Автор Тема: Хотелиери  (Прочетена 9225 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хотелиери
« Отговор #15 -: Май 14, 2016, 12:24:09 am »
Малко ще се отклоня от темата.

Понеже за кадрите в туризма и хотелиерството е много важно да знаят, най-вече говоримо, повече чужди езици, да изтъкна още една съществена разлика между двата ми примера.

При едната има Меркурий в съвпад с екзалтирал Юпитер във 2 дом /Меркурий няма есенциално достойнство/ - владее два чужди езика, но отлично, единият език ѝ е на ниво филолог. Втори дом се свързва и с речта, със словото.

При другата има Меркурий в собствен знак в 6 дом /с още две планети/ - владее 3-4 чужди езика, но ги говори чат-пат, дежурни фрази и реплики, колкото да са ѝ от полза при по-елементарна рутинна комуникация.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Хотелиери
« Отговор #16 -: Май 14, 2016, 12:24:24 am »
Означава че е роден на лунно затъмнение,съвпад на Луна с ЮЛВ при индийците дава голяма интуиция .СЛВ в 10 д е възможно най-силното положение за успешна кариера .Асц съвпад с Регулус -самия той е ВИП ,Юпитер от 2д тригон с Уран в 10д-късметлия ,с изненадвщо /Уран/ придобиване на голямо богатство-Юпитер в 2д .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Хотелиери
« Отговор #17 -: Май 14, 2016, 08:46:46 am »
Имам много близък човек с изкл. успехи, като хотелиер - собственик и мениджър - големи комплекси. К9 е в Рак.

Може ли карта, особено ако часът е сравнително достоверен?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Хотелиери
« Отговор #18 -: Май 14, 2016, 08:48:04 am »
Да, това с възлите също ми направи впечатление, доста често имаше съвпад планета/възел, макар и не винаги луна
Ето и при Тръмп-пак акцент 12-ти дом

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Хотелиери
« Отговор #19 -: Май 14, 2016, 08:52:49 am »
Помогнете малко, не намирам много карти, трудно виждам общото, изобщо...дайте идейки и някое примерче?

Ето ,може би моята може да послужи за пример.Винаги съм работила в сферите на туризма и заведения.И като собственик и сега като мениджър.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Хотелиери
« Отговор #20 -: Май 14, 2016, 09:03:20 am »
Мерси, ванеса :)
Имаш всички предпоставки, според това, което до момента съм прочела
А ти с какви обеми си работила и как се справяш по твоя преценка?

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Хотелиери
« Отговор #21 -: Май 14, 2016, 09:18:24 am »
Мерси, ванеса :)
Имаш всички предпоставки, според това, което до момента съм прочела
А ти с какви обеми си работила и как се справяш по твоя преценка?

Не го приемай като хвалба,но винаги съм била на ръководна позиция.С бащата на моето дете с който сега сме разделени направихме заведения,бензиностанция,хотели.Сега съм мениджър на хотел от 4 години на Слънчев бряг.С два езика съм,и ако трябва да бъда честна със себе си-не съм доволна от себе си.Мога още.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Хотелиери
« Отговор #22 -: Май 14, 2016, 10:15:48 am »
По мое скромно мнение можеш да постигнеш повече като мениджър, отколкото като собственик, но не ми се предоверявай

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Хотелиери
« Отговор #23 -: Май 14, 2016, 12:13:02 pm »
Ето тук има малко такива карти в астрото:

http://www.astro.com/astro-databank/Category:Vocation_:_Travel_:_Hotel/Motel/Resort

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Хотелиери
« Отговор #24 -: Май 14, 2016, 12:59:49 pm »
По мое скромно мнение можеш да постигнеш повече като мениджър, отколкото като собственик, но не ми се предоверявай

Папи, заради Марса ли го казваш?

В индийската карта Марс добива по-силен статус - заедно със Слънцето са единствените ъглови планети (Слънцето е в 4-ти дом, Марс в 7-ми). По този начин в картата на преден план излиза "мъжка" енергия. Така и двете планети имат отношение към 10-тия дом на професията - от 4-ти дом Слънцето аспектира 10-тия дом, от 7-мия дом Марс също аспектира 10-ти дом. Слънце и Марс добре пасват на управленска позиция. Освен това Марс и Юпитер участват в една конфигурация (йога), в която разменят положенията си по дом/знак - паривартана йога. Марс е у3, Юпитер е у7, Марс се намира в 7-мия дом, Юпитер в 3-тия (заедно с у1 и у10 Меркурий). Така че Марс има силно отношение към професията, заедно с Меркурий и Юпитер. Не съм разглеждала производни карти.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хотелиери
« Отговор #25 -: Май 14, 2016, 01:18:33 pm »
Слънцето, Марс и Сатурн дават афинитет към управленски позиции, но трябва да са силно поставени и на видно място в хороскопа. Юпитер и Сатурн, силно поставени - професии, които дават по-висок социален и материален статус.

Иначе в картата на предприемач/собственик на бизнес, който сам си е мениджър /не е израствал в някаква външна йерархия/, може и да няма десетодомни акценти, често са акцентирани 3 и 7 дом. По 6 дом е сферата на услугите, но ако има силно поставени планети там, също може да се заема отговорна/административна позиция.

---

И още нещо ми направи впечатление, не знам дали съвпадението е случайно, по-скоро не. При двата и примера има аспект Луна/Сатурн в Д10 - при едната съвпад, при другата опозиция. При моя близка, която е работила на средно ниво в структура, свързана с общественото хранене, има съвпад Луна/Сатурн в Д1 и аспект на Сатурн към Луна в Д10. Според мен този аспект е свързан с обслужване на други хора, като говорим за по-широка аудитория, масовост. И в трите случая налице е реализация във външна йерархия, като наемен персонал.

При предприемачите и фрилансърите има съвсем друг акцент - повече клони към Слънце, Марс, Раху, докато Сатурн сякаш не играе чак толкова значима роля. Не и в комбинация с Луната, по-скоро със Слънцето /мениджърски качества/.



« Последна редакция: Май 14, 2016, 01:56:02 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хотелиери
« Отговор #26 -: Май 14, 2016, 02:09:30 pm »
Добре де, тук нали никой не се е разтропал за безплатна детайлна астрологична консултация?
Задават се въпроси и се получават кратки отговори, предимно с изследователска цел.

Между другото и аз съм бивш кадър от туризма и хотелиерството, дори първата ми специалност е такава. Но в тоя бранш доникъде не го докарах - интересна и динамична работа, но нископлатена, сервилна и безперспективна, ако не си собственик и шеф. Казвам го в контекста на темата, която се обсъжда - който ми има картата, може да види какви са астрологичните указания.

Язък за мениджърската Д10  :012: - Марс в първи дом и Слънце в 10ти. Но Луна в съвпад с Раху в 5 дом мъти водата и прави положението нестабилно. Последното ми оставане без работа, което резултира в продължителна безработица /скоро ще стане една година/, се случи в антардаша на Луна.  :)

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Хотелиери
« Отговор #27 -: Май 14, 2016, 03:11:26 pm »
Ама...Стар...
И аз мога да ходя всеки ден на професионален астролог
Обчае тука по- ви вярвам, честно
И на себе си също
Въобще не е само до пари работата
Пък и ванеса по темата дойде да помогне, пък ти...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Хотелиери
« Отговор #28 -: Май 14, 2016, 03:13:00 pm »
Ето тук има малко такива карти в астрото:

http://www.astro.com/astro-databank/Category:Vocation_:_Travel_:_Hotel/Motel/Resort

Мерси, Мирабела, и аз ги намерих, обаче виж какво количество, на фона на огромната им база данни

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Хотелиери
« Отговор #29 -: Май 14, 2016, 03:19:29 pm »
Между другото и аз съм бивш кадър от туризма и хотелиерството, дори първата ми специалност е такава. Но в тоя бранш доникъде не го докарах - интересна и динамична работа, но нископлатена, сервилна и безперспективна, ако не си собственик и шеф.

То дори ми се струва, че трябват карти на хора с хотелски вериги, не просто с един хотел. Защото собственик на фамилен х-л примерно, можеш да станеш сравнително лесно, и ако не заможен, то прехрана криво-ляво ще изкарваш. Но при подобно положение и индикациите в картата ще са смесени, като нищо може да изглежда и безработен.
Докато при веригите вече имаме доказани умения, качества, нюх за тоя бизнес. Или поне да е голям хотел. Чудя се доколко чисто търговските умения трябва да са заложени. За 1/7 съм сигурна, това 100% трябва да са умели комуникатори