Автор Тема: Лунно затъмнение 23 март 2016г.  (Прочетена 28115 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #60 -: Март 25, 2016, 02:20:45 pm »
 :clap:


При мен лунното затъмнение беше точно на куспидата на 3ти дом, няколко дни се разправям с един продавач от алиекспреса и се пазаря колко пари да ми върне за боклука, който ми е пратил :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #61 -: Март 25, 2016, 10:37:41 pm »
Специално за Весо-  Луната в 3д и везни, Венера екзалтирана в риби и съвпада с тронов Нептун, който е по музиката, Слънцето У1 екзалтирано в овен, чак на мен ми се прииска да си купя пиано.
За съжаление днес на работа ми откраднаха билети за 50 и няколко лева и се наложи да ги заплатя (от сот-а нищо не направиха, а шефката не пожела да викне ревизия, за да ми ги удържат, ами каза направо да си ги платя).  ???
Май ще трябва да се откажа засега от идеята да купувам каквото и да е.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #62 -: Март 25, 2016, 10:42:28 pm »
Весо, ти откакто работиш на това място, все неприятности ти се случват там. И ми се струва много хаотична организация, пълен произвол спрямо служителите. А като се знае кой е собственикът и какви привилегии ползва, няма смисъл да се изпращат и данъчни проверки в обекта, там предварително всичко е пито-платено.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #63 -: Март 25, 2016, 10:54:30 pm »
Така е, организацията им е много зле, но трудно се намира работа, знаеш. Въобще не ми се искаше да се връщам за 3 път, ама...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #64 -: Март 25, 2016, 11:02:51 pm »
За съжаление днес на работа ми откраднаха билети за 50 и няколко лева и се наложи да ги заплатя (от сот-а нищо не направиха, а шефката не пожела да викне ревизия, за да ми ги удържат, ами каза направо да си ги платя).
В наш'те павилиони на Лафка на-много вестник да вземе някой, понеже са отвън, ниско долу под тезгяха. Билетите продавачката подава да си избере човек, след като е казал какъв билет иска, купчинката с билети не излиза извън павилиона, през цялото време е в нейните ръце. Отстрани на витрината, от вътрешната страна на стъклото, са наредени по един брой от всеки вид билети, с голямо картонче с цената. При вас как така изчезват билети?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #65 -: Март 25, 2016, 11:07:46 pm »
Чисто и просто ми ги дръпнаха от ръцете, въпреки че ги държах здраво, при това не бях подал много. Веднага натиснах паник бутона, дори казах на сотаджията накъде съм видял да тичат крадците, отиде уж да ги търси, ама не ги откри. След това побърза да си напише доклада и да си тръгне.
Ако оставаше на мен, въобще няма да давам да си избират, да казват кой подред искат и от вътре да им давам, но така пък повечето клиенти се мусят, че им "ограничаваме късмета".

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #66 -: Март 25, 2016, 11:18:49 pm »
Весо, според мен нагло и безпардонно си те клатят. Съжалявам за грубия изказ, но това е очевидно.

Това са форсмажорни обстоятелства и фактически е кражба, злополука. Не е настъпила по твоя вина. В такива случаи не е много редно да ти удържат щетата от заплатата. Накрая ще трябва вие да им плащате на тия мошеници, задето им работите там.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #67 -: Март 25, 2016, 11:20:58 pm »
Да, то така излиза...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #68 -: Март 25, 2016, 11:41:13 pm »
Чисто и просто ми ги дръпнаха от ръцете, въпреки че ги държах здраво, при това не бях подал много. Веднага натиснах паник бутона, дори казах на сотаджията накъде съм видял да тичат крадците, отиде уж да ги търси, ама не ги откри. След това побърза да си напише доклада и да си тръгне.
Ако оставаше на мен, въобще няма да давам да си избират, да казват кой подред искат и от вътре да им давам, но така пък повечето клиенти се мусят, че им "ограничаваме късмета".

И за какво са им тези билети като не са маркирани, че са купени? После няма да им изплатят печалбите, ако имат.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #69 -: Март 25, 2016, 11:44:33 pm »

И за какво са им тези билети като не са маркирани, че са купени? После няма да им изплатят печалбите, ако имат.
Може би защото по бензиностанциите и някои малки магазинчета нямат същата система за продажба и проверка.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #70 -: Март 25, 2016, 11:50:48 pm »
Може би защото по бензиностанциите и някои малки магазинчета нямат същата система за продажба и проверка.
Тц, никъде не продават билети, без да се маркират. Всички бензиностанции отдавна са свързани с НАП. Нали зимата един продавач беше откраднал голямо количество билети и го хванаха, като решил да си прибере печалбата от десет бона. Преди това дребните печалби, от порядъка на 20-30лв, си ги е взел без проблем обаче.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #71 -: Март 25, 2016, 11:54:51 pm »
Възможно е вече навсякъде да са си въвели своя система, не съм толкова запознат. Преди имаше магазини и бензиностанции, където билетите се маркираха като стандартен артикул (а не с уникалния сериен номер на всеки един билет). Обърни внимание, че билетите имат баркодове и отпред и отзад. Този отпред е със серийния номер на всеки билет, а отзад е един и същ за билетите от всеки един вид.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #72 -: Март 26, 2016, 12:11:05 am »
Голяма далавера е с тия билети - не стига, че клатят народа, а и персонала, който ги продава.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #73 -: Март 26, 2016, 09:01:37 am »
И за други кражби чух тези дни, дали заради тригона на меркурий с марс ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Лунно затъмнение 23 март 2016г.
« Отговор #74 -: Март 26, 2016, 09:29:14 am »
Дано да не ми се случват повече, че сега ще се наложи да търся назаем пари.