Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166205 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #270 -: Януари 29, 2015, 12:47:58 am »
Не е задължително да е постоянно външното проявление, но най-силно се усеща, когато пр.Луна е в огнен знак, в ъглови домове,с превес -1/10-ти и е активирана от транзитна външна планета и/или лунация. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Прогресии
« Отговор #271 -: Януари 29, 2015, 08:53:40 am »
Всеки 1 * е критичен, без оглед на знака, нали се въвежда нещо  ново, иска се малко време за да се асимилира и когато същият/то е подсилено от други фактори, в случая Сатурн, проявата е с характера на същия; Венера също квадратира  от Риби. Прогресивна Луна в 1=ви дом е видима за другите по начин, какво се случва отвътре навън при всеки,поведение, външен вид, стремеж, защита.

това важи ли и за смяната на дом?
при мен като че ли дава събития, обаче луната ми е У10 натално:
съвпад с натален марс У7 в 10ти дом - започнала съм връзка
на натално К 11 - прекъсвам я. тук не схващам проявлението като събитие точно, но пък след това се ориентирах повече към нови приятлства/запознанства.
съвпад с прогресивен марс в 11ти натален, натално марс У7 - възстановяване на отношения, които прерастват във връзка малко след това.
есента ще навлезе в 12тия ми дом, където е и слънцето ми. като че ли се усеща вече приближаването към 12ти


Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #272 -: Януари 29, 2015, 09:11:53 am »
това важи ли и за смяната на дом?
при мен като че ли дава събития, обаче луната ми е У10 натално:
съвпад с натален марс У7 в 10ти дом - започнала съм връзка
на натално К 11 - прекъсвам я. тук не схващам проявлението като събитие точно, но пък след това се ориентирах повече към нови приятлства/запознанства.
съвпад с прогресивен марс в 11ти натален, натално марс У7 - възстановяване на отношения, които прерастват във връзка малко след това.
есента ще навлезе в 12тия ми дом, където е и слънцето ми. като че ли се усеща вече приближаването към 12ти

В книжките пише, че при прогресивна и транзитна Луна не се гледа, кой дом тя управлява в натала, защото всъщност в това си движение тя само дава светлина на точката, която аспектира - само активира енергията й.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #273 -: Януари 29, 2015, 09:15:41 am »
аз ВЕЧЕ съм с прогр Луна в Скорпион - да ми е честита :) - но поне излезе от квадрата с опозицията Луна/Юпитер. Към май месец ще стъпи на К5 и оттам имам цяла година спокойствие от аспекти с нея :)
« Последна редакция: Януари 29, 2015, 09:17:21 am от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #274 -: Януари 29, 2015, 05:39:52 pm »
аз ВЕЧЕ съм с прогр Луна в Скорпион - да ми е честита :) - но поне излезе от квадрата с опозицията Луна/Юпитер. Към май месец ще стъпи на К5 и оттам имам цяла година спокойствие от аспекти с нея :)
може да сключва хубави аспекти, но самото ѝ разположение по знак не я прави привлекателна, особено пък в 5д  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #275 -: Януари 29, 2015, 11:19:13 pm »
това важи ли и за смяната на дом?
при мен като че ли дава събития, обаче луната ми е У10 натално:
съвпад с натален марс У7 в 10ти дом - започнала съм връзка
на натално К 11 - прекъсвам я. тук не схващам проявлението като събитие точно, но пък след това се ориентирах повече към нови приятлства/запознанства.
съвпад с прогресивен марс в 11ти натален, натално марс У7 - възстановяване на отношения, които прерастват във връзка малко след това.
есента ще навлезе в 12тия ми дом, където е и слънцето ми. като че ли се усеща вече приближаването към 12ти

Важи.
Клер, споделената от теб събитийност не е проявление единствено на движението на пр. Луна в периода-основно ястие от главното меню. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Прогресии
« Отговор #276 -: Януари 30, 2015, 08:20:00 am »
мерси
да, знам. ама не бях гледала къде е тя тогава и се впечатлих  :)

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Прогресии
« Отговор #277 -: Февруари 04, 2015, 09:42:42 pm »
двете прогресивни луни съвсем скоро ще ми бъдат в точен съвпад,  върху натален слв, в пети дом, стрелец.
според вас как може да се прояви това?
следите ли си обратните прогресии?

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресии
« Отговор #278 -: Февруари 04, 2015, 11:23:46 pm »
може да сключва хубави аспекти, но самото ѝ разположение по знак не я прави привлекателна, особено пък в 5д  :)

Най-вероятно ще ревнуваш някого или нещо :) да се опитваш да контролираш нещата

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #279 -: Февруари 05, 2015, 08:29:48 am »
Най-вероятно ще ревнуваш някого или нещо :) да се опитваш да контролираш нещата

за момента се изразява в желание за чистка в обкръжението ми :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #280 -: Февруари 05, 2015, 02:38:19 pm »
за момента се изразява в желание за чистка в обкръжението ми :)
това ти желание едва ли е от пр Луна в 4 все още, но пък тр Марс У5 е в точна опозиция с Венера У11 в 3д- чистиш приятели/колективи, които не ти харесват, а трябва да обърнеш внимание, че може и в теб да е причината да не ти харесва никой и нищо в момента, защото тр Марс У5 е в опозиция също на Плутон У5- 11д ако ще да е идеален, като ти е разстроен критерият за оценка си го изкарваш на метлата  :012: :012:
« Последна редакция: Февруари 05, 2015, 02:39:50 pm от akruks »

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #281 -: Февруари 05, 2015, 03:19:29 pm »
това ти желание едва ли е от пр Луна в 4 все още, но пък тр Марс У5 е в точна опозиция с Венера У11 в 3д- чистиш приятели/колективи, които не ти харесват, а трябва да обърнеш внимание, че може и в теб да е причината да не ти харесва никой и нищо в момента, защото тр Марс У5 е в опозиция също на Плутон У5- 11д ако ще да е идеален, като ти е разстроен критерият за оценка си го изкарваш на метлата  :012: :012:

по принцип коментирахме пр Луна в Скорпион - усетих как станах някакси по-силна вътрешно. Това, че е още в 4 дом предполагам, че все още задържа действието - имам желанието, но не съм предприела някакви действия - пасивна съм, просто не отговарям. Но със сигурност настройката от Везни за сътрудничество/баланс вече изчезна.
Но ще имам впредвид написаното от теб и ще съм по-внимателна в оценките. Тенкс :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #282 -: Февруари 05, 2015, 04:28:11 pm »

Но ще имам впредвид написаното от теб и ще съм по-внимателна в оценките. Тенкс :)
написаното от мен е за сега, след някой ден тр Марс ще е избягал от опозицията

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #283 -: Февруари 05, 2015, 04:34:49 pm »
написаното от мен е за сега, след някой ден тр Марс ще е избягал от опозицията

е, тя ще продължи още известно време, защото Плутон е в стелиум ... и става една ... :) - един съвет и внимание в повече не пречи,


Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #284 -: Февруари 10, 2015, 10:56:40 am »
Как бихте раглеждали формирането на тао-квадрат по прогресии между Нептун в 1, Венера в 7 и Сатурн в 10д?

Ако прогресията е развитието на индивида, то по натал, например положението на планетите ще му помогне да действа според таото. Но все пак, една опозиция на Нептун и Венера няма ли да приземи прекалено рязко ситуацията в отношенията и финансите? Че и квадрат със Сатурн откъм 10д... С Венера в 7д май ще са по-засегнати партньорски взаимоотношения и в личен и в професионален план.

Градусите са съвсем точни. Срещала съм хора, които ползват и около 4-5гр орбиса, но в теорията се разглеждат само 0.5 -1гр. максимум 2гр. Вие какво смятате?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински