Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166077 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #285 -: Февруари 10, 2015, 12:23:34 pm »
Как бихте раглеждали формирането на тао-квадрат по прогресии между Нептун в 1, Венера в 7 и Сатурн в 10д?

Ако прогресията е развитието на индивида, то по натал, например положението на планетите ще му помогне да действа според таото. Но все пак, една опозиция на Нептун и Венера няма ли да приземи прекалено рязко ситуацията в отношенията и финансите? Че и квадрат със Сатурн откъм 10д... С Венера в 7д май ще са по-засегнати партньорски взаимоотношения и в личен и в професионален план.

Градусите са съвсем точни. Срещала съм хора, които ползват и около 4-5гр орбиса, но в теорията се разглеждат само 0.5 -1гр. максимум 2гр. Вие какво смятате?

а тази тао-квадратура засяга ли натална планета/точка? И в натала има ли връзка между отделните планети?

при мен пр Слънце и пр Венера са били в уж-съвпад (разлика около 2-3 гр) в продължение на години, но без да аспектират нещо в натала и чак миналата година всъщност правят точния съвпад и то върху ЮЛВ - форума вече е запознат с проявлението :) - сега вече нещата отшумяха, успокоих се. Така че, виж дали въобще ще засегне натална точка.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Прогресии
« Отговор #286 -: Февруари 10, 2015, 12:41:07 pm »
Орбисите според мен са доста индивидуални,казват вероятността за събитийност има при прогресивна/натална в продължение на 1 година,освен Слънце до 3,прогресивна/прогресивна 6м,при аспекти към полупунктове се дели на 2,но това пък противоречи на 1 градусовата орбиса или дори на 12 минути,тежкарите го изминават за много години .По-скоро има вероятност натрупания потенциал да се освободи при пусково,резонансно аспектиране в границите на 1*,ако няма такова,запазилият се неизразен потенциал се освобождава или при 12минути,/при мен гледам са 20минути орбис най-често/ или във времевите рамки които съм споменал,може комбинация,най-добре да се проследява спецификатая на картата как реагира,кардинални оси в хеподвизни знаци предполагам забавят и тн .Зависи от силата на резонанса на пусковия транзит,лунация и тн .

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #287 -: Февруари 10, 2015, 01:08:15 pm »
Хепи, единственият аспект извън тази конфигурация (Нептун и Сатурн се движат на 2гр спрямо наталната позиция), е тригон на Венерата с натален Плутон, У2, който вече към момента на прогресията е мръднал малко по-малко от 2гр. В прогресивната карта Плутон е в 11д.

Чудя се, дали това тао няма да активизира някакво професионално израстване и да донесе лесни печалби по Венера заради тригона с Плутон? Все пак Венера е в опозиция на Нептун, значи печалбите трябва да са конкретни и реални. Със Сатурн на върха трябва да е наличе органицазия и дисциплина. Как може да се прецени организация или ограничение би бил Сатурн?  :012:
През периода прогресивна Луна е в 10 прогресивен дом и 12 натален. Но пък аз съм забелязала, че прогресивна Луна действа спрямо прогресивния си дом, а не наталния.
Много ми е интересно.

Опозит, да си призная, до минути не съм засичала проявление, защото ползвам само астрокома, а не програма. А и ми е трудно да преценя дадено събитие от кой аспект идва към момента. Мисля, че всяко събитие е като процес и затова все още ми е трудно да отгранича конкретиката със събитията около нея. Но аз също смятам, че при прогресии 1гр си идва понякога като период къмто 2-3г, затова не гледам повече от 1-2гр, и то за да хвана тенденцията на периода.
Аз например, в момента имам 6гр орбиса при квадрат на Луна и Слънце, а една позната ми ги тълкува и към момента. Но не ги броя отдавна вече. Според мен се проявиха около средата на миналата година.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #288 -: Февруари 10, 2015, 01:29:10 pm »
Яя, 2 градуса спрямо натална позиция си е голямо - особено пък за Плутон - там явно се взима 12мин (както е казал Опозит). Единствения начин да се прояви някой такъв аспект след като премине на 1-2 гр след точния аспект е, ако е в неподвижни знаци. Твоя прогр Плутон в такъв ли е? Ако не, значи всичко отдавна е преминало и сега вече може да се върнеш назад и да провериш, какво точно ти е донесъл :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #289 -: Февруари 10, 2015, 01:56:40 pm »
Не, квадратът е откъм кардинален, а опозицията е в подвижни.  :D Ще се действа бързо.

ПП. Как ми липсвате! Но толкова имам да уча, че само с ФБ се забавлявам и то да следя новините там  :D
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #290 -: Февруари 10, 2015, 02:30:56 pm »
Не, квадратът е откъм кардинален, а опозицията е в подвижни.  :D Ще се действа бързо.

ПП. Как ми липсвате! Но толкова имам да уча, че само с ФБ се забавлявам и то да следя новините там  :D

аа, ние сме тук, споко - ти си изучи каквото и колкото имаш и после ще се върнеш :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #291 -: Февруари 11, 2015, 09:45:10 am »

Добре, де, а мислите ли, че тълкувам правилно аспекта?  ::)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #292 -: Април 07, 2015, 08:28:09 pm »
Аkruks ми бутна шилата с тези прогресии и сега си мъча главата  :017:
Та значи Юпи е сменил знакът и вече е в Телец. Минал е точно през Асц  :017: Ама темите по дупитер са винаги на дневен ред при мен, така че не го свързвам с това  :012: Та какво друго може да означава :017:
Другото интересно е тригона Пр. Венера/ Сатурн.
Пр. АС съвпад Марс.
Пр. Марс квадрат Плутон, тригон Уран.
Идеи  :017:

и всичко това до 1 гр орбис? не че се съмнявам, само уточнявам, в случай, че някой пожелае да тълкува.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #293 -: Април 07, 2015, 08:55:38 pm »
ами махни тези над 1 градус и дай на колегите да се пробват :) - за всичко друго е много рано. А ако прогресиращата е от Юпитер нагоре ..... там вече се иска нещо по-така :)

значи, Марс/Уран ти тече активно в момента, но Юпитер/Асц си струва много сериозно да го изучиш, защото това е много дълъг по време аспект и ако има предпоставки, можеш сериозно да се облагодетелстваш (каквото и да означава тази дума)
« Последна редакция: Април 07, 2015, 08:57:50 pm от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #294 -: Април 07, 2015, 10:49:57 pm »
Аkruks ми бутна шилата с тези прогресии и сега си мъча главата  :017:
Та значи Юпи е сменил знакът и вече е в Телец. Минал е точно през Асц  :017: Ама темите по дупитер са винаги на дневен ред при мен, така че не го свързвам с това  :012: Та какво друго може да означава :017:
значи си имала ингрес на пр Юпитер
кои домове управлява в натала и пр. карта, в кой пр. дом попада?
Управител на натален 9д и пр 9д - разположение, аспекти?
диспозитор на Юпитер– Марс в натала, Венера по прогресия- те в какъв знак, дом са, аспекти...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #295 -: Април 08, 2015, 12:21:23 pm »
Измъчих се с тези диспозитори, дано не съм писала много глупости  :012:
Имаш натален Юпитер в овен, диспозитор на знак овен е Марс, затова бях написала накратко в предния коментар диспозитор на Юпитер– Марс в натала, Венера по прогресия- те в какъв знак, дом са, аспекти.   :)
 по прогресия Юпитер е в телец, диспозитор на знак телец е Венера, но в случая пр. Венера
 щом пр Венера е в риби, то пр Юпитер е във взаимна рецепция с пр Венера и пр Юпитер освен в своите домове, действа също в домовете на Венера, но самият факт, че Юпитер е на 6гр от АС в натала, в знак овен, чийто диспозитор е Марс У1, прави дупитеровите теми актуални за теб по всяко време и е за предпочитане от Плутон на АС- тананикам си като мантра "защо няма радост за мен?"


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #296 -: Април 08, 2015, 01:47:46 pm »
ПРОГРЕСИИТЕ – отчитат вътрешното развитие на човека, възрастовите изменения  :017: Значи ли това, че прогресиите са само фон? Или може да се очаква събитийност и по тях :017:
Прогресията чертае пътя на това, което има да се случи по транзит- накратко, отключват събитията, предизвикани от транзитите

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Прогресии
« Отговор #297 -: Април 08, 2015, 02:41:52 pm »
witch111,цитата,който си дала ако е от сайта на Пими там по-долу е обяснено,че в годината в която се сменя посоката на дадена планета може да се очаква събитие,което да даде причина за смянята от интровертност при ретроградните във екстровертност при директните,в годината в която пр.Юпитеер на Жана д,Арк от директен става ретро,получава пророчески видения причина за фанатичната вяра,характерна за ретро Юпитер след това,в годината на смяна от ретро в директно на Сатурн във Везни на Х.Кисинджър той сменя жителство,отива в Амверика,където започва кариера по Сатурн,като дипломат/във везни/ ,точния момент на събитието вече се уточнява по други сигнификатори в същата посока .

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #298 -: Април 08, 2015, 04:03:01 pm »


Въпросът :012: Как аджеба да разбера дали и за колко време е стационарна :017:

взимаш ефемеридите за първите 2-3 месеца след раждането и броиш, на кой ден е бил стационарен - така горе-долу ще сметнеш, коя година в прогресиите ще стане това. Но това ще е ориентировъчно - след това почваш да пускаш картата за тази година +/-5 примерно и така ще разбереш.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресии
« Отговор #299 -: Април 08, 2015, 04:12:58 pm »
За прогресии гледам от астро-ком опцията с прогресии от нея виждам , че външните планети като Уран , Плутон и т.н. почти не са мръднали от наталната си позиция... не разбирам защо?