Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 197072 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #960 -: Октомври 22, 2021, 11:06:52 am »
Мда, след като мога да се самоизтъквам, защо да изчаквам за обратното.

Човек не може да избяга от себе си, в случая от ...Юпитер. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #961 -: Октомври 22, 2021, 01:16:40 pm »
Мда, след като мога да се самоизтъквам, защо да изчаквам за обратното.

Бульон трезвето е необходим за баланс, за да не се подхлъзне човек по чисто човешката си суета - Знайш ли кой съм аз бе, последна инстанция ...  :D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #962 -: Октомври 26, 2021, 12:33:14 pm »
Меркурий 24-26.10 максимално отдалечен от Слънцето, като утринна звезда.Аналог на първа четвърт. Започва да се експериментира, с онова, което е ангажирало мислите в ретро периода; да се защитават собствените мисли и идеи, необходимост  да се усвояват и прилагат нови идеи, картини, контакти, образоване, чрез    любопитство и разнообразие в комукацията и информацията.Нетърпението, липса на концентрация само в едно нещо и прекалената бъбривост, спонтанността да се изкаже всичко, ново, което е влязло в главата, преди още да е асимилирано, ще е  причина за разочарования. Думите се изстрелват като от автомат. Това, което излиза навън като мнение, преценка, изказ е на база вътрешно разбиране на действителността, собствените ни мисли са нашия пътеводител и е нормално да срещаме "греда".  Върховете с Близнаци и Дева,рожден  Меркурий в тази и противопложна фаза, реагират на периода.
Венера максимално 29.10.максимално отдалечена от Слънцето, като Вечерница.
 Аналог на последна четвърт. Тук Венера вече притежава  потенциал да задоволя физическите и емоционални потребности, преценката е на база опит и мъдрост, компромиси не се правят в сферите на връзките и финансите, очаква да има  размяна на чувства, ползи и лични ресурси. Върховете с Везни и Телец, реагират в периода, както и рождена Венера в същата и противоположна фаза.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 218
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #963 -: Ноември 23, 2021, 10:03:41 am »
Очаква ни един силно духовен ден- 29.11. когато имаме троен съвпад Слънце/Меркурий/Вестта в 7гр на Стрелец, разбира се тези които имат планети и куспиди в този градус ще се възползват най-много от тази енергия.Тъй като Стрелец е знак на светлината и при това огнен,смятам е добре в този ден да се запали ритуално някоя свещ в огнен цвят-примерно пурпурно или червено.То тогава е и цикъл Слънце/Меркурий така че е благоприятно за интелектуални дейности,а Вестта тук ще придаде своят духовен или езотеричен привкус и елемент на силна концентрация и включване на вътрешният огън за постигане на тези цели.

Една идея-може да запалите свещта в Североизточната област на дома си,там се намира зоната на Познанието и годишната летяща звезда 9,която е звезда на късмета и също така е с елемент Огън.Приятен фън шуй! :)
Никой не резонира с планетите, така както ти!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #964 -: Ноември 23, 2021, 11:43:08 am »
Този съвпад ще се случи върху асц. на сина ми.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #965 -: Ноември 23, 2021, 01:23:36 pm »
Съвпадът ще ми е върху натална луна - мидпойнт в основата на йод.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #966 -: Ноември 23, 2021, 02:27:14 pm »
Очаква ни един силно духовен ден- 29.11. когато имаме троен съвпад Слънце/Меркурий/Вестта в 7гр на Стрелец, разбира се тези които имат планети и куспиди в този градус ще се възползват най-много от тази енергия.Тъй като Стрелец е знак на светлината и при това огнен,смятам е добре в този ден да се запали ритуално някоя свещ в огнен цвят-примерно пурпурно или червено.То тогава е и цикъл Слънце/Меркурий така че е благоприятно за интелектуални дейности,а Вестта тук ще придаде своят духовен или езотеричен привкус и елемент на силна концентрация и включване на вътрешният огън за постигане на тези цели.

Една идея-може да запалите свещта в Североизточната област на дома си,там се намира зоната на Познанието и годишната летяща звезда 9,която е звезда на късмета и също така е с елемент Огън.Приятен фън шуй! :)
Стрелец нали е 9-тия дом, по който освен духовенството е банкерството  :)

Като разположение е в югозападна посока

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #967 -: Ноември 24, 2021, 08:05:45 am »
Очаква ни един силно духовен ден- 29.11. когато имаме троен съвпад Слънце/Меркурий/Вестта в 7гр на Стрелец, разбира се тези които имат планети и куспиди в този градус ще се възползват най-много от тази енергия.Тъй като Стрелец е знак на светлината и при това огнен,смятам е добре в този ден да се запали ритуално някоя свещ в огнен цвят-примерно пурпурно или червено.То тогава е и цикъл Слънце/Меркурий така че е благоприятно за интелектуални дейности,а Вестта тук ще придаде своят духовен или езотеричен привкус и елемент на силна концентрация и включване на вътрешният огън за постигане на тези цели.

Една идея-може да запалите свещта в Североизточната област на дома си,там се намира зоната на Познанието и годишната летяща звезда 9,която е звезда на късмета и също така е с елемент Огън.Приятен фън шуй! :)
Съвпадът ще ми е върху натална луна - мидпойнт в основата на йод.
Този съвпад ще се случи върху асц. на сина ми.

Нухе ,благодаря  :)
на 2 гр. от нат.Слънце/К4 Стрелец при мен

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #968 -: Ноември 26, 2021, 11:59:54 am »
Днес е средната точка  между ЧЛЗ 28 * Телец и СЗ 12*Стрелец.
Благоприятно време да се гадае, вещае, вадете кълбата, бъдещето е във вашите ръце.. Слънцето е съвпад с МП на 5 * Стрелец.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #969 -: Ноември 26, 2021, 12:45:41 pm »
Днес е средната точка  между ЧЛЗ 28 * Телец и СЗ 12*Стрелец.
Благоприятно време да се гадае, вещае, вадете кълбата, бъдещето е във вашите ръце.. Слънцето е съвпад с МП на 5 * Стрелец.  ;)
Да, написах на няколко пъти, че днешната дата е средата в коридора на затъмненията

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #970 -: Ноември 26, 2021, 08:17:25 pm »
Аз нищо не съм гадала и връщала, освен че от снощи упорито ме преследва един фен, който е толкова самоуверен, че ще му натрия носа. Жалко, защото ми харесва.
Пиша за друго- синхроничност.
Още преди две години малката щерка на бившия ме светна за ASMR- видеата с бял шум за успокояване и приспиване. Напоследък се приспивам с тях вместо с музика, не мога да повярвам - преди заспивах на тъмно и тишина, сега на лампа и нещо да ми дърдори.
Та най- случайно ми излезе АСМР анимация, в която жестоко почистваха очен контур, стискайки го с някакви пинсети. В коментарите пишеше, че в околоочните жлези се задържа доста мазнина, която може да причини сухота на очите и т.н. Виждаше ми се невероятно- околоочната зона първа се сбръчква точно заради липсата на мазнини. Като цяло ми беше много странно и интересно.
На другия ден почна да ме боли окото, мигайки. Огледах се за ечемик, такова нещо никога не съм имала. Вече три дни минаха , все ме гложди и днес вече реших да проверя да нямам някоя песъчинка. И с изненада открих от вътрешната страна на долния клепач гнойна пъпка. :-\
Веднага се сетих за видеото и как понякога ние ли предизвикваме съдбата, тя ли ни подготвя за нещо…
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #971 -: Ноември 30, 2021, 07:21:32 pm »
Този съвпад ще се случи върху асц. на сина ми.
И в квадрат със Слънцето му ,упр.9ти,в 9ти (дева).Имаше изпити,изненадващо за мен,(заради аспекта),взе ги с отлични оценки.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #972 -: Декември 01, 2021, 05:43:54 am »
На 14.12.21г.Марс и Меркурий правят ингрес в стрелец и козирог .Нещо ново,нещо за първи път.Сатурн във водолей,Юпитер също.Наса разбиха ли астероида,или тогава ще разберем.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #973 -: Декември 03, 2021, 03:47:25 pm »
Двата бенефика, Юпитер и Венера, са приклещили на звездното небе, единия от малефиците- Сатурн. Ще ни бъде, няма страшно ! ;) И е много красива гледката вечер. Предстои и новата Луна да се присъедини към тях, на 5-ти, би трябвало.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #974 -: Декември 03, 2021, 10:36:54 pm »
Потвърждавам - гледката е много красива, от няколко седмици им се любувам. Веднага след залез се виждат в една линия :-*