Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441039 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #525 -: Август 24, 2017, 02:14:23 pm »


Картата ти е трудна

Тери, срещам доста често този израз, а какво всъщност изразява той ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #526 -: Август 24, 2017, 02:31:01 pm »
Всъщност наистина не е точен израза...трудната карта показва труден живот според мен, няма какво да се лъжем многото квадратури, опозиции или таота не говорят за лек и спокоен живот.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #527 -: Август 24, 2017, 02:47:38 pm »
Не мисля, че е вярно, и моята карта е трудна, но сравнявайки живота си с притежатели на лесни, съм цвете.
По- скоро положението на планетите по дом и знак , силата им има значение.
А самите квадратури и опозиции дават трудност по отношение за засегнатите домове и управители само.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #528 -: Август 24, 2017, 02:49:40 pm »
 Тери,Акцент Скорпион.8-ми дом, дали са привърженици на балансирано, пълно  с идилия и блаженство ежедневие ? АСЦ Риби и Юпитер с тригон към стелиума заглажда тук ръбовете и не позволява на верижната реакция да възпроизведе атома бомба. Марс във Водолей, ти кажи колко е "труден" като двигател на стелиума в тази карта ? :)

Квадратурите са трудни за Лъвове, Риби, Близнаци, Телец...
Опозициите са трудни за Водолей, Уран на ъгъл, Овен, 1-ви дом..
Съвпадите са трудни  за Сатурн, Венера, Козирог, Рак, Везни, фиксирана доминанта,  примерно.

Това са относителни понятия, защото моя "труден живот" може да е лесен за теб и обратно. Трудното в картата е тогава, когато гледаме на същото като на карта, а не като на факти, с които можем или не можем да се съобразим в човешки план, реално да изживеем ситуациите. Това е пътен знак, поставен от кой- от такъв , някой подобен като нас. Във всяка карта има "трудно', просто някои наистина могат да се справят с него лесно, други -не, затова има и исторически "звездни" хора и всички останали. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #529 -: Август 24, 2017, 03:16:50 pm »
Не мисля, че е вярно, и моята карта е трудна, но сравнявайки живота си с притежатели на лесни, съм цвете.
По- скоро положението на планетите по дом и знак , силата им има значение.
А самите квадратури и опозиции дават трудност по отношение за засегнатите домове и управители само.

А на колко си години?

Рени, точно за марса си мислех като диспозитор на стелиума. Марс във водолей е неразбираем за околните, а и за самия натив. Юпитер е в 12ти дом, а  управлява асцедента, марс също е в 12ти, а е диспозитор както казахме на стелиума...за мен има много показатели в тази карта за изключително проблемна домашна среда, но тук не се пита за това затова не го коментирах освен ако питащата не поиска.

Има карти, които имат и трудни позиции и подкрепящи ги, балансират се нещата. Или Има обаче и такива, особени със стелиуми в знаци като козирог или скорпион, които ако са и аспектирани от малефик в натала...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #530 -: Август 24, 2017, 04:14:42 pm »
Трудните карти страдат в едно, но греят в друго. Лесните са по-често средни в успехите или средни, но постоянни в нещастията

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #531 -: Август 24, 2017, 09:31:17 pm »
Цитат на: Terry

Рени, точно за марса си мислех като диспозитор на стелиума. Марс във водолей е неразбираем за околните, а и за самия натив. Юпитер е в 12ти дом, а  управлява асцедента, марс също е в 12ти, а е диспозитор както казахме на стелиума...за мен има много показатели в тази карта за изключително проблемна домашна среда, но тук не се пита за това затова не го коментирах освен ако питащата не поиска.

Има карти, които имат и трудни позиции и подкрепящи ги, балансират се нещата. Или Има обаче и такива, особени със стелиуми в знаци като козирог или скорпион, които ако са и аспектирани от малефик в натала...

Да, Тери, така е, говорим общо взето за едно и също. Динамиката на картата определят аспектите. Нативите с повече напрегнати аспекти са по-уязвими, чувстват се застрашени някак в посочените сфери и оттам липсата на разбиране от другите, съществуват разногласия.  Според това как е поставен Меркурий обаче , можем да получим информация как натива ще схваща живота от заложеното му и доколко ще се тревожи, ще има тревоги по напрегнатите аспекти. В една карта даже и да има превес на твърди аспекти при добре поставен Меркурий натива въпреки това ще среща поддръжка от другите и разбиране. Леките аспекти носят удовлетворение, твърдите-растеж- това е факт в астрологията. :)
« Последна редакция: Август 26, 2017, 02:08:19 pm от wind »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #532 -: Август 25, 2017, 10:02:24 am »
Важен е Меркурий, а май често е пренебрегван в астро тълкуванията.  Не случайно живакът е бил веществото в алхимията, което прави връзката между елементите за постигане на философския камък.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

палечка91

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #533 -: Август 25, 2017, 06:43:28 pm »
Хей  :) като начинаеща в разбирането на астрологията, имам въпрос. Наложих наталната си карта към прогресивната и видях аспекти на натална Луна към прогресивна Венера, Марс и Юпитер. По-точно опозиция. И прогресивна Луна опоз. натална Венера. Как да ги тълкувам тези неща? Дано въпроса ми да е точен  :57: ако някой знае нещо да каже. Благодаря  :)

dimi_trova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #534 -: Август 26, 2017, 01:33:39 pm »
Благодаря Ви момичета  :) Как бихте интерпретирали тази ретро Венера в скорпион в 8 дом съвпад Плутон опозиция Луна?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #535 -: Август 26, 2017, 02:54:22 pm »
В тежест е  сама за себе си ,пък за другите какво остава -ще ги манипулира емоционално в един безкраен мелодраматичен филм ,ако не е по- духовно осъзната ще е нетърпима за близките и болните емоции ще я разболяват често на физ ниво.

палечка91

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #536 -: Август 27, 2017, 01:03:21 am »
Хм. Никой нищо не иска да казва.... Ретроградният Меркурий ли е причината или съм сбъркала мястото.. и въпросите?  ::) :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #537 -: Септември 03, 2017, 04:40:50 pm »
Няма готова формула за загуба на целомъдрие.  :012:

При всеки човек могат да проработят различни астрологични показатели, защото и обстоятелствата могат да бъдат различни, и преживяванията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #538 -: Септември 03, 2017, 07:24:15 pm »
Привет , кажете какви са аспектите на първи секс. марс и венера в съвпад 8 дом ли се гледа
Марс или Плутон в лунарен/соларен 8д.  показват изменения в сексуалния живот през месеца/годината, при хармончен аспект с Венера или Юпитер човекът е привлекателен за отсрещния пол

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #539 -: Септември 04, 2017, 02:33:48 pm »
Привет , кажете какви са аспектите на първи секс. марс и венера в съвпад 8 дом ли се гледа

Важното е да има аспекти, защото същите дават динамиката. Транзитно-прогресивно-дирекционна динамика да повтаря натални същите, които са сигнификатори по казуса. Ако Венера/ Марс по натал имат отношение към 5-8-ми домове и същите са активирани по транзит, прогресия, дирекция, Юпитер е в _8-ми дом, даже и същите да са притиснати от Сатурн, пр. Луна е в дом на взаимоотношенията, пр. Слънце осветява същите, Луната ( нуждите)-хоп, секс!. Обикновено човек се събужда за секс в периода на Венера 14-21 г. и ако само си остане със събуждането и искането, значи Венера , Луна, Марс са блокирани в картата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“