Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 195101 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #660 -: Април 06, 2021, 11:34:05 pm »
На 24.04.21г.се заформя интересна конфигурация "меч",с дръжки Сатурн(водолей)и светата троица Венера/Меркурий/Уран (телец).Върхът на Меча е Луната в дева опозиция Нептун.
Главата на ръкохватката е Нептун, а Сатурн и Меркур/Венера/Уран са на двата края на предпазителя, върхът на острието Луната- на 135* (квадрат и половина) от Сатурн и Меркурий,Венера,Уран
 Меч, Домоклиев меч, кама, кинжал- дава неочаквани удари, страх от наказание и получаването му по странен начин. Ако в опозицията са разположени и възлите няма начин да избягаш от съдбата. Външните обстоятелства се струпват така, че те поставят под заплахата от меча, разплатата. В най -–добрия случай, ако човек успее да победи съдбата може да обърне тези удари в своя полза. В лошия случай кинжала дава постоянна тревога и най–малката опасност може да се раздуха до големи размери. В по–добрия случай се намира решение и изход от всяка ситуация. Помощта идва в момент на голяма криза. Необходимо е да се използват моментните транзити и прогресии за промяна на същността на човека.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #661 -: Април 07, 2021, 07:28:41 am »
На Бацето слънцето, а? ;D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #662 -: Април 15, 2021, 09:50:47 am »
Като наблюдемие: от 09:35- 11:36 ч , Луна и Венера са в 0*. Сферите ангажирани с тях, какво се случва ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #663 -: Април 15, 2021, 10:59:31 am »
В този времеви отрязък Луната е на мидпойнта Марс/Уран. Предполага се, че в рамките на транзитът й в Близнаци, ситуации и обстоятелства, ще бъдат възприемани през една реактивна призма. С най-голям акцент днес към 13:30 ч.
« Последна редакция: Април 15, 2021, 11:11:58 am от starinthenightsky »

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #664 -: Април 15, 2021, 11:03:41 am »
 Заклеха се в 9:26, Луна все още в Телец и без курс. Видеоконферентната връзка за болните да се закълнат вече се извърши след 9:35, 5 човека при Луна в Близнаци.
« Последна редакция: Април 15, 2021, 11:06:53 am от Radost »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #665 -: Април 15, 2021, 11:29:29 pm »
Силно аспектиран Меркурий днес и от парламентарната зала чухме думи, които бяхме забравили като еталон, интелигентни, идеалистични, в тон с мисията. Надявам се новолунно това да е едно добро начало.
На този фон дрънчеше на кухо Десислава Атанасова, провинциален акцент, старата песен, елементарна лексика, проста тематика.
Президентът като един истински Близнак не мръдна в устната реч, много ми хареса, найси минути без лист пред него, на място. Помогна му и Луната. Но по принцип той няма нужда от патерица. Вероятно Уран гази Луната му и се случи това със съпругата му.
Изборът на председател също е обещаващ и след ПКП е редно да се върне стойността на този стол.
Не знам кой момент броим за начало на това Народно събрание, дрънкането на звънеца от Зайкова, клетвата, изборът на новата председателка или може би обнародването в ДВ имената на новите депутати със свикване на събранието, някой някъде каза ли "обявявам... за открито"?
Кой момент отчитаме за начало на работа на ново място? Известието, че си назначен, първия миг на физическо присъствие или подписа върху договора?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #666 -: Април 16, 2021, 01:32:50 am »
Заклеха се в 9:26, Луна все още в Телец и без курс. Видеоконферентната връзка за болните да се закълнат вече се извърши след 9:35, 5 човека при Луна в Близнаци.
Тук е разгледана картата за началото на 45-то НС в 9ч. на 15 април 2021г.
https://www.facebook.com/VictoryAstro/posts/4025915444140603

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #667 -: Април 16, 2021, 07:24:16 am »
Заклеха се в 9:26, Луна все още в Телец и без курс. Видеоконферентната връзка за болните да се закълнат вече се извърши след 9:35, 5 човека при Луна в Близнаци.
Тук е разгледана картата за началото на 45-то НС в 9ч. на 15 април 2021г.
https://www.facebook.com/VictoryAstro/posts/4025915444140603
Благодаря Акрукс, редовно чета страничката ти.

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #668 -: Април 16, 2021, 10:01:10 am »
Още един поглед


Adriana Votey:
"Астрокартата на клетвата на депутатите в 45-то Народно Събрание трябва да се построява  не на началото и, а когато всички са се заклели- това е 9:38 /15.04.2021/.В този момент  Луната вече е ингресирала в Близнаци , НЕ е без курс и се движи към редица значими аспекти / повечето хармонични/към редица планети. Имам предвид ,че втечение на годината прогресивната Луна изгражда следните аспекти към Сатурн /което е най-важното/, той е в 9 дом и явно ще определя и външната политика, която може да ни изненада в процеса на действието на парламента, завивайки към Русия /Водолей/-колкото и да е странно сега за моментната ситуация.Точен аспект е през 2022. А към 2023г Луната ще излезе от сянката на 12 дом /където се намира в момента на приключването на клетвата/ и ще направи съединението с Марс /силата/ в Близнаци и хармонични аспекти към Юпитер /Водолей/, Слънцето /Овен/ 25 градуси на тези знаци ЕДНОВРЕМЕННО! Това ще е много важно събитие, а може и да е свикване на Великото Народно събрание. Луната преди това ще прави хармоничен аспект и с Меркурий /управителя на Луната, Асцендента и на Марс в Близнаци-и напрегнат аспек /квадрат/ с Нептун /символа на БСП/, което ми подсказва за залязването на тази полит.сила. Решаващата роля ще имат по-младите депутати.
 Юпитер 9:38  е на МЦ /Водолей/ в тригон с Марс /Близнаци/ 1 дом, секстил с Меркурий и Слънце /11 дом/. Неочаквани обрати, нови закони. Марс в квадрат с Нептун- ясно посочва, че БСП е опозицията /Нептун е свързан с соц-ком. идеи в политиката/. Уран е символът на демократическите сили и тенденции, но той е в 12 в Телец и Лилит е наблизо, което може и, най-вероятно, ще даде изкривявания и вътрешната, задкулисната борба на партиите с подобна насока. Освен това, квадрата на Уран /Телец/към СатурнВодолей/ ,който трае 2 години/!!!/- не подпомага стабилното управление. Асц Близнаци и активен Меркурий в Овен, под управлението на Марс в Близнаци 1 дом, дава много приказки, дебати, медийни разкрития /Марс в квадрат с Нептун -1о/, словесни битки и скандали, писането и приемането на новите закони /Марс в тригон с Юпитер/.  Венера в Телец, като покровителката на Уран, ясно посочва финансирането и подпомагането на някои застанали в сянка групи , организации, които обаче ще дърпат конците. В управлението може да се открояват въздушните знаци /Юпитер- Водолей на МЦ, Марс - 1 дом- Близнаци/, Огнениете- силно поставено Слънце-Меркурий в Овен- 11 дом. ДПС /Уран в Телец/ ще засили своето, понякога задкулисно влияние. Луната в хороскопа управлява 2-и дом /на финансите/, който започва в Рак, а се намира в 12/, което може да даде изтичането им навън / в чужбина/. Някои фигури в процеса на този мандат ще преживеят политическа /а може и физическа/ смърт- Слънцето /Овен/, като управител на 4 дом е в напрегнат аспект с Плутон /Козирог/. Понеже основните енергии в астрокартата са ВЪЗДУХ и ОГЪН- определено ще има много динамика, дискусии, спорове, но и действителни промени в законодателството, което ще придобие към 2023-24 нов вид, а възможно и Нова Конституция. Младите депутати няма да мълчат -Меркурий, Марс, Слънцето са много активни в картата и инициативни. Меркурий съшо така е управителя на Сев.кармичен възел в Близнаци. Да пожелаем успех на новото Народно събрание!"

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #669 -: Април 17, 2021, 04:13:53 pm »
Днес ,5 планети в 26*на знаците,Юпитер (водолей),Меркурий(овен),Плутон(козирог),Марс+Луна(близнаци).Стана ми любопитно като ги видях.
Някъде бях чела символиката на всеки градус.Антисна точка-4*.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #670 -: Април 17, 2021, 09:58:06 pm »
Аз имам в този градус  фазова планета и сега е хронократор. :)
26 * в кардиналните знаци е критичен градус.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #671 -: Април 18, 2021, 04:42:52 am »
Днес ,5 планети в 26*на знаците,Юпитер (водолей),Меркурий(овен),Плутон(козирог),Марс+Луна(близнаци).Стана ми любопитно като ги видях.
Някъде бях чела символиката на всеки градус.Антисна точка-4*.

От изброените Юпитер има най-голяма сила, но понеже е в знак, където няма есенция, няма толкова естествено и морално да излее благодата си. Иначе, честито на печелившите с точки в този градус на знаците : Водолей, Близнаци, Везни, Овен, Лъв, Стрелец. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #672 -: Април 18, 2021, 05:31:23 am »
Имам Слънце в 26*водолей,вчера беше напрегнат ден .
И за завършек на деня,обади се женски глас от скрит номер с безумни бъртвежи и страховито хилене накрая.
« Последна редакция: Април 18, 2021, 05:52:16 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #673 -: Април 18, 2021, 01:53:15 pm »
Днес и утре, 4 планети в знаци, където имат достойнства- Слънце Овен, Луна Рак, Венера Телец, Сатурн Водолей. Сферите, които са под тяхно управление, както и тези с тяхната естествена сигнификация ще можем лично да си свършим по тях работата, с уговорката, че Венера е скрита все още
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #674 -: Април 20, 2021, 08:28:56 am »
Ингрес на Слънце в Телец. С изгряващ Стрелец. МС в Дева или Везни. Венера в съвпад с Уран и в полуквадрат с Нептун в Риби. Меркурий също е в началните градуси на знака. Телец се намира в зависимост от координатите на К6, но и на К5. Луна в Рак в опозиция с Плутон.
« Последна редакция: Април 20, 2021, 08:31:06 am от starinthenightsky »