Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 189701 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #60 -: Юли 25, 2016, 05:13:34 pm »
Tук във форума ли е тази тема?
Да, във форума е тази тема, аз бях пуснала материала преди това в друг форум.  :)
Ето: http://astra.la/forum/index.php?topic=69.msg340#msg340

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #61 -: Юли 25, 2016, 09:27:22 pm »
По естеството на темата- прилагам карта на обсъжданата Последна четвърт на Луната.

В картата Луната е У3 в 12д и квадратира Слънцето У4 в 3д, като се има предвид, че Луна и 4д са свързани с народа, с традициите, миналото, а Слънцето е лидер, свързан с народа, който ще разтяга нарцистично локумите по стар обичай и ще държи населението в невидение.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #62 -: Юли 29, 2016, 03:46:17 pm »
Даването на плод, резултатите и развръзката не са ли по Пълнолуние?

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #63 -: Юли 31, 2016, 01:43:49 pm »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #64 -: Юли 31, 2016, 09:26:15 pm »
на 27-ми юли е лунна фаза-трета четвърт

Точно така са: новолуние, първа четвърт, пълнолуние, трета четвърт
Цитат
На седмия ден след новолуние Луната е осветена наполовина отдясно и се намира във фаза първа четвърт - тогава Луната вече е изминала една четвърт от своята орбита около Земята и се намира на 90° встрани от линията Слънцето-Земя.
Пълнолуние настъпва на 14-ия ден от движението на Луната по нейната орбита. Тогава тя се намира зад Земята (180° спрямо Слънцето) и се вижда през целия ден. Когато Луната, Земята и Слънцето са в идеална права, настъпва лунно затъмнение. При пълнолуние Луната изгрява, когато Слънцето залязва и постепенно започва да изгрява все по-късно всяка вечер.
На 21-я ден от своя цикъл Луната изгрява около 6 часа преди Слънцето и залязва около 6 часа след неговото изгряване. Това е фазата трета четвърт и тогава Луната е наполовина осветена отляво. След този ден постепенно лунния сърп изтънява все-повече и повече, до настъпването на новолуние.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #65 -: Юли 31, 2016, 11:05:40 pm »
Възможно ли е, стационарен Марс, да има проявление на битово ежедневно ниво като ретрограден Меркурий. Подчертана, тенденциозна проблематичност ,свързана с технологии и комуникации. Определено зачестиха тех. проблеми при мен от 2 дни  .Докато завършвах постта си получих поредното потвърждение-явно ще ми трябва търпение .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #66 -: Юли 31, 2016, 11:21:35 pm »
Възможно е. При теб Марс е у 1-ви, евентуално 6-ти , щом търсиш по него следните прояви ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #67 -: Юли 31, 2016, 11:56:18 pm »
Лелее ужас, не Марс, не знам защо съм написала Марс-Уран., Уран имам предвид, голям цирк, това е поредното доказателство . Значи идеята ми е стационарен Уран като ретро Мерк  :012:

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #68 -: Август 01, 2016, 12:40:32 am »
Лелее ужас, не Марс, не знам защо съм написала Марс-Уран., Уран имам предвид, голям цирк, това е поредното доказателство . Значи идеята ми е стационарен Уран като ретро Мерк  :012:

 :012: И аз щях да те питам дали при теб Марс още е стационарен. Да, за Уран може, естествено. И като се има предвид, че Марс е в последни градуси, още повече допринася.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #69 -: Август 01, 2016, 10:19:42 am »
Точно така са: новолуние, първа четвърт, пълнолуние, трета четвърт

Някакво смесване има тук и настава объркване. Тези горните бележат условно "върховете" на фазите на съответния цикъл, не обозначават целия последващ седемдневен период.


Тоест, ако си роден на пети или шести лунен ден, определено не си новолунен, както и ако си в двадесети лунен ден, не си роден по пълнолуние.

За определяне на наталната фаза на Луната припомням едно по-лесно определение, според аспекта между Луна и Слънце.

Следващата стъпка е лунната фаза. Лунния цикъл се състои от 8 фази:

Новолуние – ъгловото отстояние между светилата е от 0° до 45° (1-4 лунен ден) New Moon
Тази фаза е характерна с това, че човекът води силно субективен начин на живот. Импулсивен подход.

Полумесец - нарастваща луна – ъгловото отстояние е от 45° до 90° (4-7 лунен ден) Waxing Crescent
Тази фаза е характерна с това, че у човекът има огромно желание за себеутвърждаване.

Първа четвърт – ъглово отстояние от 90° до 135° (7-12 лунен ден) First Quarter
Тази фаза е характерна с това, че дава добри организационни способности, желание на човека да се бори с остарели традиции и схващания. Решителност.

Наближаваща пълнолуние – ъглово отстояние от 135° до 180° (12 – 15 лунен ден) Waxing Gibbous
Тази фаза е характерна с това, че човек има желание да подобри всичко около себе си, умение да оценява нещата и хората.

Пълнолуние – ъглово отстояние от 180° до 225° (15-19 лунен ден) Full Moon
Тази фаза е характерна с това, че притежава отчетлива обективност и отчетлива визия за нещата в глобален план. Да придава конкретна форма на нещата, способност да „вижда” ясно.

Намаляваща луна – ъглово отстояние 225° до 270° (19-22 лунен ден) Waning Gibbous
Тази фаза е характерна с това, че човек е силно насочен към социума и търси начин да покаже на другите, онова, което знае и умее. Борбеност по въпросите, които тълкуват категориите справедливо и несправедливо.

Последна четвърт – ъглово отстояние 270° до 315° (22-26 лунен ден) Last Quarter
Тази фаза е характерна с това, че дава способност на човека да организира и води хората, да ги привлича към различни идеи и социални общности.

Полумесец – намаляваща луна (балсамична) – ъглово отстояние 315° до 360°/0° (26-29 лунен ден) Waning Crescent
Тази фаза е характерна с това, че дава желание на човек да служи на обществото, да се отдава на каузи.

Плюс още едно, лекичко четиво.
« Последна редакция: Август 01, 2016, 10:22:35 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #70 -: Август 01, 2016, 10:53:30 am »
Някакво смесване има тук и настава объркване. Тези горните бележат условно "върховете" на фазите на съответния цикъл, не обозначават целия последващ седемдневен период.

Точно така, мисълта ми беше, че фазата след пълнолуние не е втора, а трета четвърт

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #71 -: Август 01, 2016, 11:14:36 am »
Няма да е на тамън, ако не е по канона на точката по Меркурий в Дева :043:

Вярно, при това почти на меркуриев-пренатално-фазов-горносъвпаден възврат  :P
...ами в една тема изброих дор до осем четвъртини и ми увяхна целият математически ентусиазъм
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #72 -: Август 01, 2016, 01:11:49 pm »
Едно към гьотере е най-добре и това се котира навсякъде  ;D  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #73 -: Август 01, 2016, 02:55:07 pm »
Е, тя една ме обиди на "превтасала кифла" и "гаражно издание" в един литературен форум, който отдавна не съществува, а самата тя стана известна в "Господарите на ефира" с превод в ефир на "Оскууурите"  :012:
Та такива ми ти работи, како Сийке...
Моят Меркурий не живее в гората, че да бройка дръвчета, а каквото пресмята не е по БДС, нито по ГОСТ  :)

Happy58

  • Гост
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #74 -: Август 01, 2016, 03:23:41 pm »

Вярно, при това почти на меркуриев-пренатално-фазов-горносъвпаден възврат  :P
...ами в една тема изброих дор до осем четвъртини и ми увяхна целият математически ентусиазъм

я една превтасала Дева да се изкаже - няма как четвъртините да са осем, мили момичета  :57: - четвъртините са 4, а осмините (осмина-финал) са 8 :)