Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440695 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2685 -: Април 12, 2022, 10:47:24 am »
Саафо, значи  е важен. Не може да е от него напрежението, за което споделяш.
Марс/Луна- да
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2686 -: Април 12, 2022, 12:42:52 pm »
Здравейте,

Когато по натал две планети нямат аспект, но имат такъв напр. в прогресия, транзит или солар, очаква ли се да има събитийност.
Например сол. или тр. Уран минава през натална Венера, чисто като качества на планетите, можем ли да очакваме отрицателни събития, свързани с взаимоотношения? Тук знам, че се включват управители на домове и т.н., но питам чисто информативно.
Като Венера се води лична планета все пак и предполагам, че един тр. Уран, ще даде някакви отражения.

Благодаря.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2687 -: Април 13, 2022, 02:35:23 am »
Енергията, която не ни е позната, най-силно ни тряска. Не сме й свикнали, не е част от същността ни и сътресението е много осезаемо. Например Уран много обича Сатурновите хора, праи ги сами да си говорят. Беше добро дете, прилежна ученичка, спретната якичка, цвете в саксия и на 21 ела я виж в Студентски град 🤭. В тази връзка една традиционна телешка Венера, която няма натални познания по урановите въпроси може да чака големи катаклизми във всички направления от подобно газене.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2688 -: Април 13, 2022, 06:07:04 pm »
Енергията, която не ни е позната, най-силно ни тряска. Не сме й свикнали, не е част от същността ни и сътресението е много осезаемо. Например Уран много обича Сатурновите хора, праи ги сами да си говорят. Беше добро дете, прилежна ученичка, спретната якичка, цвете в саксия и на 21 ела я виж в Студентски град 🤭. В тази връзка една традиционна телешка Венера, която няма натални познания по урановите въпроси може да чака големи катаклизми във всички направления от подобно газене.

Здравей, Люба.

Да, предположих че би следвало да се очакват сътресения, особено след като Слънце и Венера са в Телец във втори дом и К2 е в Телец, предполагам, че би имало и финансово отражение, както и всичко което е по втори дом -  създаването на семейство и изграждането на дом, вещи, притежания, стойността на човека. Може да се предположи, че ще има промяна в тези сфери от живота на притежателя на картата. Предполагам, че щом Слънце и Венера са в съвпад в Телец във втори дом, ще има и отражение върху бащината фигура или съпругът, тъй като наталната карта е на жена.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Saturnine

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2689 -: Април 13, 2022, 06:20:07 pm »
Здравейте,

Когато по натал две планети нямат аспект, но имат такъв напр. в прогресия, транзит или солар, очаква ли се да има събитийност.
Например сол. или тр. Уран минава през натална Венера, чисто като качества на планетите, можем ли да очакваме отрицателни събития, свързани с взаимоотношения? Тук знам, че се включват управители на домове и т.н., но питам чисто информативно.
Като Венера се води лична планета все пак и предполагам, че един тр. Уран, ще даде някакви отражения.

Благодаря.

Такъв транзит/аспект в соларна карта би могъл безпроблемно да породи събития и би засегнал общите теми относно планетата, както и домовете, които тя управлява. Дали и колко интензивно ще се прояви влиянието, зависи от други фактори: Колко "заета" е планетата в наталната карта (натоварена с аспекти, намираща се или управляваща ъглови домове), както и дали съществуват индикатори за такова събитие по други прогностични методи. Едно е да си във подпериод по фирдар на Венера и едновременно да се случи този транзит, друго е да си в друг подпериод, докато той трае. Подпериодът ще акцентира важността на темите по Венера, така че случващите ѝ транзити ще са способни да породят по-значителни събития.
Practice gratefulness, for everything that God and the planets had given you, you must return to the world through your own creations.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2690 -: Април 14, 2022, 05:49:02 pm »
Здравейте,

Когато по натал две планети нямат аспект, но имат такъв напр. в прогресия, транзит или солар, очаква ли се да има събитийност.
Например сол. или тр. Уран минава през натална Венера, чисто като качества на планетите, можем ли да очакваме отрицателни събития, свързани с взаимоотношения? Тук знам, че се включват управители на домове и т.н., но питам чисто информативно.
Като Венера се води лична планета все пак и предполагам, че един тр. Уран, ще даде някакви отражения.

Благодаря.
А защо трябва да са отрицателни събитията? При мен Уран, който е У16 в 12д., е транзитирал над Венера У2 във 2д, когато съм била в 1-ви клас. Вярно, че бях тайно влюбена в мой съученик, който пък си беше надраскал с пергел върху триъгълника  прякора, който ми лепна (Коте, заради очите ми) , но нещо лошо или фатално не ми се случи от транзита.

При секстил, тригон и съвпад с Венера, Уран дава необикновено творческо вдъхновение. Възможност за привличане на влиятелни и богати хора към собствените идеи и каузи. Благоприятен период за работа с организации, приятели, колективи. Възможности за започване на интересни отношения, връзки и контакти. По-голяма финансова, емоционална свобода и възможности. Променя се излъчването на човека и той става привлекателен, магнетичен, можещ. Създават се условия за успех в области, които не са традиционни, носят нещо ново и необикновено.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2691 -: Април 15, 2022, 04:08:00 pm »
Здравейте,

Когато по натал две планети нямат аспект, но имат такъв напр. в прогресия, транзит или солар, очаква ли се да има събитийност.
Например сол. или тр. Уран минава през натална Венера, чисто като качества на планетите, можем ли да очакваме отрицателни събития, свързани с взаимоотношения? Тук знам, че се включват управители на домове и т.н., но питам чисто информативно.
Като Венера се води лична планета все пак и предполагам, че един тр. Уран, ще даде някакви отражения.

Благодаря.
А защо трябва да са отрицателни събитията? При мен Уран, който е У16 в 12д., е транзитирал над Венера У2 във 2д, когато съм била в 1-ви клас. Вярно, че бях тайно влюбена в мой съученик, който пък си беше надраскал с пергел върху триъгълника  прякора, който ми лепна (Коте, заради очите ми) , но нещо лошо или фатално не ми се случи от транзита.

При секстил, тригон и съвпад с Венера, Уран дава необикновено творческо вдъхновение. Възможност за привличане на влиятелни и богати хора към собствените идеи и каузи. Благоприятен период за работа с организации, приятели, колективи. Възможности за започване на интересни отношения, връзки и контакти. По-голяма финансова, емоционална свобода и възможности. Променя се излъчването на човека и той става привлекателен, магнетичен, можещ. Създават се условия за успех в области, които не са традиционни, носят нещо ново и необикновено.

akruks,

Да, аз попитах като цяло какви събития е възможно да даде такъв съпвад. Но по-големия процент от информацията за Уран и Венера е отрицателна.
Ще проследя събитията и когато се случат, ще пиша като ОВ.
 :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2692 -: Април 15, 2022, 07:43:53 pm »
Обърнете се към астролог. Във форум едва ли някой ще отдели толкова време, колкото изискват въпросите Ви.

Astrolabia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2693 -: Април 15, 2022, 08:58:37 pm »
Благодаря starinthenightsky, така ще направя

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2694 -: Април 16, 2022, 07:58:13 am »
При мен Уран, който е У16 в 12д., е транзитирал над Венера У2 във 2д, когато съм била в 1-ви клас.

да не си тайно влюбена и сега , кога се увеличиха домовете до 16 ,явно дълго съм спала зимен сън :)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2695 -: Април 16, 2022, 07:59:43 pm »
Здравейте,

Кое отговаря за децата, като цяло, не само собствените, а и другите - освен 5ти дом.
Като цяло мен децата много ме харесват, винаги съм им интересна и искат да контактуват с мен.
Днес бяхме на рожден ден и през цялото време бебето, което е на 6месеца, само ми се усмихваше, постоянно ме гледаше вторачено и ми се радваше, докато на другите не им обръщаше внимание. И само повтаряха как ми се бил радвал малкия.
За разлика от това, че аз като цяло нямам опит с деца и не бих казала, че съм такъв човек, който да им се радва толкова много.
Възможно ли е, заради ЮЛВ в 5ти дом, да съм имала опит в предишен живот с деца?

Благодаря.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2696 -: Април 16, 2022, 08:16:59 pm »
 Да, възможно е;
По мои наблюдения децата харесват близнашката енергия, близка им е.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2697 -: Април 16, 2022, 08:20:44 pm »
fortunades,

Цитат
Кое отговаря за децата, като цяло
Юпитер, Венера, Луна, връзка 1-5 домове, за жените
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2698 -: Април 16, 2022, 09:06:31 pm »
Да, възможно е;
По мои наблюдения децата харесват близнашката енергия, близка им е.

art7ess,
Аз съм с Асц. Близнаци, но К5 ми е в Дева-това пак е Меркурий, който е в Риби при мен в 11-ти дом. ЮЛВ-то ми е във Везни.

fortunades,

Цитат
Кое отговаря за децата, като цяло
Юпитер, Венера, Луна, връзка 1-5 домове, за жените

Рени,
Моите 1 и 5 домове са с управител Меркурий, както Арт каза, че има наблюдения за Близнаците.
Иначе Юпитер ми е в Овен(нали Овните са бебетата на зодиака или децата, не помня как ни оприличаваха), Венера и Луна в съпвад във Водолей, пак въздушна работа.

Сега вече си отговорих на този въпрос, за което Ви благодаря.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2699 -: Април 17, 2022, 07:56:22 pm »
Fortunades, аз знам за 11ти дом - децата на другите, включително осиновените от теб.  Може би в случая това трябва да погледнеш, да нямаш луна или упр 5ти дом там?
 Аз съм близнак, със стелиум лични планети в Близнаци и ми е много трудно с децата, луната ми е петодомна и въпреки това дребосъците не ме привличат и не знам как да се държа около тях. Но има логика пък те да ни харесват, нали уж близаците винаги оставали луди глави като деца.