Автор Тема: Седмични карти таро  (Прочетена 89399 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Седмични карти таро
« Отговор #345 -: Март 06, 2016, 04:26:34 pm »
За Флорка. :58:

Висшият жрец              Асо мечове                 Деветка пентакли

Флорка, да не обмисляш някакво обучение, да искаш да започнеш нещо ново за теб, което да ти носи авторитет? Ще искаш да подредиш приоритетите си и може да се водиш от стари свои модели. Или да срещнеш човек с високо положение, който да ти даде идея, да имате комуникация. Ти по-скоро ще проявиш желание да защитиш своите виждания, може да се опиташ да снемеш нечия корона от главата в името на новото, да разчупиш традицията. В край нса седмицата ще си удовлетворена и ще искаш да се наслаждаваш на фините неща - да слушаш музика, да почетеш хубава книга. Време за теб и твоите удоволствия. Да не обмисляш разходка сред природата?

Седмицата се характеризира с една дума -работа, с две думи-много работа. Дори и вчера се трудих  :012: Имах една различна работа няколко дни, много блъскане и стрес, но накрая получих и бонус. Имаше и нови запознанства, най -вече с нови колеги, почти всичко на проф. основа. Накрая седмицата поне завърши добре финансово. Точно на деня на слънчевото затъмнение  (без да е планувано), ще посещавам адвокат по един въпрос. Затъмнението ми се пада в 9 ти натален другата седмица, много буквално. А срещата се уговори тази седмица , преди няколко дни.

Последната карта е Седмица чаши. Явно ще си много разпиляна в различни начинания или чувства. Използвай енергията си разумно.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Седмични карти таро
« Отговор #346 -: Март 06, 2016, 04:35:16 pm »
За Павла.

Смъртта        Висшият жрец          Принцеса на чашите/Паж чаши

Павла, много...трансформиращи карти. През тази седмица ще имаш нужда да направиш промени, които са свързани с усещането, че нещо не е живо. В началото на седмицата ще ти е трансформиращо, може и малко болезнено. Да усещаш, че си загубила главата си. Или сама да пожелаеш да "обезглавиш" нещо, което те разболява. При теб тази символична смърта ще е свързана с мъдрост, нещо ще си отсяла след катарзисни преживявания. Ще ти се иска да създадеш ред отново, да се почувстваш стабилна. Да имаш власт над случващото се. Много символични карти. На Висшият жрец има две реки, които се вливат една в друга. Или една река, която се разделя на два притока. Дали ще събираш, дали ще разделяш... Може да "стъпиш" на някакъв документ, който ти дава права. В край на седмицата може да загърбиш твърдостта и да се отдадеш на чувства. Ще си по-състрадателна, но и доверчива. Емоциите ще те владеят. Ще си в контрастни настроения - да вървиш напред бавно, но упорито. Да заложиш на женствеността, красотата, на добродетелите. Може да усещаш някакви трепети в стомаха си - пеперуди.

Последната карта е Умереността.

Може да си имала нещо, което да те е правило вулканична, да изригваш. Но сякаш ще съумееш да го прекараш през разума си. И ще се стремиш да съчетаеш нещо, чувства и темперамент, емоция и действие. Балансирането и дипломацията ще са ти важни през седмицата.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Седмични карти таро
« Отговор #347 -: Март 06, 2016, 04:59:26 pm »
За Тренди.

Осмица мечове              Деветка чаши          Кралица мечове

Тренди, да не се чувстваш притисната от нещо? Сякаш няма изход - да се чувстваш притисната до стена, а срещу теб недобронамерени хора. Може да падне някоя сълза от безсилие. В началото на седмицата няма да ти е много добре. Но не страдай от липса на вяра в себе си. Дори да не знаеш в коя посока да вървиш или да си мислиш, че си в задънена улица. Това ще се промени, може и след събиране с повече алкохол, повече емоции. Може там да срещнеш някой духовен човек, който има много добродетели. Или вярва в нещо особено, нещо бяло. В край на седмицата ще си настроена много по-уверено в себе си. Дори да си самостоятелна, ще се справиш със задълженията си или трудни ситуации.  Може да свалиш някой мъж/човек от пиедестала, на който си го поставила.

Последната карта е Деветка жезли.

Да не отразяваш нещо, което е свързано със затворен човек - има отношение с убийство? Върти ми се на усета, че може да се занимаваш с  нещо подобно, извършено от някаква заблуда, грешни вярвания. Ще ти се иска да се излекуваш от раните, които другите са ти нанесли и може да се оттеглиш на сигурно място. Но след като се справиш с предизвикателствата пред себе си.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Седмични карти таро
« Отговор #348 -: Март 06, 2016, 06:10:19 pm »
За Стар.

Деветка жезли             Крал пентакли            Принцеса на мечовете/Паж мечове

Малко противоречива ми се вижда тази седмица. В началото ще си по-предпазлива и ще пазиш енергията си. Може да се опитваш да скриеш притежанията си, уменията си, оръжието си. Но това е твоето време за обмисляне на стратегия. Може да имаш своите философски идеи, които трудно ще споделяш с околните, ще ти се иска да ги доизпипаш. Но това се промени, когато се почувстваш готова. И ще искаш да получиш признание за постигнатото. Да реализираш онова, над което си работила, да добие форма. И ако може да ти носи благинки. В край на седмицата може да изпуснеш контрола и да си въвлечена в спор, дискусия. Ще си по-остра в изказа си. Гледай да не запирличаш на Хидра - виж на принцесата каква красива капела има от змийки.  :57:

Последната карта е Кралица мечове. Хайде, ще обезглавиш противника и ти.  :012: Побесняхте с тази кралица днес.  :012:

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Седмични карти таро
« Отговор #349 -: Март 06, 2016, 06:30:18 pm »
За Хепи.

Тройка пентакли          Петица жезли           Осмица пентакли

Хепи, тази седмица ще ти е по-материално насочено. Но ще искаш да влагаш талант, време, енергия, за да получиш нещо градивно, повече знание.
В началото на седмицата ще си ефективна, целенасочена, няма да пилееш енергията си в неразумни дейности. А по-скоро ще правиш всичко след малко обмисляне, стратегия. Може да имаш една цел, но покрай нея ще трябва да усвоиш нещо друго - по-скоро две неща, с подкрепа на двама човека, да минеш през нещо, което е свързано с двойката, за да достигнеш целта си. Това може да ти донесе спор с други хора. Или с конкуренция. Някой да е по-честолюбив и да се засегне. Да не делиш с някой постижения?  :012: Или да има едно нещо, което хартисва и се чудите как да го разделите с други хора? В край на седмицата ще си старателна и ще се занимаваш с много дейности. Може да получиш букети от 4 човека. Детайлите ще са ти важни. Работата по качествен начин ще ти донесе облаги.

Последната карта е Тройка мечове. Да не си наранена от нещо? Може някой да показва чувствата си прекалено срамежливо, да е сдържан. Това да те ранява.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Седмични карти таро
« Отговор #350 -: Март 06, 2016, 06:46:42 pm »
За Флорка.

Вселената/Светът             Крал мечове            Магьосникът

Флорка, не знам дали не те орисах на една Вселена.  :012: Допускам да съм се намесила с мислите си. По време на размесването на картите си мислех много упорито, че сигурно ще ти изтегля Вселената. Дали е шесто чувство, дали го предизвиках... Седмицата ще покаже. Иначе на усет си мисля, че ще имаш "грешни" помисли за някой воден, чувствен младеж. Изпаднаха Дявол и Принц на чашите. :72:

През тази седмица ще стъпиш на дипломатичността, желанието да си в хармония с другите, но и нуждата да завършиш нещо, проект, отношения - да сложиш край на един етап от живота си. Ще имаш и подкрепа от висшестоящи или усещане, че си закриляна от Ангел. Нещо в Телец или Стрелец имаш ли? Ще си много премерена в начин на изказване, аргументирана. Това ще ти донесе престиж или висока оценка от другите. Сама може да се чувстваш, че си блеснала с интелигентността си. В край на седмицата ще мислиш по нещо ново и вълнуващо. Или следващ етап на започнатото, да се качиш на по-високо стъпало. Да не си начертала пред себе си 3 цели? Така на усет ми дойде. Да искаш да стигнеш до високо положение, но да си имаш 3 цели по пътя, 3 стъпала - нещо, но да е 3?

Последната карта е Принц на мечовете/Рицар мечове. Ще пазиш идеалите си и може да си режеюа за другите. По-скоро ще си водена от светли идеи, ще се бориш за добродетелите си. Не бъди прекалено припряна или гневна, за да не се разбягат другите.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Седмични карти таро
« Отговор #351 -: Март 06, 2016, 06:48:14 pm »
По-късно ще продължа с Клер и Делфи. И ако някой се чувства пропуснат.

Забравих да ви наорисам за хубавини. Сега го правя - орисвам ви на хубавини!  :-* :58: :38:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Седмични карти таро
« Отговор #352 -: Март 06, 2016, 09:22:45 pm »
Емче, месечни може ли да ми наредиш, когато имаш време и настроение за таро ?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Седмични карти таро
« Отговор #353 -: Март 06, 2016, 10:53:11 pm »
Знаех си, че ще им хванеш цаката и на тия :) м.-м.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Седмични карти таро
« Отговор #354 -: Март 06, 2016, 11:33:25 pm »
Ще ти наредя, Флорка.  :38:

Репси, сега ми говорят картите. Изтеглих 2-3 подредби, когато ги получих. И ми се видяха много точни за питанията ми. Но не усетих символите, объркваха ме малко. Оставих ги до възглавничката си и си спинкам с тях. Сега ми говорят. Ще видим колко е правилно.  :38:
Харесват ми.  :-* :58: :38: Благодаря.  :38: Първата вечер ми беше малко странно. Все едно спя с теб в леглото. Носеха си твоята енергия. Чувствах се неловко и за миг си помислих - а сега как ще се съблека, те ще ме видят?!  :85: И ги върнах в синята кутийка.  :012: За по-сигурно им метнах един шал отгоре. Сега не са на строг тъмничен затвор.


Аз явно имам нужда от време на време да сменям колодите. Защото усещах, че с любимото ми Златно таро започнах да гледам смисъл на картите, а по-рядко забелязвах картинките. А картинките също говорят.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Седмични карти таро
« Отговор #355 -: Март 07, 2016, 01:17:47 am »
Така ме разхили преди лягане… гледат, естествено. Даже предават жива картина :85:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Седмични карти таро
« Отговор #356 -: Март 07, 2016, 10:22:14 am »
Така ме разхили преди лягане… гледат, естествено. Даже предават жива картина :85:


Това най-силно ме притесняваше.  :012:

Седмични за Клер.

Глупакът      Асо пентакли         Четворка пентакли

Тази седмица Клер може да пожелае да направи нещо различно.  Може да пожеалеш да опитомиш нещо, да бъде под твоето влияние - да направиш дръзка постъпка. Ще си по-непредсказуема за околните. И ще искаш да опиташ нещо ново за теб, за което не си имала смелост преди. Но сякаш бързо ще решиш да трансформираш тази енергия в нещо градивно. Ще потърсиш сигурността. С идея да сложиш основите на дейност, която ще развиваш по-продължително време. И от която да печелиш след време. Не се вглъбявай така силно в материалното, защото може да загубиш усещането за щастие, за живот. В край на седмицата ще си по-затворена. Може да искаш да скриеш себе си или нещо, което намираш за ценно. Да го запазиш само за себе си, а не да го споделяш с околните.

Последната карта е Крал мечове. Може да си водена от желание да се докажеш, сякаш малко войнствена словесно.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Седмични карти таро
« Отговор #357 -: Март 07, 2016, 10:39:35 am »
Благодаря Ема. интересна колда, коя е? изглежда ми доста по-различна като значения.

глупакът тук ми изглежда, все едно се е оставил на страховете си. горе-долу така се чивствм в момента. на асото пък има здраве кръст и наистина очаквам тази седмица основно със здравни проблеми да се занимавам, за което и ще си плащам. кралят може да показва мен - че трябва да реша какво да правя. или хирург.
ще допълня като мине седмицата

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Седмични карти таро
« Отговор #358 -: Март 07, 2016, 10:46:18 am »



По-късно може да ти изтегля карти за здравето, ако пожелаеш.

Картите са ми подарък от Репс. И на мен ми се виждат с повече симовли, които малко се различават от обикновеното значение на таро. Харесват ми.

Глупакът ми се стори много интересен. Малко дете, което е свързано с нещо като нишка с големия вълк, все едно сламка и пие от енергията му. Самото то има като щит, който го огражда. Да, може би се "храниш" от страховете си. Но пък и ще ги опитомиш. Така ми звучи.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Седмични карти таро
« Отговор #359 -: Март 07, 2016, 10:54:40 am »
благодаря, искам да се възползвам от предложението  :58: