Автор Тема: Трудните казуси и красивата опаковка  (Прочетена 17768 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #30 -: Януари 26, 2016, 04:11:33 pm »
Ето картата, на пръв поглед няма кой знае колко трудни аспекти и конфигурации.
Основният въпрос е защо я изоставят и предават мъжете, защо няма любов.  :017:
Да, има Слънце в квадрат с Марс, а Марс е близо до Уран. А иначе силно поставена Венера, в секстил с Марс. Двете светила са в мажорен аспект с Нептун - може и там да се получава изкривяване на картинката, между реалните възможности и това, което ни се иска да бъде.
Партньорите ѝ са марсови натури, с Луна У7 в овен, а нейният Сатурн У1 също е в марсов знак, общият  диспозитор на У1 и У7- Марс е в галопиращия стрелец и съвпад с Уран У2 в 11д- тя е по-склонна да хаби енергия и ресурси в приятелствата, отколкото в постоянната връзка. Отделно неин У5, У6 и съУ8 в 8д е Меркурий в дева, пресметлива в чувствата, дребнава в ежедневието и стисната в леглото, Слънцето У8 в 8д не може да блесне на чаршафите в знака на Меркурий, но за сметка на това осветява прецизно сейфа на партньорите, който като се окаже празен и... няма любов. Сатурн У1 в 10д на МЦ- ами кариеристка си е жената, иска да доминира навсякъде и да е все отгоре. Вторият ѝ брак ще е стабилен, а за инфецията я успокой- не е нещо сериозно, което да я извади за дълго от строя.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #31 -: Януари 26, 2016, 04:12:21 pm »
Ако не беше написала "самодостатъчна", с тази Луна в накшатра на Кету и аспектирана от Сатурн, щях да предположа, че е несигурна отвътре, ревнива и поради това доста обсебваща.

Юпитер може да спаси деня. Надявам се, де. Минала ли е дашата му?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #32 -: Януари 26, 2016, 04:14:45 pm »
Люба, благодаря ти! :-*

Ето нещо по-положително:
Shoot for the Moon and if you miss you will land among the stars.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #33 -: Януари 26, 2016, 04:42:48 pm »
Ето картата, на пръв поглед няма кой знае колко трудни аспекти и конфигурации.

Основният въпрос е защо я изоставят и предават мъжете, защо няма любов.  :017:

Да, има Слънце в квадрат с Марс, а Марс е близо до Уран. А иначе силно поставена Венера, в секстил с Марс. Двете светила са в мажорен аспект с Нептун - може и там да се получава изкривяване на картинката, между реалните възможности и това, което ни се иска да бъде.

Лили, казусът ми стана интересен. Погледни У7 - Луната. Тя няма нито един сходящ аспект в рамките на знака си, нито един аспект с орбис под 10 градуса. Нищо, че астро.ком-а показва аспекти. Всъщност ги няма.

Какъв партньор е тази жена с неаспектирана Луна? Аз самата съм с Луна в Овен и мисля, че изявата й в този знак без аспекти, които да я "подсладят" би била изключително отблъскваща. В трети дом - всичко е на приказки.
Според мен тази жена заема позицията на състезател с партньорите си. Тя ги поучава, показва им, обяснява им как знае и може повече. И те я оставят да се оправя сама.

Същата тема виждам и в управителя на асцендента. Сатурн също е неаспектиран, горе на МЦ - и сам войнът е войн.
Видях как се вижда тя и как се отнася към партньорството. А любовта?
Управителя на 5 дом е Меркурий в осми, в Дева. В точен тригон с Юпитер. Тя винаги е права и знае най-добре, отнася се пренебрежително към чуждото мнение. За нея любовта е "какво ще ми дадеш?". И то по девешки...прецизно калкулирано. У8 - Слънцето. Също в Дева. Каква любов, какви нежности и интимности?

Значи по три показателя не мога да определя жената като добър партньор. Първо, тя е устроена да си е самодостатъчна - заради изолирания У на асц. Второ - Луната й няма никакво, ама никакво отношение към това да бъде "заедно" с някой. Няма маниера и подхода да се държи така, както подобава на една "заедност". Трето, дори нежността и чисто първичните фактори, с които би могла да задържи един мъж, според мен напълно отсъстват.

П.П. Лили, след този анализ по-скоро съм учудена, че жената изобщо задава въпрос за партньорства и се интересува от това да бъде обвързана. Гледайки картата - не бих предположила, че това й е важно. Наистина ли темата я вълнува?
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 04:45:54 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #34 -: Януари 26, 2016, 04:56:56 pm »

П.П. Лили, след този анализ по-скоро съм учудена, че жената изобщо задава въпрос за партньорства и се интересува от това да бъде обвързана. Гледайки картата - не бих предположила, че това й е важно. Наистина ли темата я вълнува?


Струва ми се, че по-скоро търси човек, който да я слуша постоянно и да го бомбардира със съобщения. С този умен Меркурий май не я слуша много главата. Интересното е, че въобще не "чува" отсрещния - казваш ѝ нещо, тя продължава да те залива със спам и лични споделянки. Остава да ми прати кръвната си картина и резултатите от изследване на урина.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #35 -: Януари 26, 2016, 05:06:57 pm »
Ей това е неаспектирана Луна в Овен. И с този понапомпан Мерк - съвсем оглушава и ослепява за другите.
Ако е възможно опитай да я насочиш да се замисли, че каквото не дава това и не получава.

Според мен мъжете си тръгват, защото не се интересува от тях, а и може да им идва малко студена.
От тук като че ли тръгва друг казус. Независимо дали е вярно или не - какво ще се промени, ако й го кажеш? При положение че така е устроена, колкото и да се старае...няма как да се превърне в друг човек. Вариантите са или да не те чуе, или само да се почувства зле. Но до резултат не мисля, че е възможно да се стигне.

Може би й е необходим по-пасивен партньор, който тя да води. Обаче не знам овчата й Луна дали би приела да е с някой, който не е и няма зачатъци да бъде алфа. Това ще я удари по женското его. Такава Луна иска мъжът да е тип "победител", защото проектира върху него качествата на Овена, които в крайна сметка са несъвместими с женската й природа. Та..май нямам еднозначно решение.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #36 -: Януари 26, 2016, 05:08:23 pm »
Не знам как тя разбира любовта, но ми се струва, че и отношението ѝ към партньорствата е такова - колкото да има някой до тебе, да не си сама, да има на кого да му бърбориш. Със същия успех можеш да си вземеш и папагал.

Леле, колко сме жестоки! Представете си, ако всичко това ѝ се каже. Ще намрази астрологията.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #37 -: Януари 26, 2016, 05:17:02 pm »
На  моменти водим дискусии като хирурзи - напълно безразлични към хорските страдания. Понякога гледаме само картата и забравяме, че зад нея стои индивид с всичките му чувства и преживявания. От друга страна, ако един хирург се разплаче на операционната маса от съчувствие - никаква няма да я свърши. И с нас е малко така. ;D

Вкарам ли се в призмата на жена, която съчувства и подкрепя друга жена и се опитва да бъде деликатна - отиде ми обективната преценка.

Пък който пита, трябва да е готов и да чуе отговора. :)
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #38 -: Януари 26, 2016, 05:33:15 pm »
Цитат на: Veselin link=topic=941.msg107311#msg107311 date=1453792853 :19
Според мен ако едно нещо не се случи от първия път, значи просто е по-добре да не става.
:d030: :012: Ами при овчи акцент това не върви-обичаме да се инатим за спорта срещу логиката.  :043: :043: :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #39 -: Януари 26, 2016, 05:41:21 pm »
Основният въпрос е защо я изоставят и предават мъжете, защо няма любов.  :017:

Управителят на асц. е в падението на У7 и обратното, не се виждат. Отношенията им са 6/8 дом, един друг се лекуват и убиват. Все пак са с общ управител, едва ли има чак суша за мъже, само липсва Мъжът. Много схематично, извини ме.

Иначе пи въпроса ти, колегите ми ме представят с думите "ако не искаш да чуеш отговора, не питай. Попитал ли си, нищо няма да ти се спести." А аз полагам съзнателно усилия да съм по-обрана и толерантна от обичайното. Сигурна съм, че точно ти си толкова внимателна, че едва ли някого да нараниш с думи.
De omnibus dubitandum est

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #40 -: Януари 26, 2016, 05:55:15 pm »
Жената трябва да ми е наборка с тези планети, та темата за партньорствата е нормално да я вълнува и да се тревожи. С дсц Рак сигурно се въвлича силно и емоционално в партньорствата (възможност за емоционална зависимост).  Дневна карта с наранен сигнификатор на брака,  привлича агресивни, конфликтни, заядливи, груби, ненадеждни партньори, безполезни, мечтатели, лъжци (алкохолици, наркомани не изключвам) в 8 ми дом, брака може да е с цел имотни облаги, заради секс, заради дългове, брак с военен/полицай или с криминален авторитет. Възможен фиктивен брак. Бих я насочила към човек на изкуството и/или спортист, човек с образование, авторитет, който обича да пътува, много ще й пасне на тронна Венера в 9 дом секстил с Марс в Стрелец, предполагам. СЛВ в 4ти дом в Телец също показва какво и как се иска от нея.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #41 -: Януари 26, 2016, 05:58:37 pm »
Точно там е проблемът, че по-скоро бих се скатала и бих оставила питащия без отговор, отколкото да му кажа неща, които са по-скоро неблагоприятни. Но такъв "деликатен" подход можеш да си позволиш, само ако не си зависим от клиента, т.е. не получаваш възнаграждение за положения труд. Отговаряш или не отговаряш избирателно. Ако говорим за платени/професионални консултации, няма начин астрологът да бяга по тъча.

---
За жената - не знам доколко става въпрос за фиктивен брак или брак по сметка /между другото, емигрирала е в друга държава/, но е имала доста неприятно изживяване. Приятелят ѝ я изоставя бременна, сега е самотна майка, спомена и за съдебно дело спрямо него - вероятно за издръжка.

---
Боже-господи, тая продължава да ме затрупва с безбройни съобщения от телефона си, които аз дори не чета и на които не отговарям! Цялото си житие-битие ми разказа - какви изследвания си направила, кога изкарала шофьорски курс.

Но има и полезна обратна връзка - спомена, че в повечето връзки попадала на болезнено ревниви партньори.
/звучи познато - понякога имам чувството, че ме следят и в астрала - не в този, а в отвъдния  ;D/

---
Сега разбирам, че тази патица си заслужава проблемите в живота.  :012:

Току що получавам поредното съобщение с императивен тон  - "Още ли не сте разгледали картата ми!?!".

За пръв път срещам такава наглост и се сетих за една друга Дева с Луна в Овен. И за пръв път не се сдържах, захвърлих всякаква любезност и жлъчно я иронизирах - "Сън не спя, не се храня, не излизам навън, изолирах се от всички контакти - само твоята карта гледам!". Аман от простачки-консуматорки!


Браво, момичета, много точно сте напипали личността и сърцевината на нейния проблем!  :72:

ПП. Ако знаете каква красиво опакована интелектуална жлъч ѝ изпратих. Въпреки всичко се опитах да бъда максимално деликатна, макар че такава уникална тъпота е покъртителна.  ;D

« Последна редакция: Януари 26, 2016, 10:09:12 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #42 -: Януари 27, 2016, 09:05:42 am »
========

П.П. Лили, след този анализ по-скоро съм учудена, че жената изобщо задава въпрос за партньорства и се интересува от това да бъде обвързана. Гледайки картата - не бих предположила, че това й е важно. Наистина ли темата я вълнува?

Предполагам, че е защото тя търси статут, положение - все пак, У1 е Сатурн, в 10 дом, ЮЛВ също е там, У10 е Плутон. Важно й е да е омъжена.

Лили, ЮЛВ е точно в срединната точка на Плутон и нептун - виж при Ебертин дали го има това положение.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #43 -: Януари 27, 2016, 10:40:46 am »
Аз за неидеална силна венера вече не мисля с добро-чаровни са, обаче мързеливички, после тя май е на мидпойнт слънце/сатурн, западна в дневна карта и няма компенсиращи трудни аспекти
Ако сатурн описва възрастни партньори-неаспектиран
Слънцето-квадрати, макар че диспозиторът е добре
Марс-друг сигнификатор-в 12-ти с уран
Нея я помързява да инвестира старание и грижа, но пък и не попада на правилни за нея
Другото са го писали

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #44 -: Януари 27, 2016, 02:11:04 pm »
Според мен няма криви хора, има по-малко или повече подходящи партньори за тях.

Лила, а защо именно теб е избрала ? Какво ти говори синастрията с нея ?

Стар, мен всеки ден по двама-трима човека ме избират. Дотук не е имало проблем и толкова силно подчертано нахалство. Та, явно наистина е от хороскопа, то си пролича. Тя въобще не "чува" отсрещния. След като ѝ пратих доста подробна интерпретация, не спря да задава допълнителни въпроси - не по тълкуването, а други, т.е. да ѝ гледам още, по други теми. След като казах, че не съм сигурна в моята ректификация и с този час не може да се правят точни прогнози, пак не ме чу и пак продължи да задава въпроси - ама кога ще имам второ дете,ама искам момиченце, ама дали ще са близнаци и т.н. Още няма мераклия на хоризонта, тя вече за второ дете пита. А и ако съм се справила с ректификацията, чак към 2019 ще има - това не ѝ го спестих.  ;D

Рядко съм срещала толкова глух и несъобразителен човек.  :o

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui