Автор Тема: (Цикълът) Марс/Сатурн  (Прочетена 36186 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
(Цикълът) Марс/Сатурн
« -: Май 25, 2016, 08:11:59 am »
На 24 август 2016 г в 14:30 часа започва новият цикъл Марс/Сатурн.Той ще продължи до 2 април 2018г,когато ще триумфират на трон и в екзалтация заедно в Козирог.
   При мен сега ще е е в точен съвпад с Вертекс/Антарес,образувайки няколко подкрепящи аспекта насам,натам в картата.Кой знае какъв змей ще ми вкарат през "портата"  O:-)  :043:.
 След това в Козирог ще са ми до СЛВ,а Плутон ще ми квадратира Уран,съвпаднал с ДСЦ.Да не ме излъже някой да се омъжа само?!  :-\ :96:
« Последна редакция: Май 26, 2016, 10:30:02 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Цикълът Марс/Сатурн
« Отговор #1 -: Май 25, 2016, 01:04:54 pm »
При мен ще е във 2-ри дом и ще ми квадратира Луната в 4-ти. Засега на фокус са три теми при мен - пари, работа и майка ми, която нещо го е закъсала със здравето.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Цикълът Марс/Сатурн
« Отговор #2 -: Май 25, 2016, 06:29:08 pm »
Пак 4 дом, тригон съв. възел.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикълът Марс/Сатурн
« Отговор #3 -: Май 26, 2016, 12:03:28 am »
Набелязала съм си цикъла, двете планети са ретроградни в натала ми и затова ги наблюдавам изкъсо, а държат и важна здравна тема :)

Да отбележа и това, че  2 дни преди новия цикъл - на 22 август Марс излиза от ретроградната сянка и ще е чисто нов и къпан за срещата със Сатурн  ;D

При мен случката е в 9 дом, а оста АС/ДС на цикъла ляга в натала ми на К9/К3. Напоследък тази ос е постоянно засегната - там беше пълнолунието, кулминацията на цикъла Венера/Марс ... И освен това съвпадът е върху нат. Нептун - У1, прави и тригон с К6 :) Явно при мен ще касае здравето, не толкова работа и чужбина :) Но пък защо не и паралелно да действат на няколко фронта  :29:

Не съм се задълбочавала да видя и другите фази в цикъла - секстил, квадрат, опозиция, тригон :) Би следвало да подскажат за опции :)
Над силата е само умението да я владеем!

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Цикълът Марс/Сатурн
« Отговор #4 -: Май 26, 2016, 09:02:26 am »
 Мисля за съвпада на Марс/Сатурн с Антарес(Алфата на Скорпиона),която имала характера на тях двамата(+Плутон).Значи за добро или зло ще бъдат в тотален,войнстващ синхрон заедно.Не вярвам в "добри и лоши" звезди и аспекти,а подходящи за едно и неподходящи за друго.Значи,който реши,че може да използва мажорни аспекти от фигурата към свои точки,може да опита да "яхне" енергията.
 И най-вероятно по същото време ще успее по едната случайност някой кървав и зрелищен замисъл,но те вече са толкова много,че не са събития.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Цикълът Марс/Сатурн
« Отговор #5 -: Май 26, 2016, 09:20:26 am »
Този съвпад, начало на цикъл, е в точен куинконс от 4 дом с МП на наталния ми съвпад Марс/Сатурн в 9 дом и в секстил са Луната във 2 дом. Т.е. активира наталния куинконс на Луната със съвпада Марс/Сатурн като образува Йод.
Май се запалих да го проследя този цикъл :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Цикълът Марс/Сатурн
« Отговор #6 -: Май 26, 2016, 09:59:27 am »
 И аз се запалих,за това направих темата.Моите наблюдения в карти на хора,които познавам,без изключение показват,че без значение на знака,съвпадът е много успешен,дори и ретрограден,дори паднал и заточен по знак.Но това е само в мъжки карти и единствената жена,която споменава наличен в натала е Алена.  :08:
 А аз от както са заедно,имам някакво странно и приятно предчувствие,което не е конкретизирано и съм "заредила микроскопа" най-прилежно.  ;D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Цикълът Марс/Сатурн
« Отговор #7 -: Май 26, 2016, 10:09:15 am »
Секстил с 1,5гр орбис да го броя ли за аспект  ??? Много хилаво ми се струва :)

Happy58

  • Гост
Re: Цикълът Марс/Сатурн
« Отговор #8 -: Май 26, 2016, 10:14:08 am »
Нали е мажорен-какво пречи да го сложиш под лупата за проверка.А и самите Марс/Сатурн не са хилави планети.С коя планета влизат в аспект?

с неаспектиран Меркурий в 4 дом. А съвпада е в 5 дом.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #9 -: Май 26, 2016, 05:19:16 pm »
Драки, имам натален съвпад Марс/Сатурн в 9 дом  :) и досега не ми е попречил в нищо, напротив - усещам преди всичко градивното в него  :08:

ПП. Ако имаш предвид двете планети да са ретроградни, не, при мен са директни :)
« Последна редакция: Май 26, 2016, 07:24:41 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикълът Марс/Сатурн
« Отговор #10 -: Май 26, 2016, 06:56:42 pm »
И аз се запалих,за това направих темата.Моите наблюдения в карти на хора,които познавам,без изключение показват,че без значение на знака,съвпадът е много успешен,дори и ретрограден,дори паднал и заточен по знак.Но това е само в мъжки карти и единствената жена,която споменава наличен в натала е Алена.  :08:
 А аз от както са заедно,имам някакво странно и приятно предчувствие,което не е конкретизирано и съм "заредила микроскопа" най-прилежно.  ;D

При мен в натала не са в съвпад. Често ги споменавам, защото са единствените ретроградни планети, които имам. Марс ми е ъглов, управлява интерсептиран знак и във взаимодействие с него - имам в картата си голям огнен тригон, в който участват двата У1, У на Слънцето ми, и Луната .... С тези обстоятелства - усещам Марс в себе си много, много силно. Марс действа и много саморазрушителнои при мен. Отдавала съм го на това, че е ретро, най-ниско, управлява интерсептирн знак.  Насочен е навън, но много и към мен самата.

Животът рано, рамо ми постави урок, като ме срещна с човек, който е много по-марсов от мен. Успях да се погледна отстрани и да се уча да го владея (Марса в себе си). В интерес на истината неговият Марс е там, където е бил моя прогр. Марс, имаме съвпад на неговия ретро Сатурн с моята Венера и негов СЛВ с моето  слънце и т.н. да не изброява.
Над силата е само умението да я владеем!

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #11 -: Май 26, 2016, 07:53:24 pm »
Алена,значи аз не съм разбрала правилно.  :)
Въпреки всичко периодът на трз ретро Марс и Сатурн трябва да е твоето време.  :08:
Драки, имам натален съвпад Марс/Сатурн в 9 дом  :) и досега не ми е попречил в нищо, напротив - усещам преди всичко градивното в него  :08:

ПП. Ако имаш предвид двете планети да са ретроградни, не, при мен са директни :)
На баща ми са ретро в Дева.
Твоите щом са в 9Д в Телец ли са?Трябва да разказваш по принцип и за в момента,защото скоро започнах да се съмнявам,че силни мъжки планети в женска карта не действат добре,освен ако не се намери съпруг,който да ги олицетворява.Независимо от знака,енергиите са аналогични.Дебна тайно при баща ми-той е в много продуктивен период,нищо че му правят квадрат към неговите.Спокоен е,не го тресат астрологични истерии,просто защото не знае за тях.  :D
 Следя и другите хора,които познавам-всичките са в приповдигнато настроение и обхванати от амбиции в някаква степен,а трима са слънчеви Риби и са в "окото на бурята" на подвижното тао,което на новолуние ще стане кръст.Живеят си много добре и в добро здраве. :72:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #12 -: Май 26, 2016, 08:21:58 pm »
Алена,значи аз не съм разбрала правилно.  :)
Въпреки всичко периодът на трз ретро Марс и Сатурн трябва да е твоето време.  :08: ...

Даааааа  :08: След всички мъки до сега покрай двете планети - дойде момента да бера плодове :) Така си мисля - поне по отношение на здравето :) А после, когато връхлетят и 10 дом - надявам се и на работа, но има време  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #13 -: Май 26, 2016, 10:44:28 pm »
Твоите щом са в 9Д в Телец ли са?Трябва да разказваш по принцип и за в момента,защото скоро започнах да се съмнявам,че силни мъжки планети в женска карта не действат добре,освен ако не се намери съпруг,който да ги олицетворява.

Да, съвпадът е в Телец. Макар че Марс бяга напред, Сатурн е този, който командра парада.  :) Това, което от много малка съм разбрала е, че за да ми се получават нещата е нужна дисциплина и здраво труд. И наистина винаги съм била много упорита и отговорна. Когато се отнасям сериозно, става натрупване на солидна основа, която дава много голям тласък в посоката, която съм поела, разкриват се възможности и благоприятни ситуации и няма невъзможни или непостижими неща. С каквото съм се заела, щом е с желание, хъс и отдаденост, стигам най-добри резултати :)

Ако, обаче, си позволя несериозно и неангажирано отношение, мързел или нехайство, независимо към ситуация, работа или човек, нещата се объркват и няма начин да се оправят, докато не вляза пак в час.  :lol_hitting:

Марс ми управялва 9 дом, а Сатурн 5-ти. Въпреки, че така Сатурн опозира 3-ти дом, не съм имала никакви проблеми със средното образование, напротив, бях отличничка винаги и то не със зубрене :)

От мястото на този съвпад идва и желанието да се задълбочавам във всичко, което правя и да търся основата, дълбокия смисъл. :)
« Последна редакция: Май 26, 2016, 10:46:22 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #14 -: Май 26, 2016, 11:06:08 pm »
На 3.12 ще е секстила между тях на 18:02:01 в Стрелец/Водолей. При мен Марс удря квадрт наВенера и опозиция на Луната ... :(
Над силата е само умението да я владеем!