Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440902 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #705 -: Юни 21, 2018, 09:22:53 pm »
Запознали сте се на Новолуние, ще има развитие във вашите взаимоотношения. Има и тригон между Меркурий и Юпитер като управители на АСЦ и ДСЦ, което е добре като бъдещи отношения, но тя е по-добре поставена с Юпитер в Рак и 8-ми дом. Двете Светила  са над хоризонта, което също е добре. Слънцето е в голям кръст, което е показател, че ще има доста конфронтации, докато се балансират отношенията, но същите никога няма да са скучни, а напротив ще дават повод да се  развивате и двете. Луната е в Скорпион с възела и може би ще дава повод за по-драматични ситуации, но подсъзнателно всяка от двете ще усеща силата на другата и докъде може да се простира властта ви. Луната няма твърди аспекти, така че, ако овладеете интензитета на емоциите и не приемате твърде лично нещата, всичко с времето си идва на мястото. Важното е да не се "тровите" взаимно със съмнения и кой повече да доминира- много Вода има в картата. Слънцето във Везни позволява поне на външен вид да спазвате доза толерантност и благоприличие, когато влизате в конфронтации.
Рени, всъщност до сега не сме влизали в конфронтации-пряко, а чрез синът и, т.е. моят мъж. За съжаление той поема целия товар между нас двете. И двете сме доста властни и можещи-аз готвя малко по-добре от нея ;) Възможно е това да я дразни, но тя пък чисти много много повече от мен, аз чистя много и е като в аптека, а при нея е като в лаборатория. :D
В това доминира-определено признавам си, но е чак дразнещо и е вманиачена.
Иначе си помагаме много, но нямам представа дали тя ме приема за съпруга и добър избор на синът и. Е вече е късно де, но явно ме приема. Постоянно ми прави комплименти, по отношение на облеклото-много харесва как се обличам и как нося грим и какъв вкус имам-абе хвали ме. Това все съм се чудила, не ми споделя много лични неща, просто защото не е имала дъщеря. А аз имам сестра и съм свикнала да споделям и с нея и с майка ми.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #706 -: Юли 01, 2018, 07:15:58 pm »
Ако 6 дом е в близнаци и Венера е там,какви според вас са домашните любимци/животни на този човек?Кокошки?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #707 -: Юли 01, 2018, 07:42:56 pm »
Това не е гаранция да има домашни любимци. Но може да работи обкръжен от кокошки - в преобладаващо женски колектив или среда. По-младички. Ако беше Меркурий, щях да кажа папагали.  :012:
« Последна редакция: Юли 01, 2018, 07:56:20 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #708 -: Юли 01, 2018, 08:20:07 pm »
Това не е гаранция да има домашни любимци. Но може да работи обкръжен от кокошки - в преобладаващо женски колектив или среда. По-младички. Ако беше Меркурий, щях да кажа папагали.  :012:
Лили,благодаря!Със сигурност работи с млади жени,но за животните ми е интересно.Мисля, че са повече, по близнаци, затова написах кокошки.Котките са по Луна ...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #709 -: Юли 01, 2018, 11:38:51 pm »
Ако 6 дом е в близнаци и Венера е там,какви според вас са домашните любимци/животни на този човек?Кокошки?
По тази логика всички стопани по селата са с Венера в близнаци в 6д, понеже във всеки двор има кокошки.

zefira

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #710 -: Юли 03, 2018, 02:17:02 pm »
Здравейте, новак съм в астрологията, чета доста, но още не ми достигат знания. Моля ви за помощ по хорар, че сама до никъде не стигам. Има ли друга ? /приятеля ми/ е въпроса. Ще излъжа, че не ме интересува отговора, но повече ме интересува как да се стига до него.
По кой дом се търси "другата" ? На доста места четох и на всякъде различен производен дом сочат
и ... ще опитам:
Юпитер е У1-негов, Меркурий У1-мой - са в квадрат ... как би трябвало да го тълкувам?
Луната е У5-негов, Сатурн е У5-мой - те са в секстил т.е. ни е приятно заедно и се харесваме?!
Последния аспект на Луната във Водолей е съвпад с Марс У2 - негов, но ... какво показва това?

Сходящи аспекти с Луната са:
тригон със Слънце У6 негов - в мой 11д и негов 5д ...
съвпад с Нептун-
тригон с Юпитер-
Плутон-секстил, но незнам как да ги отнеса към въпроса.

Венера - естест. сигн. на въпроса е У8-негов в 6д - може би секс с колежка или влюбен в работата?!  :57:

но до тук ми стига знанието. Моля, кажете къде да чета, и как да продължа?
Благодаря за помощ ::)та

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #711 -: Юли 03, 2018, 02:26:10 pm »
Може да зададете въпроса и в някоя от хорарните теми.
Това тук не е модул за обучение по хорарна и натална астрология. Има книги, има курсове за това...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

zefira

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #712 -: Юли 03, 2018, 02:30:51 pm »
Добре-благодаря Ви.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #713 -: Юли 03, 2018, 03:23:31 pm »
Най-добре е да се разгледа като практически казус в хорарните теми. Обикновено всеки аргументира отговора си, дава кратки обяснения. Но обясненията много зависят и от астрологичната школа, от подхода на всеки един астролог, макар че в бг астро форум за принадлежност към конкретна школа изобщо не може да се говори.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #714 -: Юли 03, 2018, 06:06:39 pm »

Юпитер е У1-негов, Меркурий У1-мой - са в квадрат ... как би трябвало да го тълкувам?
Аспектът е сходящ, предстои скандал между вас, а може да прекъснете връзката.

Последния аспект на Луната във Водолей е съвпад с Марс У2 - негов, но ... какво показва това?
Този аспект се разглежда в хорари за изгубена вещ и показва в чии ръце последно е била търсената вещ.

Отговорих на два от въпросите ти под тях, с различнен шрифт. И както Лили е писала, тук не е школа или семинар по обучение за хорари.

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #715 -: Юли 07, 2018, 07:08:26 pm »
Здравейте, не съм добра в астрологията , но пък хорарите са ми интересни и зададох въпрос дали Тони ще започне любовна връзка с жена ?

Неговият сигнификатор е Венера и е в 3ти дом в Лъв - може би си пише с някоя мома.
Ако неговият сигнификатор е Венера, то значи трябва да гледам Луната за жена. Но пък той наскоро приключи връзка и незнам дали тази луна не описва нея.
Луната е в неговият 10ти дом - може би има жена свързана с работата му. Иначе с предишната му работеха заедно, но и той напусна, а и тя, а и приключиха отношенията си /уж/
Между Луна и Венера има тригон, което показва че в момента им вървят нещата.
Ако Асцендента е в 28 градус иначе, картата чете ли се?
А гледат ли се втори планети като аспект между Слънце и Луна ? Иначе между Слънцето и Луната има квадрат, това зачита ли се ?
А ако Луната смени дома, в негов 11, това ще я превърне ли в жена на неговите желания ? А освен това Венера ще смени знака и ще бъде 3ти дом в Дева - това ще го накара ли да взима някакви решения за тази жена ?

Благодаря ви !

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #716 -: Юли 07, 2018, 07:18:11 pm »
Здравейте, не съм добра в астрологията , но пък хорарите са ми интересни и зададох въпрос дали Тони ще започне любовна връзка с жена ?

Неговият сигнификатор е Венера и е в 3ти дом в Лъв - може би си пише с някоя мома.

Асцендентът е късен, може да се проследи края на започнала вече ситуация, а не дали тепърва ще започне.
Неговият У1 в 3д може да показва, че е общителен, а за това дали си пише или среща се гледа връзка с отсрещния 3д, в СЛучая СЛънцето У3 за него в разходящ хармоничен аспект с Уран в негов 11д- общува си с момък, а не с мома.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #717 -: Юли 08, 2018, 02:56:48 pm »
Здравейте, не съм добра в астрологията , но пък хорарите са ми интересни и зададох въпрос дали Тони ще започне любовна връзка с жена ?

Неговият сигнификатор е Венера и е в 3ти дом в Лъв - може би си пише с някоя мома.
Ако неговият сигнификатор е Венера, то значи трябва да гледам Луната за жена. Но пък той наскоро приключи връзка и незнам дали тази луна не описва нея.
Луната е в неговият 10ти дом - може би има жена свързана с работата му. Иначе с предишната му работеха заедно, но и той напусна, а и тя, а и приключиха отношенията си /уж/
Между Луна и Венера има тригон, което показва че в момента им вървят нещата.
Ако Асцендента е в 28 градус иначе, картата чете ли се?
А гледат ли се втори планети като аспект между Слънце и Луна ? Иначе между Слънцето и Луната има квадрат, това зачита ли се ?
А ако Луната смени дома, в негов 11, това ще я превърне ли в жена на неговите желания ? А освен това Венера ще смени знака и ще бъде 3ти дом в Дева - това ще го накара ли да взима някакви решения за тази жена ?

Благодаря ви !
Да,след 8 седмици,8 месеца,8 години.Тони ще започне любовна връзка с жена със сигурност до 2 години.За такива въпроси е добре да се пита за определено време,например:До два месеца Тони ще започне .ли.........?Така зададен ОТ ТЕБ, въпросът е безсрочен и отговорът ще е ясен,ако няма други обстоятелства,като например:Т е гей,няма да е с жена,щото ще е девствена,и т. н.

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #718 -: Юли 08, 2018, 05:48:15 pm »
Когато съм задавала хорарни въпроси са ми казвали че се случват до 2 3 месеца и няма смисъл от време. Иначе за Таро и оракули има значение, щото там положението е друго. Но това е хорар. Или бъркам ? А нали за това задавам толкова въпроси, защото не ми е ясно как да тълкувам, за да се науча да разбирам и другите обстоятелства , като например че няма да почне друга връзка щото ще се събере с бившата си или че ще започне връзка с жена която познава или съвсем нова тиква на хоризонта.
Аз така и не разбрах що ми се скара, но ще се постарая да наблюдавам другите как задават въпроси.
Благодаря ти .

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #719 -: Юли 08, 2018, 05:54:52 pm »
Асцендентът е късен, може да се проследи края на започнала вече ситуация, а не дали тепърва ще започне.
Неговият У1 в 3д може да показва, че е общителен, а за това дали си пише или среща се гледа връзка с отсрещния 3д, в СЛучая СЛънцето У3 за него в разходящ хармоничен аспект с Уран в негов 11д- общува си с момък, а не с мома.

Акрукс , за връзка се гледа отсрещният дом където е неговия сигнификатор ли ?
А как разбра че е с мъж ?