Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441292 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3405 -: Септември 28, 2023, 11:19:18 pm »
Brief, първо наталната карта-там възлите как са разположени и какви аспекти правят. При синастрия-да, играят роля когато са макс до градус в съвпад и то най-вече с асц, евентуално и лични планети

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3406 -: Септември 29, 2023, 12:43:12 pm »
Brief, първо наталната карта-там възлите как са разположени и какви аспекти правят. При синастрия-да, играят роля когато са макс до градус в съвпад и то най-вече с асц, евентуално и лични планети

Papy, този съвпад на нодалните оси или нодалните оси с Асц. се води положителен, нали? Интересувам ме съвпад на около 1 градус на  Асц. на жена със северния лунен възел на мъж, който е в абсолютно точен съвпад с неговия Десц.?  Защо тези съвпади носят толкова притеснения за жената?
« Последна редакция: Септември 29, 2023, 12:56:59 pm от terrarossa »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3407 -: Септември 29, 2023, 11:23:31 pm »
Не може цяла синастрия да се сведе до един съвпад с възел. Тук ако разбирам правилно мъжът има съвпад на нодалната ос с асц/десц, това ще му е водеща тема в живота и ако жената според наталната карта е някоя ревнива-как да стане. Или обратно (в случая по-вероятно)-той си е един егоист, който чудесно се справя и сам, но няма нищо против приятна компания, пък жената иска да е в центъра на света му. Е, сега да питам-по този единствен показател колко мога да преценя каква е жената, какъв е мъжът, и какво общо имат? Винаги първо наталната карта

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3408 -: Септември 30, 2023, 08:01:51 am »
Аз разбирам, че те имат обърнати оси асцендент - десцедент, нали така?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3409 -: Септември 30, 2023, 08:03:05 am »
Не може цяла синастрия да се сведе до един съвпад с възел. Тук ако разбирам правилно мъжът има съвпад на нодалната ос с асц/десц, това ще му е водеща тема в живота и ако жената според наталната карта е някоя ревнива-как да стане. Или обратно (в случая по-вероятно)-той си е един егоист, който чудесно се справя и сам, но няма нищо против приятна компания, пък жената иска да е в центъра на света му. Е, сега да питам-по този единствен показател колко мога да преценя каква е жената, какъв е мъжът, и какво общо имат? Винаги първо наталната карта
Papy, много точно си го казала - различни вселени, плюс това забелязах как съм пропуснала  другия съвпад с тази синастрия - южният лунен възел на жената в съвпад на под 0,5 градуса с екзалтираната Венера в Риби на мъжа, докато женската Венера е в Скорпион :)
-
И още мое допълнение в темата с лунните възли по различен казус - моят лунен възел в точен съвпад 0,10 градуса със Сатурн на съпруга ми - тегаво :). Миналата година една лунация го активира, заедно с точния съвпад на моята луна с негов Юпитер, който е на около 3 градуса в съседство - печат на щастието по Шестопалов, изглежда при всякакви трудности имам усещане за щастие с него :(.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3410 -: Септември 30, 2023, 08:10:09 am »
Brief, първо наталната карта-там възлите как са разположени и какви аспекти правят. При синастрия-да, играят роля когато са макс до градус в съвпад и то най-вече с асц, евентуално и лични планети

Да Terry, съвпад Асц. жена + Десц. мъж, плюс съвпад на тези огледални оси с нодалните оси на мъжа (северен лунен възел съвпад Десц. при мъжа), а също и съвпад южен лунен възел на жената с Венера на мъжа, а също и съвпад на светила на мъжа и жената на ок. 1,5 градуса в тригон със светило на мъжа. Разбира се има и други аспекти, например двата малефика на мъжа квадрат с нейното слънце.

(коригирано)
« Последна редакция: Септември 30, 2023, 05:14:00 pm от terrarossa »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3411 -: Септември 30, 2023, 08:27:32 am »
Тоя наистина е хубостник с нодална ос по асцендент десцедент и съвпад марс Сатурн - последният в кои знаци е? И като пишеш не се разбира съвпадате с коя част от нодалната ос са.

Frankly, my dear, I don't give a damn.

brief

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3412 -: Септември 30, 2023, 11:24:05 am »
Не може цяла синастрия да се сведе до един съвпад с възел. Тук ако разбирам правилно мъжът има съвпад на нодалната ос с асц/десц, това ще му е водеща тема в живота и ако жената според наталната карта е някоя ревнива-как да стане. Или обратно (в случая по-вероятно)-той си е един егоист, който чудесно се справя и сам, но няма нищо против приятна компания, пък жената иска да е в центъра на света му. Е, сега да питам-по този единствен показател колко мога да преценя каква е жената, какъв е мъжът, и какво общо имат? Винаги първо наталната карта
Колко добре описа гаджето на една от близките ми приятелки … стелиум във везни (натален съвпад с ЮЛВ) и асцендент овен. Този стелиум прави съвпад с нейния СЛВ. Сатурн в нейната карта е слаб (овен) и прави опозиция на стелиума му+съвпад с негов СЛВ. Имат 10 години разлика,  съответно  и възлите са в опозиция. Навсякъде  в интернет има захаросани описания колко е невероятна връзката, в която са намесени  възлите, а гледайки я отстрани не бих си го и помислила. Караници, критика и раздели през 2 месеца. При разглеждане на синастрия възли в опозиция не би ли означавало, че хората генерално отиват в различни посоки на живота? Ще ми бъде интересно да проследя как ще премине за тях следващата 1 година. В последната ми връзка ЮЛВ на бившия ми приятел беше в съвпад с асцендента ми - ами не беше приятно, чувствах се изтощена в течение на времето. Сякаш буквално ми се изцеждаше енергията и не бях себе си.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3413 -: Септември 30, 2023, 11:58:37 am »
Всъщност за опозиция на нодална ос в синастрия пишат хубави работи - един вид тоя от дето идва другия там отива и връзката може да е ползотворна.
Кофти варианта е квадратура на нодалните оси - тогава наистина всеки е с различна програма и път. Имам такъв аспект с майка ми, абсолютно точен.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3414 -: Септември 30, 2023, 05:19:19 pm »
Тоя наистина е хубостник с нодална ос по асцендент десцедент и съвпад марс Сатурн - последният в кои знаци е? И като пишеш не се разбира съвпадате с коя част от нодалната ос са.

Terry, коригирах си горния пост, но за всеки случай -
съвпад 1: Асц. (ж) -Десц. (м) - Сев. лунен възел (м) - точни
съвпад 2: южен лунен възел (ж) - Венера (м) - точен
съвпад 3: Сатурн и Марс (м) в рак, широк 5 градуса.
Мъжът е теле.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3415 -: Септември 30, 2023, 05:26:18 pm »
В последната ми връзка ЮЛВ на бившия ми приятел беше в съвпад с асцендента ми - ами не беше приятно, чувствах се изтощена в течение на времето. Сякаш буквално ми се изцеждаше енергията и не бях себе си.
brief, да наистина Асц  дали в съвпад с южен или северен възел (като дадената династия) явно не всичко е цветя и рози, а повече уроци житейски..... Благодаря за споделения опит, а как се чувстваш след приключване на тази връзка -облекчена, свободна предполагам?

brief

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3416 -: Септември 30, 2023, 05:52:29 pm »
Terrarossa, бих казала облекчена, но и “белязана”. И неговите, и моите възли са по оста асц-десц, но връзката приключи малко след като Уран влезе в моя 7 дом. Доста време мина. Нещо интересно, което си спомних сега - моята нодална опозиция започна през октомври 2021 г. и след първото затъмнение той ме потърси с желание да се съберем, но пък аз не исках. Някъде бях чела, че затъмненията в ъглови домове винаги започват така - с нещо/някого от миналото.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3417 -: Октомври 07, 2023, 09:12:22 am »
Не зная дали въпросът е за тази тема, за нашумелите AI, които претендират за "антропоморфност", човешки черти уж.
Например chat gpt 3 е "пуснат" на 30 ноември миналата година, за разглеждане на астрологична картина карта тип събитие или хорар подхожда в случая, нали?
« Последна редакция: Октомври 07, 2023, 09:17:10 am от terrarossa »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3418 -: Октомври 07, 2023, 11:41:59 am »
Ако това му е датата на пускане, то си е рождена дата, тип натална. Вече с часа по-сложно, но на принципа на елекциите може да се предвиди докъде ще стигне.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3419 -: Октомври 08, 2023, 08:17:08 am »
 Ако се разровя, може би и час на пресконференцията ще излезе. Но като гледам с този съвпад на Меркурий и Венера в Стрелец е търсена "очароваща комуникация".