Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 189737 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1320 -: Ноември 30, 2022, 08:47:51 am »
Стар, благодаря!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1321 -: Ноември 30, 2022, 11:01:30 am »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1322 -: Ноември 30, 2022, 12:37:15 pm »
Ребека,благодаря!Чета я,да. :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1323 -: Ноември 30, 2022, 01:38:23 pm »
Когато започна войната в Украйна ,имаше нещо спецефично около Венера,някаква фаза,ама не се сещам сега,някой помни ли?Та да де ,може ли сега + ретро Марс в срещуположният знак да отбележи нов етап?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1324 -: Ноември 30, 2022, 04:50:48 pm »
Когато изгревът на Венера и Меркурий правят съвпад с натална планета ,какво се случва?
При мен Венера ще изгрее в опозиция на Луна.

Сафо, опитай се да визуализираш: при включване на нощната си лампа, кой предмет първи получава светлина и това на теб ти носи комфорт;  ставаш, чрез него атрактивна за другия ...
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1325 -: Ноември 30, 2022, 05:11:04 pm »
Рени,доколкото разбирам акцента е върху съвпада,не при други аспекти,но орбис какъв се отпуска..или без орбис.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1326 -: Ноември 30, 2022, 05:11:44 pm »
Ребека, на 24.02., Венера не е фазова, няма специфика.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1327 -: Ноември 30, 2022, 05:16:05 pm »
Ребека, предполагам, че орбисата тук няма значение, би трябвало да се усети в рамките на знака.  ::)
На принципа планета  в знак на Асцендента се брои за съвпад, така мисля аз. Да разчитаме, че ще има споделяне от "печелившите".  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1328 -: Ноември 30, 2022, 07:00:45 pm »
Ребека, предполагам, че орбисата тук няма значение, би трябвало да се усети в рамките на знака.  ::)
На принципа планета  в знак на Асцендента се брои за съвпад, така мисля аз. Да разчитаме, че ще има споделяне от "печелившите".  :)
Щедро викаш ,по Юпитериански -цял знак. :) А дано! Видях и аз датата за войната,ама откъде ми е останал спомен за Венера,като планета на войната тогава.. ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1329 -: Ноември 30, 2022, 07:37:03 pm »
Източна Венера е винаги войнствено настроена, а тази година тя изгря близо до Марс- няма как.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1330 -: Декември 01, 2022, 05:19:27 am »
Когато изгревът на Венера и Меркурий правят съвпад с натална планета ,какво се случва?
При мен Венера ще изгрее в опозиция на Луна.

Сафо, опитай се да визуализираш: при включване на нощната си лампа, кой предмет първи получава светлина и това на теб ти носи комфорт;  ставаш, чрез него атрактивна за другия ...
Рени,благодаря!Но ,ако Венера управлява лош дом ,или е в такъв,дали ще носи удовлетворение,щастие,баланс и т.н?
Майката на ММ има здравословни проблеми.Юпитер натално е в стрелец в опозиция Уран и квадрат с Венера в риби.Не и зная домофикацията,но Венера ще изгрее в съвпад с нат.Юпитер.Когато транзитен Юпитер беше там(стрелец),почина мъжът и.(разведени са).
Все пак Венере/Юпитер са бенефици,предполагам ще се подобри поне здравословно,или няма да става по-зле. ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1331 -: Декември 01, 2022, 11:27:22 am »
Сафо, предполагам, че си наблюдавала изгрева на Слънцето, защото има места където не може да се наблюдава- според теб, каква е разликата между теб, тази, която може да види изгрева на Слънцето и тези, които не могат да го наблюдават в някоя част от годината ?

Цитат
Майката на ММ има здравословни проблеми.Юпитер натално е в стрелец в опозиция Уран и квадрат с Венера в риби.Не и зная домофикацията,но Венера ще изгрее в съвпад с нат.Юпитер.Когато транзитен Юпитер беше там(стрелец),почина мъжът и.(разведени са).
В рождената карта на майката на ММ пише защо и кога.

Цитат
но Венера ще изгрее в съвпад с нат.Юпитер.
Ще може да разчита на социалните структури в по-широк план, да е социално атрактивна, да събуди в нея жажда за знание, философия, култура и религия. Това са общи положения, индивидуалните при наличие на рождена карта.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1332 -: Декември 02, 2022, 05:59:10 am »
Сафо, предполагам, че си наблюдавала изгрева на Слънцето, защото има места където не може да се наблюдава- според теб, каква е разликата между теб, тази, която може да види изгрева на Слънцето и тези, които не могат да го наблюдават в някоя част от годината ?

Цитат
Майката на ММ има здравословни проблеми.Юпитер натално е в стрелец в опозиция Уран и квадрат с Венера в риби.Не и зная домофикацията,но Венера ще изгрее в съвпад с нат.Юпитер.Когато транзитен Юпитер беше там(стрелец),почина мъжът и.(разведени са).
В рождената карта на майката на ММ пише защо и кога.

Цитат
но Венера ще изгрее в съвпад с нат.Юпитер.
Ще може да разчита на социалните структури в по-широк план, да е социално атрактивна, да събуди в нея жажда за знание, философия, култура и религия. Това са общи положения, индивидуалните при наличие на рождена карта.
Слънцето носи светлина и топлина-осветява всичко,има видимост.
Въпросът ми беше ,ако Венера е урп.на „лош“дом и изгрява в аспект с планета.
Венера ще изгрее в съзвездие Змиеносец.

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1333 -: Декември 02, 2022, 09:22:51 am »
Ребека, предполагам, че орбисата тук няма значение, би трябвало да се усети в рамките на знака.  ::)
На принципа планета  в знак на Асцендента се брои за съвпад, така мисля аз. Да разчитаме, че ще има споделяне от "печелившите".  :)
Щедро викаш ,по Юпитериански -цял знак. :) А дано! Видях и аз датата за войната,ама откъде ми е останал спомен за Венера,като планета на войната тогава.. ::)

Тя реално е така тогава, Атина Палада- сутрешна звезда , когато започна войната. Сега изгрява като Афродита- вечерна.
« Последна редакция: Декември 02, 2022, 09:25:50 am от Kleo »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1334 -: Декември 02, 2022, 09:54:13 am »
Сафо, всеки изгрев е свързан със светлина. Там, където изгрява планетата, през годината -ново начало, обратно, където е изчезнала- кризи.
Това че, натална Венера е управител на нещастен дом, носи спецификата за съответния натив.
А, това,  как сега Венера ще  изгрее в Стрелец/ Скорпион носи специфика за целия период до следващия изгрев и ангажира всеки един от нас, но в посочената индивидуална сфера.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“