Автор Тема: Натална карта с много огън и вода  (Прочетена 7442 пъти)

aries

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
Натална карта с много огън и вода
« -: Юни 16, 2016, 03:43:34 pm »
Здравейте. Обръщам се за помощ към вас, тъй като отскоро се интересувам от астрология, но очевидно знанията ми все още не са достатъчни и ми е малко трудно да си разчета наталната карта. А наистина, хора, умирам от любопитство. Та, всеки желаещ е добре дошъл да помогне.
« Последна редакция: Юни 16, 2016, 04:08:10 pm от aries »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #1 -: Юни 16, 2016, 03:46:21 pm »
Има тема за натални карти. Тук на 1 страница е и би било добре да си направиш картата в astro.com :72:
« Последна редакция: Юни 16, 2016, 03:48:15 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #2 -: Юни 16, 2016, 04:04:34 pm »
Нищо не ми се отваря в този линк. По-добре запази картата като картинка и я прикачи към поста си, има такава опция.

Имаш ли навършени 18 години? Питам, за да определя в каква насока да се тълкува хороскопът.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

aries

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #3 -: Юни 16, 2016, 04:08:50 pm »
Нищо не ми се отваря в този линк. По-добре запази картата като картинка и я прикачи към поста си, има такава опция.

Имаш ли навършени 18 години? Питам, за да определя в каква насока да се тълкува хороскопът.

Да, на 18 съм.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #4 -: Юни 16, 2016, 04:14:35 pm »
Красавица, чаровница  :72:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #5 -: Юни 16, 2016, 05:36:32 pm »
Надявам се, че имаш готовност да чуеш по-важните неща по хороскопа ти, без оглед на това дали ти допадат или не. Като в повечето карти, тук има смесено влияние – има и благоприятни показатели и не чак толкова.

Определям те като емоционален, сензитивен човек, но също така има тенденция да си по-чувствителна към някои негативни влияния. Където има наченки на противопоставяне, на узряващ конфликт, сякаш с кожата го усещаш, подушваш го във въздуха. Можеш да подхождаш по-интуитивно в общуването, при комуникация с другите, но не позволявай чувствителността и емоцията да те водят, да доминират над разума и да ставаш твърде докачлива. Имаш склонност към инстинктивни реакции, обидчивост, отбранителност, не на последно място и горделивост.

В хороскопа ти има една по-специфична звезда в съвпад с Асцендента, която наред със споменатата опозиция Луна-Марс, както и с други фактори /от ведическата ти карта/, дава тенденция към противопоставяне с обкръжението. Ти ще израстваш и еволюираш чрез преодоляване на спънки и конфликтни ситуации. Бих казала, че за теб се препоръчва по-ранна независимост, предразположена си да се влияеш от настроенията и невербалните послания на твоята майка и това създава напрежение – и в отношенията с нея, а по-нататък с жените като цяло, също така  вътрешно напрежение и усещане за дискомфорт у теб самата.

В партньорските отношения /с противоположния пол/ има тенденция за силен магнетизъм, но като цяло рядко ще протичат гладко и спокойно, а с повече нестабилност и бурни, по-емоционални реакции. За теб ключът към по-хармонични партньорски отношения е в контрола на емоционалните изблици и на инстинктивните реакции. Ако се преодолее тенденция към инфантилност и капризи, има изгледи за по-ранно узряване и готовност към самостоятелен живот. Но като цяло обкръжението, семейството и произходът ще оказват по-силно влияние върху живота ти. На тях може да им дължиш и някои вродени способности, таланти. Имаш ли някакви по-изразени способности в музиката, литературата или живописта, рисуването?

Наистина бих казала, че имаш вроден чар и умение да въздействаш върху хората, но по един не чак толкова натрапчив и показен начин. Но с оглед на това бих препоръчала и по-голяма избирателност. Отчасти ще ти помага и присъщото вътрешно усещане, че заслужаваш най-доброто, по-добър живот - този стремеж ще е водещ, има го заложен като отпечатък от миналото на душата.

В междуличностните отношения се предполага едно по-активно взаимодействие, като тук емоцията е водеща, но с годините ще градиш характер и устойчивост към външен натиск и негативни влияния, умение да се справяш адекватно в конфликтни и дразнещи ситуации.

Има тенденция за повече успех след брака, но не бих препоръчала импулсивно и прибързано обвързване. По-уверена и стабилна ще се чувстваш с някой по-амбициозен, целенасочен и силен характер, но не прекалено доминиращ. С партньор, който те потиска и не одобрява по-спонтанни емоционални изяви, би се чувствала по-неудовлетворена. При теб емоцията е водеща и при загуба на контрол има тенденция към по-първосигнален подход и към постъпки, за които впоследствие би могла да съжаляваш. Но също така е заложено обстоятелствата в живота да те учат на дисциплина, /само-/контрол, добра организация, синхронизация на процеси и умение адекватно да се реагира в трудни ситуации.

Ако говорим за доминиращите елементи в хороскопа, съчетанието огън-вода дава по-изразена емоционалност, харизма, въздействие. Такъв човек, поради присъщата му експресивност, трудно минава незабелязан, но често поражда противоречиви реакции у околните /една от тях е завистта, но тя не е по доминиращите елементи, а по други фактори в хороскопа/. В твоя случай обаче трябва да се усвоят някои сатурнови уроци – или сама да култивираш такива качества, или посредством взаимодействие с такъв тип хора. Но като цяло ще се стремиш да утвърждаваш своя авторитет, да се доказваш с нещо, за теб признанието и респектът ще са важни. Преди това обаче ще има доста работа върху инстинктивните реакции, върху начина на ”свързване” с другите, като целта е да се изгради по-голяма устойчивост, емоционална зрялост. Да не се влияеш толкова от настроенията, които бързо се менят в зависимост от сигналите, които ти праща обкръжението. Темпераментът ти е такъв, че имаш склонност да реагираш по-остро към външни дразнители, особено ако усетиш или си въобразиш някаква нападателност насреща /предразположена си и към прояви на мнителност и капризи/.

Това са по-важните моменти, които според мен ще са водещи в живото ти.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

aries

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #6 -: Юни 16, 2016, 06:27:49 pm »
Lilla, представа си нямаш колко съм ти благодарна.  :clap:  :58: Един от въпросите, който ме мъчи напоследък е каква трябва/ще е професията ми (все пак догодина завършвам гимназия - време е да се ориентирам). Засега съм се насочила към медицината, но не съм съвсем сигурна, че е за мен. Ако не е нахално вече, ще радвам, ако изкажеш мнението си.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #7 -: Юни 16, 2016, 06:36:42 pm »
Струва ми се, че медицината е добър вариант да се отработят някои енергии в хороскопа - и традиционна, и холистична. Също така може психология /клинична/ или някакъв по-специфичен дял от медицината, например репродуктивна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #8 -: Юни 16, 2016, 06:44:52 pm »
Може би един ден ще се ориентираш към развиване на собствен бизнес. Правя това предположение въз основа на положението на Луната и Марс в индийската ти карта. Освен медицина, мисля, че ти подхождат също така професии, в които се изискват лидерски и бизнес умения, самостоятелно взимане на решения, комуникативни способности.

aries

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #9 -: Юни 16, 2016, 06:49:05 pm »
Lilla, ОГРОМНО благодаря.
Ако някой друг види нещо друго - позитивно, негативно - да споделя, отворена съм за още информация.
Относно бизнеса - и аз мисля, че бих могла да се справя, ако ми се отворят подходящи "врати".

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #10 -: Юни 16, 2016, 08:46:30 pm »
Ако някой друг види нещо друго - позитивно, негативно - да споделя, отворена съм за още информация.

Само да допълня още нещо.

Според мен за специалности, изискващи повече учене и по-задълбочен мисловен процес, имаш капацитет. Евентуално обаче биха могли да се явят някакви затруднения, свързани с вниманието, концентрацията. Бих препоръчала в тази насока да се полагат усилия - техники за стимулиране на концентрацията, да се развива умението да се довеждат нещата докрай, да се следва предварително разработен план, програма /от гледна точка на дисциплината/. А иначе като цяло имаш схватлив и интуитивен ум, но с тенденция да възприемаш по-трудно нещата, ако не си ги разбрала в дълбочина, не си видяла структурната, логическа връзка между отделните елементи на цялото.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #11 -: Юни 17, 2016, 09:50:37 am »
Картата наистина е интересна, на мен ми направи впечатление слънце в овен и в дом, който естествено се управлява от слънцето в съвпад със Сатурн в знак и дом, в които не се чувства много добре. Желанието ти да се изразяваш като личност налице ли е или е потиснато? Не знам дали на тази възраст си го осъзнала разбира се.  ::)

За медицината наистина имаш показатели, управителят на асцедента и диспозитора на слънцето в 6ти дом, тронов, 10ти дом в дева и там е СЛВ, асцедента и луната в скорпион също сочат на там, но ми се струва, че може да ти дотежи в един момент тази професия.

Проблемни са може би любовните отношения най-вече, защото ти може би се раздаваш твърде много като подсъзнателно мислиш, че така ще се наложиш над партньора или пък му се налагаш защото искаш да дадеш всичко от себе си? По всяка вероятност ако имаш сериозна връзка бързо може да заживеете заедно.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #12 -: Юни 17, 2016, 10:50:18 am »
Картата наистина е интересна, на мен ми направи впечатление слънце в овен и в дом, който естествено се управлява от слънцето в съвпад със Сатурн в знак и дом, в които не се чувства много добре. Желанието ти да се изразяваш като личност налице ли е или е потиснато?

Да, Сатурн в 5 дом в съвпад със Слънце в огнен знак може да потисне спонтанността, радостта от живота. Или, ако нативът е роден с някакви по-изявени способности, да се чувства неуверен в изразяването им или недостатъчно добър.

Това усещане може да се дължи и на по-взискателна домашна среда. Ако пък бащата е напуснал рано семейството, нативът се стреми да компенсира липсата му и особена важност добива изграждането на личен авторитет, още от по-ранна възраст. Признанието на личните заслуги също играе съществена роля във формирането на натива като зрял индивид.

В тази карта обаче ми се струва, че усещането за безпокойство, хаос, нестабилност повече идва от майката, може да е свързано с нейния темперамент или с начина, по който протича комуникацията с нея. Може да бъде малко по-натрапчива, тревожна и себична като характер и да няма добър синхрон с потребностите на детето си, и то да има чувството, че не живее своя живот, а живота на майка си. Майката може да бъде емоционално доминираща личност и да държи детето и близките в постоянно напрежение поради присъщата ѝ честа смяна на настроения, капризи. Луната има и хармоничен аспект с две силни есенциално планети в 4 дом /два бенефика/, затова може да се очаква и родова подкрепа, не изключвам унаследяване на някакъв талант или добро име в обществото. Нещо, което се е предавало през поколения.





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #13 -: Юни 17, 2016, 10:53:49 am »
И аз виждам нещо проблемно в семейната среда, с тази луна в скорпион в 12ти дом, ИЦ във водолей и планети в 4ти дом, които макар и бенефици са квадратирани от плутон, диспозитор на луната.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #14 -: Юни 17, 2016, 11:18:19 am »
По принцип малефици в съвпад с ИЦ или в 4 дом са спрягани за вредители, съсипващи хармонията и щастливия семеен живот. Но в моята база данни имам карта на жена с Юпитер в Риби в 4 дом /знакът на ИЦ/, атмосферата в родителския дом не е била добра, родителите рано се развеждат, с много конфликти и скандали. Има обаче подкрепа и всеотдайност от страна на майката, по линията на двамата родители има добро материално подсигуряване - с наследствени имоти, а не нещо, което да е придобито и изградено от родителите.

Мисля, че и актрисата Едит Пиаф е имала същата позиция в 4 дом /Юпитер в Риби/, а е родена на улицата и е расла в крайна бедност. Силен Юпитер по ъглите в хороскопа обаче е фактор, който независимо от трудните обстоятелства не дава на натива съвсем да потъне.

А в случая с Aries ми е интересно да не би майката да е имала някакъв артистичен талант, който да не е успяла да изяви? И дали случайно не живее с усещането, че е трябвало нещо да "жертва" в името на семейството, т.е. за да бъде майка и съпруга? Може и да не го е споделяла открито, но да е оставило такъв отпечатък. Да има нещо недоизказано в поведението ѝ, което на подсъзнателно ниво да се възприема от детето като "натякване". От друга страна ми се вижда по-вероятно детето повече да се стреми да оправдае амбициите на баща си, да му се хареса /съзнателно или несъзнателно/. Докато в отношенията с майката има повече емоционално нагаждане.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui