Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440674 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #855 -: Юли 30, 2018, 01:15:58 pm »
Много съм съгласна със Стар. Вярването, че нещо е кармично обусловено от минал живот те освобождава от отговорността да прецениш себе си, характера си, отношението си и да поемеш отговорност за постъпките си, тук и сега.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #856 -: Юли 30, 2018, 01:26:08 pm »
Допускам, че има причинно-следствени връзки и нещо отвъд този триизмерен материален свят. Но никога не съм търсила кармичност в дадено нещо. Приела съм ограниченията, които ми е поставил животът /съдбата/, уча се да действам, като се съобразявам с тях. Всеки има някакъв капацитет и таван на възможности, хубаво е човек да си ги знае. Всичко останало са оправдания и прехвърляне на отговорност, друг да свърши "мръсната" работа вместо теб. От такива ми се гади, но някои наистина го могат и им се получава.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #857 -: Юли 30, 2018, 01:33:11 pm »
Много съм съгласна със Стар. Вярването, че нещо е кармично обусловено от минал живот те освобождава от отговорността да прецениш себе си, характера си, отношението си и да поемеш отговорност за постъпките си, тук и сега.

Всъщност, аз съм още много начинаеща в тази сфера, но при една синастрия на мен и тази девойка, akruks ми беше казала че имам кармично да си поправям грешките от предишни животи. Само това е, и аз никога не съм си променяла начина си на поведение, спрямо нея. Просто тя разбра, каква е била причината за да се създаде тази ситуация. Но в крайна сметка, тя си се държи явно така с хората които не харесва. Дали ще е заради това, че не съм и подала ръка или не, тя пак щеше да си намери причина да не ме харесва.

« Последна редакция: Юли 30, 2018, 02:22:17 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #858 -: Юли 30, 2018, 01:59:52 pm »
Баси, все съм виждала спам, ама такова нещо...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #859 -: Юли 30, 2018, 07:30:50 pm »
Всъщност, аз съм още много начинаеща в тази сфера, но при една синастрия на мен и тази девойка, akruks ми беше казала че имам кармично да си поправям грешките от предишни животи.
Акрукс няма как да каже такова нещо, защото не вярва в преражданията  :)
Написала съм, най-вероятно, че отношенията са кармични, че имаш да изчистваш нещо от миналото с тази девойка, а не " да поправяш грешки от минали животи"
"минали животи" хахаха, да не си котка със 7 живота  :D

Намерих си коментара:

Да, нейното Слънце е в твоя 12-ти дом, затова я приемаш за таен враг, мислиш си, че не ти мисли доброто, но това е кармично положение, длъжница си ѝ отпреди, а като си разчистиш дълговете, тя сама ще се дистанцира. Марс , нейният, е в твоя 4-ти дом, което не означава, че ти завижда или се бърка в семейния ти живот, но с начина си на действие/изказване те провокира така да я приемаш, например казва нещо, което не е насочено към теб, но ти си мислиш, че хвърля камъни в твоята градина. В общи линии е това- синастрията покри мнението ми от картата на 1-ва среща. Остава да поработиш върху себе си и надутото Его - Слънце в екзалтация в Овен съвпад с Юпитер в 11д-  имаш високо мнение за себе си и очакваш другите да имат същото за теб, но такова очакване е нереално, няма как да си харесвана и високо ценена от всички.

Моля, бъди по-точна, когато ме цитираш!!!
« Последна редакция: Юли 30, 2018, 07:54:44 pm от akruks »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #860 -: Юли 30, 2018, 08:46:26 pm »
Акрукс няма как да каже такова нещо, защото не вярва в преражданията  :)
Написала съм, най-вероятно, че отношенията са кармични, че имаш да изчистваш нещо от миналото с тази девойка, а не " да поправяш грешки от минали животи"
"минали животи" хахаха, да не си котка със 7 живота  :D

Намерих си коментара:

Моля, бъди по-точна, когато ме цитираш!!!
akruks ,

Не съм искала с нещо да те обидя, но го казах общо взето. Грешките на начинаещите, предполагам са простени.
Още съм скарана с терминологията, не съм търсила конкретика в отговора, тъй като не съм мислила, че ще е проблем.
От сега нататък, ще внимавам какво пиша и питам.
 :08:
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #861 -: Август 02, 2018, 08:04:51 pm »
Ще се опитам до края на деня да я разгледам и да пиша. Пусни ми я с прогресси също ако можеш.


Никой мъж и никоя връзка не заслужават сълзите ти, имаш ли себе си (т.е. животът си) имаш всичко.

Здравей отново.
Слезнах малко на земята та реших да направя това , което ми каза. Пускам моята карта с прогресии (ако изобщо това е точният начин, че гледах, гледах и реших че това е най-подходящото)

Добре де, на са ли в момента същите планети по прогресия както в наталната ми 2ри, 5ти, 7ми, 8ми и 9ти дом ? Или на пръв необучен поглед на мен така ми се струва ?


Фортуна, тази книга много хубаво се е OCR-нала, ама не е успяла съвсем, просто ще си ги купя на английски в електронен формат /колкото и да не ми се ще английски език/  и ще спра да се тормозя.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #862 -: Август 04, 2018, 01:18:07 pm »
Не виждам карта. Я направо я пусни в темата за транзитите във варианта на астрокома - natal, progression and transits.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #863 -: Август 06, 2018, 06:19:01 pm »
Здравейте,
Тъй като не намирам никъде информация имам няколко въпроса като начинаещ.
Къде мога да намеря подробна информация за Медиум Цели или кариерата и работата, според МС?
Благодаря.
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 03:40:42 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #864 -: Август 06, 2018, 06:35:20 pm »
1.Къде мога да намеря подробна информация за Медиум Цели или кариерата и работата, според МС?

Не знам дали някъде ще намериш нещо подробно, а и професионалните изяви на натива  не се определят според едното МС. Понякога дори и знакът му може да не е определящ в избора на професия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #865 -: Август 06, 2018, 06:57:48 pm »
Една добра схема за анализ на професионалната ориентация според класическата/античната астрология

http://www.sevenstarsastrology.com/astrology-profession-calling-occupation-actions/.

На същата страница има и примерни анализи:

http://www.sevenstarsastrology.com/category/analysis-2/profession-analysis-2/.

Изобщо, този астро блог много ми харесва.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #866 -: Август 06, 2018, 07:42:49 pm »
Не знам дали някъде ще намериш нещо подробно, а и професионалните изяви на натива  не се определят според едното МС. Понякога дори и знакът му може да не е определящ в избора на професия.
Е, нали така го определят, поне в началното обучение. Във всички книги които имам е написано много малко. Наясно съм, че влияние имат и 2ри и 6ти дом. Не знам какво още да гледам, освен управителите на тези домове, какви аспекти правят и в кой дом и знак се намират.

Една добра схема за анализ на професионалната ориентация според класическата/античната астрология

http://www.sevenstarsastrology.com/astrology-profession-calling-occupation-actions/.

На същата страница има и примерни анализи:

http://www.sevenstarsastrology.com/category/analysis-2/profession-analysis-2/.

Изобщо, този астро блог много ми харесва.
Супер, ще го разгледам подробно и ще кажа обратната връзка каква е. Чудя се, аз защо съм станала фармацевт или че имам такава способност да мога помагам на хората по този начин. Между другото при баща ми и майка ми са типичните прояви на Юпитер и Марс - треньори по волейбол и баскетбол, и то доста добре поставени. За това ми беше интересно как мога да насоча вниманието си там.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #867 -: Август 06, 2018, 11:30:00 pm »
Е, нали така го определят, поне в началното обучение. Във всички книги които имам е написано много малко. Наясно съм, че влияние имат и 2ри и 6ти дом. Не знам какво още да гледам, освен управителите на тези домове, какви аспекти правят и в кой дом и знак се намират.
Не знам кои книги имаш и си чела, тази  книга чела ли си? Които са я чели, ми я похвалиха, че е добра
https://www.book.store.bg/p117901/astrologia-i-profesionalna-orientacia-margarita-paskaleva.html

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #868 -: Август 07, 2018, 03:14:31 am »
Срещнах един мъж - отново африканец, но този път изглежда по-сериозен. Или поне така си мисля ... Въпросът ми е дали ще имам сериозна връзка с него ?

Аз съм представена от МАрс а той от Венера
Венера е във Дева, готова е да мине във Везни. Това показва ли че той ще е готов за по-сериозна стъпка, след като премине във Везни ? Моя МАрс е ретрограден във Водолей, та иначе аз го харесвам но се съмнявам той какво има към мен и давам заден за да не изгоря, още преди да съм се възстановила от предишната връзка. Между Марс и Венера има тригон. Т.е. в момента нещата вървят някак си , а и когато Венера мине във Везни ще провървят и от негова страна. Иначе той е в моя 6ти дом - ние нямаме обща работа - изобщо. А аз съм в негов 5ти дом. Не разбирам защо аз излизах в предишни хорари в 6ти дом на бившия, а сега този тук излиза в мой 6ти дом ?
Нас не ни свързва работа в момента, а с предишният работихме за малко заедно, но това стана за кратко и то след като вече имахме връзка и живеехме заедно . Какво показва този 6ти дом ? МОят Марс е във Водолей, където Марс няма достойнства, но пък новият управител на Овен е Плутон, а той е в заточение , което незнам какво означава, но ми мирише на негативност, където Венера няма есенциални достойнства. Неговата Венера е във Дева, където моят знак също няма есенциални достойства, но пък ще премине във Везни , където Марс ще е в заточение. Или по табличката на Фортуна, Венера е в падение във Дева и в бъдеще ще е в достойнство във Везни.

Оплесках ли ги нещата много ? Нещо и аз съвсем се обърках.  Има ли бъдеще според вас тази връзка ? На мен ми се струва че сякаш той ще захапе повече по мен /ако правилно съм ги изтълкувала нещата/
С другите сигнификатори - Луна и Слънце - между тях има секстил.
Венера и Сатурн ли се гледаха за сериозни отношения ? Щото в моя случай има квадрат между тях.

Предполагам ще имам двойка на написаното. Ще ми червенее от грешки есе-то.   :017:
Но вашето мнение какво е, ще има ли нещо сериозно между мен и господина ?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #869 -: Август 07, 2018, 07:03:19 am »
Сериозна няма да е, само секс.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...