Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 190101 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #225 -: Ноември 01, 2017, 05:31:57 pm »
И на Дилян Пеевски майка му е спала с Джаба, ама не помни, ама то като го видиш и си личи  :D
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #226 -: Ноември 02, 2017, 11:08:00 am »
По принцип нещата си зависят от други хора.

Карта с акцент западни планети, Венера, 6-12 -ти домове, по принцип живеят и зависят от другите хора, от обстоятелствата. Аналогично "източна карта", Марс/Юпитер, кардиналност, по принцип избират да  живеят  както те желаят, защото за това се изисква смелост, а куража идва от изток, откъдето изгрява Слънцето. Първите умеят да се съгласуват и от това печелят, вторите умеят да атакуват и от това губят, затова правят избори, които са самонасочващи. Въпрос на рожден момент, който като се приеме, човек започва да се съобразява със същия или т.нар. планетарни конфигурации и му става по-леко на душата, разбирайки, че селото е неговото Монако и Монако е неговата рамка. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #227 -: Ноември 07, 2017, 12:51:58 pm »
Преди 100 г. месец октомври, по-точно 25.10. един залп е променил историята в следващия един век- какво всъщност се е случило и защо му викат революция ?
Актуални към този момент действащи  муданни цикли:
Сатурн съвпад Нептун в Лъв юли 1917 г
Сатурн съвпад Юпитер в Козирог (1901 г.), със забавящ секстил Юпитер Близнаци- Сатурн Лъв
Сатурн съвпад Уран Скорпион (1896 г.), ускоряващ тригон Сатурн Близнаци- Уран Водолей
цикъл Венера съвпад Марс в Овен
Затъмнения 1916 г  I 1917 г. са по оста Водолей/Лъв и Козирог/Рак съответно, като трите външни планети :Уран, Нептун и Плутон ги усилват със съвпад, както и Сатурн. През 1916 г. затъмненията са " на гости " на Европа, 1917г. предимно на Америка, Азия.
Месец октомври 1917 г ,Юпитер тръгва се обръща ретро, Сатурн е готов да се обърне и той през ноември, Уран 2 дни след 25.10. е SR, Нептун е готов да се обърне ретро през ноември, Плутон се е обърнал ретро в началото на октомври. Венера западна, видима, идва от гор.съвпад в Телец, Марс идва от квадратура със Слънце и се готви да става ретро, така че скоростта му се забавя и може би не се е виждал вече. Меркурий е бърз , предстои му в началото ноември гор.съвпад и той не се е виждал.
Тогава, какво всъщност се е случило и защо е трябвало да се "обърка" естествения ход на събитията ?

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #228 -: Ноември 08, 2017, 02:24:47 pm »
Преди 100 г. месец октомври, по-точно 25.10. един залп е променил историята в следващия един век- какво всъщност се е случило и защо му викат революция ?
Актуални към този момент действащи  муданни цикли:
Сатурн съвпад Нептун в Лъв юли 1917 г
Сатурн съвпад Юпитер в Козирог (1901 г.), със забавящ секстил Юпитер Близнаци- Сатурн Лъв
Сатурн съвпад Уран Скорпион (1896 г.), ускоряващ тригон Сатурн Близнаци- Уран Водолей
цикъл Венера съвпад Марс в Овен
Затъмнения 1916 г  I 1917 г. са по оста Водолей/Лъв и Козирог/Рак съответно, като трите външни планети :Уран, Нептун и Плутон ги усилват със съвпад, както и Сатурн. През 1916 г. затъмненията са " на гости " на Европа, 1917г. предимно на Америка, Азия.
Месец октомври 1917 г ,Юпитер тръгва се обръща ретро, Сатурн е готов да се обърне и той през ноември, Уран 2 дни след 25.10. е SR, Нептун е готов да се обърне ретро през ноември, Плутон се е обърнал ретро в началото на октомври. Венера западна, видима, идва от гор.съвпад в Телец, Марс идва от квадратура със Слънце и се готви да става ретро, така че скоростта му се забавя и може би не се е виждал вече. Меркурий е бърз , предстои му в началото ноември гор.съвпад и той не се е виждал.
Тогава, какво всъщност се е случило и защо е трябвало да се "обърка" естествения ход на събитията ?

да, кавичките според мен са правилни :), защото, може пък точно това да е бил естествения ход на събитията - все пак вяко нещо си има край някога.

Аз залагам на ингреса на Плутон в Рак в началото на годината - време да се потърсят правата на народа, разрушавайки старата структура (Козирог отсреща). А по време на самата революция, Плутон е в съвпад с ЮЛВ.
Нептун е омаял де що има височайши особи - в съседен знак на Плутон - те просто не са искали да видят, какво се случва.
Уран си е във свои води и излиза от средната част на знака, което сваля задръжките му.

Тримата в комплект да дали идеални предпоставки - мунданно. За точния ден не съм гледала.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #229 -: Ноември 13, 2017, 10:25:35 pm »
Ето сега ужас

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #230 -: Декември 19, 2017, 11:51:05 am »
Сатурн влиза утре сутринта в собствения си знак по зодиакална дължина, почти сам.
По сидерал е в сила тригонът Сатурн/Уран и Сатурн/Венера, това може би(ще) има значение при тълкуването в периода ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #231 -: Декември 19, 2017, 02:05:05 pm »
На мен ми направи впечатление, че тия дни по новолуние се беше заформил много интересен стелиум, но с невидими планети.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #232 -: Декември 19, 2017, 04:44:44 pm »
На мен ми направи впечатление, че тия дни по новолуние се беше заформил много интересен стелиум, но с невидими планети.

Да, само Марс се вижда сутрин  от този стелиум. Да чакаме ли словесни схватки или удари под кръста ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #233 -: Декември 19, 2017, 04:57:36 pm »
Да чакаме ли словесни схватки или удари под кръста ?!?  ;)

Сред политиците особено, макар че сега се наблюдава затишие откъм евтини медийни скандалчета.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #234 -: Декември 19, 2017, 07:45:47 pm »
Сатурн влиза утре сутринта в собствения си знак по зодиакална дължина, почти сам.
на игнажден-пролазник

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #235 -: Декември 20, 2017, 08:09:24 am »
на игнажден-пролазник

Ами не го пускайте вкъщи, да ходи по другите къщи :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #236 -: Декември 22, 2017, 10:42:29 am »
Ами не го пускайте вкъщи, да ходи по другите къщи :D
той си е в къщи,лази в моя 4 дом над У1,10 Меркурий

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #237 -: Януари 03, 2018, 12:55:37 pm »
Южна и Северна Корея вдигнаха слушалка- значи все пак пълнолунието активира Урановата стационарност, цикъла Венера/ Сатурн, но каква или защо точно сега ще е реформата, какво старо ще се руши и ще се създава ново, технология ли, иновация, обществен ред ? Днес (4,5 и 6 почти)възлите са директни, защото Луната пресича възходящо еклиптиката.
По сидерал все още е в сила тригона Сатурн-Уран.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #238 -: Януари 03, 2018, 05:19:28 pm »
Южна и Северна Корея вдигнаха слушалка- значи все пак пълнолунието активира Урановата стационарност, цикъла Венера/ Сатурн, но каква или защо точно сега ще е реформата, какво старо ще се руши и ще се създава ново, технология ли, иновация, обществен ред ? Днес (4,5 и 6 почти)възлите са директни, защото Луната пресича възходящо еклиптиката.
По сидерал все още е в сила тригона Сатурн-Уран.
И преди беше така,разпадна се старият строй.И се получи нещо като" нов бардак със стари к...."Сега старият строй се завръща още по-силен ,с още по-модерни оръжия.Да се осъзнават вече всички самозабравили се лидери,първенци и големци,че ще ни докарат нов световен ред с трупове навред.Пази Боже.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #239 -: Януари 08, 2018, 10:13:30 am »
На Последна четвърт започват два, да не кажа три нови цикъла : Слънце-Плутон, гор.съвпад. Слънце -Венера и от вчера Марс- Юпитер. Според вас, как тази връзка ще се отрази на същите, имате ли желание да потълкуваме ? Как си коренспондират 3 начала с това , че всичките ни ежедневни дейности и тези свързани с Луната са в своя минимум и сега е моментът, в който естествено се слага край на личните ни инициативи и не се препоръчва да се стартира новото, поне не докато не се срещнат Луна и Слънце на Новолунието (17.01.), а същевременно стартират нови цикли някъде в някоя област ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“