко време ме очаква съвпад Асц./Десц. + съвпад сол. Л.и с. Сл., проверих, че подобна година преди време (Асц./Асц. и съвп. Сл.+Луна (новолуние?) беше много драматична.
 
Какво да очаквам?

<вие питате за прогресии, аз отговарям за солар....какво да се прави, краят на деня не прощава>

Потвърждавам бременност при дир. Луна на Асц.
Студент - Сат. на к9. :)
Ингресията на слънцето на съпруга ми в друг знак я усетих доста отчетливо.
Сега има повторение на негов асц. върху мерк. както когато се запознахме, интересно.
Без карта е трудно да се каже.Годишните управители са важни .
Директиран асц минал ли е през някоя натална планета във времето назад?
« Последна редакция: Януари 10, 2023, 05:58:29 am от Сафо »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3092 -: Януари 10, 2023, 10:27:00 am »
Сафо, говоря си за прогресии, т.е. прогресивна луна на н. асц. и после съвп. прогр. луна и п. асц.
Прог. асц. със сигурност не е.
Фирдарий мисля, че го изяснихме Сатурн/Марс в момента, ще трябва да проверя до кога е и дали подуправител ще е следващ за въпросния солар, не помня.
<Ще ми трябва време (и повеч концентрация) обаче, за да проверя.>

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7356
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3093 -: Януари 10, 2023, 02:59:16 pm »
Сафо, говоря си за прогресии, т.е. прогресивна луна на н. асц. и после съвп. прогр. луна и п. асц.
Прог. асц. със сигурност не е.
Фирдарий мисля, че го изяснихме Сатурн/Марс в момента, ще трябва да проверя до кога е и дали подуправител ще е следващ за въпросния солар, не помня.
<Ще ми трябва време (и повеч концентрация) обаче, за да проверя.>
Прочетох те и разбрах за какво говориш,но аз те питам за дирекции. :)
И при мен скоро прогресивна Луна ще мине през асц,сега е в 28*на телец.
При предишният и транзит през 1ви дом се омъжих,получих жилище от баба и дядо,преместихме се с мъжа ми в него и след това родих.
« Последна редакция: Януари 10, 2023, 03:09:02 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7356
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3094 -: Януари 10, 2023, 03:00:29 pm »
Къде се загуби Рени,липсва ми?! ???

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3095 -: Януари 10, 2023, 04:13:32 pm »
Акрукс,в кой соларен дом ще е трети натален,където е и дирек.на асц ти?
Може ли да показва смъртта на зет ти задействаният Марс/Нептун.
  АС на текущия солар, който започна през октомври, попада в 3д. на 4 градуса от Марс/Нептун , соларен Марс У1, У6 в сол. 8д. , а сол. Сатурн У3, У4 е на сол. IC откъм 4д.
Зет ми почина на 11 август, тогава дир. АС е на градус и 20' от натален Марс и в действащия тогава солар имам съвпад на соларни Слънце У12 и Марс У3, У8 в соларен 1д. /натален 2-ри , сол. Плутон в сол. 4д /натален 5д. ; тогава соларните оси повтаряха наталните домове, определено е запомняща се година
Както писах точния съвпад на дир. АС с Марс/Нептун в 3д ще е края на ноември.началото на декември, а за тогава не знам къде ще съм на рождения ден, за да построя солар

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7356
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3096 -: Януари 10, 2023, 09:51:49 pm »
Акрукс,Люба ,благодаря за споделеното.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3097 -: Януари 11, 2023, 01:21:36 pm »
Къде се загуби Рени,липсва ми?! ???
Нямам си на идея, тези дни се опитвах да си спомня името на страницата ѝ във фейса  ::)

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3098 -: Януари 12, 2023, 09:00:49 am »
Транзитен Асц. ми е върху нат. Вен. 11д и прогр. Сл., дир. МЦ върху Сатурн и Луна в 8д.
(Дирекциите в астроком са ми твърде объркани, някой беше предложил карта в друг сайт специално за дирекции, но не я намирам; това е причината да се замотая.)
Дир. Асц. в 7 дом при зачеване, без връзка Луна, за това имаше друго  статистически доказано правило на гинеколог от Братислава през 20 в. за повторение на фазата на луната и според знака и пола, което при мен сработи и ме мотивира да чета астрология.
« Последна редакция: Януари 12, 2023, 09:07:14 pm от terrarossa »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7356
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3099 -: Януари 12, 2023, 11:10:06 am »
terrarossa,аз имам предвид дирекции-градус/година,които се пресмятат на ум,не е нужна програма,но в астроком чудесно се вижда също.
Не е възможно дирекция асц да е в 7ми дом-това означава,че трябва да си на най-малко 180 годишна възраст.
Например:моят асц е в 3*на знак близнаци-на 20 годишна възраст ,директиран асц ще е в 23*на близнаци,на 27г.вече е в последен 30*и на 28г-в 1*градус на рак и т.н.Какво среща по пътя си асц,тоест-планета,куспида(сменя дом),прави квадрат към натална,или тригон..
Интересуват ме предимно съвпадите на директиран асц с натална планета.
Нещо в синастрията ни куца ;)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3100 -: Януари 12, 2023, 12:38:00 pm »
Дирекционен Асц. ми е върху нат. Вен. 11д и прогр. Сл., дир. МЦ върху Сатурн и Луна в 8д.
(Дирекциите в астроком са ми твърде объркани, някой беше предложил карта в друг сайт специално за дирекции, но не я намирам; това е причината да се замотая.)

Не е възможно да имаш дирекционен АС върху планета в 11-ти дом!
В астрокома има няколко възможности за пресмятане на символични дирекции (СД накратко) , там са обозначени в менюто за избор като solar arc direction - има само дирекции, дирекции заедно с натал, както и натал+прогресии+ дирекции ( solar arc ), каквито карти най-често ползваме тук

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3101 -: Януари 12, 2023, 09:02:20 pm »
Да, Сафо, тогава съм ти отговорила коректно първия път. И да, куца, отдавна го установихме. Моите планети са в последните 4 дома и както сама можеш да предположиш на около 200 градуса или около 200 г. най-източен е Юпитер 8д за съвпада, който търсиш.
Да, Акрукс, тройния вариант ползвам, ната +червените траектории (транзити) +зелени външен кръг и когато правя няколко неща наведнъж ... Пълна манипулация. Ползвам обикновено Natal chart and progressions (т.е. прогресии) за определена дата от първото меню round. Опитвам да отговоря на въпроса на Сафо, но явно звездите друго са решили. При все, че съм проверила при м.м., че сме се запознали при негов асцендент по цитираната техника за върху негов натален Меркурий. За друга карта с точен час, с която разполагам, съвп. Асц с прогр./Директ. Слънце -+ прогр./директ. Венера върху Сл. - раждане на дете.
« Последна редакция: Януари 12, 2023, 09:28:37 pm от terrarossa »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7356
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3102 -: Януари 13, 2023, 12:41:00 am »
terrarossa,благодаря!И трудните връзки ,все пак свързват.По-добре квадрати/опозиции ,отколкото-Нищо. ;)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3103 -: Януари 13, 2023, 03:02:11 am »
Кой товари и разтоварва, пълни и празни, носи и отнася?
Меркурий, той мери, тегли, брои, транспортира, договаря, обещава, проверява. Юпитер го прави на разстояние, хиляди километри, чужбина и непознати земи.
Тук Марс не го броя, защото питането ми не е буквално и физическо, хамалско, а от гледна точка на организация и участие във веригата.

А ако се губи за теб, изчезва от живота ти, потъва нататък, 12 дом.

Нали така?
Философствам си тук, за да ги изговоря и синтезирам нещата.
« Последна редакция: Януари 13, 2023, 03:05:15 am от Люба »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3104 -: Януари 13, 2023, 11:09:54 am »
Идеята да се харесаш на всички подхожда на някоя тронова Афродита предполагам, при мен чисто и просто липсва. Да дадеш на сила - не става. Много добре поставена планета във всички други аспекти, но извън секта, ми носи усещането за неудовлетворение, дори при явен успех, най-трудно (ако изобщо е възможно) ми е да се харесам на самата себе си.
« Последна редакция: Януари 14, 2023, 08:49:49 am от terrarossa »