Автор Тема: Самочувствието  (Прочетена 11731 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13700
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Самочувствието
« Отговор #30 -: Юни 03, 2016, 02:31:03 pm »
Тогава въздушните Луни трябва да сме големи непукисти  :D
Луна водолей - на моята майка, абсолютен непукист и егоист, цял живот ни натоварва с едни и същи приказки и оплаквания, абсолютен енергиен вампир. Тя има и СЛВ водолей, с който Луната по всяка вероятност съвпада.
 Луна в близнаци не бих казала, че е непукист, след като винаги е готова да подхлъзне другите, за да ѝ е добре на нея.
Луната във везни най-малко е непукист, защото иска да се хареса на всички, по пътя да е харесвана прави компромиси пред отявлени помежду си врагове, които накрая се обръщат срещу нея, защото няма как да е приятел с неприятеля на приятеля си.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Самочувствието
« Отговор #31 -: Юни 03, 2016, 06:15:39 pm »
Има го на български, все пак сме български форум!!

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80
на български дори не е анотирано проучването, затова избрах английския линк;

Винаги съм харесвала самоуверени хора, но успяващи за запазят баланса - да има личностни качества, адекватна самооценка, но и с щипка скромност, деликатност, ненатрапчивост.
именно)


иначе, Papy, видях, че и в другата тема не сте го обсъждали/обосновали от астрологична гледна точка - тронови планети, акцентиран Юпитер, ъглови домове, въздух, огън, etc. Между демонстрация/поведение и вътрешна увереност, както и между високо самомнение и адекватна самооценка - разликата е необятна.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Самочувствието
« Отговор #32 -: Юни 03, 2016, 06:22:57 pm »
За много висока самооценка и самочувствие без особено покритие мога да дам друг пример, пак огнена Луна /в женска карта/ - съвпад Луна-Марс в Овен, съвпад Слънце-Венера във Водолей, за Асцендента не съм сигурна. Една мишка - на външен вид и в живота, с посредствен интелект и голяма уста, но ако трябва да се вземат уроци по самочувствие - при нея ще да е. Обаче ако я питаш нея, е най-голямата красавица, на 45 прилича на 16-годишно девойче, притежава брилянтен ум и заслужава директорска длъжност, разбира от мода, психология и фън шуй, чете мисли от разстояние и не са ѝ нужни никакви книги за четене, защото това, което пише в книгите, си го носи в гениалната главица - там се е събрала цялата Александрийска библиотека. Ефектът на Дънниг-Крюгер е налице!  :D  :72:
« Последна редакция: Юни 03, 2016, 06:24:44 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Самочувствието
« Отговор #33 -: Юни 03, 2016, 06:48:55 pm »
Със или без покритие, в повечето случаи доминантата е огън/въздух. Водната доминанта е по-склонна да изпитва съмнения, като търси огледална реакция, така се "разпознава". Земните акценти също доста често, поне привидно, излъчват една непоклатима самоувереност, особено съчетание земя/огън.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Самочувствието
« Отговор #34 -: Юни 03, 2016, 07:14:55 pm »
Тя и темата малко се повтаря, имаме една по-стара, пак нещо подобно - за самооценката.

Явно много ви вълнува
Винаги луна/венера напрегнат в женска карта е лошо самочувствие
Често луна/сатурн във всякаква-пак
Меркурий/сатурн ги е страх да не ги помислят за глупави
Огнените умеят да се самоизтъкнат
Земните знаят най-добре по даден въпрос
Въздушните знаят нещо по всеки въпрос
Водните са според настроението-понякога съгласни с всички, понякога-с никой, често нямат позиция

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Самочувствието
« Отговор #35 -: Юни 03, 2016, 09:20:41 pm »
Мислех си, че по-скоро Венера не се вижда... или на някои така им се ще да мислят ;D

Марс ми е невидим, ако говорим за астрономическата страна на въпроса.
Знаеш ли,че май не е вярно онова за невидимата Венера в лъчите на Слънцето.Когато не съм на работа и не съм длъжна да съм със служебна физиономия,смея да твърдя,че хората много ме харесват,непознати обичат да си говорят с мен и виждат точно Венерата/Овен,а не нещо друго.Защото НЯМА ЛОША Венера,колкото и да е ударена и слаба-тя винаги показва най-доброто и хармоничното на който и да е знак(се замислих).Каквото и да ти се усмихне на пътя е Венера и Марс.Марс,защото в природата си е дружелюбен и лъчезарен,а Венера защото това и е смисълът.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Самочувствието
« Отговор #36 -: Юни 03, 2016, 09:35:02 pm »
За невидима Венера никой не е казал, че никъде няма да я забелязват. Но понякога носи проблематика - или в партньорските връзки, или финансова. Близкият съвпад със Слънцето не е гаранция за невидимост, освен това твоята е директна, предполагам. Ретроградна Венера, разположена в лъчите на Слънцето, се скрива в един момент по прогресия, дори ако е била видима в момента на раждане. Има и митологичен символизъм, същото важи за източна и западна Венера. Не съм видяла и слабо изявена Венера, ако е близо до Слънцето. Напротив, дори по-силно се усеща от Венера в знак, различен от Слънцето. На Венера в един знак със Слънцето не ѝ трябват много напъни да се доказва - тя е с вътрешна нагласа да бъде харесвана, да блести, да приема комплименти и да излъчва харизма /освен случаите, когато е силно афликтирана/. Но евентуално може да носи някаква скрита проблематика, нещо някъде може да куца по аналогиите ѝ в живота - външно или като вътрешно усещане. Друг е въпросът доколко човек е готов да го признае.
« Последна редакция: Юни 03, 2016, 09:37:27 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Самочувствието
« Отговор #37 -: Юни 03, 2016, 09:56:51 pm »
В античността е била и богиня на войната - при маите, при шумерите... В шумерската митология, когато Венера символично слиза в подземния свят, т.е. астрономически изчезва, става невидима, в горния свят настъпват войни, бедствия, глад и мор.

А на индивидуално ниво в натална карта може да има различни проявления - все да не достига любовта /като вътрешно усещане/, все да са малко парите, чувство на неудовлетвореност, в женска карта може да има и неувереност, свързана с женствеността, сексуалността... Дори ако привидно излъчва самодоволство и изглежда така, сякаш всичко ѝ е наред.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Самочувствието
« Отговор #38 -: Юни 03, 2016, 11:30:32 pm »
Делфин, Венера винаги показва какво ще харесваме, но не и че винаги ще бъде харес(в)ана.Ако Венера в Овен е силна, тогава Марс във Везни какъв е ? Колко от притежателките на Венера в Овен тук, имат  щастлива любовна връзка ? :-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Самочувствието
« Отговор #39 -: Юни 03, 2016, 11:45:37 pm »
Делфин, Венера винаги показва какво ще харесваме, но не и че винаги ще бъде харес(в)ана.Ако Венера в Овен е силна, тогава Марс във Везни какъв е ? Колко от притежателките на Венера в Овен тук, имат  щастлива любовна връзка ? :-)
Имала съм щастливи любовни връзка с двама Марс/Везни.И в момента съм щастлива с връзките ми.
Да добавя за Делфи:изтълкувах Станчев за Венера,че Венерата ще изразява знака по най-хармоничния начин .Т.е Венера Овен ще е агресивна,екстремна,самоуверена "по красив начин"  :043: Ако е в 1Д,активността и налагането пак го има(ло) от факта,че физическата красота ще се натрапва видимо. Венера в Скорпион или 8Д ще е дълбока,ще ревнува и обсебва също по най-хармоничния начин с най-префинените способи на знака.  ;D А Венера в Дева?  :017: Ще слага в порядък най-елегантно,с най-малко мърморене,критики и с любов?  :043:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13700
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Самочувствието
« Отговор #40 -: Юни 04, 2016, 01:55:06 am »
При Венера във Везни наблюдавам най-често такива демонстрации, директно или индиректно. Понякога се стига до "болестно" състояние даже. Постоянно се "тропа" с краче колко са красиви и желани, харесвани, неотразими. Но се прави по много фин и завоалиран начин, не като слон в стъклена менажерия. Доста манипулативно и натрапчиво обаче, на мен лично ми накъртва.
Глупости!
Аз познавам с подобно болестно състояние Венера във водолей (с Марс водолей, Луна телец и Слънце козирог)
Моята Венера във везни никога не е страдала от подобна мания да демонстрира прелестите си, особено последните 15г ми е по-важно да съм здрава, все ми е едно дали ме харесва някой.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Самочувствието
« Отговор #41 -: Юни 04, 2016, 02:00:59 am »
Не че не познавам и овнешка Венера, която се гримираше по 2-3 часа пред огледалото за едно гости и излизаше да хвърля боклука гримирана. Остава в Овен и по сидерал, но там има друга проблематика. Силна идентификация с добрия външен вид, който се поставяше на пиедестал и стоеше в основата на ценностната система. То коя ли жена не иска да бъде красива и привлекателна? А тя си беше като млада, но сякаш целеше някакъв "мега ефект". Да пръхне с мигли и да предизвика ефекта на пеперудата, някъде нова галактика да се роди.  ;D
  :043: :043: Лили,знае ли се в кой дом е Венерата?  :043:


Глупости!
Аз познавам с подобно болестно състояние Венера във водолей (с Марс водолей, Луна телец и Слънце козирог)
Моята Венера във везни никога не е страдала от подобна мания да демонстрира прелестите си, особено последните 15г ми е по-важно да съм здрава, все ми е едно дали ме харесва някой.
Майка ми и сестра ми са с Венера/Везни,първодомна,а сестра ми съвпад с асц,но от 12Д.За майка ми е цяла церемония преди да излезе.  :D Сестра ми без грим и прическа също не излиза,но го прави много бързо(нали има и Марс/Везни)  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Самочувствието
« Отговор #42 -: Юни 04, 2016, 12:55:53 pm »
  :043: :043: Лили,знае ли се в кой дом е Венерата?  :043:

Във втори дом - ценностната система се въртеше около дрехите, външния вид и охолния безгрижен живот /ако може, друг да поеме разходите/. Но там и тригонът на Венера с Юпитер си е казал думата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13700
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Самочувствието
« Отговор #43 -: Юни 04, 2016, 03:44:53 pm »
Във втори дом - ценностната система се въртеше около дрехите, външния вид и охолния безгрижен живот /ако може, друг да поеме разходите/. Но там и тригонът на Венера с Юпитер си е казал думата.
  :-\ Разби ме, Лили, моята също е във 2д, изчанчих се да блъскам от 16-ет годишна, когато взех паспорт, за да си подсигуря сама пари за дрехи и козметика, но моята нали е опозе на Юпитер У4, съУ7- пари от родители и другите- йок!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Самочувствието
« Отговор #44 -: Юни 04, 2016, 05:03:29 pm »
Изводът какъв е - не всичко зависи от позицията по знак и дом. Зависи и от нивото на човека - то се вижда, но не по стандартната система.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui