Автор Тема: Приятелството  (Прочетена 45383 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Приятелството
« Отговор #75 -: Април 25, 2014, 12:07:56 am »
Абе интересна е тая работа с приятелството
Примерно имам една девойка-на мен ми е досадна-доста при това, ама е човек, на който се кефя по различни параграфи. И понеже не издържам на циклични разговори-виждаме се в компания, или ако само 2-те-достатъчно рядко, помагаме си кой с каквото и така. Не ми е забавно, но повечето други неща са ок. Имам приятел, на който не мога за нищо да разчитам по принцип, но ако го изнудя да обещае-ще го изпълни, с него е голям купон, можем до сутринта да бърборим и да се смеем. Имам друг-за всичко мога да разчитам, но ако го оставя да е на неговата-ще пием кафе всеки ден, пък нито имам време, нито сили за толкова
Та...кой ли е истински приятел? За мен всички са, просто не искам от тях невъзможни неща
Папи, нали си водолей.Това е достатъчно-толерантност, приемане на различните. И моите приятели са такива-различни. Обаче се множат като гъби-събера ли ги на мой празник, ела та виж-приятелите но моите приятели са и мои приятели. готино е . Понякога е уморително, но никога-снобско. Всеки е универсален, приет, в същото време-може да си е анонимен.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #76 -: Април 25, 2014, 03:24:58 pm »
Папи, нали си водолей.Това е достатъчно-толерантност, приемане на различните. И моите приятели са такива-различни. Обаче се множат като гъби-събера ли ги на мой празник, ела та виж-приятелите но моите приятели са и мои приятели. готино е . Понякога е уморително, но никога-снобско. Всеки е универсален, приет, в същото време-може да си е анонимен.

Enigma,Водолей -"ни приема,ни предава" ,за да не го наранят ,компенсирайки с дистанцираност към един и с голяма и мощна прегръдка към много.Затова му е по-лесно да завързва приятелства и то по един неповторим начин,показвайки своята хуманност и отзивчивост и оттук е "знакът на приятелството". ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Приятелството
« Отговор #77 -: Април 25, 2014, 04:14:28 pm »
Enigma,Водолей -"ни приема,ни предава" ,за да не го наранят ,компенсирайки с дистанцираност към един и с голяма и мощна прегръдка към много.Затова му е по-лесно да завързва приятелства и то по един неповторим начин,показвайки своята хуманност и отзивчивост и оттук е "знакът на приятелството". ;)
Не ще да е лошо това. Нали отграничих лъва и водолея. При лъва има едно обсебващо притежание на другия, Марчовете казват-5 дом, приетата любов. В 11 е дадената, но са и групи от хора. Там не можеш да раздадш на всички така интимно, както на личен партньор. Не си слънце.Горната сфера е имперсонална. Не всичките приятелства са дълбоки, но са многогодишни. Хората се променят-отношенията също. То и в личните връзки е така.
Загубих приятелка  сега след нея виждам, оценявам, че е била повече от сестра. И преди го знаех, но с липсата сега го осъзнах. Това може да е след плутон-тарнзита.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #78 -: Април 25, 2014, 09:33:10 pm »
Enigma ,ще ти споделя по темата личен опит.Преди година ситуация постави мен в единия край срещу няколко в другия край на гледна точка.Прекъсване на взаимоотношенията.След няколко месеца аз промених отношението си към същата гледна точка и създадох ситуация-подадох ръка като извинение.От няколкото  в другия край,единствено Водолеят ,също ми се извини ,показвайки ,че позицията ми е за уважение ,а не за извинение. :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Приятелството
« Отговор #79 -: Април 25, 2014, 10:24:17 pm »
Рени, има и от човека, от ръста на душата му. Не е само от водолея. Все едно всички синеоки да са еди-какви....
Аз не късам-мекушава съм, или жаля другия, не знам. Не че не ми се е искало. но всеки има по един близнак, дето е избягал-метафора. Аз съм повече фиксаж...Понякога  с годините хората много се променят. И аз-естествено. Например като се оженят, не винаги се получава и с другия, и тогава ми е изпитание....
Папи, не ви търся при проблем, ако така е излязло. ;)
Просто не мога да стигна до извода. Затова търся споделяне. Слънцето, и луната-при мен-ами цял живот са си в този дом, нищо че има прогресии, дирекции. те са вдъхнатата есенция по рождение.
Благодаря.
Псувнята "е ...и" беше като възклицание, междуметие. ;)
« Последна редакция: Април 26, 2014, 03:01:37 am от enigma »

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Приятелството
« Отговор #80 -: Април 25, 2014, 11:12:04 pm »
Стрелец  и Юпитер ,твърде рядко забелязват въобще всичко "сега" и около "сега"  и ако няма необходимата Земя и глътка Въздух,за да се осъществят в бъдещето,е/са  просто един самозван всезнайко. :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Enigma,Водолей -"ни приема,ни предава" ,за да не го наранят ,компенсирайки с дистанцираност към един и с голяма и мощна прегръдка към много.Затова му е по-лесно да завързва приятелства и то по един неповторим начин,показвайки своята хуманност и отзивчивост и оттук е "знакът на приятелството". ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Мързеливи са онези ,които не им се налага да работят,а не им се налага да работят защото имат късмета ,да не го правят ,а късметлиите са по Юпитер .

Мога и  Венера да включа в пиесата -за да има приятелство е необходима връзка ,а за да има връзка са необходими минимум двама души,между които да се  осъществи сътрудничество ,което изисква привличане  по дадена ос (опора) между същите ,отразяваща  опозиция,която е недолюбвана от Юпитер,защото същия не обича да се съобразява. ;)


Рени,
гледам пак точни и на място попадения :012:

в третия абзац и аз бих включила Венера

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #81 -: Април 25, 2014, 11:18:25 pm »
Abroad,

викаш ,готова съм да играя "Дартс"  в Александра Палас . :012:

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #82 -: Юли 21, 2014, 02:17:40 pm »
Ех, тая борбеност... Борбени били,брей... Така ми се иска да мога да поставя тези борбените в дадени ситуации,които аз знам и да им се наслаждавам на борбеността да видим до къде ще им стигне.

Ali_Lun, щом искаш да се учиш без значение на какво ,първо трябва да можеш да се дистанцираш,да наблюдаваш всичко онова,което идва като  информация към теб,след това складираш/анализираш ,следва споделяне с цел разширяване на целите и разбиране-първи стъпки в знанието. :)
Сега като пунктираш споделеното от Дракониада,научи ли нещо за себе си ,за другият/те и за астрологичния прочит по дадения казус ?!? -Не ! ... Напълни си стъкленицата с лавандула .

А защо не опиташ да прочетеш /реагираш/ на коментара през АСЦ си и пак напиши мнение ,това е молбата ми към теб.Благодаря ,предварително. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #83 -: Юли 21, 2014, 02:28:23 pm »
Дракониада с този пост няма за цел да научи някого на нещо.Тя просто както обикновено възхвалява,колко борбена е и как едва ли не се справя с всичко.

И правиш грешка като се съмняваш,дори си приела че не знам как да се учa,но благодаря все пак за съвета.

Аз нямам съмнения и в това може би ми е грешката ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #84 -: Юли 21, 2014, 02:42:09 pm »
Ненавиждам(наистина ненавижсам) комбинацията дървен философ,плазмодняк и безделник.


Ненавиждам е силна дума, но бих казала, че трудно ги понасям. Най-лесно е да философстваш, лежейки на чужд гръб. Не е конкретно към Али, а към хора с такава нагласа като цяло.

Би ми било интересно каква работа би свършила такава философия в ситуация, в която на човек му се налага ежедневно да се бори за нещо.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Приятелството
« Отговор #85 -: Юли 21, 2014, 02:45:44 pm »
Относно приятелство, 11 дом, Стрелец, Юпитер ... ето ви една карта със смесени всичките, та даже и 3 дом присъства.... да видим, според вас, какви/колко/кога приятели и т.н. - просто за да видим, доколко Юпитер/Стрелец влияе.

Картата е на жена.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #86 -: Юли 21, 2014, 02:58:41 pm »
Малко ,да не каже ,че трудно създава такива или по-скоро трудно се задържат около нея- с нестандартни ,но креативни хора ,може даже и да са с издигнат ранг,това е важно за нея,ангажира такъв тип взаимоотношения или в посока изгода или обратно,тя е изгодната,по-скоро са хора извън страната ,другоезичници или много по-различни от нея ;ако има интимна връзка ,може да се е случила след взаимоотношения тип приятелство ,с колега.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #87 -: Юли 21, 2014, 03:05:29 pm »
По картата

Нямам възможност за детайлен анализ през работно време, но на прима виста бих казала, че личността би трябвало с лекота да създава контакти, дори донякъде може да е “всеядна“ в това отношение – всякакъв тип познанства и с всякакви хора. Но може би по-трудно създава истински, трайни, дълбоки и душевни приятелски връзки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Приятелството
« Отговор #88 -: Юли 21, 2014, 03:10:04 pm »
Мисля като рени, не са много приятелствата тук

Happy58

  • Гост
Re: Приятелството
« Отговор #89 -: Юли 21, 2014, 03:16:27 pm »
Да, приятелите са не повече от 2-3 и то от времето на училище/следване, но са в различни краища на БГ и света. Редки контакти, но ги има. Така като гледам, тя дори няма и особен стремеж за създаване на приятелства, не е насочена към това. Доста затворена личност, концентрирана изключително в професионалното развитие - чужди езици и преподаване (но пък с много добра "възвращаемост"), с чести пребивавания в чужбина с професионална цел.
Контакта с другите по принцип е много труден, май от много учене и работа не се сеща, че може да има и такова нещо.

Не мога да преценя за характера на приятелствата, защото просто нямам поглед/достъп към тях.

С интимните връзки сме на "Вие" :) - май не знае, за какво точно става въпрос, а е вече на 30г :)