Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440903 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2370 -: Август 25, 2021, 11:59:10 am »
Сафо, Асц и всичко, свързано с него дава указания за качеството на живот, личния подход към живота. Коя планета има най-много сила в знака на АСЦ, с кой и как си взаимодейства с останалото в картата. До 3 -ти дом са основните нужди,, до 6 -ти личните. Луната е показател за кой стил на живот ни е най-удобен, вътрешния комфорт, къде и с какво се чувстваш на мястото си. Според, статуса й може да разбереш колко лесно това ще се случва или има нужда от корекции
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2371 -: Август 25, 2021, 05:21:13 pm »
Сафо, Асц и всичко, свързано с него дава указания за качеството на живот, личния подход към живота. Коя планета има най-много сила в знака на АСЦ, с кой и как си взаимодейства с останалото в картата. До 3 -ти дом са основните нужди,, до 6 -ти личните. Луната е показател за кой стил на живот ни е най-удобен, вътрешния комфорт, къде и с какво се чувстваш на мястото си. Според, статуса й може да разбереш колко лесно това ще се случва или има нужда от корекции
Рени,мерси!Най-общо казано-силна Луна,с добър статус,е гарант за вътрешен комфорт и задоволяване на потребностите.
От примера ми ,човекът с рачешка луна,ъглова,нощтно раждане ,ще задоволява лесно потребностите си и по-успешно от човекът дневно раждане с Луна на к10.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2372 -: Август 25, 2021, 07:01:40 pm »
Забелязали ли сте в годината в която дадена жена ражда,сол.асц да попада в знакът,който се управлява от планетата у5дом.Или ,ако има планети в 5ти дом,например,Юпитер,сол.асц е възможно да е в риби,или стрелец.(в годината на раждане на дете)?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2373 -: Август 25, 2021, 09:44:52 pm »
Сафо, и да, и не, защото Юпитер също може да се бори за управител на АСЦ в дневната карта. А нощната Луна да е наранена. Всичко изследваш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2374 -: Август 25, 2021, 10:07:08 pm »
 :-*
Сафо, и да, и не, защото Юпитер също може да се бори за управител на АСЦ в дневната карта. А нощната Луна да е наранена. Всичко изследваш. :)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2375 -: Август 26, 2021, 09:24:15 am »
Забелязали сме  :)
Соларен асц в знак на у5.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2376 -: Август 26, 2021, 02:32:58 pm »
Сафо, нали едно от усливията за бременност в солара е да има активация по оста 5-11 домове.
Проверих близки и роднини, само при една от тях АСЦ е бил в знак, който се управлява от планета у5, и една със сол. Юпитер и то в Стрелец.
А, когато по рождение няма раждане, как ще тълкуваш тази позиция ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2377 -: Август 26, 2021, 04:39:52 pm »
 :)
Забелязали сме  :)
Соларен асц в знак на у5.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2378 -: Август 26, 2021, 04:51:54 pm »
Сафо, нали едно от усливията за бременност в солара е да има активация по оста 5-11 домове.
Проверих близки и роднини, само при една от тях АСЦ е бил в знак, който се управлява от планета у5, и една със сол. Юпитер и то в Стрелец.
А, когато по рождение няма раждане, как ще тълкуваш тази позиция ?
Да,Рени и затова питам.На позната жена ,в соларната карта в годината на раждане сол.асц е в 7ми дом и това ме удиви.Първо раждане.Замислих се,при нея к5 е в стрелец,к7 водолей,но сол асц е в риби(юпетеров знак),7ми нат.
Когато по рождение няма раждане и сол.асц попада в знака управляван от планетата на 5ти дом,ми много зависи кой е знака и дома.
Мислех,че винаги в соларната карта в годината на раждане ,сол.асц ще е или в 5ти,или в 11 домове,но явно това правило има изключения.И аз не раждам всеки път когато сол.асц е в дева ,5ти нат.но определено ме вълнуват темите за любовта,детето,притежанията на мама,забавленията,........Но по един практично,дребнав,сметкаджийски начин.
Когато съм родила съм фирдарий на Меркурий-Марс.
Меркурий при мен е у1,у2,у5ти домове,във водолей и връх на тао квадрат .Указанията за раждане не са ясно изразени,да не кажа никак.Тук Венера,като триплицитетен управител спасява положението.
« Последна редакция: Август 26, 2021, 05:09:30 pm от Сафо »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2379 -: Септември 01, 2021, 06:56:40 pm »
Отдавна се каня да пиша по темата , предполагам има и такава във форума, но не открих с търсачката.
Кое в един хороскоп отговаря за сексуалността-  нужда , честота, вид и всичко, което се сетите там- Венера, Марс, 8- ми дом и управител или Луна?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2380 -: Септември 01, 2021, 07:31:25 pm »
Секс и сексуалност- нощни планети, Асцендент
Сексуалност при жените- Луна, Венера, Марс, при мъжете -Марс и Венера +АСЦ
Секс- нужда, интерес, желание, количество, качество, обмен Венера - Марс, какъв е статуса на Венера и Марс, оста 2-8 домове, всички планети в знаците на  Венера и Марс, всички планети към 2-8 домове, всичко това + АСЦ
Юпитер към Венера /Марс / АСЦ"поощрява"  интереса и желанието в тази сфера, но и прави натива аморален, или изпитва срам от това, което е заложено по сигнификаторите и АСЦ
Сатурн към Венера/ Марс/АСЦ  затруднява, забавя, натива изпитва вина, когато прави или с който прави секс и какъвто секс прави. Мръсен секс, силно похотлив.
Външните планети към Венера и Марс усилват, изкривяват, акцентират, сексуалността и секса.
Венера и/или Марс в 1-ви дом, в знака на АСЦ или в знак, където у 1 има сила, придават сексапил.
Връзката с домовете в картата, къде ще се прояви интереса или сферите на дома може да възбудят интереса, желанието.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2381 -: Септември 01, 2021, 07:44:54 pm »
Рени , голямо благодаря за обстойното описание!💗
Ще ми се да почопля един-  два чужди хороскопа от любопитство.
« Последна редакция: Септември 01, 2021, 07:47:16 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2382 -: Септември 01, 2021, 07:56:03 pm »
Корея, но да си сигурна, дали хороскопите са дневни или нощни, защото имат различен прочит.
Пример : Нощен Марс с добър статус е топ като качество-любовник, интерес, докато същия в дневна карта е по-скоро количество-любовник, краен, груб в тази сфера.
Венера в дневна карта в Овен е силно похотлива, и буквално сервира секс на масата, без задръжки и еротика, финес.
Изследвай, но разглеждай от всички страни, защото Марс в Скорпион или Венера в Телец, не са във всички карти са "топ" в секса, може и да има нестандартна сексуалност, ако и двамата така поставени са западни, Луната е в женски знак, тримата заедно с Юпитер в мъжка карта... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2383 -: Септември 01, 2021, 10:47:12 pm »
Това е карта на жена , дневно раждане.
Въпреки, че е на 47, ефектна секси външност, поддържана и модерна жена.
Ранен брак по любов, мимолетни връзки , от пет години постоянен любовник, когото боготвори.
И двамата са наясно, че няма да жертват браковете си, работят в чужбина и там поддържат връзка.
Много сексуална жена, за нея не е табу да споделя, отворена за всякакви експерименти , моята чукната отвсякъде Сатурнясала Венера искрено ѝ се възхищава най- вече на умението да се наслаждава на момента и да не се страхува от никакви рискове. Просто е царица в това да обгрижва и двамата - мъж и любовник и най-вече- да излиза невредима от всякакви напечени ситуации.
Та в картата ѝ определено се вижда, че е човек, който обича да обича и да живее тук и сега.
« Последна редакция: Септември 01, 2021, 10:48:48 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2384 -: Септември 02, 2021, 12:03:31 am »
За мен тази си е чиста егоистка гледаща само собствената си дупара, на нея да ѝ е кеф - У5,8 + стелиум в 1 дом, У1 в 8 дом!
Като я е тряснала Урановата опозиция затова е тръгнала по любовници - да се вдъхновява и да си вярва, че розата не старее... ;D Според мен тя не подозира как ги захранва енергийно.

Надявам се, че не всички Венери в 12 дом харесват извънбрачни връзки и любовници.
Аз съм с такава Венера във водолей и не понасям комбинацията от изневяра+любовник! Всеки има право да прави каквото си иска, защото тялото си е негово, но на мен ми е гнусно да слушам за креватните експерименти, дето всеки се прави, че е супер тантрист.
« Последна редакция: Септември 13, 2021, 05:21:30 pm от romantica »