Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441475 пъти)

zlatina1963

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #585 -: Януари 17, 2018, 03:59:29 pm »
Здравейте,може ли някой да ми отговори следното- Сатурн се завръща в козирог след 29 г - тогава се роди дъщеря ми 1989г и в наталната и карта Сатурн си е в Козирог опозиция с Юпитер в 11 дом ,заедно с рож,планети Уран и Нептун,Сега завръщането на Сатурн ,как да го тълкувам?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #586 -: Януари 18, 2018, 03:26:38 pm »
Здравейте,може ли някой да ми отговори следното- Сатурн се завръща в козирог след 29 г - тогава се роди дъщеря ми 1989г и в наталната и карта Сатурн си е в Козирог опозиция с Юпитер в 11 дом ,заедно с рож,планети Уран и Нептун,Сега завръщането на Сатурн ,как да го тълкувам?
както се тълкува сатурново възвръщане, отделно отчиташ опозицията му с Юпитер и съвпадите с Уран и Нептун, но това са външни планети, имат го всички, родени в тези години, разликата е в кой дом попадат

airiin

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #587 -: Февруари 11, 2018, 07:33:49 am »
Здравейте, искам да попитам как се трият въведени вече данни в астро.ком, не да се променят от Edit birth data, а изцяло да изтрия въведеното....дано съм успяла да обясня какво искам да направя  :-*

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #588 -: Февруари 11, 2018, 10:10:19 am »
Като отидеш на My Astro ти излиза списък с имена и дати и квадратчета отстрани. Маркираш желаното и натискаш бутона Delete marked data отдолу на списъка

vanianeli

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #589 -: Февруари 11, 2018, 01:51:36 pm »
Благодаря  ти :58:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #590 -: Февруари 11, 2018, 05:53:27 pm »
Защо си с две потребителски имена?

Рокер

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #591 -: Февруари 14, 2018, 05:03:21 pm »
Здравейте, искам да попитам: при съвпад на планета с куспида на дом на партньор при синастрия, кой усеща енергията, само този с куспидата или и този с планетата. Например Сатурн в съвпад с Уран на мъжа с куспидата на 8 дом на жената. Как домовото разположение и управление на планетите оказват влиянието си в подобен случай?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #592 -: Февруари 14, 2018, 05:47:25 pm »
Съвпади по ъглите ако има, са с по-силно проявление.
Според някои астролози ако има съвпад на планета с АС, човекът с планетата започва по-силно да я усеща посредством другия, т.е. своеобразна проекция се получава.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рокер

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #593 -: Февруари 14, 2018, 06:08:49 pm »
Благодаря :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #594 -: Февруари 14, 2018, 06:15:55 pm »
По принцип този, който има ъглова куспида в съвпад със синастрична планета, я захранва, придава ѝ своеобразен фокус.
Например човекът с Венера в съвпад с Асцендента на другия може да се чувства по-красив и привлекателен в неговите очи, посредством това взаимодействие. При съвпад на Луна с АС – емоционален резонанс, усещане за емоционалните потребности, което може да бъде взаимно. Но вече зависи как е поставена  и аспектирана Луната в нашата карта. Защото ако е в проблематична позиция, това допълнително ще излезе на фокус. Другият човек е своеобразен катализатор.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рокер

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #595 -: Февруари 14, 2018, 06:30:17 pm »
Например мъжка Венера в съвпад с мой асцендент - той ще се чувства по-красив в мое присъствие, но това ще е само субективно негово чувство, без задължително аз да го намирам за такъв? Ако е с ИЦ? Благодаря

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #596 -: Февруари 14, 2018, 06:35:11 pm »
Това е на теория, практиката е съвсем друго нещо. Гледа се цялата карта – и при единия, и при другия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рокер

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #597 -: Февруари 14, 2018, 06:42:30 pm »
Да :) Благодаря :) Това за захранването на планетата никъде не съм го срещала по стандартните определения и ми е полезно като идея :) Например съвпад на Ац с мой Марс - ще ме подтиква да го изразявам?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #598 -: Февруари 14, 2018, 06:47:03 pm »
Например съвпад на Ац с мой Марс - ще ме подтиква да го изразявам?

Доста магнетична синастрична връзка, особено в началото. Впоследствие обаче може да зарежда и с конфликтна енергия. Познавам такива двойки, трудни бракове. Но винаги има екшън, не скучаят заедно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #599 -: Февруари 14, 2018, 06:48:35 pm »
Някой иска да отвори вратата( партньорска планета съвпад партньорска куспида) на една от стаите в дома ти, по начин отразен от планетата, с която "чука", съответно можеш да се съпротивляваш, да му отвориш широко вратата или въобще да не го пуснеш. Този, с планетата предизвиква реакция у този с куспидата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“