Автор Тема: Трудните казуси и красивата опаковка  (Прочетена 18385 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #15 -: Януари 26, 2016, 01:22:36 pm »
Каква хубава дискусия се е получила, много приятно ме изненадахте тази сутрин /по-скоро към обед  ;D/.

Да ни е честито обръщането на Меркурий, все така да върви! Благодаря.  :58:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #16 -: Януари 26, 2016, 01:25:11 pm »
За щастие съществуват планети, като Уран, които правят предвижданията трудни и смешни, а пък  и се зададе нова планета, кой знае от кога ни бърка в мозъка и тя, и ако е братовчед на Уран- да си го начукат старите безнадеждни прогнози :012:
Коментарът ти е трепач! Пет звездички по петобалната система, десет по испанската  :D

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #17 -: Януари 26, 2016, 01:52:40 pm »
Не го приемам като такова.
Но преди във форума се тиражираше мнението, че ако нещо не става лесно или все изникват препятствия, то просто не е писано да стане. Вярно е, че човек трябва да се бори, но ако човек прави всичко възможно и постоянно удря на камък, тогава трябва ли да се окуражава да продължава?

Winners never quit and quitters never win. Казал го е един много голям треньор по ръгби - Винс Ломбарди.

Обаче е напълно приложимо и извън спорта. Има тънка граница между дебелоглавата упоритост и силния дух. Ако с цялото си сърце искаш нещо и ако знаеш, че си достатъчно добър да го постигнеш - ако ще и в скали да се разбиваш, не трябва да спираш. Разликата между един успял и един неуспял човек е, че първият не се е отказал. А да  не се откажеш означава и това - почваш нещо, виждаш, че не става. Веднага имаш идея за друго нещо...и така докато се получи.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #18 -: Януари 26, 2016, 02:16:14 pm »
Но преди във форума се тиражираше мнението, че ако нещо не става лесно или все изникват препятствия, то просто не е писано да стане. Вярно е, че човек трябва да се бори, но ако човек прави всичко възможно и постоянно удря на камък, тогава трябва ли да се окуражава да продължава?

Хем е така, хем не съвсем  :)

Положените усилия винаги си струват. Дори ако не успееш да постигнеш желаната цел, по пътя към нея може да се отворят други врати, в движение да си смениш приоритетите, след преоценка и преосмисляне. При различните хора по различен начин се случват нещата, при мен е така. А ние с тебе нали сме с Луни в хаотичната Ардра. Там рядко нещата вървят според желанията и плановете, и по пътя се леят много горчиви сълзи. Но после си казваш - всъщност този опит може и да не е завършил със задоволителен резултат, но поне не съм бездействал, направил съм нещо.

На всеки според хороскопа и личната съдба са му дадени различни шансове и различни предпоставки. Някои хора, за да разгърнат потенциала си, трябва да виреят като плевели - навсякъде се натъкват на спънки, ограничения, даже и враждебност. Други успяват с повече лекота и хармония. Трети успяват, избирайки линията на най-малкото съпротивление, просто си карат по инерция и консумират, докато могат и докато не спре кранчето... Обаче не си мислете, че и при тях накрая не идва келнерът със сметката, която трябва да бъде заплатена, по един или друг начин.

И като видиш какви са предпоставките в наталната карта и какви ще са условията на заобикалящата среда, можеш да си направиш проста сметка къде положените усилия ще се увенчават с повече успех, а къде ще удряш на камък и ще губиш повече енергия. Това не означава да се откажем от всякакви опити и да не се развиваме в трудните за нас области, напротив. Просто трябва да приемем, че там имаме по-специфични уроци и вероятно ще се отдава в пъти повече енергия за по-незначителен краен резултат. В картата могат да се видят и приоритетните за нас сфери на битието, всичко останало е фон, декор и се развива успоредно с тях. Тоест различните предпоставки взаимно се проникват, взаимодействат и обуславят, но си има основни вектори на развитие във всеки един хороскоп.

Например, ако висшият дълг (дхарма) на една жена е да роди и отгледа дете, това ще се случи при всички положения, със или без официален съпруг/брак. Разбира се, по пътя в живота тя ще среща различни мъже, ще влиза в партньорски отношения, може и бракове да има, но не това е основното. А може да се случи така, че именно в тази сфера няма да се получават нещата, за да обърне внимание на по-важното, от гледна точка на нейното духовно развитие и предназначение в този живот. И, обратното, при други избраният път на развитие може да е свързан именно с партньорство - да се учи на взаимодействие с другия, да постигне някакъв баланс (доколкото е възможно с оглед на наталната карта - има и много небалансирани, деструктивни хора - това също се вижда в хороскопа), да усвои важни уроци чрез партньор/и и даже да открие личностни качества, за които може да не е подозирала.

В общи линии това е моето виждане по въпроса защо някъде нещо не върви.





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #19 -: Януари 26, 2016, 02:38:58 pm »
По повод неслучването - а дали си готов да ти се случи нещо? Ако не си готов за нещо, трябва да минеш през уроци, ситуации, понякога трудности. Не всичко се случва от раз и безпроблемно. Причините могат да са извън теб. А могат и да са в теб. Подготви се за това, което искаш, а тогава го получи.

На мен почти нищо не ми се е получавало лесно в този живот. Все е с големи изпитания, борби, загуби, вътрешно напрежение. Но след време виждам, че аз не съм била готова да ми се случат нещата. Нямало е да мога да ги разбера, използвам градивно, да им се насладя пълноценно, ако съм ги имала в момент на първоначалното си желание. Голямо клише е, но всяко нещо идва с времето си, за да е в хармония с теб. След време правиш равносметка, обективен си колкото ти позволява ситуацията и егото и разбираш, че това е било най-доброто развитие за теб.

Блазе им на тези, на които всичко им се случва без драми и с невероятна лекота.  :012:
Това за неслучването много ми хареса- освен да си готов и да си сигурен в исканото, трябва и да действаш.
Имам приятелка, която на 40 мечтае за брак и дете.Хубава и образована.
Обаче- само мечтае. Не прави нищо по въпроса, не излиза с компании, не приема предложения за запознанства от общ познат и разни такива.
Освен това има завишени критерии- млад, богат, красив. На 99% съм убедена, че ако някой случаен непознат, влизащ в лелеяната таргет група, я покани на среща, ще му откаже- недоверчива и вечно черногледа е.
Не съм сигурна, че и е заложено в наталната карта, защото е астрален близнак с друга приятелка, която никога не е имала проблем в тази сфера, но тя е човек на действието.
Лили, и аз с Луна в Ардра, но в повечето случаи съм човек на бездействието. Не знам защо, карма или случайност, случаите , в които съм влагала много усилия, емоции, средства винаги са ме разочаровали накрая и карали да съжалявам.При мен винаги има една измамност, особено в отношенията с хората- мислиш някой за значим и заслужаващ да се бориш за него, а накрая си опустошен , и обратното, когато не влагаш много от себе си, получаваш повече насреща.
Понякога си мисля, че висшият ми дълг е грижата за другите, колкото и да бягам от това чрез липсата на брак и дете, то се компенсира от работата, близките, дом. любимци.
И изниква въпросът: Мога ли да " надскоча" картата си?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #20 -: Януари 26, 2016, 02:49:42 pm »
Къде е балансът според вас? Вие как бихте подходили, ако трябва да се даде такъв отговор? Нито да излъжеш, нито да спестиш истината... Доколко е "истина" е относително, имам предвид причините и следствията в хороскопа, които пред теб са се разкрили, а човекът насреща най-малко би очаквал да чуе такъв отговор.

В такъв случай астропсихологията сякаш би била доста удачна - елегантно да се измъкнеш от неудобна ситуация.  :)

Но когато причините не са от психологическо естество или поне не само, тогава как да го кажем?

Това е пътят, който си избрала да извървиш... Опитай се да изградиш усещане за щастие с това, което имаш... Звучи философско и възвишено, но повечето хора сякаш искат да чуят кога ще се случи дадено нещо, а не как и защо. Нито пък защо не се случва.
Лили, като пънолунна везна, научила съм си уроците по баланса, нали цял живот бях буфера в семейството. Всеки казус е сам по себе си, не съм започната с въпросния натал и натив, за да дам полезно за теб мнение, но общо мнението ми съвпада с казаното от Дънов, че "всичко, което се случва е част от пътя". Дори самото допитване на жената до теб е част от пътя- за нея, а и за теб. В живота е така- срещат се хора по пътя, едни продължават заедно докрая, други си разменят няколко приказки и се разделят, като причините са различни- единият е тръгнал към друго място или пък се придвижва с различно темпо.
Относно желанията, Господ знае за човешкото сърце, че е променливо- днес иска едно, утре друго, затова и не винаги откликва на нашите искания, защото Той най-добре знае кое е най-доброто за нас. Наталната карта може да е заснела в даден момент разположението на небесните тела, но по същността си не е застинал кадър, нали всичко се движи, циклично при това, а астрологията е в помощ на натива да знае кога движението е нагоре и кога надолу, както и кога има надвиснала канара на пътя, която може да се стовари ненадейно и да го потроши. Но дори да знае- каквото има да става си става- сега огромно количесво лед от улука се стовари на балкона ми в кухничката, в момента когато излязох от нея, а минути преди това бях на балкона да снимам проточилия се лед от тръбата- ако бях излязла да снимам няколко минути по-късно, тези големи късове лед можеше да ми паднат на главата- тр Луна в 12д отива към съвпад с Уран У6, към който е насочена опозицията на тр. Нептун,  но тр Юпитер е на градус от съвпада с Мерка У1 в 1д и ме закриля. Въпреки това за днес приключвам с рисковите снимки.  :29:
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 03:16:57 pm от akruks »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #21 -: Януари 26, 2016, 03:15:39 pm »

Ако нещата в живота се случваха така лесно - от първия път...ех, де да беше така. Човек трябва да се бори за онова, което иска. Първи, втори,..., n-ти път. Падаш, ближеш раните си, ставаш и пак се бориш. Не е било писано - ми, ще го "напишем" тогава.

Човек, който не се бори, заслужава ли да получи онова, което иска?

************

В моята карта има толкова неприятни неща. На моменти съжалявам, че се захванах с астрология. :)

Аууууу, колко крайно, а ти си иначе съвсем положителен герой. Надявам се това да е временно и каквото и да те мачка, скоро да изтранзитира.

А дали няма нативи и натали, на които им е нарисувано повечко да се борят и такива, за които е предопределено повечко да оставят нещата на самотек? И дали, ако действат обратно, нещата не биха се закучвали и влошавали съвсем?

А може би е редно да говорим за трудни и благодатни домове/сфери, а не цели карти, защото все пак има баланс и не може само екстремуми. Може би съобразно картинката на хороскопа някъде трябва да полагаме усилия, а някъде ни се дава от само себе си.

А ти, горе главата! :38:


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #22 -: Януари 26, 2016, 03:23:26 pm »
Между другото, въпросната консултирана се оказа доста досадно и нахално същество. Изглежда, че не чак толкова има нужда от астрологичен анализ, а от терапевт и душеприказчик. Казвам, че нямам време да водя дълги диалози и ме затрупва със съобщения от мобилния си телефон. Била ходила на лекар за изследвания, имало съмнения за еди каква си инфекция - какво да правела? На някои хора наистина е по-добре да не отговаряш. Сигурно затова и хороскопът ѝ трудно ми проговори още в началото, усетих някаква бариера.

Дева с АС Козирог и Луна в последните 5 градуса на Овен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #23 -: Януари 26, 2016, 03:29:36 pm »
А позволявате ли си да казвате неща, които виждате, но за които не ви питат? Просто ти боде око повече от всичко останало. Като разбира се тук поставям акцент основно върху лошотиите, то няма проблем иначе да ме зарадваш с весела новина, нищо, че не съм дошла за това.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #24 -: Януари 26, 2016, 03:35:21 pm »
Между другото, въпросната консултирана се оказа доста досадно и нахално същество. Изглежда, че не чак толкова има нужда от астрологичен анализ, а от терапевт и душеприказчик. Казвам, че нямам време да водя дълги диалози и ме затрупва със съобщения от мобилния си телефон. Била ходила на лекар за изследвания, имало съмнения за еди каква си инфекция - какво да правела? На някои хора наистина е по-добре да не отговаряш. Сигурно затова и хороскопът ѝ трудно ми проговори още в началото, усетих някаква бариера.

Дева с АС Козирог и Луна в последните 5 градуса на Овен.
Имах колежка дева с Луна овен, но с АСЦ рак, мани бегай, бърсала съм ѝ сълзите неведнъж, за благодарност ходила с моя снимка при една врачка- гнусна циганка, което явно е хванало дикиш, защото няколко месеца след това направих бъбречна криза, а тази зае моето работно място. За това, къде е ходила и правила, научих няколко години по-късно от друга колежка, с която заедно са ходили да им гледа циганката, но иначе докато бяхме колежки ме беше поканила веднъж в нейната квартира, за да я изчакам да се приготви и ходим на дискотека, в която предимно рок пускаха по това време, а докато беше в банята на нейното нощно шкафче видях за настолна книга "Приложна магия"- доста обемиста при това, та не повторих гостуването след видяното.  :012:
Дай картата на твоята досада, изтрий основните данни.
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 03:37:19 pm от akruks »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #25 -: Януари 26, 2016, 03:37:51 pm »
Определено някои женици си мислят, че някои им дължат цялото си свободно време и денонощно абонаментно обслужване. При мъжете рядко наблюдавам такава натрапчивост и такова несъобразяване с човека насреща, но те като цяло по-рядко питат и заявяват публично за своите проблеми.

И, да, има хора, които заслужават да им кажеш точно това, което виждаш - неприятните неща /при спазване на етичните правила/. Белким да се замисли малко защо нещата не се случват по начина, по който той/тя ги иска.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #26 -: Януари 26, 2016, 03:42:05 pm »
Дай картата на твоята досада, изтрий основните данни.

Ето картата, на пръв поглед няма кой знае колко трудни аспекти и конфигурации.

Основният въпрос е защо я изоставят и предават мъжете, защо няма любов.  :017:

Да, има Слънце в квадрат с Марс, а Марс е близо до Уран. А иначе силно поставена Венера, в секстил с Марс. Двете светила са в мажорен аспект с Нептун - може и там да се получава изкривяване на картинката, между реалните възможности и това, което ни се иска да бъде.

« Последна редакция: Януари 26, 2016, 03:46:09 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #27 -: Януари 26, 2016, 03:44:58 pm »
...
На всеки според хороскопа и личната съдба са му дадени различни шансове и различни предпоставки. Някои хора, за да разгърнат потенциала си, трябва да виреят като плевели - навсякъде се натъкват на спънки, ограничения, даже и враждебност. Други успяват с повече лекота и хармония. Трети успяват, избирайки линията на най-малкото съпротивление, просто си карат по инерция и консумират, докато могат и докато не спре кранчето... Обаче не си мислете, че и при тях накрая не идва келнерът със сметката, която трябва да бъде заплатена, по един или друг начин.

И като видиш какви са предпоставките в наталната карта и какви ще са условията на заобикалящата среда, можеш да си направиш проста сметка къде положените усилия ще се увенчават с повече успех, а къде ще удряш на камък и ще губиш повече енергия. Това не означава да се откажем от всякакви опити и да не се развиваме в трудните за нас области, напротив. Просто трябва да приемем, че там имаме по-специфични уроци и вероятно ще се отдава в пъти повече енергия за по-незначителен краен резултат. В картата могат да се видят и приоритетните за нас сфери на битието, всичко останало е фон, декор и се развива успоредно с тях. Тоест различните предпоставки взаимно се проникват, взаимодействат и обуславят, но си има основни вектори на развитие във всеки един хороскоп.

Например, ако висшият дълг (дхарма) на една жена е да роди и отгледа дете, това ще се случи при всички положения, със или без официален съпруг/брак. Разбира се, по пътя в живота тя ще среща различни мъже, ще влиза в партньорски отношения, може и бракове да има, но не това е основното. А може да се случи така, че именно в тази сфера няма да се получават нещата, за да обърне внимание на по-важното, от гледна точка на нейното духовно развитие и предназначение в този живот. И, обратното, при други избраният път на развитие може да е свързан именно с партньорство - да се учи на взаимодействие с другия, да постигне някакъв баланс (доколкото е възможно с оглед на наталната карта - има и много небалансирани, деструктивни хора - това също се вижда в хороскопа), да усвои важни уроци чрез партньор/и и даже да открие личностни качества, за които може да не е подозирала.

В общи линии това е моето виждане по въпроса защо някъде нещо не върви.

На няколко пъти се връщам и го препрочитам и се замислям по темата. Зная, че няма еднозначен указател за изводи по темата и все пак - какво би дало основните насоки. Съгласна съм, че следва да се гледа цялата карта, но  ::)

Аз например съм постигала всичко с много, много труд, по-скоро индивидуален, не толкова в екип. Винаги накрая някой поставя въпроса - дали усилията са си стрували, а аз никога не съм го мерила така - виждала съм резултата и съм била доволна :) Има нещо сатурново в цялата работа - може би, защото Слънцето ми е в сатурнова терма, сатурнов дом - десети, а сатурн е в слънчевите знак и дом.
Над силата е само умението да я владеем!

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #28 -: Януари 26, 2016, 03:52:55 pm »
Ето картата, на пръв поглед няма кой знае колко трудни аспекти и конфигурации.

Основният въпрос е защо я изоставят и предават мъжете, защо няма любов.  :017:

Да, има Слънце в квадрат с Марс, а Марс е близо до Уран. А иначе силно поставена Венера, в секстил с Марс. Двете светила са в мажорен аспект с Нептун - може и там да се получава изкривяване на картинката, между реалните възможности и това, което ни се иска да бъде.

Както винаги всеки сам си е виновен. Тази твоя дама дали дава топлина, любов и уют или вятър я вее и иска само да смуче. Освен критичното Слънце, слв в критичен градус в 4, мажорнонеаспектиран у на асц, безкурсна овенска опозиция Плутон, квинконкс /или както там се споразумяхте/ на Слънце и Луна и двете недобре поставени.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #29 -: Януари 26, 2016, 04:05:21 pm »
Вероятно си права, може да има някакъв дисбаланс между отдаване и получаване в междуличностните отношения при нея. Луната е в накшатра Ашвини, където наистина вятър я вее на бял кон. Венера е дебилитирана във ведическата карта, но поне не е в дълбоко падение. Силен Марс в един знак с Кету в 12 дом - това не благоприятства особено семейната хармония, макар че доста енергия се влага в сексуалната страна на връзката. Такава позиция на Марс не е особено благоприятна и за верността, лоялността в брака.

За сметка на това във ведическата карта с най-силен статус са Слънцето и Юпитер - мъжки планети, при това са разположени с дхарма домове /и Луната е в 5ти - в огнен знак/. Тя ми се струва някак самодостатъчна. Тоест може и да се стреми към отношения, иска да е във връзка, но вътрешно /на духовно ниво/ тя тези качества и енергии, които обикновено идват от мъжа, си ги носи много изявени. И се получава, че нещо, което е пълно, не може да бъде запълнено. Сменят се партньори, ситуации... Но тя сякаш има друг път, не е пряко свързан с партньорство и обвързване. Партньорите в живота ѝ по-скоро ще са фон.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui