Автор Тема: Новолуние 11 декември 2015г.  (Прочетена 12947 пъти)

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Новолуние 11 декември 2015г.
« Отговор #30 -: Декември 12, 2015, 11:21:18 pm »
Отиди, така ще се помириш със себе си и своите съмнения относно уменията ти в тази посока, но без да залагаш прекалено много на това. Юпитер у СЛВ е квадрат към Новолунието, но пък Марс е в секстил, а ретро Уран тригон, последният е този, който възбужда импулса, но сякаш посоката все още я няма. :)

Отидох, превеждах пред над 200 души, пак ще ме викат. Понеже северният ми възел е в края на трети дом, затова все съм си мислела, че вероятно трябва да чета по-скоро нещата за 4 дом, но след като първият ден на това новолуние, което е в точен съвпад със северния ми възел, препредавах информация и общувах с доста хора, може би северният възел ми се отнася твърдо само за 3 дом?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Новолуние 11 декември 2015г.
« Отговор #31 -: Декември 13, 2015, 08:37:10 am »
На колко градуса е от ИЦ?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Новолуние 11 декември 2015г.
« Отговор #32 -: Декември 13, 2015, 12:02:01 pm »
И при мен, както и при Eaglet, новолунието е в съвпад със СЛВ и квадрат с Юпитер, но моят е разходящ на 2 градуса. Това се случва в пети дом и почти на К6. Случката от вчера е опит на моя приятелка да ме сватоса с мъж, чието слънце е в точен съвпад с моя СЛВ. Другия аспект го тълкувам, като пореден неуспех с лечението ми.

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Новолуние 11 декември 2015г.
« Отговор #33 -: Декември 13, 2015, 01:07:37 pm »
На колко градуса е от ИЦ?
На 3 градуса е от ИЦ, не ми е правена ректификация и затова все се колебая къде да го мисля този възел, че е.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 11 декември 2015г.
« Отговор #34 -: Декември 13, 2015, 04:16:19 pm »
Отидох, превеждах пред над 200 души, пак ще ме викат. Понеже северният ми възел е в края на трети дом, затова все съм си мислела, че вероятно трябва да чета по-скоро нещата за 4 дом, но след като първият ден на това новолуние, което е в точен съвпад със северния ми възел, препредавах информация и общувах с доста хора, може би северният възел ми се отнася твърдо само за 3 дом?

 :08:

Eaglet,  Слънчевото затъмнение от месец септември в 1-ви  или 12-ти дом  ли ти попада и какви аспектите какви са към натални или прогресвини планети ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 11 декември 2015г.
« Отговор #35 -: Декември 13, 2015, 06:19:09 pm »
Отидох, превеждах пред над 200 души, пак ще ме викат. Понеже северният ми възел е в края на трети дом, затова все съм си мислела, че вероятно трябва да чета по-скоро нещата за 4 дом, но след като първият ден на това новолуние, което е в точен съвпад със северния ми възел, препредавах информация и общувах с доста хора, може би северният възел ми се отнася твърдо само за 3 дом?

Ако възела е на куспидата на 3/4 се смята в 3-ти - заради обратното им движение.

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Новолуние 11 декември 2015г.
« Отговор #36 -: Декември 13, 2015, 06:47:36 pm »
:08:

Eaglet,  Слънчевото затъмнение от месец септември в 1-ви  или 12-ти дом  ли ти попада и какви аспектите какви са към натални или прогресвини планети ?

В 12 дом, но пак на три градуса до асцедента. Давало е квадрат към северния възел и може би опозиция към Юпитер в 6 дом - 4 градуса има разлика, не е точен аспектът.

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Новолуние 11 декември 2015г.
« Отговор #37 -: Декември 13, 2015, 06:57:29 pm »
Ако възела е на куспидата на 3/4 се смята в 3-ти - заради обратното им движение.

Тази логика ми убягваше до сега, благодаря ти.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Новолуние 11 декември 2015г.
« Отговор #38 -: Декември 16, 2015, 05:57:23 pm »
Съвпад Сатурн - У6, разположен в края на 4 и началото на 5дом; куинконс Слънце, тригон АЦ и тригон Юпитер.
Вероятно ще се занимаваме с коледните тържества в градината.

И още - колегите организират купон, на който категорично отказах да ходя. (защо нямаме емотка, дето повръща, че като пиша за тях и ми се повдига?) и все още не сме отпразнували 8 декември.  ;D
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 11 декември 2015г.
« Отговор #39 -: Декември 16, 2015, 06:29:11 pm »
Забелязах, че при мен желанията от предишния списък /скорпионско новолуние/ започват да се реализират в рамките на следващото новолуние, т.е. непосредствено след стрелешкото имаше раздвижване по точките от миналия списък.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Новолуние 11 декември 2015г.
« Отговор #40 -: Декември 16, 2015, 08:27:21 pm »
Аз си намерих желанията от миналото новолуние, които бях забутала някъде си  :012: Обаче не видях някое да е започнало да се сбъдва  :93:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 11 декември 2015г.
« Отговор #41 -: Декември 16, 2015, 08:41:14 pm »
Много е важно как формулираш всяко едно желание. Ако има някакво противоречие, трудно би се сбъднало по начина, по който си го представяш. В миналия списък бях написала "да си намеря работа до края на годината, при свестни хора". Тогава кандидатствах в един образователен център, много ми хареса представянето им, аз също пасвах идеално на длъжностния профил. Никой не ми се обади. Но месец по-късно неочаквано дойде предложение от друго място. Изглежда, че има някаква връзка и с колектива, с хората, сред които евентуално ще работя. Фирмата може да е стабилна, а колективът да не струва /като хора, не като професионалисти/ или просто да не е подходящ за мен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 11 декември 2015г.
« Отговор #42 -: Декември 16, 2015, 09:07:23 pm »
Аз си избирам от формулираните от Спилър и при мен има добра реализация, но мисля, че и Луната ми е силна в картата и това мисля не е без значение :) Следвам всички инструкции, предстои ми най-силния период, според книгата - трябва да формулирам няколко много важни желания, за да е по-силна енергията към тях :) Вероятно за здраве и семейството :)
Над силата е само умението да я владеем!

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Новолуние 11 декември 2015г.
« Отговор #43 -: Декември 26, 2015, 03:40:20 pm »
Ако възела е на куспидата на 3/4 се смята в 3-ти - заради обратното им движение.

По това новолуние в първия му ден превеждах, а на втория и третия ден получих пари от преводи и поръчах и платих дограмата на цялата къща.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 11 декември 2015г.
« Отговор #44 -: Декември 26, 2015, 06:01:56 pm »
На 3 градуса е от ИЦ, не ми е правена ректификация и затова все се колебая къде да го мисля този възел, че е.
В 3д си е, според изнесената от теб информация с какво се препитаваш- в този случай ЮЛВ е в 9д, с чуждия език си на "ти" от миналото  :)
Може лесно да провериш, как се тълкуват възлите по знак и по дом, тълкуванията им ще те насочат с точност.
При мен нодалната ос е на градус от К5/К11, като попада в 5-ти/11-ти дом и всичко по тях съответсва за тези домове, а не за 4-ти или 10-ти, макар да се движат наобратно възлите.
« Последна редакция: Декември 26, 2015, 06:04:09 pm от akruks »