Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440878 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1830 -: Септември 15, 2020, 09:36:54 pm »
Арт, щом е до края на месеца, моя съвет е преди 23. 09.  Меркурий стои по-добре от Сатурн като у 10 и у9 и вижда к5. След това влиза в ретро сянка. Добре е 7 дни преди фазата на Сатурн, да не се предприемата важни дела по него, но... Юпитер е спрял  момента върху Сатурн, а Юпитер ти е хронократор. Няма сила по натал, но вижда упр. си дом 11-ти. Успех ! :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1831 -: Септември 15, 2020, 10:49:42 pm »
Благодаря ви много и на двете! :-*

//Нямам много луни на разположение, а повечето са кофти. Не искам Везни, защото ми квадратира стелиума, макар че мога да я наглася да ми е в тригон с Венерата. Не искам и да чакам последните дни, за да отиде в Риби. Моите неща са много близнашки, но мисля да я сложа върху Венера, МЦ или СЛВ. Всъщност, след 26 не ми харесва картинката, Меркурий ще влезе в Скорпион и ще има опозиция от Марс, бляк. Слънцето в ранните градуси на Везни ще върви към квадрат с моя у10 и т'ва не ме кефи хич. Явно ще правя компромис с по-ранна дата.

(след 100 години, прекарани във въртене на времето:Д и мнението на Рени. Благодаря ти, Рени!)) Не разбрах за Меркурий като у10 и у9 какво имаше предвид.)

Въртях го всякак, това не прави нито наталът ми по-симпатичен, нито обстановката тези дни:Д
Върнах се на датата на новолунието. Какво ще кажете за тази карта?


1. Определено ще избера да е след Новолунието, ако искам начинанието ми да се развива. - йеп
2. Луната да е в знак, който ми е хармоничен за целта, да не прави знакови напрегнати аспекти към лични планети. - да речем... предпочитам я там, отколкото във Везни. Меркуриева съм и аз, и изкуството ми, та...
3. Луната да е в курс. - предстои й аспект със Сатурн (у1,2):D
4. Самият ден от седмицата да отговаря за целта. - това не го разбирам?
4. Лунният ден да е подходящ. - нищо не разбирам от материята, но попрочетох и мога да хвана 30. и да се наслаждавам на плодовете:Д
5. Часовият управител също да е хармоничен. - Уран тригонира моя Уран(у10), Сатурн е до Слънцето ми, Марс ги тормози, но е неизбежно.
6. Синастрия между събитийната карта и наталната карта. - можеше и да е по-добра:Д аз със сигурност ще ги харесам, за тях не е ясно още:Д
« Последна редакция: Септември 15, 2020, 10:51:35 pm от art7ess »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1832 -: Септември 16, 2020, 03:44:54 am »
Арт, периодът ти е подходящ да заявиш себе си по някакъв начин. В чужбина. Може да срещнеш известни спънки,трудности, но и да получиш някакви шансове от хора, с които ще се запознаеш. По натал имаш есенциално силен Юпитер.

Подходящ ден - 17 септември и часови интервал. С изгряващ Стрелец, но няма идеално. Меркурий и Юпитер са в квадратура. За едно нещо е ок, друго е недостатък. 12:00 новолунието се намира в кулминация, Лъв е на К9. , 12:51 не е лош, но Дева е заключена в девети, 13:25 - 13:30 също има своите предимства, но тогава от трети Нептун квадратира оста на хоризонта.
« Последна редакция: Септември 16, 2020, 04:57:08 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1833 -: Септември 16, 2020, 09:37:26 am »
Арт, Меркурий няма отношение към 9-ти дом, аз не съм се объркала, извинявай.
Към 10-ти има, защото в дневна карта управители са Сатурн, Меркурий и съуправител Юпитер. Сатурн е есенциално силен, но е изгорен. Меркурий е ретро,  със сигурност не е видим, но поне след няколко дни е фазов, набира скорост. Това ми направи впечатление за него. Да кажа така, дефекта, може да го ползваш като ефект.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1834 -: Септември 16, 2020, 02:36:38 pm »
Момичета, нещо съвсем съм затъпяла, чета и препрочитам, докато успея да асимилирам каквото и да е:Д
//Рени, когато е директен Нептун, ми е по-лесно да те разбирам, признавам си:Д

Star, при мен лунацията е в 14:00, другото - да. //други неща си пращам в чужбина, за протокола го казвам
Засега съм сложила час след 14:00 (за да не е в 29 лунен ден), 14:01, 14:02, нещо такова.
Квадратът Меркурий-Юпитер отговаря отлично на темата. Участието не е ограничено само до хора с диплома в сферата, но такова разделение и съревнование със сигурност (ще) има - академични кадри vs. всички останали (ние-вие, професионалисти-аматьори, etc.), в този смисъл - неизбежно е, чудесно е, че излиза и в картата:Д.

Та си мислех, ако оставя Дева и Риби интерсептирани, тогава опозицията Слънце-Нептун ще повтори същата тема от квадрата. Ако преместя часа и оста 3-9 в Дева и Риби, ще заключа Лъв и Водолей, където са ми Венера, нодалната ос и IC. Впрочем, тр. Венера е на мидпойнта на МЦ и СЛВ ми. И е диспозитор на Меркурий и упр на МЦ за събитийната карта. Мисля, че е ок. Това е най-приятното положение, което видях след няколко часа въртене снощи. Ако имате последни коментари, слушам ви, ако ли не - подготвям нещата за утре.



Страшно ви благодаря на всички, че се включихте!))
Не съм свикнала да ми се помага, топличко ми е едно отвътре.)))

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1835 -: Септември 16, 2020, 04:04:16 pm »
4. Самият ден от седмицата да отговаря за целта. - това не го разбирам?

"Понеделник (lunes.исп) - това е денят подчинен на влиянието на луната и се отнася до знака Рак. През този ден на първо място са емоциите,страховете, опасенията, идеята за сигурността е много силно застъпена. Денят не е подходящ за старт, както и не е добро начало на седмицата ( според първоначалният вариант на седмицата, който се е запазил при еврейте е момента, началото на седмицата е неделя). Денят е подходящ да се прекара със семейството, в грижи, в готвене - все неща, свързани с дома.

Вторник (martes исп.) - денят на планетата Марс, свързан със знака Овен. Може би най-силно зареденият с енергия ден от седмицата, много подходящ за активни дейности, за всякакъв тип предизвикателства и поемане на риск. Много подходящ ден за спорт също така.

Сряда (miercoles исп.)- тук са силни енергиите на планетата Меркурий, които се свързват със знаците Дева и Близнаци. Това е денят на комуникацията, на отношенията с близките роднини, на клюките и на обучението. Като енергия това е един напрегнат ден. Всяко ново познание през този ден е добре дошло.

Четвъртък (jueves исп.) - Планетата Юпитер управлява този ден, а знаците, които са свързани с тази планета са Стрелец и Риби. Това се води късметлийски ден; също така това е ден подходящ за задълбочено познание, за юридически дела, освен това е ден, който носи оптимистичен заряд и желание за пътуване.

Петък ( viernes исп.) - вече всички знаем, че това е един от двата най-прекрасни дни от седмицата, защото е свързан с красотата, хубавата храна, любовта и приятните преживявания. Свързва се със знаците Везни и Телец.

Събота (saturday англ.) - денят на Сатурн. Трудно е този ден да се определи за много позитивен. Това е денят на отговорностите, денят в които се обръщаме към авторитетите в живота ни. Денят, в които зачитаме родителите- ходим им на гости, също така това е денят на мъртвите - те също се почитат през този ден. Свързва се със знаците Водолей и Козирог.

Неделя (sunday англ.) - най-хубавият ден от седмицата. Това е денят, в който всеки е много себе си и се чувства добре в кожата си ( ако в неделя не се чувствате добре в кожата си, се замислете дали следвате пътя си, с други думи - дали сте себе си, а ако сте нещастни в неделя, може би вие пак сте себе си). Ден подходящ за ново начало, подходящ за приятно прекарване с любими хора и специална грижа към децата. Неделя се свързва със знака Лъв.

Хората, родени през някои от дните на седмицата, носят до известна степен и харкатеристиките на деня, понякога само като нюанс, понякога като по-осезаема характеристика."

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1836 -: Септември 17, 2020, 10:57:43 am »
Новолунието попада в 5д тригон Слънце в 9 д, докато нараства Луната е подходящо време за твореско начинание, свързано с издателска дейност по 9д. Може да изпратиш работата когато Луната е Риби в 10д и спуска тригон към Юпитер У7 , ще са във взаимна рецепция по управление при това.
Мерси, akruks! По-нагоре писах защо не искам да чакам Луна в Риби. Обстановката става Марсова и тр. Слънце ще ми квадратира у10, та ще ги пратя днес.

Благодаря на всички за помощта! Оценявам я високо и дълбоко(:Д) :-*

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1837 -: Септември 17, 2020, 01:26:32 pm »
Арт, без да ти звучи разубеждаващо, но днес е тъмен ден или ти ще играеш  " на тъмно", като при покера ? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1838 -: Септември 17, 2020, 01:32:22 pm »
Арт, без да ти звучи разубеждаващо, но днес е тъмен ден или ти ще играеш  " на тъмно", като при покера ? ;)
Защо тъмен? Нали гоним краткия 30. лунен?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1839 -: Септември 17, 2020, 01:50:08 pm »
Аз доколкото разбрах, искаш  да стартираш нещо ново, не си му сложила срок, като се съобразиш с Луната ?
Луната видя ли я вчера, днес- не, утре, след 16 ч , е по-вероятно, но понеже е светло, чак вечерта. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1840 -: Септември 17, 2020, 02:17:24 pm »
Ами, Рени, да беше казала по-рано.
Изпратих ги, к'вот' - тако'а.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1841 -: Септември 17, 2020, 02:31:32 pm »
Елекцията е препоръчително да се съобразява с рождената карта, затова предложих картата да бъде с изгряващ Стрелец, в седми, защото е хронократор, а по рождение е есенциално силен Юпитер.
С какъв изгряващ знак е картата на начинанието ?

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1842 -: Септември 17, 2020, 02:50:12 pm »
Елекцията е препоръчително да се съобразява с рождената карта, затова предложих картата да бъде с изгряващ Стрелец, в седми, защото е хронократор, а по рождение е есенциално силен Юпитер.
С какъв изгряващ знак е картата на начинанието ?
Съобразих се със съвета ти, по-горе е картата (2.01pm), Стрелец е на АСЦ, в мой 7д.
//не ме паникьосвайте сега:Д

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1843 -: Септември 17, 2020, 02:55:26 pm »
Арт, много ясно, то, няма идеален момент за идеалното сбъдване.
Късмет ! :-*  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1844 -: Септември 17, 2020, 03:42:57 pm »
На хаирлия да е. Изгряват мидпойнтите Юпитер/Уран и Венера/Юпитер.  :)