Автор Тема: Предсказателни - солари  (Прочетена 583402 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #300 -: Юли 05, 2014, 01:54:53 pm »
О, щом пътува до такива далечни дестинации, значението на акцентирания 12 дом не е чак толкова притеснително.
Всеки дом има по няколко аналогии, зависи коя от тях имаш възможност да реализираш и при какви обстоятелства.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #301 -: Юли 05, 2014, 03:08:53 pm »
Ще помоля за помощ за тълкуване на този солар. Става въпрос за майка ми, ако беше за чужд човек и сама щях да се справя, но тук съм твърде субективна и ми се вижда прекалено лош - болести, операции, а даже и смърт около нея. Знам, че уран в 1 дом дава внезапни лоши събития и с този стелиум огромен в 12 само предполагам как може да й повлияе на психиката.
Къде ги видя тези болести при сол Юпитер у9,У10, съУ1 в сол 6д? Ще се скъса от бачкане в университета през годината, ще има изяви пред публика, широка аудитория и нужната сила да се справи - сол Плутон в сол 10д, сол МЦ в 7д
сол Уран у12 в сол 1д и пълния сол 12д показват научната работа, по която ще работи в уединение или е секретна
« Последна редакция: Юли 05, 2014, 03:10:53 pm от akruks »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #302 -: Юли 05, 2014, 06:31:40 pm »
Имах подобен солар миналата година с огромен стелиум в 12 и луна в 8 - имаше всичко - нерви, болести и смърт в семейството, а си спомням, че ми бяха предрекли в един друг сайт бебета, бизнеси, работа, пари :012:
В началото на солара някъде ще има и транзитен сатурн квадрат луна, прогресивно новолуние в риби, изобщо доста неща и раздвижват картата и като видях и соларът, се уплаших допълнително. Дано да сте прави и да няма болести, макар и да не вярвам. За мен даже операция ще има в солара.
Ами то зависи планетите в сол 12д кои са и кои соларни домове управляват, освен това 8д и Марс не са свързани единствено с хирургията, може да е финансова операция...
 пр Новолуние е когато пр Луна образува съвпад с рождено Слънце, а нейното е във водолей, пък и Новолунията са хубаво нещо, не са за страх :012:
тр Сатурн в квадрат с Луна ще засегнат финансите и нейната преподавателска дейност, тр Сатурн У8, У9, у10 в 6д , а Луната У2, у3 е в 10д

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #303 -: Юли 05, 2014, 09:43:21 pm »
Прогресивно новолуние е, когато има съвпад на прогресивно слънце с прогресивна луна! Тя не е преподавател, никъде не съм го споменала, учен е, изследовател.
В книгата "изкуството на предсказателната Астрология" на стр !52 пише, че когато пр Луна образува съвпад с рождено Слънце е пр Новолуние.
Това, че съм написала преподавателска дейност не значи, че съм прочела някъде, че ти си го споменала- не ти следя форумната дейност, имала съм предвид дейности по 3/9д и написах една от тях

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #304 -: Юли 05, 2014, 09:52:11 pm »
Доколкото знам, повечето модерни автори смятат и двата варианта за прогресивно новолуние/пълнолуние - съвпад на пр. Слънце и пр. Луна, съвпад на пр. Луна с нат. Слънце и респ. опозиция.

Но по-силна изява има при първия вариант, т.е. когато е налице съвпад или опозиция между пр. Луна и пр. Слънце. Този цикъл действа в по-дългосрочна перспектива.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #305 -: Юли 05, 2014, 10:13:06 pm »
ОК, няма да спорим, всеки автор може да си тълкува, както реши, аз за себе си съм проверила и съм решила какво е прогресивно новолуние, прогресивна квадратура и прогресивно пълнолуние :)
В спора се ражда истината, аз в същата книга съм чела, но не помня на коя страница, че съвпад на пр Луна с натално или с пр Слънце е пр Новолуние, но според мене когато става дума за съвпад на прогресивните Луна и Слънце трябва да се гледа в прогресивната карта в кой дом попадат и кои домове управляват, за да се разбере новото начало каква дейност ще стартира

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #306 -: Юли 05, 2014, 10:25:31 pm »
Знам,че е рано ::) но как ви се вижда солара ми за 2015та година?

Да се тревожа ли за това че У на сол АС е в 8ми соларен и че сатурн е в съвпад с АС?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #307 -: Юли 05, 2014, 10:40:24 pm »
Засега няма смисъл подробно да се тълкува, още тече тазгодишният солар и сравнително наскоро е започнал.

Забелязвам сериозна активност по осите в солара и това може да е заявка за важни събития. Соларен АС в съвпад със Сатурн, соларно новолуние около ИЦ - важна и основополагаща година, но ще трябва да разчистиш всичко ненужно. Това може да бъде година за вземане на важно решение, но и да си готова да понесеш последствията. Дава ти се шанс да разкъсаш оковите, но с цената на лична отговорност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #308 -: Юли 05, 2014, 10:43:28 pm »
Знам,че е рано ::) но как ви се вижда солара ми за 2015та година?

Да се тревожа ли за това че У на сол АС е в 8ми соларен и че сатурн е в съвпад с АС?
Ще се занимаваш с Астрология, а може и с наследствени въпроси, тъй като сол Юпи е съУ4
сол Сатурн У2, У3 в 12д- тайни срещи или скатани пари от командировки  :)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #309 -: Юли 05, 2014, 10:47:46 pm »
Засега няма смисъл подробно да се тълкува, още тече тазгодишният солар и сравнително наскоро е започнал.

Забелязвам сериозна активност по осите в солара и това може да е заявка за важни събития. Соларен АС в съвпад със Сатурн, соларно новолуние около ИЦ - важна и основополагаща година, но ще трябва да разчистиш всичко ненужно. Това може да бъде година за вземане на важно решение, но и да си готова да понесеш последствията. Дава ти се шанс да разкъсаш оковите, но с цената на лична отговорност.
Мерси Лили,
 и аз го видях това соларно новолуние.
Има и добри аспекти,има и не добри.
Но дано се проявят само някои от значенията на аспектите.Като например сатурн съвпад АС - ще трябва да поема някаква сериозна отговорност.Другото значение - да отслабна така както аз си се представям,или ще е отговорност с детето защото попада в 5ти натален.Или да се обвържа  с друг ::)
Аз както виждаш ,не съм много по разчистването, дано съдбата и Господ го направят вместо мен :)
8ми соларен в 12ти натален малко ме тревожи....както и отново съвпад марс -уран.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #310 -: Юли 05, 2014, 10:56:54 pm »
Ще се занимаваш с Астрология, а може и с наследствени въпроси, тъй като сол Юпи е съУ4
сол Сатурн У2, У3 в 12д- тайни срещи или скатани пари от командировки  :)
Благодаря ти Акрукс,
аз никога не ходя в командировки. Тогава от къде ще ги кътам? От заплатата ли? :012:или от хонорарчетата?

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #311 -: Юли 08, 2014, 09:54:06 am »
Какви са шансовете по този солар да се замине успешно за чужбина - тотално преместване със семейството. Това е солара на брат ми, от  януари тази година. Иска да отиде, да намери работа и да изтегли след 2-3 месеца семейството си. Няма лошо, но няма вариант да си пусне неплатен отпуск за няколко месеца - трябва директно да напусне, което мен ме притеснява. Тези квадрати  не ми харесват. А и двете важни планети - Венера и Юпитер са ретро.
« Последна редакция: Юли 08, 2014, 09:56:15 am от Happy58 »

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #312 -: Юли 08, 2014, 10:42:26 am »
Хепи, според мен няма индикации за такива драстични промени - поне не видях някакъв акцент върху 9-ти дом, У9. Слънцето и управителя на асц в соларната карта са в 4-ти дом, което поставя акцент върху дома, семейството, но не виждам да има чак такива промени. На Сатурн му предстои квадрат към Луната, съуправител на 9-ти, но Сатурн го свързвам повече със запазване на статуквото, не с рискови начинания. Може би, когато транзитен Уран достигне до опозиция с наталния ще има по-добри шансове - Уран му управлява ИЦ, а и самата планета подтиква към рискове / промяна.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #313 -: Юли 08, 2014, 10:47:44 am »
аз пък мисля, че има доста сериозни индикации за това - сол асц в 12 ти- натален + марс на асц - ще има енергия и амбиция да осъществи намеренията си; сол мц в 9- ти - натален; 3 планети вкл. слънцето в 4-ти соларен - смяна на местоживеенето .. 

ретроградните юпитер и венера биха могли да означават, че ще разчита само на себе си, да не се надява на късмет и чужда помощ. може да има затруднения с финансите.
« Последна редакция: Юли 08, 2014, 10:58:38 am от nerealna »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #314 -: Юли 08, 2014, 11:51:12 am »
Какви са шансовете по този солар да се замине успешно за чужбина - тотално преместване със семейството. Това е солара на брат ми, от  януари тази година. Иска да отиде, да намери работа и да изтегли след 2-3 месеца семейството си. Няма лошо, но няма вариант да си пусне неплатен отпуск за няколко месеца - трябва директно да напусне, което мен ме притеснява. Тези квадрати  не ми харесват. А и двете важни планети - Венера и Юпитер са ретро.
Шансовете са големи- сол Венера у1 в съвпад със сол Меркурий У9 в сол 4д и секстил със сол Сатурн у4, сол Уран в сол 6д показват внезапна промяна в работата, която промяна ще е за добро- сол Уран е в съвпад със сол Луна У10, която е диспозитор на сол ПФ на МЦ