Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441413 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #375 -: Май 09, 2017, 11:46:24 am »
Тази сутрин получих призовка за съда, в отговор на обжалваната от мен кучешка глоба за 19 юни. Освен, че голЯмия дупитер ще е в антисия на Слънцето ми, а Сатурчо ретро ще е в почти точна опозиция на Слънцето, та ще гледаме нова серия космически смях - педерастките планети су Ребека. Няма да взема адвокат, щото не ми е рентабилно, но в името на ненагласената астрологична истина, ще отида. Обещавaм да похваля батко ни Дупитер, ако е успешно за мен, но то вероятно няма да е  :D Но след малко, за да проследя учебно възможностите на събитийните карти, ще направя карта по часа на призовката и след месец ще видя отговора .Та въпросът ми е : понеже по-високопоставената страна се гледа по 1 дом, как да постъпя? Ясно е, че по-високопоставената страна са представителите на порочната система, но пък по принцип съда и откритите врагове по 7ми. Та  :017: ако аз съм по 7ми, те пак ще са ми в 7ми -официалния първи дом .Като се върна ще потърся темата да си пусна карта, да видим дали ще е показателно и има ли хляб в събитийните карти  ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #376 -: Май 09, 2017, 08:28:22 pm »
Не открих тема за събитийни карти и си слагам моята тук, за да си я намеря по-лесно след месец. Няма инфо особено в нета ,чак се усъмних в смисъла на начинанието, но все пак нищо не пречи да се види, поне не е сложно и не ми е жизнено важно, тъй че няма драма, по-скоро редова проверка  :012: Ако съдебните Органи  ;D  са кралете слънце по 1ви дом, са представени от Слънцето съвпад с Меркурий в Близнаци, а аз като плебея по 7ми. Ако гледаме Уран съвпад Луна в Овен, предполагам, че ще ме описва правилно, защото мога да бъда всякаква, но не и уравновесена в конкретната ситуация. Още повече че тр. Луна съвпада с Марса ми, а когато това се случва силно се изнервям или, ако ми се размине персоналното побесняване, то около мен в непосредствена близост се завихря бурен скандал .Та -ще видим  ;D По притеснителното и странно е, че техният У1 Слънце и моят У1 Уранчу са в секстил, а просто не виждам шанс да се споразумеем в мой интерес  :D Ще видим халхабер си нямам ,ако разглеждаме Сатурн като мой У1 не изглеждат много ок нещата, а всъщност по-вероятно е да вляза в ролята на Сатурн, като наблегна на законови пропуски при извършване на проверката, нарушен процесуален ред, а не толкова, че не е справедливо  обвинението су мен  :017: В юридически филм ще влизам с тия коментари  :D, а ако трябва да съм честна най -ми е на сърце да ги хвана извън работно време и да им тегля по един унизителен тупаник и на 3та палячовци  :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #377 -: Май 09, 2017, 09:19:36 pm »
Направи си тема
Все едно сте малки деца

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #378 -: Май 09, 2017, 09:25:12 pm »
Не искам още тема, ако реша лятото ще направя. Имам вуйчо партизанин и харесвам да се крия в шумките и сенките  ;D

Венера

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #379 -: Май 12, 2017, 04:21:26 pm »
Здравейте!Някой може ли да ми помогне да си изясня следния въпрос -
Какво трябва да означава това,че прогресивната ми карта през юни 2020 година ще е почти огледална на наталната на човека в когото съм влюбена в момента ,т. е. всички мои прогресивни планети ще са в същите градуси и знаци ?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #380 -: Май 12, 2017, 04:29:12 pm »
Зависи и при него към същия момент каква ще е астрологичната динамика. Ако имате реална връзка, би могло да означава и важен етап в отношенията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

HRISKA

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #381 -: Май 14, 2017, 02:57:24 pm »
Здравейте,
искам да попитам в хорарната астрология, вземат ли се под внимание лунните възли? Съвпад на северен възел с Регулус в 1 дом, без други аспекти, има ли някакво значение за тълкуването?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #382 -: Май 14, 2017, 03:04:57 pm »
Лунните възли имат значение, а за съвпад със звезда не съм чела нищо, но може и да влияе, ако Луната в хорара апликира към тях. Освен това съвпадът с нодалната ос може да подсили влиянието на звездата, тук вече има голямо значение каква е природата на звездата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #383 -: Май 14, 2017, 03:06:26 pm »
Няма .Гледай си светилата и планетите, най-много парс фортуна. Толкова ли няма за какво да се хванеш ,че опря до това. Някой може да ти отговори, че по някакъв начин те описва в ситуацията ,ама надали ..То като гледаш планетите не е сигура отговора на хорара, ти със звезди ще се залъгваш  :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #384 -: Май 14, 2017, 03:53:48 pm »
Парс има голямо значение, не просто така едно око

HRISKA

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #385 -: Май 14, 2017, 03:59:50 pm »
НаПарс фортуна в хорара, аспектите ли се гледат? Всъщност не знаех, че е важна при тълкуването. Ще си поръчвам книгата на Алфи Лавоа "Хорарна Астрология", книгата добра ли е?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #386 -: Май 14, 2017, 05:53:01 pm »
НаПарс фортуна в хорара, аспектите ли се гледат? Всъщност не знаех, че е важна при тълкуването. Ще си поръчвам книгата на Алфи Лавоа "Хорарна Астрология", книгата добра ли е?

По-скоро в кой дом е според интересите на питащия

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #387 -: Май 15, 2017, 01:12:54 pm »
Здравейте, питането ми е свързано с новолуния и пълнолуния. Въпросът ми е дали се обръща внимание само на съвпади, опозиции и квадратури с натални планети или и с Асцендент и МЦ например. В литературата, на която съм попадала, се посочват основно домове и аспекти с натални планети. Скоро ми предстои новолуние в абсолютно точен съвпад с МЦ и квадрат с Асцендента. ( 0° oрбис и с двете радикални точки). От какво естество би могло да е събитието? Ако някой ми посочи пример, ще ми е много полезно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #388 -: Май 15, 2017, 01:25:05 pm »
По съвпада и опозицията най–силно се проявява. Особено ако е върху ъглова куспида.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #389 -: Май 16, 2017, 04:44:03 pm »
Здравейте, питането ми е свързано с новолуния и пълнолуния. Въпросът ми е дали се обръща внимание само на съвпади, опозиции и квадратури с натални планети или и с Асцендент и МЦ например. В литературата, на която съм попадала, се посочват основно домове и аспекти с натални планети. Скоро ми предстои новолуние в абсолютно точен съвпад с МЦ и квадрат с Асцендента. ( 0° oрбис и с двете радикални точки). От какво естество би могло да е събитието? Ако някой ми посочи пример, ще ми е много полезно.
разглеждат се секстили и тригони също на лунация с натални планети/светила

при теб как ще се прояви споменатата лунация е от значение кой дом управлява Луната в натала, , от този дом ще се активират твои жизнени цели, а дали ще се задействат хармонично зависи от другите аспекти на лунацията