Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440726 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3390 -: Септември 11, 2023, 07:58:49 am »
Венера е сигнификатор на целувките/целуването.Кой обича да се целува?Какви аспекти на Венера трябва да има натива,слаба,или силна?Какво мислите по въпроса?Само Венера ли?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3391 -: Септември 11, 2023, 10:01:49 am »
Целуването е естествен стремеж на близост и натурален източник на ендрофини. Майката инстинктивно целува рожбата като наследство от близането на животните - увереност, че рожбата е добре и да бъде добре.
Кой обича да се целува? Онзи,който е целувам, защото така е свикнал и другия, който не е целуван, за да си навакса. И тук отговорът е като при всяко друго - кой става акушер? Силният Плутон или слабия? И двата стават, според зависи.
Слабата Венера е грозна, невзрачна, незабележима, нелюбима и в тази връзка може да бъде голяма целувачка, за да запълни ямата. Силната Венера привлича и искаме да я целуваме, тя на това е свикнала.
Кой не обича да целува и да бъде целуван? Аз бих потърсила някоя травма от крива Луна. Удряни емоции, които са ме повредили.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3392 -: Септември 11, 2023, 11:12:20 am »
Люба,интересни разсъждения.
Майка обича да целува,непрекъснато,за добър ден и чао.При нея Венера и Луна съвпад в дева ,опозиция Юпитер.
Аз не обичам.Нямам и база за сръвнение.Първата целувка в техникума ,на 16г.бях и момче от по-горните курсове ме награби на една бригада.Такова отвръщение изпитах,огромно.Все едно си изсипа всички лиги в устата ми.Разбира се,целувам се,правя всички неща в сексуално/еротичен план с брачния партньор.Но някак не изпитвам нужда и не ми допада.
Вероятно е от Луната в 1ви.В хармоничен аспект със Слънце,но в квадрат с Плутон в 5ти.
Венера в риби,в критичен градус .Венера е най-аспектирана планета.В собствена терма,
 знаков квадрат с Луна.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3393 -: Септември 12, 2023, 05:39:41 pm »
Лични планети, упр. на хороскопа в места, където Венера има достойнства и същите да имат аспекти, защото без аспект няма действие.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3394 -: Септември 12, 2023, 06:43:17 pm »
Лични планети, упр. на хороскопа в места, където Венера има достойнства и същите да имат аспекти, защото без аспект няма действие.
Рени,при мен Сатурн като трипл.упр на 1ви е в телец(не е лична планета),но е упр.на хороскопа. ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3395 -: Септември 12, 2023, 07:12:44 pm »
Сафо, Сатурн ъглов ли е, за да има претенции да е управител на хороскопа ? Със сигурност е триплицетен управител на Асц. Ако вижда лични планети или Асц в Скорпион, Лъв, Водолей, Козирог, Дева, Риби, Рак и една от тях е Венера, ще търсиш някаква тип близост но не на тактилно, интимно ниво, защото това е Сатурн, той не допуска близо до себе си, дистанциран е, но може да придаде поквара, похот, ако вижда Венера, Марс, Луна, АСц, и е извън секта, в нещастен дом, без достойнства.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3396 -: Септември 12, 2023, 10:01:45 pm »
Рени,благодаря!Значи Сатурн не е упр.на хороскопа.В една програма преди време ми излизаше той(автоматично).В 12 дом,вижда Венера ,Юпитер,Слънце,Меркурий,но не и асц.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3397 -: Септември 14, 2023, 10:15:46 am »
Сафо, ти, обичаш ли да се целуваш ? Венера при теб има достойнства.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3398 -: Септември 14, 2023, 10:20:56 am »

Слабата Венера е грозна, невзрачна

Люба, дай,  някакъв снимков материал на статуя на Венера, където е грозно изобразена.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3399 -: Септември 14, 2023, 10:29:46 am »
Сафо, ти, обичаш ли да се целуваш ? Венера при теб има достойнства.
Вече не.Но и на младини не бях  по целувките.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3400 -: Септември 14, 2023, 10:51:15 am »
Значи Венера трябва да има връзка по някакъв начин с у1, у хороскопа, за да може целуването да ни доставя удоволствие, да ни радва. Колкото по-силна е връзката, толкова повече ще ни радва този тип близост и израз на споделени чувства.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3401 -: Септември 20, 2023, 07:27:31 pm »
Здравейте,
Интересувам се, кое отговаря на това колко е висок прага на болката в тялото? Или болката като цяло?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3402 -: Септември 20, 2023, 07:42:08 pm »
 fortunades, Меркурий и връзката му с Асц, Светилата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

brief

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3403 -: Септември 21, 2023, 12:09:05 pm »
 Здравейте!
 Задавам 2  въпроса, провокирани от предстоящите затъмения по оста овен-везни. Искам да попитам според вас какви възможни събития може да донесе транзит на ЮЛВ през 7 дом за човек, който преминава през нодално завръщане, а ЮЛВ е и в съвпад с неговите Слънце, Луна,Меркурий и Венера? Напоследък лунните възли са тема, която ми е много интересна  (дори и разглеждани в синастрия). Четох, че в синастрията действат като магнит за двама души и трудно се отделят един от друг, но знам, че и Сатурн действа като лепило, та по този повод в синастрия аспектите на Сатурн ли са по-силни или тези на възлите, въпреки че те не са физическо тяло, а математическа точка? Благодаря!   :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3404 -: Септември 22, 2023, 05:05:09 am »
Здравейте!
 Задавам 2  въпроса, провокирани от предстоящите затъмения по оста овен-везни. Искам да попитам според вас какви възможни събития може да донесе транзит на ЮЛВ през 7 дом за човек, който преминава през нодално завръщане, а ЮЛВ е и в съвпад с неговите Слънце, Луна,Меркурий и Венера? Напоследък лунните възли са тема, която ми е много интересна  (дори и разглеждани в синастрия). Четох, че в синастрията действат като магнит за двама души и трудно се отделят един от друг, но знам, че и Сатурн действа като лепило, та по този повод в синастрия аспектите на Сатурн ли са по-силни или тези на възлите, въпреки че те не са физическо тяло, а математическа точка? Благодаря!   :)
възлите са фиктивни точки, не са небесно тяло, че да действат енергийно и разбира се, че Сатурн и аспектите му са по-силни и действат няколко години в доста случаи... Възлите по транзит са показалец – показват в кой дом би могло да се очакват събития
с моите набори имам еднаква нодална ос, пък не сме залепени съучениците ми един за друг  ;D