Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 181725 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии
« Отговор #960 -: Септември 16, 2023, 08:53:19 pm »
Мислех си дали има значение следното нещо: Аз имам Юпитер в десети дом, като личните бързи планети слънце, Меркурий, венера са в осми и девети дом. От тях обаче само слънцето евентуално по прогресии ще направи съвпад с Юпитер, като стана на 65 г., Меркурий и венера никога няма да го стигнат заради ретроградност.

Не е ли това нещо като неосъществяване на заложеното в картата?

Когато си се родила, Венера за да стане ретро по прогресия е била западно разположена спрямо Слънце, както и Меркурий, а  сега Юпитер как е ориентиран, с какъв секстил спрямо Слънце, след като му предстои съвпад в края на октомври ? Такива са били фактите или така е изглеждало небето тогава, а прогресията символично показва днес, утре какво там горе се е завъртяло, преместило , така че да го видим под друг ъгъл. Неосъществяването идва, когато не искаме да видим през новия ъгъл заложеното или не искаме да приемем видяното:)

Рени, благодаря! Тогава не съм те разбрала, ама сега разбрах. По-важно е не да стигам горе, в 10-тия дом, а да разбера себе си - ретроградни лични планети.
 :-*
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #961 -: Септември 20, 2023, 09:40:34 am »
Тери, всички с лични ретро планети живеем в някакъв наш си свят, различен от този навън. оттам идва ситуациите на аутсайдер. Например, ретро Венера, знае какво не е ценно за нея, но не знае какво е ценно за нас.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #962 -: Септември 20, 2023, 10:18:50 am »
Ребека, при мен два пъти Пр Луна е преминала Асц, 1-ви дом, и два пъти качеството на живот ми се е променило във съвсем различна посока. Пр Луна от 1 ви дом активира всички планети- започвам от начало, чрез загуби повече отколкото с положителни емоции. Луната упр.8 дом и е в 5ти, при второто преминаване, избрах какво е по-удачно за мен, дали да инвестирам ресурса си, чрез подкрепата на друг човек навън, мащабно или да инвестирам в себе си, разширявайки полето на знания и усъвършенстване на уменията си-второто. Рождена Луна няма изразен статус, но ми е Хилег. Добре е да се съобразя с това. Всичко, което съм правила и искала да имам,в периода на Пр. Луна през 1-ви дом, ме е направило видима навън, в очите на другите. Резултатът с всяка изминала година идва още, и още. Здравният ми статус също тръгна в съвсем друга посока, поради "вълшебната възраст"  и все още е под нейно влияние, което също оказва влияние върху личните ми инициативи. При съвпад на Пр Луна с Марс в 1-ви дом, за първи път схванах смисъла на "явните врагове са по 7 ми дом", - много ме заболя, почти цяла година близах рани. Н емога да кажа, че съм имала бизнес, но да кажем, сходна такава лична инициатива, която приключи за изминалите 8-9 г. После, няма конкуренция за мен, не я усещам като такава
 Утвърждаване на близки взаимоотношения, които не са традиционни, стандартни. Това е в общи линии.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогресии
« Отговор #963 -: Септември 20, 2023, 12:17:34 pm »
Рени, благодаря за изчерпателното споделяне. Опитвам се да ползвам споделеното от всички , за да си нарисувам очакването. При мен Луната също е У8 и промяната ще е отвътре навън, на по-дълбоко ниво.Нямам против, ако това инициира емоц. енергия за промяна , разплитане на възлите. Нов ракурс и преразпределяне вътрешните ресурси ще са ми само от полза,това търся,защото все едно ми е спрян тока.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #964 -: Септември 20, 2023, 06:32:25 pm »
Някой има ли съзнателен спомен от пр. Луна през натален Асц? Усетил ли е нещо по- така по аналогиите на 1 дом, по дома на нат.Луна или управляваният от нея дом.Защо ли си мисля,че е едно преекспонирано ,като значение и сила преминаване.Ако някой помни и не го мързи да сподели,ще е интересно.
Два пъти е минала над моя АС, но аз там имам Плутон, тъй че няма как да дам инфо конкретнпо за съвпада на пр. Луна с АС
Мога да дам обаче инфо за пр. Луна на ДС – забременях с първото дете, а при пр Луна на К8, откъм 7д. където е натална Луна  с второто
« Последна редакция: Септември 20, 2023, 06:37:01 pm от akruks »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогресии
« Отговор #965 -: Септември 21, 2023, 12:54:01 am »
Реших да върна лентата назад, лека полека , през главните ъгли на картата.Всъщност се изненадах и изумих,че през най -важните години на прекъсване на нещо и започване на ново начало Пр.Луна е абсолютно точно на куспидата на ъглов дом.Върнах три периода назад до ИЦ , ами няма как да не ги помня, започвала съм връзка,при следващ период през 7ми съм я приключвала , през МЦ съм загубила дългогодишна работа, след която загуба , започнах да градя начисто , от нулата.Утре ще продължа ретроспекцията.Но явно промяната присъства във всеки цикъл.И то не вътрешна,или не само,защото след тези значими събития , вътрешната промяна и дух. еволюция са били неизбежни.Ами да видим към кой свят водят новите пътища.Желая си кураж.

Nana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Прогресии
« Отговор #966 -: Септември 21, 2023, 07:15:02 am »
При мен е минавала два пъти през асцедента. Първия път нямам спомен, била съм 12-13 годишна. Втория път, преди 2 години,  забременях и направих спонтанен аборт. Но на асцедента е Плутон, малко преди това Сатурн и Марс. Погледнах и МЦ, когато е минавала от там баща ми почина. При ДЦ и ИЦ в момента не мога да се сетя нищо конкретно. Иначе натална Луна е в 7 дом, а рак е интерсептиран в 9ти.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Прогресии
« Отговор #967 -: Септември 21, 2023, 12:26:25 pm »
При мен е минавала два пъти през асцедента. Първия път нямам спомен, била съм 12-13 годишна. Втория път, преди 2 години,  забременях и направих спонтанен аборт. Но на асцедента е Плутон, малко преди това Сатурн и Марс. Погледнах и МЦ, когато е минавала от там баща ми почина. При ДЦ и ИЦ в момента не мога да се сетя нищо конкретно. Иначе натална Луна е в 7 дом, а рак е интерсептиран в 9ти.
мен.цикъл?баби/дядовци?

Nana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Прогресии
« Отговор #968 -: Септември 21, 2023, 03:38:34 pm »
При мен е минавала два пъти през асцедента. Първия път нямам спомен, била съм 12-13 годишна. Втория път, преди 2 години,  забременях и направих спонтанен аборт. Но на асцедента е Плутон, малко преди това Сатурн и Марс. Погледнах и МЦ, когато е минавала от там баща ми почина. При ДЦ и ИЦ в момента не мога да се сетя нищо конкретно. Иначе натална Луна е в 7 дом, а рак е интерсептиран в 9ти.
мен.цикъл?баби/дядовци?

Не са бабите и дядовците. Сега сметнах, тогава съм била 5/6 клас и по това време ми започна менструацията.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии
« Отговор #969 -: Септември 21, 2023, 07:54:13 pm »
Реших да върна лентата назад, лека полека , през главните ъгли на картата.Всъщност се изненадах и изумих,че през най -важните години на прекъсване на нещо и започване на ново начало Пр.Луна е абсолютно точно на куспидата на ъглов дом.Върнах три периода назад до ИЦ , ами няма как да не ги помня, започвала съм връзка,при следващ период през 7ми съм я приключвала , през МЦ съм загубила дългогодишна работа, след която загуба , започнах да градя начисто , от нулата.Утре ще продължа ретроспекцията.Но явно промяната присъства във всеки цикъл.И то не вътрешна,или не само,защото след тези значими събития , вътрешната промяна и дух. еволюция са били неизбежни.Ами да видим към кой свят водят новите пътища.Желая си кураж.

И аз ти го желая, Беки!  :-*
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогресии
« Отговор #970 -: Септември 21, 2023, 10:33:53 pm »
Дай Боже Terry, благодаря! Сега съм на вълна приказки,всеки ден чета по една.Но се опитвам да разшифрирам скрития ,езотеричен смисъл.Там все са едни цикли,7 месеца,7 години,7дни, 7 реки, 9 гори,9баира, 9морета...горният свят и долният свят.От преносния долен свят ми закърняха очите,нека изляза и в светлото,но шубе да не намеря пътя към горния. ;)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #971 -: Септември 22, 2023, 04:56:56 am »
Сега съм на вълна приказки,всеки ден чета по една.Но се опитвам да разшифрирам скрития ,езотеричен смисъл.Там все са едни цикли,7 месеца,7 години,7дни, 7 реки, 9 гори,9баира, 9морета...горният свят и долният свят.От преносния долен свят ми закърняха очите,нека изляза и в светлото,но шубе да не намеря пътя към горния. ;)
ако не си чела приказките на Оскар Уайлд - препоръчвам, когато четох трите му тома, в един от тях е "Портретът на Дориан Грей"  , Луната е прогресирала в моя 5д.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии
« Отговор #972 -: Септември 22, 2023, 08:10:50 am »
Още си в гората, Беки, в приказките нали има и едни вдън гори тилилейски. Чети, но и вземи решение да излизаш вече.

Транзитния Юпитер ще ти опозира ли от седми натален луната в първи дом?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Прогресии
« Отговор #973 -: Септември 22, 2023, 09:05:56 am »
Ребека,като изявен любител на приказки,книги,вестници и списания,Луната е упр.на 3ти при мен и е в 1ви(близнаци),да това е едно от проявленията през 1ви-голямо въобръжение,интуиция,нужди за пътуване(при теб щом е в стрелец по прогресия,за разширяване на знания,езици,култури,религия,чужбина),чуждуезични автори на приказки ли четеш?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогресии
« Отговор #974 -: Септември 22, 2023, 11:08:25 am »
Акрукс, за щастие още през пубертета попаднах на Оскар Уайлд с "Дневникът на Дориан Грей". Това е книга,автор,който наред с много други са повлияли върху естетиката и светоусещането ми. Имам и книгата му с приказки , сдобих се с нея на почтенна вече възраст  ;D и насладата е екстаз. Въпреки,че в някои ,като "Славия и Розата" има толкова болка,че се разплаквам,както от дете рева на "Малката русалка".. ;D