Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440668 пъти)

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2925 -: Юли 30, 2022, 07:08:58 am »
Когато става въпрос да наблюдавам себе си е трудно, в момента вървят нещата по 9 - там има също стелиум от фактори, но 8 в част проучвания си е моята "локва". По-скоро в 9 Сатурн отлага и забавя нещата, давайки по 8 и връщайки дан по/към луната.
-
Може ли разяснение за триплицитетните управители? Трите планети дадени за всяка стихия са управители на трите дома съответно или се взема първата? А защо са останалите 2? Например Скорпион, т.е. вода в дневна карта, Венера ли е управител, на всички водни знаци ли? Или следващия Марс. А луната?
< питам по принцип, но и се чудя как и кой да посвие сърмите на един тронов Марс :( ) ^
« Последна редакция: Юли 30, 2022, 07:20:58 am от terrarossa »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2926 -: Юли 30, 2022, 09:23:33 am »
В дневна карта :
Огън- Слънце, Юпитер, Сатурн
Земя- Венера, Луна, Марсю
Въздух- Сатурн, Меркурий, Юпитер
Вода- Венера, Марс, Луна

В нощна карта :
Огън- Юпитер, Слънце, Сатурн
Земя- Луна, Венера, Марс
Въздух- Меркурий, Сатурн, Юпитер
Вода: Марс, Венера, Луна

Третият управител, като помощник, ако първите два не са в позиция да управляват дома.

Ако приемем, че един човешки живот продължава, средно, 75-80 г:
0-25 г, първият управител, показва как ще се развиват темите по дома
26-50 г-вторият
след 51 г- третият.
Пример: В нощна карта, домът със знак Скорпион, Марс е в заточение, делата в първите 25 г, на натива да са свързани с разрушения, разочарования, но ако Венера е на трон, не е изгорена, следващите 25 г, има възход.



„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2927 -: Юли 30, 2022, 09:45:43 am »
Хм, Марс в заточение в Скорпион, срещуположен знак на Овен или Марс на трон, стар управител на Скорпион? Венера в заточение в Скорпион (срещуп. Телец) или в Овен(срещуп. Везни)? И двата управителя в заточение в Скорпион излиза?.....

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2928 -: Юли 30, 2022, 10:07:18 am »
Хм, Марс в заточение в Скорпион, срещуположен знак на Овен или Марс на трон, стар управител на Скорпион? Венера в заточение в Скорпион (срещуп. Телец) или в Овен(срещуп. Везни)? И двата управителя в заточение в Скорпион излиза?.....
Марс е на трон в скорпион и овен. Рени е дала някакъв пример, не с твойта карта.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2929 -: Юли 31, 2022, 09:26:02 am »
Добро утро, Сафо, препрочитам си поста за трети път и се чудя кой кардинален знак стои срещу Овен :) и дали кръгът има 360 градуса? - и това го постигам с малко стрес и раздвояване на вниманието без упойващи вещества.  ;)
А иначе  уж войнът е възпитаван/подкрепян от аналитични сатурн и луна и изглежда логично, че в девата анализират, а Марс изпълнява, но ето че се случват и каши като горната.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2930 -: Август 03, 2022, 06:04:09 am »
В хорар,Венера сигн.на подарък е в близнаци.Какъв е подаръкът според вас? :)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2931 -: Август 03, 2022, 08:17:48 am »
Някой нов телефон, компютър, игра, часовник; книга, нещо за писане, гривна, украшение за китка...  ::)

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2932 -: Август 03, 2022, 09:49:35 am »
Книга? Пътешествие или поне излет?

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2933 -: Август 03, 2022, 10:49:42 am »
Имам въпрос за термите и по-специално за планетите, които са гранични:
Например планета 6,5 градуса към терма 0-6 ли се чита или следващата 7-10? Или проявява и двете в зависимост от условията?


<От 0 до 6 гр. принадлежат на Марс - лесно се разочароват и тревожат, сприхави, нестабилни, откровени, арогантни, с малко деца, но с много братя. С непостоянен късмет, избухливи, пътуващи в чужбина.

От 7 до 10 гр. принадлежат на Венера - щастливи в брака, благочестиви, обичани от всички, обичащи децата, богати, живеещи почтено>

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2934 -: Август 03, 2022, 11:50:30 am »
В хорар,Венера сигн.на подарък е в близнаци.Какъв е подаръкът според вас? :)

Давай картата. Любовен роман, семейна терапия  ;D Кой дом?
Но щом е подарък, вероятно е стандартно, както е писала Романтика - популярно комуникационно средство, гривна...
Искаше да ходите някъде за малко, екскурзийките третираш ли ги като подарък?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2935 -: Август 03, 2022, 03:54:42 pm »
Имам въпрос за термите и по-специално за планетите, които са гранични:
Например планета 6,5 градуса към терма 0-6 ли се чита или следващата 7-10? Или проявява и двете в зависимост от условията?
6,5 е седмия градус, дори да е 6 градуса и 1 минута, вече е в седми градус
https://astra.la/forum/index.php?topic=59.msg158623#msg158623

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2936 -: Август 03, 2022, 03:59:22 pm »
В хорар,Венера сигн.на подарък е в близнаци.Какъв е подаръкът според вас? :)
Какъв е въпросът, щом е хорар? И по кой дом определяш подаръците, защото Венера със сигурност управлява още един дом в картата, нали е управител на Телец и Везни? Дай картата, че така на парче...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2937 -: Август 03, 2022, 04:41:03 pm »
Романтика, Терароса, Люба, Акрукс, благодаря за включването. Страхотни попадения, ей така, без достатъчно информация. Бях любопитна, защото хорарът е за друго, не се споменава подарък. Но аз предположих, че ще има подаръци-телефон, парфюм, гривна, . И да.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2938 -: Август 03, 2022, 07:33:17 pm »
Имам въпрос за термите и по-специално за планетите, които са гранични:
Например планета 6,5 градуса към терма 0-6 ли се чита или следващата 7-10? Или проявява и двете в зависимост от условията?
6,5 е седмия градус, дори да е 6 градуса и 1 минута, вече е в седми градус
https://astra.la/forum/index.php?topic=59.msg158623#msg158623

Акрукс, благодаря, че ги проверявах преди време термите в моя натал и поне половината планети са "на калъч" и се чудех голямото зле ли съм, така ми е по-добре - усмихна ми се слънцето днес - не съм спечелила все още <от Икеа>, но до края на деня има още време... : :-*

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2939 -: Август 03, 2022, 09:03:30 pm »
Акрукс, благодаря, че ги проверявах преди време термите в моя натал и поне половината планети са "на калъч" и се чудех голямото зле ли съм, така ми е по-добре - усмихна ми се слънцето днес - не съм спечелила все още <от Икеа>, но до края на деня има още време... : :-*
И аз не съм спечелила от Икеа, а спечелилата не е за завиждане, вярвай ми! С безнадеждно болен мъж и с болно дете, ако ще цялата верига магазини да спечели, какво ни грее това?
Благодаря, че си ме прочела в другата тема! Все се заричам да не влизам тук и да споделям лични неща, амЪ