Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 196326 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #165 -: Декември 31, 2016, 10:52:15 am »
Права е Ребека, че в случая на Алена, трябва да се отчита Меркурий. Използвани са средства за комуникация, контактът е писмено-вербален. Все неща точно по Меркурий и особено прилягащи на ретро-фазата му.
Участието на Уран указва средата на конфликта - доколкото разбирам през фейсбук или някаква социална мрежа в интернет.
Но главният виновник за мен е не обръщането на Уран в директно движение, а точната опозиция на Сатрун към натален Марс. Хармоничните уранови аспекти само показват, че достъпът до данните й е бил лесен и според мен също това, че случилото се няма да прерасне в нещо сериозно.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #166 -: Декември 31, 2016, 12:47:09 pm »
Стига с тая секция Смях!  :012: Не забравяйте, че вие сте пускали далеч по-сексистки вицове там много преди мен. ;)

Весо, сега на сексизъм ли се засегна? Ама аз само се пошегувах!  :012: :57:

Но днешният ти виц много ми хареса, разпалва въображението.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #167 -: Декември 31, 2016, 02:06:40 pm »
При ме, както писах Уран се обърна в точен секстил с нат.Марс на ИЦ. Тр.Сатурн е в опозиция на нат.Марс от МС. А Новолунието от 29.12 е в секстил с нат.Уран в 8 дом. В късния следобед започнах да получавам настойчиви, налудничави, вулгарни, брутални заплахи от непознат мъж. В началото не обърнах особено внимание, след това изпаднах в крайно недоумение  какво му става на този и каква дъска му хлопа. Имаше и доза страх  защото ти е неясно какво стои срещу теб и колко е откачено това. Пуснах сигнал до cybercrime.bg, но се информирах за това какво правят и .....общо взето да не очаквам нищо  ;D Може би, ако дете е в опасност, реагират. Но всичко е проследимо в нета, та се обърнах и към хора, които се занимават с кибер сигурност, предполагам, че ще подам и сигнал в полицията, както и ако се наложи бих се обърнала към детективска агенция. Все още ми е прясно и не ми се е случвало, за да имам ясна представа какво се прави. Ама ето, че и до това опрях :(

Права е Ребека, че в случая на Алена, трябва да се отчита Меркурий. Използвани са средства за комуникация, контактът е писмено-вербален. Все неща точно по Меркурий и особено прилягащи на ретро-фазата му.
Участието на Уран указва средата на конфликта - доколкото разбирам през фейсбук или някаква социална мрежа в интернет.
Но главният виновник за мен е не обръщането на Уран в директно движение, а точната опозиция на Сатрун към натален Марс. Хармоничните уранови аспекти само показват, че достъпът до данните й е бил лесен и според мен също това, че случилото се няма да прерасне в нещо сериозно.

Алена, а ти защо не му отговориш подобаващо на тоз хубостник - директно - както той, така и ти. Имаш ретро Марс в 3 дом, Близнаци, а Овен ти е затворен в 1 дом - ами дай освобождавай го. Марс в 3 иска да изказваш това, което мислиш, без да се притесняваш. Гледай колко аспекта получава той в този ден - Уран, Сатурн, Юпитер са му в градуса. Тр Марс (през твоя 12 дом) прави тригон към нат Уран и към Новолунието с ретро Мерка.
В момента цялата ти карта е активирана (ако не си го забелязала) и иска действие. И повечето аспекти са положителни, използвай ги - няма какво лошо да ти се случи.
А аз мисля, че точно стационарния Уран, заедно с аспектите на Новолунието, са предизвикали случката. Точно тази стационарност е натиснала спусъка, предполагам. Но тъй като Уран все пак е тежка планета, посланието към Алена е доста по-дълбоко.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #168 -: Декември 31, 2016, 05:34:27 pm »
Благодаря, задействах се, разконспириран е - спортист, тренира с мъжа на най-добрата ми приятелка, той дори го харесва .... Иначе е слънчев Водолей, но не съм имала време да гледам картата.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #169 -: Март 15, 2017, 09:53:17 am »
Днес и утре, преди ретро Венера да направи съвпад с Меркурий, ще го играе солово, неаспектирана, това според вас, ще има  ли по-специфично проявление по нейните аналогии ?  Няма значение, че са само 2 дни, но на някои тези дни така ще им стартира соларната година? 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #170 -: Март 20, 2017, 09:31:25 am »
Днес в 12:28 ч. започва нова новият слънчев цикъл. Карта не мога да поставя, но гледайки
аспектите на картата, предстои един труден в икономически и политически аспект период.
АСЦ Рак, символизиращ страната и народа в съвпад със Сатурн в 6 дом-ограничения и подчинение.
Властта МС Риби с Юпитер ретрограден извън секта и в опозиция към планетите в Овен, самата власт, е в подчинено положение.
Сатурн също е зъл, извън секта упр.7 дом, символизиращ партньори, предстои да стане ретрограден-някакви обрати
ще има в отношенията с другите страни, но не "в ползу роду"  :)
Картата е интересна и с това, че планетите от нощнтата секта са в дневната и обратно.
А само след седмица идват избори с Луна между двата злосторника......
Честита Пролет!!!
Желая на всички Обновление в сферите, които желаете! :58:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #171 -: Март 20, 2017, 11:25:04 am »
12:28 ч  българско време, старт на астрономическата пролет в Северното полукълбо- как изборите в България и същата власт са отразени в частност в тази карта ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #172 -: Март 20, 2017, 01:32:05 pm »
12:28 ч  българско време, старт на астрономическата пролет в Северното полукълбо- как изборите в България и същата власт са отразени в частност в тази карта ?  :)
:012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #173 -: Март 20, 2017, 01:54:44 pm »
Акрукс, точно така, това е един добър  избор като  "за пролет".  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #174 -: Март 20, 2017, 02:01:35 pm »
Рени, няма ли да наминеш в темата ЧРД и почерпиш, а?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #175 -: Май 14, 2017, 09:09:57 am »
световната кибер атака на какви мундо конфигурации се дължи  ::)

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #176 -: Май 14, 2017, 12:06:54 pm »
световната кибер атака на какви мундо конфигурации се дължи  ::)
Според мен на фона на тригона Сатурн с Меркурий/Уран съвпада. Става Луната , като се включва в тао с Марс и Нептун. Секстила на Луната с Юпитер е придал голям мащаб на атаката.
« Последна редакция: Май 14, 2017, 11:06:22 pm от Radost »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #177 -: Май 14, 2017, 12:23:54 pm »
световната кибер атака на какви мундо конфигурации се дължи  ::)

Може би стационарната спирка на Меркурий в съвпад с Уран е изиграла роля. Тия дни имаше и мунданна квадратура на Марс в Близнаци с Нептун в Риби – завоалирани и нечестни действия. Близнашкият Марс е много гъвкав, комбинативен и изобретателен в действията си. В комбинация с Нептун може да даде и прикрито поведение/мотиви. Освен това сега мунданно действа взаимната рецепция между Меркурий и Марс /по тропикал/, това още повече акцентира някои влияния. Марс/Меркурий може да даде и нанасяне на щети /поради некоректно поведение/, и измами, и фалшификации. Тихомълком да се свърши някаква гадорийка, да се вкара някъде зловреден код, вирус – и това е по Меркурий/Марс. Кражба на информация, плагиатство, нарушаване на авторски права или на чуждо лично пространство. Сплетни, недобронамерено използване на получена информация. Новини с жълт оттенък.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4546
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #178 -: Май 14, 2017, 01:00:54 pm »
По-интересно е, че актуализираха уиндоус 8 и XP,  а спряха да го поддържат през 2014. Освен да е заради любезния тригон на моят вечен фаворит-Сатурчо  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #179 -: Май 14, 2017, 01:12:24 pm »
Кету също се свързва с компютърните мрежи, с уаърлес. И с програмирането. Но в момента няма кой знае каква връзка с Меркурий и Марс. По тропикал обаче възлите тъкмо смениха знак, а по сидерал Кету е преминал в друга накшатра – от Сатабхиша в Дхаништха. Сатабхиша е свързана с технологиите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui