Автор Тема: Правя рожденни хороскопи (начинаещ)  (Прочетена 5353 пъти)

astro.bgner

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Здравейте!

Аз съм начинаещ астролог и бих искал да придобия повече опит.
Считам че, опита идва с упражнения, най-вече с хороскопи на реални хора, с които бих могъл да комуникирам.
Много бих се радвал ако някой от този форум се съгласи да му направя рожден хороскоп!
Разбира се, ще е безплатно упражнение.
Аз ще придобия опит.
А вие ще придобиете допълнителна гледна точка към наталната си карта, към живота си!

Поздрави,
Астро.БГнер

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Правя рожденни хороскопи (начинаещ)
« Отговор #1 -: Март 11, 2016, 09:02:44 am »
А хороскоп на лице,което няма нищо общо с форума прави ли ти се?
Може и да бъркам,но защо ми миришеш на Слънце в Скорпион?  :017: Добре де-може и да бъркам.  :D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

astro.bgner

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Правя рожденни хороскопи (начинаещ)
« Отговор #2 -: Март 11, 2016, 09:12:13 am »
Да, прави ми се :)
И да, слънцето е в Скорпион :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Правя рожденни хороскопи (начинаещ)
« Отговор #3 -: Март 11, 2016, 09:46:24 am »
Аз съм навита да ме ползваш за опитен заек.  :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Правя рожденни хороскопи (начинаещ)
« Отговор #4 -: Март 11, 2016, 10:01:33 am »
Хи, хи, и аз съм навита да съм зайче  ;)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Правя рожденни хороскопи (начинаещ)
« Отговор #5 -: Март 11, 2016, 11:00:16 am »
Мисля, че доста по-голям успех ще имаш в някоя социална мрежа, там има рояци от авантаджийки. Аз така се изнесох от няколко астрологични групи, след като ежедневно получавах по 2-3 съобщения от абсолютно непознати хора с изследователски материал. Така че бих те посъветвала да се включиш в някоя тематична астрологична група във фейсбука, стига да не е създадена от и за професионални астролози /в по-професонална тонът ще е друг/.  :)

Преди десетина години имаше момиче в друг астрологичен форум, също събираше натални данни за упражнение. Много хора се върхаза и ѝ пратиха данните си, включително и аз от чиста проба любопитство /да ѝ тествам възможностите/, но след това никакъв отговор не получих, както и други доброволци. Така и не разбрах какъв е бил смисълът на упражнението.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Правя рожденни хороскопи (начинаещ)
« Отговор #6 -: Март 11, 2016, 11:03:20 am »
Аз съм явно най-големият параноик. Данни ей така не давам на никого, давала съм само на редовни потребители във форума, повечето познати и от други форуми :)

Не разбирам събирането на данни като в случая на Лили, ако не получаваш обратна връзка...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Правя рожденни хороскопи (начинаещ)
« Отговор #7 -: Март 11, 2016, 11:11:24 am »
Те данните ни къде ли не се развяват из цялата държава. По всякакъв повод ги пишем навсякъде. Айде да не ми урочаса данните :) Пък ако се опита нещо такова, ще му го върна с лихвите  ;)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Правя рожденни хороскопи (начинаещ)
« Отговор #8 -: Март 11, 2016, 11:11:36 am »
С изказването си нямах за цел да подложа на съмнение или да осмея изследователския порив на Астро-бгнер.  ;D

На вас ако ви е интересно, можете да се пробвате, въпрос на лична преценка.

Не вярвам в параноичните приказки за негативна енергийна намеса върху нат. карта, но някои по-опитни астролози внимават на кой си дават рождените данни - не може да ти чете "книгата на живота" кой да е или, да речем, човек със съмнителни качества и способности. Всъщност последният дори няма да може правилно да ти разчете картата /имала съм такива случаи/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

astro.bgner

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Правя рожденни хороскопи (начинаещ)
« Отговор #9 -: Март 11, 2016, 11:14:56 am »
Здравейте!

Да наистина не е лоша идея да ползвам социални мрежи, но там ще очаквам по-голям интерес.
А аз все пак съм зает човек, имам сериозна работа и това е странична дейност.
Не очаквам да съм способен да правя един хороскоп по бързо от 3-4 дни.

Имайте в предвид, че начинаещ човек просто би могъл да се откаже и дори да е получил доста данни никога да не ги използва.
Интереса при мен е сериозен и не смятам, че ще се откажа.
Просто ще ми отнеме известо време изготвянето ...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Правя рожденни хороскопи (начинаещ)
« Отговор #10 -: Март 11, 2016, 11:22:51 am »
Под изготвяне на хороскоп какво разбираш - пълен подробен или тематичен анализ? За пълен прочит и писмената му интерпретация не вярвам да стигнат и 3-4 дни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

astro.bgner

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Правя рожденни хороскопи (начинаещ)
« Отговор #11 -: Март 11, 2016, 11:26:25 am »
Имам в предвид пълен, натален.
Т.е. за основни положения през целия живот, не прогностичен за даден период от вереме.
И не съм сигурен колко подробен ще мога да направя, очаквам няколко страници в Word doc.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Правя рожденни хороскопи (начинаещ)
« Отговор #12 -: Март 11, 2016, 11:35:37 am »
Под пълен имах предвид чаршаф от 30-50 страници, така съм чувала от някои колежки.  ;D

На мен лично такъв обем ми звучи нереалистично, 2/3 ще е преливане от пусто в празно. Освен ако не вадят всяка планетна позиция и всеки аспект от наталната карта и не го описват изолирано от цялото. Но има и такива шекспировци.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Правя рожденни хороскопи (начинаещ)
« Отговор #13 -: Март 11, 2016, 11:53:21 am »

Не вярвам в параноичните приказки за негативна енергийна намеса върху нат. карта, но някои по-опитни астролози внимават на кой си дават рождените данни - не може да ти чете "книгата на живота" кой да е или, да речем, човек със съмнителни качества и способности. Всъщност последният дори няма да може правилно да ти разчете картата /имала съм такива случаи/.

Именно.

Към автора на темата - роднини нямаш ли? Баби, дядовци, родители, чичовци, лели - все материал за изучаване, даже им знаеш и основните събития от живота - ако нямаш часове на раждане можеш да се упражняваш в ректификации.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Правя рожденни хороскопи (начинаещ)
« Отговор #14 -: Март 11, 2016, 11:58:21 am »
Сигурно се е упражнил вече с всички роднини и сега търси външен ресурс.  ;D

А картите на близки и роднини, когато са с час на раждане, са много полезен изследователски материал. Познаваш човека по-отблизо и можеш да проследиш как се е проявила или се проявява дадена астрологична комбинация в неговия живот. Добър материал са и за практически занимания с прогностика.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui