Автор Тема: Трудните казуси и красивата опаковка  (Прочетена 25986 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #105 -: Февруари 10, 2016, 02:41:40 pm »
Тя какво ми беше казала - "комиссионный магазин". Не знам, тук има ли такова нещо? Но за уеб магазин може и да няма нужните умения.

Гледам и в Д12 - Луната е в Скорпион и получава аспект от Марс в 12 дом. Лагна в един знак с Кету - Дева. Ако часът е по-ранен с 42 мин., Лагна прескача един знак и минава направо в Рак. Лъв въобще не изгрява. И тя е родена на много северни ширини. При по-ранен час ще има екзалтирал Сатурн в 4ти дом, у4 - екзалтирала Венера в един знак с Раху. Не ми се връзва с образа на майката.

А идеално би описал случая именно АС Лъв в Д12, но той въобще не изгрява. Тогава Марс ще е в Лагна и ще аспектира скорпионска Луна в 4 дом.

В навамша Луната във Везни ли отива, а Марс в Рак?

В Д9, ако не е родена по-рано, има Сатурн в Козирог в Лагна в опозиция към Марс в Рак/7 дом. Светилата са в Дева, аспектирани от Юпитер в Риби. Брачният тайминг работи с този час. При по-ранен Лагна минава в Стрелец, в 7 дом има Раху в Близнаци /силен/.

Лунните възли са в ъглова позиция в Д1, най-важните дати го потвърждават. Вкл. и смъртта на майката, при този час в Д12 те също са в ъглови домове.


« Последна редакция: Февруари 10, 2016, 03:13:44 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #106 -: Февруари 10, 2016, 03:15:25 pm »
това е магазин, който се зарежда със стока, която тя не е закупила предварително, а и Я дават да я продава, като след продажбата отчита договорен процент на доставчика на стоката

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #107 -: Февруари 10, 2016, 03:21:34 pm »
Благодаря ви!  :58:

Тази карта работи като по часовник, по всички прогностични техники - и западни, и ведически.

Много обичам такива казуси! Просто издребнях за тия 42 секунди, но не се потвърди.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #108 -: Февруари 10, 2016, 03:23:22 pm »
това е магазин, който се зарежда със стока, която тя не е закупила предварително, а и Я дават да я продава, като след продажбата отчита договорен процент на доставчика на стоката

на консигнация? или нещо от типа Орифлейм/Ейвън представителите :017:
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #109 -: Февруари 10, 2016, 03:30:41 pm »
И все пак  ;D, купувачите ѝ биха се отчели идеално по Юпитер във Водолей с един уеб-магазин, с този управител на парите в стрелец, с все съвпада с Нептун. Я да проучи въпроса, не е толкова сложно и при всички случаи е по-евтино от наем на физическо пространство, особено ако организира плащането с наложен платеж и без изрични модули за онлайн-плащане и нужните сигурности  :-)
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #110 -: Февруари 10, 2016, 03:41:45 pm »
Освен всичко останало, през 2012 година, когато има дипломиране и рязка смяна на поприще, е в планетния период на Раху-Сатурн. Раху е в 10 дом в Д10, Сатурн е в 5 дом - планетите там действат "прекъсващо".

Да не говорим за това колко точно описват ситуацията и западните техники, но там няма как да верифицирам толкова кратък интервал от време.

В годината, когато се дипломира и си сменя професията, в хороскопа има акцент върху личните изяви - по Слънце/Уран. Прогресивен АС в съвпад с нат. Слънце, прогр. Луна също е там - върху Слънцето и Асцендента /по време на дипломиране/. 3 месеца по-късно, когато има рязка смяна на поприще, прогр. Луна отключва опозицията между прогр. Марс и прогр. Уран, точна по градус.

По дирекции също е като швейцарски часовник: дир. Луна в точен съвпад с МЦ, дир. Меркурий в точна квадратура към оста АЦ-ДЦ, дир. АЦ точен квадрат с нат. Юпитер - смяна на перспектива, дир. Уран в квадрат с Юпитер.

Ако часът е около минута по-рано, щяха да важат същите фактори в западната, но тънкостите в тълкуването се променят и не знаеш в коя посока ще се наклони везната. Има огромна разлика между Луна и ретро Марс в 8 дом в съчетание с ъглов Сатурн и възли и тяхната позиция в 9ти и 5ти/11ти дом. Все пак говорим за финансови затруднения и стартиране на собствен бизнес с кредитни средства, а също така за евентуална хирургична операция. Жената се надява от бизнеса да спечели необходимата ѝ сума, за да може да си финансира операцията и лечението. Тук всяка грешка в прогнозата може да струва скъпо.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #111 -: Февруари 10, 2016, 03:57:52 pm »
на консигнация? или нещо от типа Орифлейм/Ейвън представителите :017:
Да, подобно е на консигнацията, само че при консигнация човек сам е собственик на магазина, негов или под наем, има и свои стоки, за да могат да му оставят и стоки на консигнация, а при комисионната търговия комисионерът сключва договор със своя доверител да извършва сделки от свое име, но за негова сметка.

Happy58

  • Гост
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #112 -: Февруари 10, 2016, 04:31:19 pm »
Лили, дай моля те, и датата на раждане - за мен такива случаи също са интересни нумерологично.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #113 -: Февруари 11, 2016, 06:43:24 pm »
Успях да се сдобия с рождените данни на майката на тази жена - стана ми любопитно откъде има толкова злоба и жестокост. Жената описва майка си като силна личност, ярка, забележима, с чувство за хумор. Три брака - несполучливи. С първия съпруг се развежда, вторият съпруг умира при съмнителни обстоятелства, третият се оказва садист - каквото повикало, такова се обадило.

Предполагах силно ранена Луна в хороскопа и хич не бях учудена да видя Луна във фиксиран знак и в конфигурация с Марс и Плутон. Ако раждането е било по-късно през деня, Луната отива по-близо до Плутон и минава в накшатра Ашлеша, където негативните тенденции са много по-силно изразени в сравнение с предходната - Пушйа.

Значи имаме Луна в неподвижен животински знак - съвпад с Плутон и квадрат със силен Марс. И за капак Слънце в съвпад със Сатурн. За малко му се размина и съвпад с Кету /по сидерал са в съседни знаци/. Най-точният аспект в хороскопа е квадрат между Марс и Плутон - партилен. В тази карта не виждам и намек за човещинка, особено към близки хора. По-скоро даже лъха на егоцентризъм.

В западната карта прави впечатление, че Луната, Плутон и Венера са в Лъв, към тях има знаков квадрат от Марс в Скорпион. Това потвърждава, че и личният ѝ живот е бил голяма "драма", без мъжко внимание надали е оставала. Венера е в градуса на Лунните възли - още веднъж подчертава темата.

Също така прави впечатление /от споделеното/, че в цялото семейство по майчина линия има много смърт, при трагични или неизяснени обстоятелства умират близки.

Във ведическата карта на дъщерята Д12 /двадашамша/ Луната е в Скорпион и получава аспект от Марс - според мен много точно представя астрологичния типаж на майката и нейния характер. В основната карта Луната е матрикарака - индивидуален сигнификатор на майката, това още повече подчертава нейната връзка с личността и характера на майката.

ПП. Часът на раждане на майката е неизвестен.



« Последна редакция: Февруари 11, 2016, 06:45:35 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #114 -: Февруари 11, 2016, 07:06:34 pm »
 Според мен дъщерята не е добре с нервите и с психиката, а и няма как да е добре, след като е загубила дете по този начин- да го гледа две години как бавно гасне в ръцете ѝ, но по принцип ѝ е заложено да не е наред- трагедията с детето само е отключила заложеното. Майка ѝ едва ли е такъв звяр, както я описва, въпрос на синастрия е- майка ѝ има Марс в скорпион, който е в опозиция с нейната Луна в 8д, както и с Марс- не могат да мелят брашно заедно, лунните ѝ нужди са незадоволени и наранени.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #115 -: Февруари 11, 2016, 07:11:09 pm »
Като не сме им в обувките, няма как да знаем. Но с тази лъвска доминанта, съчетана с Плутон и Марс, не виждам грам емпатия. Слънце в Дева донякъде би смекчило ситуацията, но то е в съвпад със Сатурн.

В сидералната карта и двете светила са силни, минават в собствени знаци. Каквато и да е, била е силна личност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #116 -: Февруари 11, 2016, 07:48:49 pm »
те взаимно се нараняват, на дъщерята Марс квадратира Луната на майката, а Марс на майката в опозиция с Луната на дъщерята, като нея повече я боли защото Луната в 8д е лабилна, а и е с паднало Слънце У12 съвпад с Уран У6, но майката не е чак толкова коравосърдечна, може да е по-скована в поведението, но това не означава непременно, че е толкова лоша, колкото я описва

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #117 -: Февруари 11, 2016, 07:55:58 pm »
Да биеш децата си с възпитателна мярка е едно, но да пребиваш и своята майка /тяхната баба/ пред очите на децата /когато са на по 6-7 години и вече разбират какво се случва/ е друго. В крайна сметка насилието привлича друго насилие - същият модел се пренася и в отношенията с третия съпруг, агресорът среща още по-голям агресор и се превръща в жертва. А за втория съпруг има съмнения, че смъртта му е настъпила /при съмнителни обстоятелства/, за да се освободи пространството за трети. Третия съпруг впоследствие го вкарват в затвора за малтретиране, след като три пъти я пребива почти до смърт.

А двойният напрегнат аспект Луна-Марс в синастрията между родител и дете наистина е голямо зло, трудно се понася.
« Последна редакция: Февруари 11, 2016, 08:03:07 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #118 -: Февруари 11, 2016, 08:39:34 pm »
Лили, защо вярваш на всичко казано от тази жена- това, че нещата изглеждат така в нейните очи/глава не значи, че е истина. А и дори да е истина- цял живот ли ще се оправдава с майка си за всичко, което ѝ се случва/не се случва?  За мен тази жена е болна и има нужда не от астро-психолог, а от психиатър.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #119 -: Февруари 11, 2016, 08:50:57 pm »
В случая с какво се оправдава, не разбрах? Не става въпрос за оплаквания, да ми реве на рамото. До тази информация стигнах по съвсем друг начин - тя не ме потърсва, за да си изплаче миналото.

Бях потърсена по бизнес въпрос, бяха ми съобщени данни. Ставаше въпрос за прогностика и евентуално елекция да се направи. И тъй като са намесени финансови въпроси, теглене на кредити, нямаш право на грешка.

Понеже гледам повече по ведическата за по-задълбочен анализ, там се яви проблем с Асцендента. Ако часът на раждане е малко по-ранен, АС се измества и цялата домификация също, интерпретацията се променя, проблематиката се измества в други домове.

И за да я проверя дали има нужда от ректификация, описах ѝ отношенията с майката, атмосферата в дома и проблемите. Просто исках да проверя дали картата работи. Ведическата карта дава доста красноречиво описание на проблема, в дълбочина. Честно казано, не очаквах такава бурна реакция от нейна страна. Оказа се, че съм нацелила най-болното място, направо изригна.

После я помолих да ми даде датата на раждане на майка си, в допълнение към това тя ми разказа цялата си семейна история. Също така сподели, че преди известно време е ходила на консултация при друг ведически астролог и тълкуванията съвпадали, особено в частта за ретроградния Марс. За мен беше важно в кой дом във ведическата карта попада този съвпад - 8ми или 9ти. Но цялата ѝ житейска история алармира за Луна/Марс в 8 дом, Раху в 4ти и Сатурн/Кету в 10ти.

А ако е имала нужда от астропсихолог, не е уцелила точния човек значи. Аз съм предиктивен астролог, за мен са важни детайлите, за да ми излезе сметката накрая. В семейната ѝ история бях въвлечена по косвен начин, просто имаше нужда от ректификация.


« Последна редакция: Февруари 11, 2016, 08:53:36 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui