Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440565 пъти)

Iskra

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2640 -: Март 15, 2022, 03:19:28 pm »
Здравейте! Не ми е ясно какво е това "годишен управител"? Профекцията ли e, управителят на соларния асцендент, или се определя по друг начин? Доколкото разбрах, това е водещата планета за годината, чиито аспекти определят важните събития.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2641 -: Март 15, 2022, 05:19:20 pm »
Да, профекция. Може да са няколко планети.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Iskra

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2642 -: Март 15, 2022, 06:58:28 pm »
Много благодаря, Рени!

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2643 -: Март 17, 2022, 10:39:51 am »
По въпроса за скуката и забавността търсим Меркурий, защото се изисква някаква степен на общуване, за да (се) позиционираме на тази плоскост. По подразбиране Меркурий в Стрелец (ососбено) е с най-голямо предимство, близнашкият не му отстъпва заради остроумието и изобщо това е оста на забавното общуване. Да, да, трябва и синастрия, но бас ловя, че най-трудно ше срещнеш забавен рибешки говорящ. Писането е друга бира. "Мълчи като риба", затова по-добре да си мълчи. На говорещия Меркурий в Риби или му идва следварително вторият акъл, или страда от логорея като латерна и радио точка, или говори неща извън контекста. Но все не става. Някой Марс може да помогне за постигане на цели и убеждаване, но не и за фън.
На кого се чува думата? По смисъла на неформалното лидерство, на когото владее устното слово. На нескучният говорящ Меркурий.
Атрактивен, нескучен медиен водещ ще пасне на екран с един як марсов Меркурий. Меркурий плюс Сатурн - ужасен ужас, да си мисли прецизността и съвършенството и да си кротува, буквализмът и запетайкаджийстването дразнят всеки, ако средата е неформална. Тук и позицията в Стрелец не би го спасила.
И най-битото Слънце може да заема водещо място на масата за кафе и аперитив, ако Меркурия му е на място.
« Последна редакция: Март 17, 2022, 10:45:29 am от Люба »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2644 -: Март 17, 2022, 02:21:35 pm »
Меркурий -ум,говор,комуникация,информация....преглеждам си картите на познати ,обаче човекът със стрелишкия Меркурий хич не ми е забавен,говори безкрай,незнайно какво и за какво.....и О,Богове!Ми той в последен градус на стрелец,изгорен(Слънце на 0*)козирог,квадрат Уран/Луна в дева.
А пък имам поне двама познати с рибешки,така лежерно си общуваме,без да ме товарят,и въпреки ,че ми квадратят Луната близнашка.
Меркурий/Сатурн са в съвпад в скорпион при Шкумбата.
Ако Меркурий е в аспект с Венера,да кажем въздушни-близнаци-везни,сигурно ще е звънчета и камбанки,незнам ..... :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2645 -: Март 17, 2022, 04:28:53 pm »
Въпросът на Сафо е
Цитат
С човек ,с който ни е забавно
, а не кой е забавен ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2646 -: Март 17, 2022, 05:24:29 pm »
Въпросът на Сафо е
Цитат
С човек ,с който ни е забавно
, а не кой е забавен ?  ;)
Рени, това не се отнасяше към моето питане, към коментара на Люба се включих, за скучния за мен Меркурий.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2647 -: Март 18, 2022, 03:58:53 pm »
Сафо, ти, нали, питаш с кой човек ни  е забавно, весело ?
Меркурий, Юпитер, Луна и другите безалкохолни ще ти покажат защо на Венера й е забарвно, ако са свързани с нея.
Но, ако питаш, с кой чояек  ни е забавно, да си говорим, тогава и Меркурий влиза в играта, към Венера. Меркурий може да не е с добър статус и пак да ти е забавно какво казва и как го казва, защото зависи кой го управлява и с кой се свързва.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2648 -: Март 18, 2022, 06:57:55 pm »
Рени,разбрах горе/долу. ;)Благодаря!
Търся нещо написано от теб и не мога да намеря в коя тема беше.Беше написала ,че всички планети се приготвят за нещо,правят ингрес в нови знаци няколко планети....нещо такова беше.Къде е писанието ти?
И за "Свещения ден"и двете светила в екзалтация.......важно е .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2649 -: Март 18, 2022, 07:56:29 pm »
Сафо, на 8.04.
Слънце Овен
Луна Рак
Венера Риби
Юпитер Риби
Сатурн Водолей
Нептун Риби
На 3.04. с Луна в Телец, но Венера още не е във Водолей
През месец април Меркурий, Венера, Марс правят ингрес.

Кое не разбра в коментара ми, по твоя въпрос, ще се опитам, да обясня.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2650 -: Март 19, 2022, 05:55:53 am »
Рени, миналата година имаше интересни неща,намерих някои от тях. :)
Горе/долу разбрах,защото неразбрах това:"и другите безалкохолни" ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2651 -: Март 20, 2022, 06:51:06 pm »
Рени, миналата година имаше интересни неща,намерих някои от тях. :)
Горе/долу разбрах,защото неразбрах това:"и другите безалкохолни" ;D

Цитат
и другите безалкохолни 
- планетки. Шегувам се.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2652 -: Март 23, 2022, 09:49:58 pm »
Здравейте,

Какво означава една планета да е/не е "малтретирана"?
Изобщо освен основната информация за планетите и техните достойнства, падения и т.н., къде да търсим информация?
Предполагам в античната, до която малцина имат достъп.

А, и аз съм с Меркурий в Риби, но умея да разговарям на всякакви теми и да се "сливам" с обстановката, когато се налага. В крайна сметка много зависи какъв човек стои срещу теб и как комуникирате. Но определено ми е неприятно да си говоря на теми, които не ме вълнуват, но се налага, защото осрещната страна изобщо няма никаква представа от моите интереси. Предполагам, че на всички ни се е случвало да попадаме в такива ситуации и разговори, в които се "налага" да присъстваме.

Благодаря.
« Последна редакция: Март 23, 2022, 09:55:40 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2653 -: Март 24, 2022, 06:27:00 am »
Фортунадес,малтретирана планета  трябва да е в лош дом,ранена от малефик,обградена,или съвпад с малефик.
Разгледай си третични прогресии за годината,сега от новия солар.Има опция в астроком,третични прогресии-лунар.Има много информация там.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2654 -: Март 24, 2022, 08:40:41 am »
Фортунадес,малтретирана планета  трябва да е в лош дом,ранена от малефик,обградена,или съвпад с малефик.
Разгледай си третични прогресии за годината,сега от новия солар.Има опция в астроком,третични прогресии-лунар.Има много информация там.
Сафо, благодаря.
А те предполагам се разглеждат като Лунар т.е Луната е по-водеща.
Ако е това опцията, коя,карта гледаш с натала,или самостоятелната?
При мен хич не ми харесват нещата с тези пълни скорпионски домове.

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.