Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441078 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3165 -: Март 06, 2023, 08:00:06 am »
Да.
Дата, месец и година на раждане на един човек, познат на повечето от нас.
Три есенциално силни планети, като за Венера не е сигурно, зависи от часа на раждане.
С нея са 4 планети с достойнства.
Грешно се изразих, не го познаваме, но сме чели, гледали и чули за него.
« Последна редакция: Март 06, 2023, 08:10:12 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3166 -: Март 06, 2023, 10:45:30 am »
Bodra, точно това коментираме, есенцията няма кой да я бие, тя показва колко качествена е една планета в своите аналогии, останалите достойнства са случайни и те могат да подкрепят, те дават количество. Във времената, когато са наложени тези качества  на планетите за морал, нравственост, почит, ние сега ги четем буквално. Много нативи нямат есенциално добре поставени планети. И ?
Ето пример :Венера в своята природа е добра. Но, е управител на 8 ми дом и е в знак на своето заточение- пак ще те убие, но с условието, че е защитила честта си. Венера е  в своята обител, управител на 8 ми дом- пак ще те убие, но по деликатен, естетичен начин . Е, това, как ще го тълкуваме- като почтено или не ?
Марс в Овен управител на 12 дом -джентълменът, който краде от богатите и дава на бедните или малефикът с добри обноски. Тук има ли почтенност или не ? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3167 -: Март 06, 2023, 04:47:04 pm »
Горната карта с четирите есенциално силни планети е на Г.Семерджиев и на още хиляди,родени на този ден,така че,внимание със силните планети,защото силата им може да е в негативна посока.Пример е Хитлер,асц Везни и Венера в телец,на трон,7ми дом.Toй е нощно раждане,а Венера като нощна планета е добре поставена над хоризонта,силна ,ъглова,в собствен дом,нищо ,че е ретроградна,нали е Венера все пак.Но,точен съвпад Марс .......
« Последна редакция: Март 06, 2023, 05:00:51 pm от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3168 -: Март 06, 2023, 05:27:17 pm »
Горната карта с четирите есенциално силни планети е на Г.Семерджиев и на още хиляди,родени на този ден,така че,внимание със силните планети,защото силата им може да е в негативна посока.Пример е Хитлер,асц Везни и Венера в телец,на трон,7ми дом.Toй е нощно раждане,а Венера като нощна планета е добре поставена над хоризонта,силна ,ъглова,в собствен дом,нищо ,че е ретроградна,нали е Венера все пак.Но,точен съвпад Марс .......
При Хитлер има и положителна изява на троновата Венера У1 - бил е художник, добър при това, обичал е изкуството, възродил е олимпийските игри, възродил е и Германия, която е затъвала през 30те, но както се казва "Пътят към Ада често е постлан с добри намерения."

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3169 -: Март 06, 2023, 05:53:43 pm »
Акрукс,да.В картата му обаче,въпреки силната Венера,Марс е упр.на хороскопа.Краен диспозитор на всички планети.Нощна планета,над хоризонта,в ъглов дом,но в заточение.
Въпросът е дали е почтен човек.

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3170 -: Март 06, 2023, 06:35:15 pm »
Благодаря, Рени, разбрах те и смятам, че си права. Може би аз не се изразих правилно, но говорим за едни и същи неща. Силна планета, която управлява силен дом, ще даде едни резултати, а когато управлява слаб дом - ще даде други резултати. Разликата е в знакът, който слагаме ние, човеците - плюс или минус. Иначе абсолютната стойност е една и съща. Т.е. планета в падение също би могла да бъде един вид силна, нали така? Всичко е в нашите човешки представи...
Аз лично свързвам почтеността с Юпитер, не с Венера.
По повод картата на Хитлер... Нека да допълня, че неговата тронова Венера е управител на 8 и 12 домове, което автоматично означава, че човекът ще търпи негативи по тези теми. Това не означава, обаче, че не е почтен. Още повече, че почтеността е понятие, което всеки разбира по свой начин. Италианската мафия е прочута също със своята почтеност и своя етичен кодекс, нали така... Друго, Марс все пак е малефичен по своята природа, така че един съвпад с Венера със сигурност ще отнеме от силата й. Обърнете внимание, обаче, че Юпитер е в падение и е в съвпад със заточена Луна. Според мен тук ключът от бараката се крие в Луната.
И последно, аз съм начинаещ, както казах, но не смятам, че е работа на астролозите да определят дали един човек е почтен или не. Човекът е такъв, какъвто го е създал Бог, Вселената... Изначално целта на астрологията и задачите на астролозите са по-различни.
« Последна редакция: Март 06, 2023, 06:40:37 pm от Bodra »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3171 -: Март 06, 2023, 06:51:30 pm »
Акрукс,да.В картата му обаче,въпреки силната Венера,Марс е упр.на хороскопа.Краен диспозитор на всички планети.Нощна планета,над хоризонта,в ъглов дом,но в заточение.
Въпросът е дали е почтен човек.
Венера е управител на хороскопа, след като АС е Везни; Марс не е диспозитор на всичките му планети:
Слънце в Телец – диспозитор Венера, която е в Телец
Луна в Козирог – диспозитор Сатурн в Лъв – краен диспозитор Венера
Меркурий в Овен – диспозитор Марс в Телец, краен диспозитор Венера
Венера в Телец - на трон
Марс в Телец, диспозитор Венера
Юпитер в Козирог – диспозитор Сатурн в Лъв - диспозитор Слънце в Телец, краен диспозитор Венера
Сатурн в Лъв – диспозитор Слънце, краен диспозитор Венера
Уран във Везни - диспозитор Венера в Телец, краен диспозитор Венера
Нептун в Близнаци - диспозитор Меркурий в Овен – диспозитор Марс в Телец - краен диспозитор Венера
Плутон в Близнаци –  диспозитор Меркурий в Овен – диспозитор Марс в Телец - краен диспозитор Венера
 https://www.astro.com/tmpd/cjyxfileMEt78V-u1367607623/astro_2atw_adolf_hitler.58191.157876.png

 почтѐн — прилагателно име (тип 76)
Значение
почтѐна, почтѐно, мн. почтѐни, прил.
1. Който заслужава почит, внушава почит. Почтен човек.
2. Приличен, морален, пристоен.

Сафо, почтеността не е константа, че да я търсим в натала, днес може да си издигнат и уважаван човек , а утре да те разпнат на кръста, нали планетите се движат, прогресират, взаимодействат си с наталните, Слънцето му управлява МС (престижа) - в 7д. се е нуждаело да блести сред съмишлениците , да бъде подкрепян

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3172 -: Март 06, 2023, 07:30:46 pm »
Акрукс,прави си,объркала съм крайният диспозитор,гледах упр.по триплицитет на въздушните е Меркурий за нощно раждане .И да,съгласна съм и за почтенността,зависи от времето ,епохата и т.н

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3173 -: Март 06, 2023, 07:34:12 pm »
Благодаря, Рени, разбрах те и смятам, че си права. Може би аз не се изразих правилно, но говорим за едни и същи неща. Силна планета, която управлява силен дом, ще даде едни резултати, а когато управлява слаб дом - ще даде други резултати. Разликата е в знакът, който слагаме ние, човеците - плюс или минус. Иначе абсолютната стойност е една и съща. Т.е. планета в падение също би могла да бъде един вид силна, нали така? Всичко е в нашите човешки представи...
Аз лично свързвам почтеността с Юпитер, не с Венера.
По повод картата на Хитлер... Нека да допълня, че неговата тронова Венера е управител на 8 и 12 домове, което автоматично означава, че човекът ще търпи негативи по тези теми. Това не означава, обаче, че не е почтен. Още повече, че почтеността е понятие, което всеки разбира по свой начин. Италианската мафия е прочута също със своята почтеност и своя етичен кодекс, нали така... Друго, Марс все пак е малефичен по своята природа, така че един съвпад с Венера със сигурност ще отнеме от силата й. Обърнете внимание, обаче, че Юпитер е в падение и е в съвпад със заточена Луна. Според мен тук ключът от бараката се крие в Луната.
И последно, аз съм начинаещ, както казах, но не смятам, че е работа на астролозите да определят дали един човек е почтен или не. Човекът е такъв, какъвто го е създал Бог, Вселената... Изначално целта на астрологията и задачите на астролозите са по-различни.
Бодра,а каква е работата на астролозите?
Аз не съм астролог,но съм любопитна и искам да мога да определя до колко мога да се доверя на даден човек.Въпросът ми,вероятно ти се струва непочтен,но аз не съм почтена.
« Последна редакция: Март 06, 2023, 07:40:57 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3174 -: Март 06, 2023, 07:53:11 pm »
Дайте пример от днешно време,човек,който е достоен за уважение,морален и т.н,познат в обществото.Аз се сещам за някои.Например:Стоянка Мутафова,Лили Иванова.
« Последна редакция: Март 06, 2023, 07:57:45 pm от Сафо »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3175 -: Март 07, 2023, 01:21:01 am »
Сафо е посочила уважавани и харесвани от мен творци на почтена възраст, ала мнението на баба ми например и за двете далеч не е такова. С две думи е по-лесно да определиш като достоен някой след сатурнов възврат, за по-сигурно втори, от колкото преди него.
Извън въпроса какво е определението за почтен е интересно това теоретично правило за есенциалните планети как се реализира в конкретни личности, лидери и водачи от миналото и съвремеността в различни области на живота и как са се проявили тези идеални условия по есенциално силните планети с конкретни примери? Какво се случва ако идеалните условия са нарушени по един пункт, по два пункта - планетата е есенциални силна но не е "в свои води" по терма или фас или секта,  триплицитет? До къде е възможно реално да се изчисли попадането на бързите планети до ниво фас например? Обратно, какво се случва с личности с много планети в падение - доколкото помня дъщерята на Мадона например?
« Последна редакция: Март 07, 2023, 01:28:18 am от terrarossa »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3176 -: Март 07, 2023, 05:02:47 am »
terrarossa,точно това имах предвид,вероятно ние гледаме с различни очи всеки човек,според нашата си ценностна система.Двете жени,които споменах ,са уважавани като творци,прославили България,тук не дълбаем за личностни качества ,не ги познаваме от първо лице.Познати лица от екрана,в обществото,с награди,допринесли за популяризирането на искуство и т.н.
Аз познавам двама почтени хора,според моята преценка,от старата генерация,честни,морални,никога не са злословили дори, срещу никой,спазвайки всички закони на обществото и на бога(божите заповеди),семейни ценности и т.н,но тези хора не са популярни.Те са почитани и уважавани от тяхното си малко общество.
Това,че Хитлер бил почтен човек,не мога да приема.
Въпросът ми беше продиктуван точно заради това:Мой познат ми казва за еди кой си ,че е почтен човек,но той не знае за неговите непочтени постъпки,или може би ги приема.Лъжата,измамата,манипулацията,кражбата,са част от неговият живот,не мога да нарека такъв човек почтен,въпреки твърдението,“че той се е поправил“.


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3177 -: Март 07, 2023, 09:57:35 am »
Bodra, работа на астролога е да определи, дали натива е почтен или не.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3178 -: Март 07, 2023, 09:59:16 am »
akruks, това че, Венера е управител на Асцендента, не я прави  управител на хороскопа, може да е претендент само. Различно е.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3179 -: Март 07, 2023, 10:02:01 am »
Силна планета не е равна на добра планета.
Слаба планета не е равна на лоша планета.

Венера в Овен в 10 дом- не е добра, но силна.
Марс в Скорпион в 3 дом- добър, но слаб .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“