Автор Тема: Натална карта с много огън и вода  (Прочетена 7441 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #30 -: Юли 28, 2016, 03:26:22 pm »
Тук за диференциране,трябва да се пита за родителите-може тези положения да отразяват тях,там да са някои отработки .

Светилата дават указания и за енергиите, които сме усвоили от биологичните си родители. И същевременно за нас самите, тъй като генетично, на клетъчно ниво сме свързани с тях, макар че имаме собствен път и задачи. Слънцето и Сатурн астрологично се свързват с бащината фигура, така е.

Имах колежка със стелиум в Риби - Слънце в съвпад с Венера и Юпитер, в накшатра Сатабхиша /лечителство/. Няма способности и таланти нито в медицината, нито в изкуството. Но бащата е лекар, семейството е с по-високо социално положение. Разбира се, планетите са разположени в благоприятен дом - 11ти. Ако бяха в 6ти, 8ми или 12ти, щеше да види повече зор в живота и изявата щеше да е друга.

Щом сме отворили темата за медицината - евентуално бих добавила микробиология, биотехнологии, технологични изследвания и разработки в тази област. Но момичето и без това не ни чете, няма нужда да се престараваме в анализа.  ;D



« Последна редакция: Юли 28, 2016, 03:33:31 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #31 -: Юли 28, 2016, 05:20:33 pm »
но да напомня че СЛВ е в 10д-каквото и да е успешната кариера е гарантирана
позволи ми да съм скептична
имам същото положение в картата си и да, животът е фокусиран (на)там, но всичко-което-написа-Лили-за-средата-и-посредствеността.

aries

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #32 -: Юли 30, 2016, 11:16:38 pm »
Извинявам се за късния отговор. НАТФИЗ ще си остане като детската мечта, която едва ли някога ще се осъществи. Едва ли само аз съм единствената, която е наясно колко от завършилите актьори наистина стават актьори. А за да успеят (по мое мнение) трябва да са изключително талантливи, чаровни, магнетични и пр. Затова остана медицината: някак си по-разумно и по-"нехвърчащо в облаците" ми изглежда.
П.С.: Тук съм, чета почти всяка тема, но не коментирам, а само трупам информация от по-знаещите.  :72:

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #33 -: Август 01, 2016, 01:29:19 am »
Е това дали една планета /или карта/ ще е посредствена или с висока летва, зависи и от външни фактори.

Аз съм на мнение, че това са си чисто наши (на ограничения човешки ум) оценки, защото планетите не са поемали ангажимент да изразяват енергията си по определен начин. Ние си представяме и очакваме от земната/материалната си гледна точка, което често е грешно. Това са типични за съответната планета спонтанни проявления, които се претворяват в реалността, и по никакъв начин няма значение дали са "осребрени" и превърнати в професия, нито дали някой е художник у дома или показва творбите си на широката публика. Особено, когато се касае за таланти.   
А и понеже мернах, че се коментира Венера с възлите, в такива случаи периодично планетата е поставена в ситуация на някакъв отказ в характерните й области, обикновено е по принуда и съдбовно, не съвсем доброволно лишение. Прост пример: тласка те към дадени занимания, които впоследствие секват по стечение на обстоятелствата, друг приоритет излиза на фокус или никога не им идва времето, защото и защото... Има и хард варианти.
Никак не е случайно. Като цяло средата не е оправдание, защото тя би предоставила възможности, ако пътят ни (заложеното в натала) изискваше такъв резонанс.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #34 -: Август 01, 2016, 08:19:47 am »
Извинявам се за късния отговор. НАТФИЗ ще си остане като детската мечта, която едва ли някога ще се осъществи. Едва ли само аз съм единствената, която е наясно колко от завършилите актьори наистина стават актьори. А за да успеят (по мое мнение) трябва да са изключително талантливи, чаровни, магнетични и пр. Затова остана медицината: някак си по-разумно и по-"нехвърчащо в облаците" ми изглежда.
П.С.: Тук съм, чета почти всяка тема, но не коментирам, а само трупам информация от по-знаещите.  :72:

Това е много грешно мислене. Живеем във време, в което нещата се променят много бързо. Аз като кандидатствах в университета преди 20 години специалността, която учех беше най-търсената и желана. В момента пазарът е пренаситен и работа се намира много много трудно. Тогава пък никой не учеше информатика и подобни, даже не помня да е имало такива специалности, компютрите още не бяха навлезли масово. Нещата се промениха много бързо и ще продължат да се променят. Сега и с възможностите да се пътува и спецализира в други държави нещата тоят по-много различен начин. Недей разсъждава чак толкова прагматично.

20 години може да ти изглежда много, но всъщност не са чак толкова. :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

aries

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #35 -: Август 01, 2016, 11:00:43 am »
Това е много грешно мислене. Живеем във време, в което нещата се променят много бързо. Аз като кандидатствах в университета преди 20 години специалността, която учех беше най-търсената и желана. В момента пазарът е пренаситен и работа се намира много много трудно. Тогава пък никой не учеше информатика и подобни, даже не помня да е имало такива специалности, компютрите още не бяха навлезли масово. Нещата се промениха много бързо и ще продължат да се променят. Сега и с възможностите да се пътува и спецализира в други държави нещата тоят по-много различен начин. Недей разсъждава чак толкова прагматично.

20 години може да ти изглежда много, но всъщност не са чак толкова. :)

Може би и ти си права.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #36 -: Август 01, 2016, 11:54:54 am »
Човек не винаги има възможности да изрази целия потенциал от картата, особено ако му е дадено повече от средностатистическите случаи. Получава се едно разпиляване, липса на фокус, но в повечето случаи съм забелязвала, че средата и обстоятелствата не благоволят и се получава едно отсяване в крайна сметка. При други хора пък точно обратното - малко таланти им се дават /или никакви/, може да е едно-единствено нещо, но силно концентрирано в някоя конкретна област. Влагат всички усилия там и в това преуспяват, познавам такива случаи. Така намират своята ниша, а в границите на тази ниша създават по-малки такива с добавена стойност. Многознайковците не се ценят в наши времена, а хора, които да могат да вършат нещо конкретно - може да е само едно, но да са наистина добри в това и да не спират да си обогатяват и надграждат уменията. Освен това в различните професии има различни бариери за навлизане. В някои по-лесно се влиза и в случай на необходимост по-лесно може да се преквалифицира човек и да добие нужните умения. А в други, за да те отразят като специалист, е нужно по-профилирано образование и след това години надграждане. И там, ако нямаш нужните натални предпоставки, няма да се подвизаваш никога.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #37 -: Август 01, 2016, 12:34:13 pm »
Човек не винаги има възможности да изрази целия потенциал от картата, особено ако му е дадено повече от средностатистическите случаи. Получава се едно разпиляване, липса на фокус, но в повечето случаи съм забелязвала, че средата и обстоятелствата не благоволят и се получава едно отсяване в крайна сметка. При други хора пък точно обратното - малко таланти им се дават /или никакви/, може да е едно-единствено нещо, но силно концентрирано в някоя конкретна област. Влагат всички усилия там и в това преуспяват, познавам такива случаи. Така намират своята ниша, а в границите на тази ниша създават по-малки такива с добавена стойност. Многознайковците не се ценят в наши времена, а хора, които да могат да вършат нещо конкретно - може да е само едно, но да са наистина добри в това и да не спират да си обогатяват и надграждат уменията. Освен това в различните професии има различни бариери за навлизане. В някои по-лесно се влиза и в случай на необходимост по-лесно може да се преквалифицира човек и да добие нужните умения. А в други, за да те отразят като специалист, е нужно по-профилирано образование и след това години надграждане. И там, ако нямаш нужните натални предпоставки, няма да се подвизаваш никога.
факт, изборите ни определят.

малко искам да кривна от темата в контекста на написаното от теб в този и други скорошни постове.
децата от аутистичния спектър винаги се фокусират/фиксират върху нещо определено (обект, занимание), което довеждат до мания, постоянно/закономерно повтаряща се (микро) действителност, т.е. зона на комфорт. подобно на насекоми като пчелите и мравките, с организиран свят и вградена биологична "програма". могат да правят едно нещо постоянно, да го правят съвършено. без да се интересуват от друго. (тук щях да си продължа и разширя образа, но се разсеях:Д)
та, да, всичко зависи от погледа - колкото повече виждаш, толкова повече гледаш. или беше точно обратното))
//за "многознайковците" не знам, но многоможковците са ми<3

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #38 -: Август 01, 2016, 01:05:57 pm »
Забелязала съм, че на доминанти Огън/Въздух им е най-лесно да тъкат на по няколко стана, с лекота се нагърбват с разнопосочни ангажименти. Друг е въпросът доколко качествено и детайлно успяват да си вършат работата, ако нямат поне малко Земя или Сатурн на видно място/в аспект със съответния сигнификатор.

Момичето Aries от темата е Огън/Вода - тук има много важен момент - избраната професия, ако не носи по-креативен характер, поне трябва да ти допада с нещо, емоционално да те въвлича, за да не секне интересът още в началото, преди да си задобрял и да си се изградил като специалист. Ключова роля ще изиграе и мотивацията, а също така амбициите (лични и "попити" от родителската среда) - аспект Слънце/Сатурн и Луна/Марс.

А планета в съвпад с Кету може да сочи някои по-изявени таланти или способности, но има и тенденция да се лежи "върху стари лаври", освен ако тази позиция по някакъв начин не е свързана с 10 дом. Ама и там само с "лежане" не става.

Наскоро успях да "сглобя" (по някои споменати фрагменти) картата на една жена, която е лектор и ведически астролог. Беше споменала, че професията ѝ е свързана с миналото. Има Луна/Кету в 10 дом от Асцендента и в накшатра Сатабхиша, която се свързва не само с лечителството, излследователската работа, психологията, а и с астрологията. И като цяло има натоварена нодална ос - отсреща, в съвпад с Раху са Юпитер и Марс. При нея интересното е, че се опитва да направи връзка с някои съвременни изследвания в областта на медицината, науката и античната астрология. Типично проявление на Сатабхиша.




 
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui