Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 438469 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7356
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3075 -: Декември 15, 2022, 06:41:25 pm »
Благотворителността по кой дом да разглеждам?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3076 -: Декември 15, 2022, 06:52:08 pm »
11

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7356

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3078 -: Декември 15, 2022, 07:36:29 pm »
Да попитам,
При ретрограден У3 Юпитер в Лъв в 10-ти дом, опозиция с Венера в 4-ти У1 и У8, да смятам ли че мъжът ми постоянно, ще има проблеми със съседите?
Или е провокирано от мойта Луна У3, във водолей с квадратура към Марса в 12-ти дом в Телец?
Да ви кажа винаги, откакто живеем с него заедно, дали на квартира, дали при родителите му, дали сме в апартамента, който е взет с кредит на неговоти име (аз съм съдлъжник), винаги имаме проблеми със съседите. Дали привлича това проблемни съседи? Или навсякъде е така? Откакто сме в този апартамент, долу съседите ни заплашваха с бой и убиване, та се стигна до полиция, скоро с този климатик на съседката под наем. На квартирата отгоре имаше изключително откачено семейство..няма да коментирам. Но това се питах?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7356
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3079 -: Декември 16, 2022, 09:07:58 am »
Да, винаги, когато са задействани управителите и куспидите, ще имате проблеми, които Вие ги създавате, тоест, причината е в теб и/или мъжа ти.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3080 -: Декември 16, 2022, 10:07:19 am »
Да, винаги, когато са задействани управителите и куспидите, ще имате проблеми, които Вие ги създавате, тоест, причината е в теб и/или мъжа ти.

Да...явно, ще е така.
Решението е да нямаме съседи  ;D
Благодаря ти, Сафо!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3081 -: Декември 16, 2022, 10:08:21 am »
fortunades, направи комбинирана карта, за да видиш как е поставен, там, у3, щом този проблем се активира при съвместното ви съжителство. Ако преди да сте имали връзка двамата такъв не е съществувал ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3082 -: Декември 24, 2022, 05:16:06 pm »
Здравейте, бихте ли споделили вашето мнение за това какво е въздействието на ретроградна планета, която е управител на АС. Може ли да е показател за лошо здраве или за някаква необичайност във външния вид на човек?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7356
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3083 -: Декември 28, 2022, 06:19:11 am »
Здравейте, бихте ли споделили вашето мнение за това какво е въздействието на ретроградна планета, която е управител на АС. Може ли да е показател за лошо здраве или за някаква необичайност във външния вид на човек?
Да,възможно е.Зависи в кой дом е,в какъв знак и коя е планетата.
Какви аспекти ще направи в своето ретроградно движение и кога ще смени посока.
Имам няколко познати и близки ,които са с ретроградни управители на асц-имат белези по рождение-родилни петна ,разбира се, на различни места по тялото.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7356
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3084 -: Януари 08, 2023, 04:57:06 am »
Дирекция асц съвпад с натална планета ,някой да сподели какво се случва?!
Променя ли се натива по сигнификациите на планетата,например:директиран асц съвпад с натален Меркурий-по младежки вид,повече движения,комуникации и т.н.
Ако е съвпад със Сатурн -нещо кофти ми се струва.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3085 -: Януари 08, 2023, 04:18:11 pm »
Ето тук е ключът за палатката на абсолютно точния час. Всеки градус е от значение за правилното директиране.

Аз на около 13-14 години имам Дир асц върху слънце, което е екзалтирал у6 и винаги съм горяла в работата си. В сегашно време звучи стряскащо, но някъде там започвам да се трудя за трето лице за пари, може и за слава.
Нормалните за възрастта залитания по мъжете са едно на ръка.
На около 34 години имам Дир асц върху Луна. Поемам първи управленчески пост, чрез който станах до бременността и неформалния абсолютен шеф във фирмата.
Уловката тук е, че същевременно има тригон към МЦ с у1, както и Дир МЦ с у1 сменя знак.

Въпросът, който никога няма да разберем е, че ако я нямаше бременността, щях ли да се катапултирам по-високо на това място.

Само съвпадите ли гледаме? По опозициите, тоест съвпад дсц, също мога да намеря куп колчета за забиване по житейския път.

Не знам/не бих казала, че съм взимала от характеристиките на планетата, а че не е минавало незабелязано.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7356
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3086 -: Януари 08, 2023, 08:50:56 pm »
Люба,да,така напасваме часа.А бременността ,винаги е свързана с Луна.
Освен по сигнификацията на планетата,важно е изглежда и това кой дом управлява.
Опозиции,тригони,квадрати на дир.асц към натални планети е от голямо значение,но нали съвпадите са най-силни аспекти.
При мен дир.асц съвпад с нат.Луна в 1ви дом-първи интимен контакт.Луната е упр.на 3ти дом-завърших техникум в този период.Майка ми и баща ми се разведоха.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3087 -: Януари 09, 2023, 09:35:48 am »
Благотворителността по кой дом да разглеждам?
по 12д е благотворителност, милосърдие (навремето са се казвали милосърдни сестри), безвъзмездна работа, доброволен труд, на принципа на Христовата повеля "каквото дава/прави дясната ръка (от Господ) не трябва да знае лявата (сатана) , т.е. всичко, за което човек не трябва да очаква отплата, да търси слава и признание, а го прави само заради самата помощ, от проява на емпатия (Нептун) и щедрост (Юпитер), на добра воля за благородна кауза и с вяра в доброто – като хвърлиш филия хляб в морето (Риби) , ще се умножи и върне при теб, макар под друга форма (12д е карма)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3088 -: Януари 09, 2023, 10:18:00 am »
Дирекция асц съвпад с натална планета ,някой да сподели какво се случва?!
Променя ли се натива по сигнификациите на планетата,например:директиран асц съвпад с натален Меркурий-по младежки вид,повече движения,комуникации и т.н.
Ако е съвпад със Сатурн -нещо кофти ми се струва.
дир. АС съвпад с Меркурий У1, 10 в 1д - завърших първи клас като отличник, сложиха ми една лента Отличник на манифестацията на 24 май, беше гордост тогава, на точния съвпад гледам са ми окъсели ръкавите на палтенцето от каракул и като цяло ученическата престилка, значи крайниците ми са се удължили рязко за една година  :)
дир. АС съвпад Слънце , съответно дир. ДС е съвпад с Луната  – омъжих се и станах майка
И сега забелязах, че когато съм станала студентка, три години преди това, съм имала дир. Юпитер на К9 (като по учебник)
дир. АС съвпад Венера У2 във 2д. - започнах работа в италианска фирма на висока (за времето си) заплата, с два пъти в годината премия от една цяла заплата (равняваше се на 7 минимални заплати за този период), и естествено се отрази на външния ми вид – обнових гардероба, сложих холивудска усмивка от керамика, купих си първите златни обеци (дотогава само сребро носех, включително брачната халка)
В момента дир. АС е на точния натален съвпад Марс/Нептун в 3д. , в началото на декември ще е в точен съвпад с тях (ето защо напоследък съм доста агресивна и често се порязвам, мислех, че е от опозицията на тр. Уран с Марс

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3089 -: Януари 09, 2023, 05:47:53 pm »
Сега забелязах, че съм забременяла пра сол. ДС съвп. Сл., сол. Луна на с. Асц., съвп. Вен. с Вен. у н5д в сол. 5д.
(нямам ректификация); обаче миналата година съм имала сол. Луна на с. Асц, съвп. Вен.с  Вен. в сол. 5д и -  ;).

Открих година със сол. Асц. съвп. сол. Сатурн + Сл - успешна професионално.

Прегледах в близко време ме очаква съвпад Асц./Десц. + съвпад сол. Л.и с. Сл., проверих, че подобна година преди време (Асц./Асц. и съвп. Сл.+Луна (новолуние?) беше много драматична.
 
Какво да очаквам?

<вие питате за прогресии, аз отговарям за солар....какво да се прави, краят на деня не прощава>

Потвърждавам бременност при прогр. Луна на Асц.
Студент - Сат. на к9. :)
Ингресията на слънцето на съпруга ми в друг знак я усетих доста отчетливо.
Сега има повторение на негов асц. върху мерк. както когато се запознахме, интересно.
« Последна редакция: Януари 12, 2023, 09:06:38 am от terrarossa »